کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج بعد از قبول شدن در لاتاری
(2013-05-14 ساعت 17:14)Rasoul_j نوشته:  
(2013-05-11 ساعت 08:50)mohajer13 نوشته:  
(2013-05-10 ساعت 18:39)Rasoul_j نوشته:  سلام دوستان
آیا کسی میتونه بعد از اعلام نتایج ازدواج کنه و اعلام نکنه وبعد از رسیدن به آمریکا و گرفتن گرین کارت بخواد بیاد همسرش رو ببره؟ شنیدم تا زمانی که سیتیزن نشیم نمیتونیم این کار رو انجام بدیم.اگر میشه لطفا بفرمایید که چه مدت باید اونجا موند و اقدام به این کار کرد.

نه دوست عزیز چنین کاری نمیشه کرد. شما برای مصاحبه باید ترجمه شناسنامه اتون رو بدید که در اون مشخص میشه که متاهل هستید یا خیر. ضمن اینکه موقع پر کردن فرمها هم وضعیت تاهل پرسیده میشه. بنابراین امکان مخفی کاری نیست.
به همه شنیده هاتون هم بدون سند و مدرک اطمینان نکنید. شخصی که گرین کارت داره هم میتونه ازدواج کرده و برای همسرش هم درخواست ویزا بده و لزوما نباید تا سیتیزن شدن صبر کنه.

اگر بعد از فرستادن فرمها ازدواج کنیم چکار باید بکنیم؟ آیا میتونم بهشون اطلاع بدم ولی بدون همسرم برم تا اینکه بتونم تو آمریکا شرایط رو براش مهیا کنم و بعد از اون مدت بیام دنبالش؟

اگر بعد از فرستادن فرمها عقد کنید، باید دوباره فرم ها رو ارسال کنید و مشخصات همسرتون رو بنویسید.
کلا هر تغییری که توی مشخصاتتون ایجاد میشه باید بعدش دوباره فرمهاتون رو آپدیت کنید و بفرستید، از قبیل ازدواج و به دنیا اومدن بچه و غیره...
روز مصاحبه همه افراد کیس باید در سفارت حضور داشته باشن
فکر میکنم برای اولین ورود به امریکا هم همینطور

تنها راهی که شما همسرتون رو نبرید سفارت و امریکا اینه که تا قبل از مصاحبه ازدواج نکنید و تنهایی فرم پر کنید، اینطوری میتونید تنها به امریکا برید. و بعد از اون مشکلتون اینه که باید حدودا یه پروسه 4 تا 5 ساله رو انتظار بکشید تا بتونید همسرتون رو با خودتون ببرید.
تشکر کنندگان: Szsanazsz ، Rasoul_j ، moon_rose ، Saeedv13 ، shimoda ، sysmaster ، roeentan ، j@vad ، masodsh
سلام و خسته نباشید به دوستان سوالی در خصوص لاتاری داشتم چند روزی هست که دوست پسر من برنده لاتاری شدن و ما 2 سال هست که با هم دوست هستیم و قصد ازدواج داشتیم و داریم پیش وکیل رفتیم و ایشون به ما پیشنهاد دادن فعلا ازدواج نکنیم تا وقتی که به دوست پسرم گرین کارت رو بدن چون اعتقاد داشتن که اگه این موضوع الان اتفاق بیافته امکانش هست که رد بشه و باید احتیاط کرد و گفتن میتوانید بعد از گرفتن گرین کارت عقد کنید و ویزای ازدواج بگیرید البته ایشون اعتقاد داشتن که گرین کارت من هم بعد از نهایتا 1 سال به من داده میشه و سوال من اینه که راهنمایی هاشون درست بوده یا غلط چون ما نو سایت ها راجع به این قضیه روند کارو بین 3-6 سال دیدیم نمیدونیم باید به کی اعتماد کنیم و اینکه قرم های بعد قبولی رو مجرد فرستادیم اگر امکانش هست درست ترین راه رو به ما توضیح بدین واقعا یک دنیا سپاس گذاریم
تشکر کنندگان: sysmaster ، j@vad
(2013-05-19 ساعت 14:16)zohreh molaei نوشته:  سلام و خسته نباشید به دوستان سوالی در خصوص لاتاری داشتم چند روزی هست که دوست پسر من برنده لاتاری شدن و ما 2 سال هست که با هم دوست هستیم و قصد ازدواج داشتیم و داریم پیش وکیل رفتیم و ایشون به ما پیشنهاد دادن فعلا ازدواج نکنیم تا وقتی که به دوست پسرم گرین کارت رو بدن چون اعتقاد داشتن که اگه این موضوع الان اتفاق بیافته امکانش هست که رد بشه و باید احتیاط کرد و گفتن میتوانید بعد از گرفتن گرین کارت عقد کنید و ویزای ازدواج بگیرید البته ایشون اعتقاد داشتن که گرین کارت من هم بعد از نهایتا 1 سال به من داده میشه و سوال من اینه که راهنمایی هاشون درست بوده یا غلط چون ما نو سایت ها راجع به این قضیه روند کارو بین 3-6 سال دیدیم نمیدونیم باید به کی اعتماد کنیم و اینکه قرم های بعد قبولی رو مجرد فرستادیم اگر امکانش هست درست ترین راه رو به ما توضیح بدین واقعا یک دنیا سپاس گذاریم
خانم زهره مولایی
وکیلتون حداقل در مورد ویزای گوناگونی اطلاعات اندکی داره و مواردی که به شما گفته درست نیست. من حد نهاییشو به شما میگم تا بدونی که ازدواج کردن هیچ مشکلی رو برای پرونده نامزد شما ایجاد نمی کنه. اگر فرد برنده ویزای گوناگونی مجرد باشه و بره مصاحبه و ویزاشو بگیره تا زمانی که از ویزاش استفاده نکرده می تونه ازدواج کنه و دوباره با همسرش برن مصاحبه. در این حالت ویزای قبلی برنده باطل میشه و برای برنده و نیز همسرش بدون هیچ مشکلی ویزا صادر می کنن و هر دو تا با هم میرن آمریکا. این دیگه حد نهاییش هست. یعنی این که برنده لاتاری تا هر زمانی قبل از ورود به آمریکا و استفاده از ویزاش می تونه به راحتی و بدون مشکلی ازدواج کنه. اما اگر از ویزاش استفاده کنه باید همسرش رو در قالب کیس ازدواجی ببره که گویا در کمترین زمان ممکن یک سال و نیم تا دو سال طول می کشه. به نظر من برای کاهش هزینه ها بهتره که شما زودتر عقد کنید. بعد از عقد هم فرم 230 همسر را تصییح کنید و برای شما هم یک فرم 230 پر کنند و با عکس بفرستین KCC. با هم برین مصاحبه و برای احتیاط چند عکس از این مدت آشناییتون و مراسم ازدواجتون در روز مصاحبه همراهتون باشه. مطمئن باشین هیچ مشکلی پیش نمیاد. خوشبخت بشینRolleyes.
تشکر کنندگان: shimoda ، zohreh molaei ، Szsanazsz ، sysmaster ، roeentan ، ari_kiana ، aghaghia ، j@vad ، Alpha1 ، ali1985ir ، kamix ، sipoona ، sa_za ، mehriyar75 ، امین 13
با تشکر از راهنمایهای شما
سوال من این هست که من ودوست پسرم ۳ سال هست که با هم زندگی می کنیم در ضمن ما در خارج از ایران در حال حاضر درس می خونیم ودرس من تا یک ماه دیگر درسم تمام میشه ولی دوست پسرم ۲ ترم دیگه درسش تمام میشه
حالا ما می خواستیم که بدونیم اگر ما در همین جا در سفارت عقد کنیم بعد فورمها رو بفرستیم مشکلی پیش می اید یا بهتر که بریم ایران و اون جا این کار ها رو انجام بدیم؟
در ضمن بعد از این که ما تمام این کارها رو کردیم در قسمت ادرس باید ادرس کجا رو وارد کنیم یعنی امکانش هست که هر دو ادرس ایران رو وارد کنیم؟
[font=Courier]شماره کیس : 2014AS0004XXX , تاریخ رویت قبولی:1 MAY , کنسولگری: ابو ظبی , تعداد افراد منظور در کیس : ۲ نفر , ارسال فرمها :August 21. 2013 , تایید مدارک :2013 ,30 August , کارنت شدن کیس : February 6.2014 , روز مصاحبه :22 April , دریافت ویزا :24 April یک ضرب , ورود به آمریکا: ۸ جولای ۲۰۱۴ , مقصد : تگزاس[/font]

تشکر کنندگان: Saeedv13
خیلی ممنون از راهنماییتون فقط ایشون مدارک و مجردی فرستادن میشه اوکیش کرد؟ دوباره باید بفرستیم و اینکه وکیل گفتن 10-20 در صد امکان رد شدن هست یعنی این حرفشونم اشتباه بوده ؟ و اینکه الان باید زنگ بزنیم kcc چی بگیم دقیقا؟
یه سوال در آخر اینکه زمان مصاحبه ای که بهمون بدن از زمان مصاحبه ای که تو مجردی دوست پسرم میدادن دیرتر نمیشه یا روند دیرتر نمیشه؟ چون دوست پسرم نگرانه که عقد کنیم بهمون ویزا ندن چون اینجا کارامون اوکی نیست واسه ازدواج اما اونجا فامیلاشون هستن و میتونیم رو پای خودمون وایسیم و اگه رد کنن ایتجا عقد کرده به مشکل میخوریم بازم از راهنمایی شما ممنونیم و اینکه خیلی سریع جوابمونو میدین مارو ببخشید که سوالامونو هی تکرار میکنیم واقعا نگرانیم
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، j@vad
(2013-05-19 ساعت 17:34)zohreh molaei نوشته:  خیلی ممنون از راهنماییتون فقط ایشون مدارک و مجردی فرستادن میشه اوکیش کرد؟ دوباره باید بفرستیم و اینکه وکیل گفتن 10-20 در صد امکان رد شدن هست یعنی این حرفشونم اشتباه بوده ؟ و اینکه الان باید زنگ بزنیم kcc چی بگیم دقیقا؟
یه سوال در آخر اینکه زمان مصاحبه ای که بهمون بدن از زمان مصاحبه ای که تو مجردی دوست پسرم میدادن دیرتر نمیشه یا روند دیرتر نمیشه؟ چون دوست پسرم نگرانه که عقد کنیم بهمون ویزا ندن چون اینجا کارامون اوکی نیست واسه ازدواج اما اونجا فامیلاشون هستن و میتونیم رو پای خودمون وایسیم و اگه رد کنن ایتجا عقد کرده به مشکل میخوریم بازم از راهنمایی شما ممنونیم و اینکه خیلی سریع جوابمونو میدین مارو ببخشید که سوالامونو هی تکرار میکنیم واقعا نگرانیم
هيچ حدس و درصدي در مورد موارد لاتاري نميشه داد، وكيل معمولا مجبور هست سعي كنه با آمار و ارقام صحبت كنه چون ميخواد ارقام بگيره! زمان مصاحبه شما در زمان اصلي خودش خواهد بود. چالش اصلي شما هماني است كه در همه ازدواجها هست و اون اينكه به صورت عادي قصد و تصميم نهايي ازدواج با يكديگر را داشته باشيد و در آن زمان است كه ميگوييم انجام دهيد و نگران هيچ چيز نباشيد.  
2013AS32xx / مصاحبه: Jan W3 آنکارا / شعر انتظار / تاریخ کلیر: July 5, 2013 / کلیرنامه
من رویایی دارم ، رویای آزادی رویای یک رقصِ بی وقفه از شادی
من رویایی دارم ، رویای رنگارنگ ... رویای دنیایی سبز و بدون جنگ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، shimoda ، roeentan ، j@vad ، sa_za ، امین 13
(2013-05-19 ساعت 15:55)amaka747 نوشته:  با تشکر از راهنمایهای شما
سوال من این هست که من ودوست پسرم ۳ سال هست که با هم زندگی می کنیم در ضمن ما در خارج از ایران در حال حاضر درس می خونیم ودرس من تا یک ماه دیگر درسم تمام میشه ولی دوست پسرم ۲ ترم دیگه درسش تمام میشه
حالا ما می خواستیم که بدونیم اگر ما در همین جا در سفارت عقد کنیم بعد فورمها رو بفرستیم مشکلی پیش می اید یا بهتر که بریم ایران و اون جا این کار ها رو انجام بدیم؟
در ضمن بعد از این که ما تمام این کارها رو کردیم در قسمت ادرس باید ادرس کجا رو وارد کنیم یعنی امکانش هست که هر دو ادرس ایران رو وارد کنیم؟
خانم amaka747
من تو پست قبلی به این سئوال شما جواب دادم. دوست خوبم ******** از جمله کاربرایی هستند که بعد از برنده شدن در لاتاری ازدواج کردند و با همسر محترمشون رفتند برای مصاحبه و در پست دوم همین تاپیک هم با قاطعیت تاکید کردند که ازدواج برنده لاتاری هیچ تهدیدی رو متوجه کیسش نمی کنه. ایشون یک نمونه زنده و سرحال Big Grin برای عبرت سایرین هستندBig GrinTongue. نمی دونم شماره پروندتون چنده و کی کارنت میشین و میرین مصاحبه ولی من اگر جای شما باشم (البته قاعدتاً به لحاظ فنی نمی تونم باشمTongue) در همون کشور محل تحصیل با نامزدم ازدواج می کنم. فرم های ارسالی به KCC رو تصییح می کنم. آدرس داخل فرم ها هم کوچکترین اهمیتی نداره. آدرس محل تحصیلتون رو بنویسین و به KCC هم بگین که کدوم کشور ساکن هستید تا در همون کشور هم برین مصاحبه. اینجوری خرج و مخارجتون خیلی هم کم میشه. ولی اگر یه زمانی درستون زودتر تموم شد و خواستین در یکی از کشورهایی که ایرانی ها مصاحبه میشن کار رو ادامه بدین می تونین دوباره با هماهنگی KCC یا یکی از سفارت ها محل مصاحبه رو تغییر بدین. مخصوصاً قبل از خروج از کشور محل تحصیل "گواهی عدم سوء پیشینه" یادتون نره.
(2013-05-19 ساعت 17:34)zohreh molaei نوشته:  خیلی ممنون از راهنماییتون فقط ایشون مدارک و مجردی فرستادن میشه اوکیش کرد؟ دوباره باید بفرستیم و اینکه وکیل گفتن 10-20 در صد امکان رد شدن هست یعنی این حرفشونم اشتباه بوده ؟ و اینکه الان باید زنگ بزنیم kcc چی بگیم دقیقا؟
باید ازدواج شما حالت رسمی پیدا کنه. یعنی در یک محضر به ثبت برسه. بعد فرم ها رو تصییح می کنین. یک نامه میذارین رو فرم ها و میگین که ازدواج کردین و فرم های آپدیت شده ضمیمه شده اند. لطفاً پرونده رو با اطلاعات جدید آپدیت کنن. احتیاج به زنگ زدن به KCC هم ندارین. احتمال رد شدن کیس شما به اندازه بقیه کیس های لاتاری هست. یعنی نزدیک صفرSmile. امیدوارم پول زیادی به وکیلتون نداده باشین. در بهترین حالت بیسواد و کم اطلاع هست و در بدترین حالت شیاد هست و می خواد موضوع رو بزرگ و خطرناک جلوه بده و شما رو بترسونه. یک کار ساده ای رو انجام بده و بعد با نشون دادن این که شق القمر کرده ازتون پول تلکه کنه. اگر قبل از کارنت شدن و معلوم شدن مکان و زمان مصاحبه نامزدتون ازدواج کنین و فرم ها رو برای KCC بفرستین KCC هم پرونده هر دو نفرتون رو می فرسته سفارت و هیچ تاخیری تو کارتون ایجاد نمیشه. ولی اگر بعد از کارنت شدن باشه دیگه KCC کاری انجام نمیده و باید با سفارت هماهنگ کنین. بنابراین هر چه زودتر ازدواج کنین بهتر هست. بازم تاکید می کنم روز مصاحبه عکس از ابتدای آشناییتون تا مراسم عقد و عروسی، فیلم یا هر مدرک دیگه ای که نشون میده شما مدت نسبتاً طولانی در ارتباط بودین همراهتون باشه. تو 2013ایها خیلی ها حالت شما رو داشتند و حتی یک نفرشون رد نشده. به نامزدتون اطمینان بدین مشکلی پیش نمیاد. بهش بگین اگر مشکلی پیش بیاد عمو سعید سبیلهاشو می تراشهBig Grin. در جا متوجه میشه که موفقیت شما تضمین شده استTongue. دوستان مبارکه و موفق باشید. سعید
تشکر کنندگان: shimoda ، Szsanazsz ، sysmaster ، nina22 ، sinamn ، roeentan ، ali_am76 ، aghaghia ، j@vad ، Alpha1 ، Natasha9 ، gema ، r.bazargan
سلام

در مورد لاتاری گرین کارت یه سوال دارم

من و نامزدم (عقد نکرده ایم ولی قصد ازدواج داریم) هر دو برای لاتاری امسال ثبت نام کرده بودیم و نامزدم برد و از اون جایی که هنوز عقد نکرده بودیم، مدارک رو به عنوان مجرد پر کرده بودیم و حالا نمی دونیم چیکار باید بکنیم که بتونیم با هم همزمان بریم و یا اون بره و من در کوتاه ترین زمان ممکن برم پیشش آمریکا

می شود لطفاً ما رو راهنمایی کنید .
مرسی
تشکر کنندگان:
(2013-05-20 ساعت 16:40)negin_m_r نوشته:  سلام

من و نامزدم (عقد نکرده ایم ولی قصد ازدواج داریم) هر دو برای لاتاری امسال ثبت نام کرده بودیم و نامزدم برد و از اون جایی که هنوز عقد نکرده بودیم، مدارک رو به عنوان مجرد پر کرده بودیم و حالا نمی دونیم چیکار باید بکنیم که بتونیم با هم همزمان بریم و یا اون بره و من در کوتاه ترین زمان ممکن برم پیشش آمریکا

مرسی

بهترین کار اینه که قبل از ارسال فرما ازدواج کنین و بعد فرمارو بفرستین.
کیس ***2
مصاحبه : 12 دسامبر 2012
مقصد:بوستون
تاریخ کلیر:6 ماه بعد مصاحبه(12 ژوئن 2013)
ورود به آمریکا : 4 جولای 2013
تشکر کنندگان: j@vad

پاسخ شما در ارسال دوم این تاپیک به رنگ قرمز موجود است
2013AS32xx / مصاحبه: Jan W3 آنکارا / شعر انتظار / تاریخ کلیر: July 5, 2013 / کلیرنامه
من رویایی دارم ، رویای آزادی رویای یک رقصِ بی وقفه از شادی
من رویایی دارم ، رویای رنگارنگ ... رویای دنیایی سبز و بدون جنگ
تشکر کنندگان: nina22 ، roeentan ، j@vad
سلام دوستان یه سوال داشتم..قبل از کارنت شدن بهتره به کی سی سی اعلام کنیم که ازدواج کردیم یا بعدش؟ اگر قبل از کارنت شدن بگیم امکان داره مصاحبه رو عقب بندازن و پروسه طولانی تر بشه یا اینکه بعدش؟
مرسی
کیس نامبر: 2014AS66XX
سفارت: ایروان
زمان مصاحبه : هفته اول جون
تعداد افراد کیس: یک نفر
تشکر کنندگان:
(2013-05-20 ساعت 21:28)cello86 نوشته:  سلام دوستان یه سوال داشتم..قبل از کارنت شدن بهتره به کی سی سی اعلام کنیم که ازدواج کردیم یا بعدش؟ اگر قبل از کارنت شدن بگیم امکان داره مصاحبه رو عقب بندازن و پروسه طولانی تر بشه یا اینکه بعدش؟
مرسی
من قبل از كارنت شدن اعلام كردم،هيچ تغييري هم تو روند كارمون نداشتيم.تاثيري نداره،مطمئن باشيد Smile
كيس نامبر:20130000AS45xx (دو نفر) / مصاحبه: هفته اول مارس/ آنكارا/دريافت برگه صورتي+فرم نه سوالي+CV/تاريخ كليرنس:٨ مي/تاريخ ورود به آمريكا:٢١ آگوست
تشکر کنندگان: cello86 ، roeentan ، j@vad ، Natasha9 ، arash723 ، Mahmood129
(2013-05-20 ساعت 17:29)masood182002 نوشته:  

مرسی

مشکل اینجاست که فرمها رو فرستاده . الان چیکار میتونیم بکنیم ، آیا امکان اصلاح هست و اگر هست چه تاثیری روی روند کار داره؟
تشکر کنندگان:
(2013-05-21 ساعت 01:06)negin_m_r نوشته:  

مرسی

مشکل اینجاست که فرمها رو فرستاده . الان چیکار میتونیم بکنیم ، آیا امکان اصلاح هست و اگر هست چه تاثیری روی روند کار داره؟
من تجربه خودمو در این مورد بهتون میگم.
منم مدارکمو بصورت سینگل فرستادم.قبل از عقد به کی سی سی زنگ زدم و اونا گفتن میتونی ازدواج کنی و باید یه سری مدارک برامون بفرستی تا همسرت به کیست اضافه بشه.منم ترجمه عقدنامه-کپی از اصل عقدنامه-عکس 5*5 خودم و همسرم(فکر کنم نفری 2یا3تا پشت نویسی شده)-فرمهای 122و 230 آپدیت شده خودم و فرم 230 همسرم و یه شرح موضوع توی برگه آچار برای کی سی سی(که متوجه بشن منظورم از این ارسال مدارک چی بوده) رو پست کردم.
بعد از 10روز که مطمئن شدم مدارکم رسیده بهشون ایمیل دادم و اونا گفتن مدارک رسیده و قابل قبول هست.
ازدواج افراد بعد از قبولی هیچ تاثیری روی روند کارشون نداره.
كيس نامبر:20130000AS45xx (دو نفر) / مصاحبه: هفته اول مارس/ آنكارا/دريافت برگه صورتي+فرم نه سوالي+CV/تاريخ كليرنس:٨ مي/تاريخ ورود به آمريكا:٢١ آگوست
تشکر کنندگان: mohajer13 ، cello86 ، roeentan ، j@vad ، A_A ، Mahmood129
(2013-05-21 ساعت 01:21)nina22 نوشته:  
(2013-05-21 ساعت 01:06)negin_m_r نوشته:  

مرسی

من تجربه خودمو در این مورد بهتون میگم.
منم مدارکمو بصورت سینگل فرستادم.قبل از عقد به کی سی سی زنگ زدم و اونا گفتن میتونی ازدواج کنی و باید یه سری مدارک برامون بفرستی تا همسرت به کیست اضافه بشه.منم ترجمه عقدنامه-کپی از اصل عقدنامه-عکس 5*5 خودم و همسرم(فکر کنم نفری 2یا3تا پشت نویسی شده)-فرمهای 122و 230 آپدیت شده خودم و فرم 230 همسرم و یه شرح موضوع توی برگه آچار برای کی سی سی(که متوجه بشن منظورم از این ارسال مدارک چی بوده) رو پست کردم.
بعد از 10روز که مطمئن شدم مدارکم رسیده بهشون ایمیل دادم و اونا گفتن مدارک رسیده و قابل قبول هست.
ازدواج افراد بعد از قبولی هیچ تاثیری روی روند کارشون نداره.
مرسی از وقتی که برام گذاشتین Smile
لطف کردین
تشکر کنندگان: hosseinmm ، masodsh ، massi63

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان