کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی و اجازه خروج از کشور
(2013-05-05 ساعت 22:48)کوروش2014 نوشته:  دوستان خوبم سلام
یک سوال داشتم
من شغلم نظامی و حساسه ( وزارت دفاع ). از طرفی همونطور که میدونین نظامیا ممنوع الخروجن، پس واسه مصاحبه باید از شغلم استعفاء بدم و بعد از 7-8 ماه پاسپورتمو بگیرم.
میخواستم بدونم این موقعیت شغلی من باعث رد شدنم در مصاحبه نمیشه؟ چون تصمیم مهمی رو باید بگیرم و اونم استعفاء از شغلمه.
هرکسی اطلاعات دقیقی داره راهنمایی کنه خیلی لطف میکنه؟
ممنون.

به نظر من انصراف بده و ريسك كن. چون اينجا هميشه هست ولي اونور نه. اگر احيانا مصاحبه رد شدي ، دوباره به سر كارت برگرد و يا شغلتو عوض كن. من اگه جاي تو بودم حتي اگر 10 درصد شانس قبولي داشتم اين كارو ميكردم
تشکر کنندگان: alirezanz
بچه های مشمول مهندس یا دارای مدرک کارشناسی که دارید فرم هاتونو پر می کنید
اگر افیسر زمان مصاحبه ازتون بپرسه شما تو فرم هاتون گفتید لیسانس گرفتید پس کو مدرک لیسانستون چی می خواید بگید؟؟؟
چون به ماها که اصل مدرکمونو که نمی دن تا سربازی نرفتیم!!!
سلام
من دانشجو هستم و مشمول 2 تا سوال داشتم:
1-برای گرفتن پاسپورت باید وثیقه بذارم و یا لازم نیست باید برم نظام وظیفه فقط درخواست پاس کنم؟چون زمان مصاحبه معلوم نیست میگم که زودتر پاس بگیرم.

2-من با پاسی که دارم فقط 1 بار در سال حق بیرون رفتن رو دارم؟
شماره کیس :2014AS55XX/سفارت:ایروان/1 نفر
رؤيت قبولی :May 1/ ارسال فرمها:4 July/تایید: 12 July
کارنت : March 7/نامه دوم:18 March
دریافت ویزا: 7 May یه ضرب
ورود به آمریکا: 10 May
ساکن در دالاس
قسمت اول سفرنامه
دوستان تاپیکهای سالهای قبل در این زمینه رو حتما کامل بخونین. براتون مهم و حیاتیه.
سفرنامه
3نفر/مصاحبه ماه مارچ/9 سوالی/ دریافت ویزا 25 جولای
تشکر کنندگان: payam62 ، alirezanz
(2013-05-06 ساعت 16:09)hushmandco نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 14:22)masood182002 نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 11:07)Apple_of_paraise نوشته:  با سلام خدمت همگی....من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و فعلا معافیت تحصیبی دارم...تو ثبت نام که university degree رو پر کردم و تازه فهمیدم که مدرک لیسانس که هیچ! گواهی موقت هم حتی کف دست بنده نمبذارن و مجبورم با دیپلم اقدام کنم.
سوالم اینجاس:
1 شنیدم افیسر اگه پایان خدمت نداشته باشی نقصی پرونده برات میزنه آیا درسته؟
2. اگه قید وثیقه رو بزنم و برنگردم دفعه بعدی که می تونم برگردم ایران مشخصه؟ مثلا 5 سال؟ آیا اصلا میشه برگشت؟
لطفا منو راهنمایی کنید این سربازی بسیار ذهن منو آشفته کرده

وقتی سربازی نداری چرا نقص مدرک بزنن.؟برا من زدن چون 5 ماه رفتم سربازی وسطش اومدم دانشگاه ثبت نام کردم و اونا فک کردن سربازیمو تموم کردم و پایان خدمت دارم.

مسعود جان من جریان تو رو خونده بودم ولی یادم نبود پستش کجا بود که آدرس بدم به این دوستمون. بگو که مشکل نقص مدرکتو چجوری حل کردی.

فعلا که نمیدونم حل شده یا نه چون وقتی ایمیل میزنم یه جواب آماده میفرستن و میگن تو مرحله اداری هست کیسم.چندتا مدارک سربازی و فیش وثیقه خروج از کشور فرستادم حالا نمیدونم متقاعد شدن یا نه.

(2013-05-06 ساعت 16:57)mohammad69 نوشته:  بچه های مشمول مهندس یا دارای مدرک کارشناسی که دارید فرم هاتونو پر می کنید
اگر افیسر زمان مصاحبه ازتون بپرسه شما تو فرم هاتون گفتید لیسانس گرفتید پس کو مدرک لیسانستون چی می خواید بگید؟؟؟
چون به ماها که اصل مدرکمونو که نمی دن تا سربازی نرفتیم!!!

یا باید اشتغال به تحصیل ببرین یا برگه اعزام یا برگه اشتغال به خدمت و 1.5 ملیون پول تا مدرک رو بگیرین.
کیس ***2
مصاحبه : 12 دسامبر 2012
مقصد:بوستون
تاریخ کلیر:6 ماه بعد مصاحبه(12 ژوئن 2013)
ورود به آمریکا : 4 جولای 2013
(2013-05-04 ساعت 13:15)masood182002 نوشته:  
(2013-05-04 ساعت 12:00)rozbeh.h نوشته:  سلام.
من درسم شهریور تمام میشه...خدمت نرفتم...درسمو تمام کنم؟ یا مرخصی بگیرم؟ کش بدم؟

چند ترم مونده؟مرخصی اصلا نگیر که اجازه خروج نمیدن بهت.

ترم اخر هستم. شماره کیسم بالاست.احتمالا تو اردیبهشت 93 مصاحبه بیوفته.چه کنم؟
(2013-05-06 ساعت 15:05)srt نوشته:  سلام,من دانشجوی سال 6 پزشکی هستم که امسال قبول شدم,تاشهریور 93 میتونم از کشور با نامه کنفرانس خارج شم(هم برای مصاحبه و هم خود آمریکا) فقط سوالم اینه که کل این پروسه برای من چقدر طول میکشه و این که وقتی وارد خود آمریکا بشم حداقل چقدر باید بمونم و این که چه مدت یه بار باز باید برم؟ به این خاطر اینو میپرسم چون باید اینجا سربازیمو برم تا بتونم مدرکمو آزاد کنم.
شما بعد از ورود به آمریکا حدود یک ماه برای گرفتن سوشیال و گرین کارت و گرفتن re-entry permit فرصت لازم دارین. بعد از گرفتن re-entry permit می تونین دو سال خارج از آمریکا باشین بدون این که مشکلی برای گرین کارتتون پیش بیاد و به نظر میاد حتی یک سال از این مدت جزو مدت زمان لازم برای سیتیزن شیپی شما محسوب میشه. برای اطلاعات بیشتر در مورد re-entry permit به تاپیک نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit مراجعه کنید. موفق باشید.
تشکر کنندگان: hushmandco ، payam62 ، alirezanz
(2013-05-07 ساعت 12:22)Saeedv13 نوشته:  
(2013-05-06 ساعت 15:05)srt نوشته:  سلام,من دانشجوی سال 6 پزشکی هستم که امسال قبول شدم,تاشهریور 93 میتونم از کشور با نامه کنفرانس خارج شم(هم برای مصاحبه و هم خود آمریکا) فقط سوالم اینه که کل این پروسه برای من چقدر طول میکشه و این که وقتی وارد خود آمریکا بشم حداقل چقدر باید بمونم و این که چه مدت یه بار باز باید برم؟ به این خاطر اینو میپرسم چون باید اینجا سربازیمو برم تا بتونم مدرکمو آزاد کنم.
شما بعد از ورود به آمریکا حدود یک ماه برای گرفتن سوشیال و گرین کارت و گرفتن re-entry permit فرصت لازم دارین. بعد از گرفتن re-entry permit می تونین دو سال خارج از آمریکا باشین بدون این که مشکلی برای گرین کارتتون پیش بیاد و به نظر میاد حتی یک سال از این مدت جزو مدت زمان لازم برای سیتیزن شیپی شما محسوب میشه. برای اطلاعات بیشتر در مورد re-entry permit به تاپیک نحوه گرفتن پاس سفید یا Re-entry Permit مراجعه کنید. موفق باشید.

مشکل اینه که من تا شهریور امسال که میشه یه سال قبل از پایان فارغ التحصیلیم میتونم از دانشگاه نامه برای کنفرانس بگیرم و اگه بخوام بعد از شهریور از کشور خارج شم باید با نظر استاد راهنمام یه ترم فارغ التحصیلیم رو عقب بندازم،
مشکل از اونجا شروع میشه که جمع میزان باقی مونده تحصیلم و مدت زمان سربازیم بیشتر از 2 سال میشه که باعث میشه من مجبور باشم وسط سربازی دوباره ورود به آمریکا داشته باشم که خوب نمیدونم میشه یا نه، و علت اینکه حتما میخوام سربازی رو برم اینه که وزارت بهداشت مدرک منو بدون کارت پاسان خدمت نمیده که بتونم برم اونجا تخصصمو بخونم.
1- من الان فرم رو بفرستم حدودا کی زمان مصاحبه من میشه؟(کیس نامبر من 6500 هستش و سفارت آنکارا) که بر اساس اون یه کنفرانس ثبت نام کنم که دانشگاه نامه بده به نظام وظیفه که از نظام وظیفه اقدام کنم برای صدور پاسپورت)
2-تو ایران کسی هست که بتونه منو در مورد نظام وظیفه و سایر مسائل کمکم کنه،یا موسسه خاصی که تو این زمینه فعالیت کنه؟
3-من می تونم 2 بار re-entry permit بگیرم یا مثلا دفعه دومش رو کس دیگه ای برام از اونجا پیگیری کنه مانند یه وکیل یا فامیل؟
(2013-05-07 ساعت 14:20)srt نوشته:  ....1- من الان فرم رو بفرستم حدودا کی زمان مصاحبه من میشه؟(کیس نامبر من 6500 هستش و سفارت آنکارا) که بر اساس اون یه کنفرانس ثبت نام کنم که دانشگاه نامه بده به نظام وظیفه که از نظام وظیفه اقدام کنم برای صدور پاسپورت)
2-تو ایران کسی هست که بتونه منو در مورد نظام وظیفه و سایر مسائل کمکم کنه،یا موسسه خاصی که تو این زمینه فعالیت کنه؟
3-من می تونم 2 بار re-entry permit بگیرم یا مثلا دفعه دومش رو کس دیگه ای برام از اونجا پیگیری کنه مانند یه وکیل یا فامیل؟
آهان این درست شد. دوستمون srt همین سئوالات رو در پیام خصوصی هم برای من فرستادند و من جواب دادم ولی بهتر بود در تاپیک سئوال می کردن که اگر جواب من اشتباه بود کاربرای باسوادتر از من بیان و راهنمایی های اشتباه من رو تصییح کنند. البته سئوالات ایشون زیاد با موضوع این تاپیک مرتبط نیست ولی من باب اطلاع سایر دوستان و تصییح اشتباهات احتمالی اینجانب:
1- ما پارسال با معادلسازی کیس نامبرهای خودمون با 2012ایها و با اعلام یکی دو نوبت از کارنتی ها می تونستیم به طور حدودی پیش بینی کنیم که یک کیس خاص چه زمانی کارنت میشه و کی به مصاحبه میره ولی با این وجود در بعضی ماهها حدسمون درست از آب در نمیومد. اگر روال اعلام کارنتی ها مثل پارسال باشه شما با کیس نامبر 6500 در هفتمین دوره کارنتی ها خواهی بود و سال دیگه همین روزها باید بری مصاحبه ولی اصلاً روی این حرف من حساب نکن لطفاً. برای اطلاعات بیشتر به این پست مهندس بیات مراجعه کن.
2- نه راستش. من خودم خدمت هم نرفتم و اصلاً از این بحث های بچه ها هم سر در نمیارم. شرکت فعال در این زمینه رو هم نمی شناسم.
3- من شنیدم که بعد از پایان 2 سال re-entry permit میشه تقاضای تمدید کرد ولی باید دلایل قانع کننده ای داشته باشین و گویا تحت شرایط خاص موافقت می کنن. تا حالا هم کسی رو ندیدم که همچین کاری کرده باشه یا اگر این کار رو کرده نیومده به بقیه بگه. به نظرم اگر هم بخوان همچین تقاضایی بکنن باید در خاک آمریکا باشند. موفق باشی. سعید.
(2013-05-07 ساعت 12:00)rozbeh.h نوشته:  
(2013-05-04 ساعت 13:15)masood182002 نوشته:  [quote='rozbeh.h' pid='328012' dateline='1367652652']
سلام.
من درسم شهریور تمام میشه...خدمت نرفتم...درسمو تمام کنم؟ یا مرخصی بگیرم؟ کش بدم؟

چند ترم مونده؟مرخصی اصلا نگیر که اجازه خروج نمیدن بهت.

ترم اخر هستم. شماره کیسم بالاست.احتمالا تو اردیبهشت 93 مصاحبه بیوفته.چه کنم؟
[/quote
تا تیر نمیتونی تموم کنی؟
کیس ***2
مصاحبه : 12 دسامبر 2012
مقصد:بوستون
تاریخ کلیر:6 ماه بعد مصاحبه(12 ژوئن 2013)
ورود به آمریکا : 4 جولای 2013
بچه های من هنرستانی بودم و از دانشگاه آزاد فوق دیپلم گرفتم بعد کاردانی به کارشناسی ناپیوسته قبول شدم و مدرک کارشناسی ام رو از دانشگاه آزاد دیگری گرفتم (2-3ماهی می شه که فارغ التحصیل شدم) الان هم تو فرجه یکسالم هستم
به من چون مشمول هستم اصل مدرک کارشناسی ام رو نمی دن ولی اصل مدرک فوق دیپلمم رو گرفتم و دارمش
من تو فرم های 122 و 230 جاهایی که تحصیل می کردم را همه را وارد کردم
کارشناسی
کاردانی
هنرستان (2سال)
دبیرستان (1سال)
راهنمایی
دبستان
وقتی می خوام برم برای مصاحبه فقط می تونم مدرک فوق دیپلمم رو ترجمه کنم +دیپلم هنرستانمو (چون مشمولم و مدرک کارشناسی ام رو بهم نمی دن)
حال سوالم اینه که اگه افیسر بهم گفت تو لیسانس گرفتی پس چرا فوق دیپلمت رو آوردی نه مدرک کارشناسیتو باید چی بگم؟؟؟
آیا ریز نمرات مقطع کارشناسی رو اگه ترجمه کنم براشون ببرم کافیه؟؟؟
اصلا راه حلش چیه تو این جور موارد،کامل براشون توضیح بدم که تا خدمت نرم بهم مدرک کارشناسیمو نمی دن!!!!
یه راهنمایی بکنید خدا خیرتون بده - ممنون
سلام دوستان لطفا منو راهنمایی کنید
اگه ممکنه دوست دارم نظر خیلیها رو بدونم که بتونم یه تصمیم درست بگیرم...
من همسرم قبول شده و برای پر کردن فرم مشکل داریم. همسرم برای معافیت سربازی یک پرونده پزشکی درست کرده بود که موفق نشد و.فهمیده بودن که یه مدت میخواستن براش حکم بازداشت ببرن ولی با پرداخت جریمه و مبلغی اون رو پشت سر گذاشت البته دو روز هم بازداشت شد. ولی همون دوران یک طرحی اجرا شد برای معافیت که شامل ایشون هم میشد و تونست معاف بشه و کارت پایان خدمتش رو بگیره.
حالا ما موندیم این مساله رو مطرح کنیم یا نه,توی پرکردن فرم یه قسمت گفته آیا تا به حال دستگیر شدین? ولی بعدشم گفته گواه پلیس برای ایرانیا لازم نیست.
حالا به نظر شما چکار کنیم فقط قسمت سربازی بزنیم معافیت و توضیح ندیم? یا توی قسمت دسگیری توضیح بدیم?
لطفا راهنماییمون کنید..ممنون از شما...
(2013-05-08 ساعت 14:17)hani.saray نوشته:  ... همسرم برای معافیت سربازی یک پرونده پزشکی درست کرده بود که موفق نشد و.فهمیده بودن که یه مدت میخواستن براش حکم بازداشت ببرن ولی با پرداخت جریمه و مبلغی اون رو پشت سر گذاشت البته دو روز هم بازداشت شد. ولی همون دوران یک طرحی اجرا شد برای معافیت که شامل ایشون هم میشد و تونست معاف بشه و کارت پایان خدمتش رو بگیره.
حالا ما موندیم این مساله رو مطرح کنیم یا نه,توی پرکردن فرم یه قسمت گفته آیا تا به حال دستگیر شدین? ولی بعدشم گفته گواه پلیس برای ایرانیا لازم نیست.
حالا به نظر شما چکار کنیم فقط قسمت سربازی بزنیم معافیت و توضیح ندیم? یا توی قسمت دسگیری توضیح بدیم?
همسر شما کارت معافیتشو گرفته پس بند 34 فرم 230 رو می زنین NO. ایشون اگر هم جرمی مرتکب شده مجازاتشو (همون 2 روز بازذاشتی) تحمل کرده. شما نه تو فرم ها جایی رو در این مورد علامت بذارین نه روز مصاحبه صحبتی از این موضوع پیش بکشید.
تشکر کنندگان: hani.saray ، hushmandco ، alirezanz
سلام خدمت همه ی دوستان عزیز.
من لاتاری 2012 رو برنده شدم و حدودا 1 ماه دیگه وقت مصاحبه من هست.من دانشجوی ترم 4 رشته ی اقتصاد دانشگاه تهران هستم و میخوام که دیگه اینجا درسم رو ول کنم و برم اما دانشگاه به من گفت که دیپلمم رو بهم نمیده تا وقتی درسم تموم بشه یا انصراف بدم.منم به دیپلمم نیاز دارم تا اون رو ترجمه کنم و ببرم.به نظر شما من چیکار میتونم بکنم؟اگه انصراف بدم مشمول میشم و دیگه نمیتونم از ایران خارج بشم نه؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید من رو.
(2013-05-09 ساعت 11:01)sepidarx نوشته:  سلام خدمت همه ی دوستان عزیز.
من لاتاری 2012 رو برنده شدم و حدودا 1 ماه دیگه وقت مصاحبه من هست.من دانشجوی ترم 4 رشته ی اقتصاد دانشگاه تهران هستم و میخوام که دیگه اینجا درسم رو ول کنم و برم اما دانشگاه به من گفت که دیپلمم رو بهم نمیده تا وقتی درسم تموم بشه یا انصراف بدم.منم به دیپلمم نیاز دارم تا اون رو ترجمه کنم و ببرم.به نظر شما من چیکار میتونم بکنم؟اگه انصراف بدم مشمول میشم و دیگه نمیتونم از ایران خارج بشم نه؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید من رو.

میتونی برای سفر غیر علمی اقدام کنی و مجوز خروج برای ترکیه(اگه سفارت آنکارا میری) بگیری. روز بعد انصراف بدی، دیپلم رو سریع ترجمه کنی، مهر دادگستری و وزارت خارجه بزنی و بری ترکیه. هرگز بر نگردی.

اینم قانون:
نقل قول:" مدت اعتبار مجوز به شرح ذيل مي باشد:
-مشمولان انصرافي، ترك تحصيل يا اخراجي از مدارس و دانشگاه ها تا مهلت معرفي تعيين شده."

البته اگر ویزا نگیری تمام زندگیت روی هواست...باید برگردی ایران بری سربازی و از اول کنکور بدی و...

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان