کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نمونهٔ مکاتبه با کی سی سی (KCC) و سفارت
دوستان یه نکته ای رو در نامه نوشتن به زبان انگلیسی ایرانی ها میبینم اینه که خیال میکنند اگر جملات رو مجهول passive بنویسند متن رسمی تر و مؤدبانه میشه. این تصور غلطیه و فقط متن رو خنده دار میکنه جدا از اینکه غلطه. مثلا:
If you received the forms درسته.
If the forms are received by you نفس جمله درسته اما کاربردش غلطه و نه تنها خنده داره بلکه باعث گیج شدن خواننده میشه.

همچنین پرحرفی نکنید، نیازی نیست تمام اتفاقات رو از اول توضیح بدین، مثلا اگر با پست فرستاده اید و میخواهید ببینید رسیده یا نه:
ننویسید "من مدارک را با پست فرستادم و در تاریخ فلان میدنم که به فلان جا رسیده و ... در نهایت تایید کنید که رسیده یا نه."
مقدمه چینی نکنید. و صریحا سوال خود را بپرس بپرسید "من مدارک را فرستادم و پست تایید کرده که رسیده آیا شما هم تایید میکنید یا نه." تمام
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، محبت ، hossien_501 ، زری وحدتی ، estreza ، Sam2014 ، meisam14
دوستان لطفا ارسال هایتان را ویرایش کنید نیازی نیست به خاطر 4 کلمه بیش از 15 خط را نقل قول کنید. مثلا فقط اخرین پست را نقل قول کنید یعنی بیرونی ترین تگ Quote را بگذارید و تمام نقل قول های درونی را پاک کنیدو
تشکر کنندگان: sadeghi897 ، Saeedv13 ، nina22 ، philter ، estreza
(2013-06-06 ساعت 09:35)elvira نوشته:  سلام مدیر محترم
یک هفته هست که میل زدم به کی سی سی ببینم مدارکم مشکلی نداشته هنوز جواب ندادند.چیکار کنم؟دوباره میل بزنم؟
ممنون میشم جواب بدین
سلام elvira محترم
1- اگر با پست معمولی فرستادین و از طریق سایت شرکت پستی مربوطه مسیر مرسوله رو دنبال کردین و گفتند که delivered شده یعنی کار تموم شده و نباید نگران چیزی باشین. من خودم از کسانی بودم که با DHL فرستادم و بعد هم هیچ ایمیلی به KCC نزدم. تا حالا هم ندیدم که شرکت های پستی مدارک کسی را گم کنند.
2- اگر فرم ها رو ایمیل می کنین و آدرس ایمیل KCC رو درست می نویسین هم مطمئناً بهشون می رسه. اگر آدرس ایمیلی اشتباه باشه و به گیرنده نرسه failure delivery میاد به ایمیلتون.
3- KCC فقط وجود مدارک رو چک می کنه. یعنی فرم های 122 و 230، صفحه بار کد و عکس ها. بررسی صحت اطلاعات و مشکل دار بودن یا نبودنشون به عهده سفارت هست.
4- خیلی خوبه که شما پیگیر مراحل اداری پروندتون هستین ولی با این حجم ایمیلی که به سفارت می فرستین اگر کسی سئوال واجب و مشکل اساسی داشته باشه خیلی دیر به جواب خواهد رسید. پس تنها می تونم دعا کنم که کار هیچ بنی بشری در KCC به مشکل برنخوره که حالا حالاها باید منتظر بمونه.
@همه دوستان:
عنوان تاپیک حاضر "نمونهٔ مکاتبه با کی سی سی (KCC) و سفارت" است. هر پستی که حاوی متن انگلیسی مکاتبه با KCC و سفارت ها یا سئوالی در این ارتباط نباشه پاک خواهد شد. خداوند به همه ما صبر و شکیبایی عنایت فرماید. آمین.
تشکر کنندگان: sinamn ، nina22 ، KIMIA2005 ، محبت ، زری وحدتی ، philter ، aghaghia
سلام بر دوستان من 8 روز پیش یه ایمیل فرستادم برای kcc اگه اشتباه نکنم من یه چیزی را اشتباه زدم یا توی فرمام یا توی ایمیل فزستادنم به نظر شما من چه کاری باید انجام بدم (ضمنا مدارک را با پست فرستادم )
این ایمیل من بوده
Case Number: 2014AS00002xxx
Principal Applicant Name:
Preference Category: DV DIVERSITY
Foreign State Chargeability: IRAN

Dear Sirs
I have sent the completed forms (DSP122 & DS230), photographs and barcode sheet of mine and
my family members (Wife + child) to KCC by ARAMEX post on 05/15/2013.
Please inform me whether my documents have been received by you safely and let me know if they are acceptable for further visa processing?

;
;
;
این جواب kcc بوده
Thank you for your inquiry.

When inquiring about the status of your case, you must provide your full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY). For security purposes, KCC cannot reveal any information regarding your case if you cannot provide all the required information.
شماره کیس 2014AS00002xxx /ابوظبی / نوامبر/کلیر 29 می
Cool
( بعد از 190 روز )
تشکر کنندگان: exxedus
(2013-06-07 ساعت 17:02)alirezaghodrat نوشته:  سلام بر دوستان من 8 روز پیش یه ایمیل فرستادم برای kcc اگه اشتباه نکنم من یه چیزی را اشتباه زدم یا توی فرمام یا توی ایمیل فزستادنم به نظر شما من چه کاری باید انجام بدم (ضمنا مدارک را با پست فرستادم )
این ایمیل من بوده
Principal Applicant Name:

Dear Sirs
I have sent the completed forms (DSP122 & DS230), photographs and barcode sheet of mine and
my family members (Wife + child) to KCC by ARAMEX post on 05/15/2013.
Please inform me whether my documents have been received by you safely and let me know if they are acceptable for further visa processing?

;
;
;
این جواب kcc بوده

When inquiring about the status of your case, you must provide your full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY). For security purposes, KCC cannot reveal any information regarding your case if you cannot provide all the required information.

دوست من شما تاریخ تولد خود را اول نامه اعلام نکرده اید، از شما خواسته شده بار دیگر به همراه ذکر تاریخ تولد دقیق ارسال کنید.
تشکر کنندگان: exxedus
چند نکته در مورد ارسال فرم ها.

موارد زیر باید اول ایمیل باشد:
  1. تاریخ تولد را بنویسید. سال/روز/ماه میلادی. این مورد در وبسایت ذکر نشده اما به دلایل امنیتی از شما می خواهند که بنویسید.
  2. کیس نامبر خود را با حروف بزرگ بنویسید.
  3. Foreign State Changeability: IRAN. اگر خارج از کشور زندگی میکنید باز هم ایران بنویسید چون متولد ایران هستید.
  4. نام را با حروف بزرگ انگلیسی بنویسید.
  5. نام خانوادگی را با حروف بزرگ انگلیسی بنویسید.
اگر با پست ارسال کردید، همون طور که عمو سعید گفتن، وقتی به شما گفته شده که رسیده مطمئن باشید که رسیده. در فرستادن ایمیل برای گرفتن تاییدیه عجله نکنید وگرنه براتون پاسخ میاد که "وقت نداریم تایید کنیم".
اگر با ایمیل میفرستید احتمال زیادی وجود داره که براتون ایمیل تایید ارسال بشه، اگر نشد عجله نکنید و صبر داشته باشید.

از هر راهی که فرم ها را میفرستید، در هیچ یک از موارد عجله نکنید. متوجه هستم که اضطراب دارید اما این وسواس و رفتار پارانوید شما باعث میشه در نهایت یک ایمیل به شما بدن که "در حال حاضر نمیتونم پاسخ بدیم" و شما رو حواله می کنند به 6 تا 8 هفته بعد.

بیش از 50 پست اینجا گذاشته شده که من چرا تاییدیه دریافت نکردم و دارم از اضطراب غش میکنم و...برای دریافت جواب از KCC حداقل دو هفته و حداکثر یک ماه منتظر باشید. ایمیل شما گم نشده و اگر جواب ندادند یا سرشون شلوغه و یا دارن روی کیس شما کار میکنند.
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، maziar irani ، Saeedv13 ، aghaghia ، love_everlife ، omid05 ، sonnnna
(2013-06-08 ساعت 17:13)morteza-dm نوشته:  درود
من مدارک رو با پست آرامکس ارسال کردم با تماسی که با پست آرامکس داشتم باخبر شدم که مرسوله به کنتاکی رسیده حالا برای اینکه مطمئن بشم باید ایمیل بزنم
اگر امکان داره بگید متن ایمیلی که باید ارسال کنم چی باید باشه ؟

Subject: DV-2013 Inquiry

Case Number: 2014AS000xxxxx
Name: Last Name, First Name
Date of birth: mm/dd/yyyy
Dear Sir / Madam
I have posted the forms, photographs and barcode sheet via Aramax service and it says that my letter is received in (date) by (name of person who signed the letter)
Please inform me, that have my documents been received and are they acceptable for the continuation of my visa processing?
Sincerely,
First Name Last Name
امیدوارم این به دردتون بخوره.
CN:2014AS60XX/Yerevan:13May;Got it
فایل تصویری ساخت اکانت برای پرداخت 165$ توسط azar1348
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
مـنـتــــظـــــــــــــرســـــــــــــــــرا
تشکر کنندگان: محبت ، morteza-dm ، NarCssuS
سلام
دوستان من می خوام اطلاع رسانی کنم.
من یکی از برندگان 2014 هستم و بر اساس رسم قدیمی که در مهاجر سرا هست دارم جدول مشخصات برندگان 2014 رو اماده میکنم.این جدول واقعا در اینده نزدیک هم به درد خود ما ( برندگان 2014) خواهد خورد و هم به درد ایندگان.( نمونه جدول با تعداد کمی از مشخصات دوستان در امضای من موجود است)
من از شما خواهش میکنم که جدول رو دانلود کنید ( حتی میتونید نمونه جدول 2013 ها رو هم دانلود کنید که اطلاعات جالبی به دست بیارید.) و دقیقا همون مشخصات رو برای من با پیام خصوصی ارسال کنید تا جدول رو زودتر کامل کنم.
ممنونم.
از مدیران سایت هم بایت همکاری در این اطلاع رسانی تشکر میکنم.
موفق و شاد باشید.Smile
Survivor of Lottary ۲۰۱۴ - Category = F2A
enterence date to the USA= 4 November2014
I-130 & I-797 & 420$ & PD = 22/10/2014
Approved = 8/4/2015
Case Number & Invoice ID by phone ( Abu Dahbi) = 5/7/2015
27/8/2015 = DS261+120$
= DS260 & 325$
= Send document
= Complete
تشکر کنندگان: exxedus ، sinamn ، philter
(2013-06-09 ساعت 10:34)exxedus نوشته:  درود.
حدود 2 هفته پيش مداركمو با ايميل واسه KCC ارسال كردو و بعد 5 روز جوابمو به اين صورت دادن
The information you provided will be included in your case file for review.
البته قبل از اينكه اين جواب بياد يك ايميل ديگه واسه تاييد و درستي مدارك ارسال شده ، فرستادم . با كمال تاجب در جواب ايميل دومي كه به اين صورت نوشتم :
Dear KCC Team
My documents was sent to you , in an email on date 05/26/2013.
please inform me if my documents is delivered and they are complete .
گفتند :
The information you have provided does not match the case. Please resubmit your request with the correct information for KCC to properly assist you.
چه بلايي سرم اومده . تو رو خدا راهنمايي كنيد.(اي بابا شكلك گريه نداره)

خودشون در نامه ی اول اعلام کردن که مدارک شما به دستشون رسیده و مشکلی نداره.
نامه ی دومی که شما فرستادید مشخصات کیس رو توی اون ذکر نکردید به همین خاطر به شما جواب دادن که اطلاعات کیس رو درست بفرستید.

مدارک شما رسیده ور در دست بررسیه، نیازی به هیچ کار اضافه ای هم نیست. هر ماه 2 بار صفحه ی قبولی را چک کنید تا اطلاعات تاریخ مصاحبه جایگزین شود.
تشکر کنندگان: aghaghia ، exxedus ، محبت ، philter
دوستان عزیز بنده فراموش کرده بودم فرم 230 رو پر کنم و فقط 122 و سایر موارد رو ایمیل کرده بودم و جالبیش اینه که kcc هم مدارکمو تایید کرد و نقض مدارکم رو گوشزد نکرد!
حالا می خوام فرمها و مدارکمو یه بار دیگه براشون بفرستم.توی یه ایمیل اشتباهم رو بگم و توی یک ایمیل دیگه فرمها رو سند کنم یا فقط یه ایمیل بدم کافیه؟
می شه لطف کنید متن ایمیلمم اگر اشتباهه تصحیح کنید؟

Last Name:XXXX
First Name: XXXX
Date of Birth: MM-DD-year

Dear Sir / Madam
I Sent you the form DSP-122, Barcode Sheet and My Photograph via this e-mail.But I forgot to send DP-230 in my first Email that I'v sent. So, I corrected this e-mail and sent you the correct forms. If these forms are acceptable inform me Please.

Kind Regards,
Your Name and Last Name
شماره کیس:2014AS000054XX / تاریخ روئت قبولی در سایت:2MAY / تاریخ ارسال فرمهای سری اول:22MAY / سفارت: انکارا / تاریخ مصاحبه: 14 می / ویزای یک ضرب / مقصد:واشینگتن دی سی!
تشکر کنندگان: kage.omid ، NarCssuS ، آلیس-1980
(2013-06-10 ساعت 00:28)Lemony نوشته:  دوستان عزیز بنده فراموش کرده بودم فرم 230 رو پر کنم و فقط 122 و سایر موارد رو ایمیل کرده بودم و جالبیش اینه که kcc هم مدارکمو تایید کرد و نقض مدارکم رو گوشزد نکرد!
حالا می خوام فرمها و مدارکمو یه بار دیگه براشون بفرستم.توی یه ایمیل اشتباهم رو بگم و توی یک ایمیل دیگه فرمها رو سند کنم یا فقط یه ایمیل بدم کافیه؟

Dear Sir / Madam
I Sent you the form DSP-122, Barcode Sheet and My Photograph via this e-mail.But I forgot to send DP-230 in my first Email that I'v sent. So, I corrected this e-mail and sent you the correct forms. If these forms are acceptable inform me Please.

Kind Regards,
Your Name and Last Name

همین یکی کافیه، در ضمن کیس نامبرتون بالای مشخصاتتون رو فراموش نکنید.

(2013-06-09 ساعت 23:02)naftoonbazoft1 نوشته:  subject سلام ،من مدارک رو 30 می ارسال کردم و 7 جون رسید،حالا می خوام تایدیه مدارک رو بگیرم میشه لطف کنید نمونه نامه رو بزارید ممنون میشم،در چی باید نوشت?

Subject: DV-2013 Inquiry-Please confirm

Case Number: 2014AS000xxxxx
Name: Last Name, First Name
Date of birth: mm/dd/yyyy
Dear Sir / Madam
I have posted the forms, photographs and barcode sheet via Aramax service and it says that my letter is received in (date) by (name of person who signed the letter)
Please inform me, that have my documents been received and are they acceptable for the continuation of my visa processing?
Sincerely,
First Name Last Name
امیدوارم این به دردتون بخوره.
CN:2014AS60XX/Yerevan:13May;Got it
فایل تصویری ساخت اکانت برای پرداخت 165$ توسط azar1348
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
مـنـتــــظـــــــــــــرســـــــــــــــــرا
تشکر کنندگان: Lemony ، exxedus ، ojee ، NarCssuS
(2013-06-10 ساعت 00:28)Lemony نوشته:  دوستان عزیز بنده فراموش کرده بودم فرم 230 رو پر کنم و فقط 122 و سایر موارد رو ایمیل کرده بودم و جالبیش اینه که kcc هم مدارکمو تایید کرد و نقض مدارکم رو گوشزد نکرد!

Dear Sir / Madam

Kind Regards
Your Name and Last Name

چون خودتون خواستین میگم، این متن اشکالاتی داره.
چیزی به نام" Via this email" از نظر یک native speaker قدری بی معنی است. در ضمن مودبانه است که اول به خاطر اشتباهتان عذر خواهی کنید.

Dear KCC Team
.As a DV Selectee, in my last email, I forgot to send you Form DS-230. Therefore I'd like to apologize and ask you to find enclosed the DS-230 Form and add it to my case please. It is attached to this email
.I'd very much appreciate it if you send me a confirmation on both delivery and validity of the document

,Sincerely yours

دوستان توجه کنند عبارت هایی مانند Sincerely yours و Best regards و... فقط اولین حرف کلمه ی اول با حروف بزرگ نوشته میشه. نه اولین حرف تمام کلمات.
سلام
من از همه شما عزیزان گلایه دارم !!!!!!

چرا هیچ کس اسم تاپیک رو نمیخونه؟
نکنه همگی میخوایید ایمیل هایی که از kcc برای تایید مدارکتون گرفتید رو بزارید؟ ؟؟؟؟؟؟ Cool
بابا عزیز من یه بار سرچ بزن اون متن رو میاد واست معنی ش رو هم بچه ها زیرش نوشتن دلیل نداره باز شما بیای کپی کنی و معنی ش رو بخوای!!!!!!!!!!!
این جا نمونه مکاتبات ما با kcc قراره نوشته بشه نه نمونه مکاتبات kcc به تک تک مـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــا !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دوستان واقعا این کارتون کم لطفی است!
من واقعا تا اخرین صفحه این پست رو خوندم! و همش همین ارسال ها بود !
در امضای امیر مهاجر عزیز پستی هست به نام چگونه کاربر حرفه ای مهاجر سرا شویم؟ لطفا مطالعه بفرمایید تا بتونید با یک سرچ ساده پاسخ سوالتون رو پیدا کنید . در صورت نبودن مورد مشابه با شما اون وقت پست ارسال کنید!
من از مدیران با صبر و حوصله سایت معذرت میخوام که تو کارشون دخالت کردم اما وطیفه خودم دیدم که به عنوان یه دوست به بچه ها بگم که راحت تر از این حرفا میشه از مهاجر سرا استفاده کرد.
Approved = 8/4/2015
27/8/2015 = DS261+120$
= DS260 & 325$
= Send document
= Complete
تشکر کنندگان: Danial_4139 ، Saeedv13 ، mehdieb ، aghaghia ، maziar irani ، Beowulf II ، ghafari88 ، sinamn ، philter ، babak12
سلام دوستان
من امروز بر اساس مشکلی داشتم برای kcc ایمیل زدم
من تاریخ تولدم رو اشتباه زده بودم در فرم ثبت نام اولیه.ولی قبل از ارسال فرم ها فهمیدم.
بعدش فرم ها رو با تاریخ درست ارسال کردم تایید ارسال هم از kcc بعد یک هفته اومد.
این نمونه میلی که براتون میزارم معجونی از چند نمونه ایمیل هست که بچه ها برام فرستاده بودند.
امیدوارم به دردتون بخوره.

Case Number: ************
Name: your name
Date of birth: mm/dd/yy ( inja hatman bayad tarikhe eshtebah ro bezanid)

Dear Sir / Madam

When I was registering in Lottery program via internet, because I hadn't enough time and have used of an wrong calender, I entered my date of birth wrongly "11-11-1989" while the correct date is 12-11-1989 and I have entered in all of my forms (DS-230 & DSP-122) the correct date ( I have sent the forms before). I confirm that this is not a intentionally mistake and i do apologize of it. I also thought that the reference information for KCC is the information that I filled in my forms and the wrong information will be corrected automatically. In all forms I have entered date of birth is 12-11-1989(correct date).
I do apologize because of this mistake and I will be grateful of you to correct my date of birth in your computer to: 12-11-1981 or if not: what should i do now and what will be happen for my case?

Thank you for your consideration
sincerely
your name
Approved = 8/4/2015
27/8/2015 = DS261+120$
= DS260 & 325$
= Send document
= Complete
تشکر کنندگان: nina22 ، Beowulf II ، lighter
(2013-06-12 ساعت 13:23)melina132 نوشته:  سلام . ممنون از محبت دوستان
متن ايميل دومم جهت دريافت تاييديه بعد ار دريافت ايميل اول از kcc به شرح ذيل بود
First name:
Last name:
Date of birth:

Dear Sir/Madam
I have attached the barcode sheet (confirmation number), the photographs and the DS230 & DSP122 filled forms by this email to KCC.
Please kindly inform me that receiving of my documents. If they are OK and approved by the KCC, please set me a visa interview appointment date.
Sincerely

دوست عزیز شما متن ایمیل قبلی رو دوباره فرستادین که اشتباه هست و میبایست متن رو تغییر میدادید و میگفتین که اطلاعات قبلی دستتون رسیده و درست بوده یا نه ؟ که البته نیازی هم نبوده بزنین.
**201411 / 4نفر / امارات/ مصاحبه ١٠ اکتبر/ يكضرب/ ورود10 مارچ/ سفرنامه مصاحبه و دریافت ویزای من طی دو مرحله
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان