کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نداشتن اسپانسر و راه حل ه‍ا
(2013-05-03 ساعت 23:13)sadeghi897 نوشته:  
(2013-05-03 ساعت 21:16)gdariush نوشته:  
(2013-05-02 ساعت 18:14)ali_kh نوشته:  نحوه به دست آوردن مبلغ مورد نیاز تمکن مالی (پرینت حسابی که احتیاج دارید به جای اسپانسر با خودتون ببرید) به اینصورت هست که شما با توجه به تعداد نفرات کیس ردیف سالیانه(annual) و 100% رو پیدا میکنید و اونو ضربدر 125% میکنید سپس ضربدر قیمت روز دلار میکنید والسلام ...
پس 125 درصد 11490 دلار میشه 14362.5 دلار ضربدر قیمت دلار (3600 تومان)
سلام
یه نکته بسیار مهم :
نیازی نیست که شما مبلغ دلار سالیانه را در نرخ روز دلار (3600 تومان) ضرب کنید . تبدیل نرخ توسط بانک و بر اساس نرخ رسمی یا همان ارز مرجع (1226 تومان) و در همان پرینت موجودی حساب صورت می گیرد . پس تا زمانی که رخ ارز مرجع تعغیر نکرده رقم دلاری را در 1226 تومان ضرب نمایید و به رقم موجودی برسید. Big GrinBig GrinBig Grin
با توجه به قانون بوجه ؛ امسال ممکن است این تبدبل بر اساس ارز مبادله ای (2500 تومان) صورت بگیرد . بنابر این بهتر است رقم دقیق تبدیل به هنگام نیاز از بانک سوال شود . SadSadSad
اگر به تاییدیه بانکی ضمیمه شده دوستان رجوع کنید می بینید که بانک موجودی ریالی را بر 1095 که نرخ رسمی در زمان صدور گواهی ( سال 2011 ) بوده تقسیم کرده و به رقم دلاری رسیده است .
دوستان عزیز
با توجه به تجربه دوستان و خودم که تجربه بچه ها رو خوندم
موارد زیر دقت کنید
نرخ دلار آفیسر نرخ بازار حساب می کنه مثلا الان اگر کسی بره مصاحبه 3500-3600 حساب می کنه واون نرخی که بانک می زنه خیلی مهم نیست واقعا چقدر باشه بانک بزنه 1000 تومن یا 20000 تومن مهم نیست چون شما به نرخ بازار می تونید دلار تهیه نکنید.
نکته دوم خط فقر هم که دوستان اشاره کردن ، دقت کنید که برای ایالت های مختلف فرق می کنه پس این نکته رو هم مد نظر قرار بدین و البته سعی کنید کمی بیشتر باشه
نکته سوم اون مبلغ مد نظر سعی کنید به موقع در حساب تون داشته باشید ولی هرگز نگران نباشید اگر آفیسر به شما بگه که مبلغ مد نظر کمه می تونید به ایران خبر بدید و پول بریزن به حسابتون گواهی مجدد رو براتون یک مسافر بیاره و با یکی دو روز موندن بیشتر مسئله حل هست و د راصطلاح یک نقص مدرک ساده می خورید که سریع قابل حل هست.
در نهایت صبر به خرج بدین، مطالب فرم رو دقیق مطالعه کنید سال شانس شماست، شاد و خندان باشید، دوزتون داریم ( بچه های دوره های قبل) Cool

دقیقا همینطوره که دوست عزیزمون فرمودند . اصلا ارز مرجع رو مد نظر قرار ندید بعلاوه اینکه یه مقداری هم بیشتر بهتر اگر حدودا فکر میکنم 5 تا 10 میلیون بیشتر باشه خیالتون راحت تره !
کار از محکم کاری عیب نمیکنه ! (البته زیاد هم محکمش نکنید که اگه پول چشگیری تمکن ببرید بهتون شک میکنند و امکان اف بی آی چک هست (یه مورد اینطوری گزارش شده ! ))
Lottery 2011 =Failed
Lottery 2014 =Failed
Lottery 2015 =Failed
Lottery 2016 =Failed
تشکر کنندگان: hamedapple ، payam62 ، KIMIA2005 ، hossien_501 ، philter ، محبت ، behfaza
(2013-05-02 ساعت 18:14)ali_kh نوشته:  نحوه به دست آوردن مبلغ مورد نیاز تمکن مالی (پرینت حسابی که احتیاج دارید به جای اسپانسر با خودتون ببرید) به اینصورت هست که شما با توجه به تعداد نفرات کیس ردیف سالیانه(annual) و 100% رو پیدا میکنید و اونو ضربدر 125% میکنید سپس ضربدر قیمت روز دلار میکنید والسلام ...

سلام
یه نکته بسیار مهم :
نیازی نیست که شما مبلغ دلار سالیانه را در نرخ روز دلار (3600 تومان) ضرب کنید . تبدیل نرخ توسط بانک و بر اساس نرخ رسمی یا همان ارز مرجع (1226 تومان) و در همان پرینت موجودی حساب صورت می گیرد . پس تا زمانی که رخ ارز مرجع تعغیر نکرده رقم دلاری را در 1226 تومان ضرب نمایید و به رقم موجودی برسید. Big GrinBig GrinBig Grin

با توجه به قانون بوجه ؛ امسال ممکن است این تبدبل بر اساس ارز مبادله ای (2500 تومان) صورت بگیرد . بنابر این بهتر است رقم دقیق تبدیل به هنگام نیاز از بانک سوال شود . SadSadSad

اگر به تاییدیه بانکی ضمیمه شده دوستان رجوع کنید می بینید که بانک موجودی ریالی را بر 1095 که نرخ رسمی در زمان صدور گواهی ( سال 2011 ) بوده تقسیم کرده و به رقم دلاری رسیده است .
ببخشید می خواستم بدونم من یک نفرم از الان که تاریخ مصاحبه رو نمی دونم می تونم اون تمکن مالی رو بگیرم و میشه بگید چقدر پول به تومان نیاز دارم از این نظر میگم الن که گفتیم به ارز مرجع بر می گردونن می شه زود تر جوابمو بدین؟
تشکر کنندگان: hamedapple ، KIMIA2005 ، philter ، محبت ، behfaza
(2013-05-04 ساعت 03:23)mahsa.s نوشته:  ببخشید می خواستم بدونم من یک نفرم از الان که تاریخ مصاحبه رو نمی دونم می تونم اون تمکن مالی رو بگیرم و میشه بگید چقدر پول به تومان نیاز دارم از این نظر میگم الن که گفتیم به ارز مرجع بر می گردونن می شه زود تر جوابمو بدین؟

برای اینکار الان خیلی زود هست
حداقل یک ماه و نیم قبل از مصاحبه تمکن مالی رو از بانک بگیرید
از این پست امیر مهاجر عزیز و لینکی که توی پست هست می تونید حداقل مقدار پولی که باید توی حساب داشته باشید رو به دلار ببینید
کیس نامبر:2013AS5128// سفارت ایروان // تعداد اعضای کیس: دو نفر // کلیر بعد از 49 روز
سلام
یه نکته بسیار مهم :
دوستان عزیز
موارد زیر دقت کنید
نرخ دلار آفیسر نرخ بازار حساب می کنه مثلا الان اگر کسی بره مصاحبه 3500-3600 حساب می کنه واون نرخی که بانک می زنه خیلی مهم نیست واقعا چقدر باشه بانک بزنه 1000 تومن یا 20000 تومن مهم نیست چون شما به نرخ بازار می تونید دلار تهیه نکنید.
نکته دوم خط فقر هم که دوستان اشاره کردن ، دقت کنید که برای ایالت های مختلف فرق می کنه پس این نکته رو هم مد نظر قرار بدین و البته سعی کنید کمی بیشتر باشه
نکته سوم اون مبلغ مد نظر سعی کنید به موقع در حساب تون داشته باشید ولی هرگز نگران نباشید اگر آفیسر به شما بگه که مبلغ مد نظر کمه می تونید به ایران خبر بدید و پول بریزن به حسابتون گواهی مجدد رو براتون یک مسافر بیاره و با یکی دو روز موندن بیشتر مسئله حل هست و د راصطلاح یک نقص مدرک ساده می خورید که سریع قابل حل هست.
در نهایت صبر به خرج بدین، مطالب فرم رو دقیق مطالعه کنید سال شانس شماست، شاد و خندان باشید، دوزتون داریم ( بچه های دوره های قبل) Cool
آخرش نفهمیدم به 3600 تومان حساب میشه یا به 2500 تومان اینا با هم خیلی فرق داره لطفا دقیق بگید ممنونم
تشکر کنندگان: hamedapple ، KIMIA2005 ، philter ، behfaza
(2013-05-03 ساعت 08:08)KIMIA2005 نوشته:  [quote='ali_kh' pid='326921' dateline='1367502280']
سلام
با عرض معذرت از مدیران عزیز یه کوچولو اطلاعات دارم در خدمت دوستام میذارم .
از لینک زیر میتونید پی دی اف مربوط به FPL یا همون federal poverty level یا همون سطح خط فقر فدرال مربوط به سال 2013-2014 رو دریافت کنید .
FPL
نحوه به دست آوردن مبلغ مورد نیاز تمکن مالی (پرینت حسابی که احتیاج دارید به جای اسپانسر با خودتون ببرید) به اینصورت هست که شما با توجه به تعداد نفرات کیس ردیف سالیانه(annual) و 100% رو پیدا میکنید و اونو ضربدر 125% میکنید سپس ضربدر قیمت روز دلار میکنید والسلام ...
نمونه :
family size : 1
income rate : anuual
100% = 11.490 $
خب تا اینجا مشخصه که یکنفر یکسال 11490 $ نیاز داره ...
پس 125 درصد 11490 دلار میشه 14362.5 دلار ضربدر قیمت دلار (3600 تومان) میشه 51705000 تومان برای یک نفر
دونفر = 69795000 تومان
3 نفر = 87885000 تومان
و به همین منوال ...
مدیران عزیز اگر اشکالی در پست من میبینید بفرمایید ...
ایشالا روزی منم برنده لاتاری بشم ...
___________________________________________________________________________________________

در ضمن دوستان در مورد گرفتن پرینت لاتین موجودی حساب از بانک هم اصلا فرقی نداره که از کدوم بانک باشه ... (البته به نظر من اگر از بانک های خصوصی مثل پاسارگاد سامان اقتصاد نوین و امثالهم بگیرید فکر میکنم بهتر باشه ولی تا حالا موردی که به خاطر بانک بهش گیر داده باشند من نشنیدم ! )
نمونه پرینت حساب هم واستون میذارم ...

[عکس: vb0yedotmh4251gyk.jpg]
[/quote

[font=Impact]

بنابراین با توجه به توضیحات خوب دوستمون بنده برای 3 نفر بایستی گواهی لاتین موجودی حساب حدودا به مبلغ 100 میلیون تومان ( حدودا 30000 هزاردلار )رو بگیرم درسته ؟ و یک سوال این گواهی رو چه موقعی باید بگیرم چه مدتی قبل از مصاحبه ؟و چند روز باید توی حساب بمونه وایا باید این مبلغ گردش حساب داشته باشه ؟ یا فقط این مبلغ رو توی حساب بذاریم و چند روز بعد برداشت کنیم ؟

معادل دلاری موجودی رو با ارز مرجع حساب میکنن
تشکر کنندگان: hamedapple ، payam62 ، KIMIA2005 ، philter ، behfaza
(2013-05-04 ساعت 18:31)mahsa.s نوشته:  
سلام
یه نکته بسیار مهم :
دوستان عزیز
موارد زیر دقت کنید
آخرش نفهمیدم به 3600 تومان حساب میشه یا به 2500 تومان اینا با هم خیلی فرق داره لطفا دقیق بگید ممنونم

نرخ ارز آزاد ... فکر کن میخوایی بری از بازار دلار بخری ! چند بهت میدن ؟ امروز 3500 و خورده ای بود !
باید یادآوری کنم که آفیسر ها خیلی خیلی خیلی دقیق تر و بهتر از من و شما میدونن که نرخ ارزی که یه فرد میتونه تهیه کنه تو ایران چنده ! پس اصلا و ابدا نرخ ارز مرجع و مبادله ای و اینا رو مد نظر قرار ندید ! فقط و فقط نرخ ارز آزاد توی بازار رو ملاک قرار بدید ...

در ضمن mahsa.s عزیز اگر فقط زحمت خوندن 2 صفحه ی این تاپیک رو به خودتون بدید خیلی راحت میتونید محاسبه کنید !!! صفحه قبل من و امیر مهاجر عزیز تموم توضیحات لازم رو واضح و روشن بین کردیم !
Lottery 2011 =Failed
Lottery 2014 =Failed
Lottery 2015 =Failed
Lottery 2016 =Failed
سلام دوستان من همین امسال قبول شدم یعنی 2014.
من متاهل هستم واسه اینکه پول بزارم تو حساب خوشبختانه مشکلی ندارم ولی میخوام بدونم که آیا باید واسه همسرم هم کار مشابهی بکنم یا اینکه فقط واسه من کفایت میکنه؟
2014AS0000012XX
تعداد افراد کیس: 2نفر
تاریخ و نوع ارسال فرمهای سری اول: از طریق ایمیل ودر 30 می 2013
تاریخ پاسخ از KCC: هفته بعد (7 june )
مقصد: فعلاً شیکاگو
تاریخ کارنت: سری اول اول اول Big Grin
تاریخ نامه دوم: 13 سپتامبر 2013 Big Grin
تاریخ مصاحبه: 19 نوامبر 2013
کلیرنس: 29 می
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، behfaza
(2013-05-05 ساعت 00:15)hamedapple نوشته:  سلام دوستان من همین امسال قبول شدم یعنی 2014.
من متاهل هستم واسه اینکه پول بزارم تو حساب خوشبختانه مشکلی ندارم ولی میخوام بدونم که آیا باید واسه همسرم هم کار مشابهی بکنم یا اینکه فقط واسه من کفایت میکنه؟

میتونید واسه همسرتون هم حساب جداگانه باز کنید ولی بطور کلی چون شما یک خانواده هستید یک حساب با موجودی که بالای خط فقر یک خانواده دو نفره (اگر دو نفر هستید) و ترجیحاً به نام برنده اصلی کفایت میکنه.
تشکر کنندگان: hamedapple ، sadeghi897 ، Saeedv13 ، tired smk ، payam62 ، KIMIA2005 ، hossien_501 ، philter ، آلیس-1980 ، behfaza
حتما بایدهم یک اسپانسر در امریکا داشته باشیم هم نامه بانک مبنی بر موجودی حساب؟ یا یکیش کافیه؟
اگه یکیش کافیه کدومش بهتره؟
مرسی از راهنماییتون
تشکر کنندگان: ساقر ، KIMIA2005 ، philter ، behfaza
(2013-05-06 ساعت 00:36)Neushan نوشته:  حتما بایدهم یک اسپانسر در آمریکا داشته باشیم هم نامه بانک مبنی بر موجودی حساب؟ یا یکیش کافیه؟
مرسی از راهنماییتون

یکی از این دو تا کافیه
و اغلب معتقدند که تمکن مالی از بانک بهتره
کیس نامبر:2013AS5128// سفارت ایروان // تعداد اعضای کیس: دو نفر // کلیر بعد از 49 روز
تشکر کنندگان: hamedapple ، payam62 ، KIMIA2005 ، hossien_501 ، philter ، آلیس-1980 ، behfaza
(2013-05-06 ساعت 00:36)Neushan نوشته:  حتما بایدهم یک اسپانسر در آمریکا داشته باشیم هم نامه بانک مبنی بر موجودی حساب؟ یا یکیش کافیه؟
مرسی از راهنماییتون
یک مورد کافی است
دوستان عزیز
سراغ اسپانسر نرید اصن ، بی خیال اسپانسر بشید
خیلی ها اسپانسر روزهای آخر بهشون جواب منفی داده
از هر نظر حساب بکنید باز کردن حساب بانکی و ارائه نامه تمکن مالی به نفع شماست.
موفق باشیدSmile
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
تشکر کنندگان: shimoda ، hamedapple ، maryam_a ، storagemeter ، Saeedv13 ، payam62 ، KIMIA2005 ، hossien_501 ، philter ، behfaza
(2013-05-06 ساعت 19:00)maziar irani نوشته:  سلام دوستان
آیا اگه پول توی حساب بیشتر از مقدار لازم باشه مشکل خاصی پیش نمیاد؟
یا حتما باید همون حدود حداقل باشه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
خير دوست گرامي هيچ مشكلي پيش نمياد مگر اينكه ديگه خيلي بيش از حد زياد باشه و آفيسر مثلا ميپرسه اين پولو از كجا آوردي..ما دو نفر بوديم و موجوديه حسابمونم 166 ميليون تومان بود كه آفيسر يك كلمه هم راجع بهش ازمون سوالي نپرسيد..
2013AS63xx*کارنت:March *مصاحبه: 23اپريلYerevan*كلير 14 JUN*دريافت ويزا 26 JUN
تشکر کنندگان: amir82 ، payam62 ، maziar irani ، KIMIA2005 ، philter ، mohamadir ، behfaza ، estanfordbineh
(2013-05-06 ساعت 19:00)maziar irani نوشته:  سلام دوستان
آیا اگه پول توی حساب بیشتر از مقدار لازم باشه مشکل خاصی پیش نمیاد؟
یا حتما باید همون حدود حداقل باشه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

همانطور که دوستان گفتند مشکلی نیست که موجودی شما از میزان خواسته شده بیشتر باشه.
بانکهای خصوصی مثل پارسیان و پاسارگاد بخصوص شعبه های مرکزیشون خیلی راحت و سریع حداکثر 2 ساعته براتون گواهی تمکن مالی رو هم به فارسی و هم به لاتین آماده میکنند و گواهی تمکنی هم که صادر میکنند شکیلتر و مرتبتر از دولتیهاست. حتما به ایشان بگویید که لاتین هم میخواهید خودشون با مهر برجسته وا مضا هر چند نسخه بخواهید به شما میدهند و دیگر برای گواهی مالی نیازی به دارترجمه نیست چون خودش نسخه لاتین هم میدهند البته قیمت نسخه اول بیشتره و نسخه های بعدی ارزانتر است.

این گواهی تمکن هم در واقع گواهی موجودی حساب شما است تا تاریخی که شما تقاضای گواهی رو داده اید و آن رو بر اساس نرخ ارز مرجع صادر میکنند. موفق باشید.
C/N:2*** office: ایروان Interview: W2 DEC
تشکر کنندگان: maziar irani ، KIMIA2005 ، hossien_501 ، philter ، behfaza
با سلام. این مبلغی که توی حساب میذاریم و گواهی میگیریم، موقع ورود به خاک آمریکا باید با خودمون ببریم؟ منظورم اینه مثلا من الان برم صد تومن از یکی بگیرم بذارم توی حسابم و کارم راه بیفته، اون وقتی که دارم وارد خاک آمریکا میشم متعهد هستم که اون مبلغ رو ببرم؟ اگه اینطور باشه که قرض گرفتن اون پول مشکل اصلی بی پولی رو حل نمیکنه....
کیس نامبر : 2014AS000000XX - تعداد اعضا : دو نفر ( همسر) -کنسولگری آنکارا - مقصد : مریلند - ارسال فرمها : June 2013- 23th
تشکر کنندگان: payam62 ، KIMIA2005 ، behfaza ، mehdi_449
(2013-05-06 ساعت 20:40)carpediem نوشته:  با سلام. این مبلغی که توی حساب میذاریم و گواهی میگیریم، موقع ورود به خاک آمریکا باید با خودمون ببریم؟ منظورم اینه مثلا من الان برم صد تومن از یکی بگیرم بذارم توی حسابم و کارم راه بیفته، اون وقتی که دارم وارد خاک آمریکا میشم متعهد هستم که اون مبلغ رو ببرم؟ اگه اینطور باشه که قرض گرفتن اون پول مشکل اصلی بی پولی رو حل نمیکنه....
خير دوست عزيز نبايد اين پولو با خودتون ببريد ..اونا از شما يا اسپانسر ميخواهند يا تمكن مالي براي اينكه نشان بدين اونجا سربار دولت نيستيد و يه كسي هست كه شما را ساپورت كند يا موجوديه حساب خودتون را ميبريد ونشان ميدهيد كه خودتون توانايي اين را داريد كه از پس خرج و مخارجتون بربيايد ..
2013AS63xx*کارنت:March *مصاحبه: 23اپريلYerevan*كلير 14 JUN*دريافت ويزا 26 JUN
تشکر کنندگان: hushmandco ، Hadi2014 ، KIMIA2005 ، godot ، hossien_501 ، philter ، shekari ، behfaza ، بازگشت

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان