کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی و اجازه خروج از کشور
(2013-05-12 ساعت 20:29)alireza.ahmadian نوشته:  دوست سوالی بود بفرمایید کمکتون کنم ...... تجربه ی زیادی دارم تو امور سربازی

سلام..خسته نباشید من توی پاسم اجازه خروج من رو 20 روز میزنه و من با وثیقه میخوام برم ترکیه و برنگردم..اگر توی 20 روز ویزای من نیومد دیگه من با اون پاسپورت نمیتونم سفر کنم؟؟یا اگر بعد مثلا 30 روز ویزای من اومد حتی به آمریکا هم نمیتونم برم؟؟؟
شماره کیس : 2014AS0049$$ / تاریخ رویت قبولی: 1 می 2013
کنسولگری:آنکارا بود شدش ابوظبی / تعداد افراد منظور در کیس : 2 نفر
ارسال فرمهای سری اول: 27 می / کارنت شدن کیس: مارچ 2013
مصاحبه: 14 آوریل و ویزای یکضرب

تشکر کنندگان: serge ، alirezanz
(2013-05-16 ساعت 22:18)masood182002 نوشته:  
(2013-05-16 ساعت 20:00)mohammad19911991 نوشته:  دوستان محدوده خروج از کشور برای دانشجو ها که با قید وثیقه 15 میلیون تومانی هست چند بار در ( سال یا ترم ) هست ؟؟؟

از نظر سازمان وظیفه عمومی هیچ محدودیتی در مورد دفعات خروج مشمولین وجود ندارد(عین جمله نظام وظیفه) فقط باید بین دوسفر فاصله باشه.

چه فاصله ای دقیقا ؟؟؟
2014AS000037xx : C/N ، رویت قبولی : May 5 ، ارسال مدارک : May 13 ، تایید مدارک : May 16 ، سفارت : ابوظبی ،
Current : 9th On January
When you want something all the universe conspires in helping you to achieve it ., Paulo coelho

It's a Learning English Application By U.S Goverment For Whom Just Came To America, Give it a try Guys ... GoodLuck
تشکر کنندگان: alirezanz
سلام دوستان..خسته نباشید یک سوالی داشتم که بدجوری استرس منو بالا برده..من دانشجو هستم و نمیخوام سربازی برم و از طریق گذاشتن وثیقه میخوام پاسپورت بگیرم و دیگه ایران نیام..و این رو خودتون بهتر میدونید که به من یک اجازه خروج 20 روزه میدن..سوال من اینه که اگه من بعد از مصاحبه توی این 20 روز اگر ویزام نیاد دیگه با اون ویزا نمیتونم جایی برم؟؟
مثلا من 40 روز تو ترکیه بمونم و ویزام اون موقع بیاد با توجه به اعتبار اون 20 روزه پاسپورت من.. دیگه نمیتونم به آمریکا سفر کنم؟؟Sad Sad
ممنون مرسی

تشکر کنندگان:
(2013-05-16 ساعت 23:01)qazwsxedcrfv نوشته:  سلام دوستان از همگی‌ بخاطر وقتی‌ که میگذارید ممنونم

۱ سوال دارم و اون اینکه کسانی‌ که مشمول هستند و از معافي تحصيلي استفاده ميكنند بهشون پاس ۲۰ روز ميدن که خارج شن و زمان مصاحبه ظاهراً برای گرفتن ویزا پاس شما باید حد عقل ۶ ماه اعتبار داشته باشه

این مسالهٔ ۲۰ روز اجازه خروج به چه شکل هست؟ ، کلا مدت پاسپورت ۲۰ روز هست یا اینکه پاسپورت معمولی‌ صادر می‌شه ولی‌ داخلش میگن مدت زمان خروج ۲۰ روز ، کلا در این مورد چیزی نمیدونم اگر راهنمایی‌ کنید كه همون پاسپورت ٥ ساله هست يا...

مرسی‌

پاس ۵ ساله میدن مثل همه پاسها فقط مهلت ۲۰ روزه داری که برگردی و وثیقتو آزاد کنی

(2013-05-17 ساعت 21:20)armin_swimmer90 نوشته:  سلام دوستان..خسته نباشید یک سوالی داشتم که بدجوری استرس منو بالا برده..من دانشجو هستم و نمیخوام سربازی برم و از طریق گذاشتن وثیقه میخوام پاسپورت بگیرم و دیگه ایران نیام..و این رو خودتون بهتر میدونید که به من یک اجازه خروج 20 روزه میدن..سوال من اینه که اگه من بعد از مصاحبه توی این 20 روز اگر ویزام نیاد دیگه با اون ویزا نمیتونم جایی برم؟؟
مثلا من 40 روز تو ترکیه بمونم و ویزام اون موقع بیاد با توجه به اعتبار اون 20 روزه پاسپورت من.. دیگه نمیتونم به آمریکا سفر کنم؟؟Sad Sad
ممنون مرسی

پاست ۲۰ روزه نیست ۵ ساله است البته اگه چک نخوری و یک ضرب ویزا بگیری م‌یتونی این کارو بکنی ضمن اینکه علاوه بر وثیقه یه ضامن هم باید معرفی کنی که هر شخصی:-) می تونه باشه
تشکر کنندگان: qazwsxedcrfv ، alirezanz
دوستان من معافیت پزشکی دارم ممکنه سر این موضوع گیر بدن و ویزا ندن بهم؟
نکاتی که مشمولان عزیز باید بدونن :
1.خروج از کشور : از دانشکده اشتغال به تحصیل میگیرین خطاب به نظام وظیفه( اگه بتونین معاون آموزشی دانشکده رو راضی کنین تا بهتون اجازه خروج برای سفر علمی و یا نیمه علمی بده کمتر وثیقه میذارین اگه رو اشتغال به تحصیل قصد سفر علمی یا غیر علمی ننویسن آموزش کل سفر سیاحتی مینویسه.)اشتغال به تحصیل رو میبرین آموزش کل و از اونجا یه نامه دیگه میدن که روش مینویسن دانشجوی .... از تاریخ .... تا تاریخ ...... برای یک سفر علمی/نیمه علمی/سیاحتی جهت سفر به کشور ..... به سازمان وظیفه عمومی معرفی میشود.این نامه رو میبرین نظام وظیفه و اونجا بهتون میگن که برین وثیقه بذارین وقتی وثیقه گذاشتین تموم شد میگن 2 روز بعد برین اداره گذرنامه و ازونجا واسه گرفتن پاسپورت و یا اگه پاسپورت داشته باشین واسه گرفتن اجازه خروج اقدام کنین.وقتی رفتین گذرنامه یه برگه میگیرین میبرین پلیس +10 و اقدام به پاسپورت میکنین و بعد 1 هفته تا 2 هفته پاسپورتتون میاد.

2.میزان وثیقه برای سفر علمی : مبلغ 5 ملیون پول نقد یا ضمانت نامه بانکی و حداکثر به مدت 6 ماه برای دانشجویان ارشد و 1 سال برای دانشجویان دکترا.
برای سفر نیمه علمی : 8 ملیون پول نقد یا ضمانت نامه بانکی و حداکثر به مدت 1 ماه.
برای سفر سیاحتی : 15 ملیون پول نقد یا ضمانت نامه بانکی یا سند ملکی به ارزش بالای 15 ملیون و حداکثر به مدت 20 روز.

3.پاسپورتی که واسه مشمولین صادر میشه 5 سال اعتبار داره و هیچ فرق با پاسپورتای بقیه نداره نه مهر یکبار خروج داره و نه اعتبارش کمتر از 5 ساله.فقط تو سیستم گذرنامه تاریخ خروج و ورود واسش درج میشه که اگه 1 دقیقه هم دیر وارد کشور بشین وثیقه رو نمیتونین پس بگیرین.

4.نکته بسیار مهم : حتما نامه ای رو که از دانشگاه میگیرین و میبرین نظام وظیفه و فیش وثیقه خروج از کشور رو ترجمه کنین و با خودتون ببرین مصاحبه(من نبردم و روز مصاحبه افسر ازم خواست)

5.اگه کسی ویزا رو بگیره و برگرده ایران و دوباره بخواد از ایران اجازه خروج بگیره هیچ مشکلی واسش پیش نمیاد.

6.دوستانی که چند ماه رفتن سربازی و بعد اومدن دانشگاه ثبت نام کردن و معافیت تحصیلی گرفتن شرایطشونو تو یه برگ به انگلیسی بنویسن و با خودشون ببرن.و نامه معافیت تحصیلی و مدارک ترخیص رو ترجمه کنن و ببرن(محض احتیاط)

7.معافیت پزشکی هیچ مشکلی پیش نمیاره حتی یه نفر که با من رفته بود مصاحبه معافیت پزشکی داشت و الان ویزاشو گرفته و رفته آمریکا.
کیس ***2
مصاحبه : 12 دسامبر 2012
مقصد:بوستون
تاریخ کلیر:6 ماه بعد مصاحبه(12 ژوئن 2013)
ورود به آمریکا : 4 جولای 2013
(2013-05-17 ساعت 21:20)armin_swimmer90 نوشته:  سلام دوستان..خسته نباشید یک سوالی داشتم که بدجوری استرس منو بالا برده..من دانشجو هستم و نمیخوام سربازی برم و از طریق گذاشتن وثیقه میخوام پاسپورت بگیرم و دیگه ایران نیام..و این رو خودتون بهتر میدونید که به من یک اجازه خروج 20 روزه میدن..سوال من اینه که اگه من بعد از مصاحبه توی این 20 روز اگر ویزام نیاد دیگه با اون ویزا نمیتونم جایی برم؟؟
ممنون مرسی

با صرف هزینه برای اقامت و خورد و خوراک از روز مدیکال تا کلیرنس احتمالی که ممکنه تا چند ماه بکشه ، شدنیه دوست من. ولی فکر همه جاشو بکن.. تا 45 سالگی نمیتونی برگردی.. خانواده.. عزیزان..
سفرنامه
3نفر/مصاحبه ماه مارچ/9 سوالی/ دریافت ویزا 25 جولای
تشکر کنندگان: sinamn ، alirezanz
(2013-05-18 ساعت 00:04)hushmandco نوشته:  
ممنون مرسی

با صرف هزینه برای اقامت و خورد و خوراک از روز مدیکال تا کلیرنس احتمالی که ممکنه تا چند ماه بکشه ، شدنیه دوست من. ولی فکر همه جاشو بکن.. تا 45 سالگی نمیتونی برگردی.. خانواده.. عزیزان..

یعنی مشکلی پیش نمیاد واسم؟پس اون اجازه خروج 20 روزه مربوط به ایرانه؟به جای دیگه و برای سفرهای دیگه مهم نیستش؟
واقعا ممنون از راهنماییتون

(2013-05-18 ساعت 00:45)armin_swimmer90 نوشته:  
ممنون مرسی

یعنی مشکلی پیش نمیاد واسم؟پس اون اجازه خروج 20 روزه مربوط به ایرانه؟به جای دیگه و برای سفرهای دیگه مهم نیستش؟
قدیما یه مهر میزدن توی پاسپورتت توش نوشته بود " دارنده این روادید مجاز است از تاریخ ... تا تاریخ.... فقط یکبار از مرزهای مجاز کشور خارج شود" و زیرش نوشته بود " سر ت ی پ ... رییس پ. ل .ی .س گذرنامه
این فقط برای خروج شما از مرزهای مجازه بعدش دیگه پاسپورتی داری که 5 سال اعتبارشه. حالا باید ببینی ترکیه چند وقت میذارن بمونی. چون قائدتا ویزای ترکیه یه زمانی داره.
آقا خلاصه بگم. این کار نیاز به محاسبه دقیق در زمانبندی و احتمالات ، پول زیاد، دل بزرگ ونترس و عزمی بسیار بسیار راسخ داره. یه روز و دو روز نیست. واسه همیشست..
دیگه خود دانی.
سفرنامه
(2013-05-18 ساعت 01:22)hushmandco نوشته:  
ممنون مرسی

قدیما یه مهر میزدن توی پاسپورتت توش نوشته بود " دارنده این روادید مجاز است از تاریخ ... تا تاریخ.... فقط یکبار از مرزهای مجاز کشور خارج شود" و زیرش نوشته بود " سر ت ی پ ... رییس پ. ل .ی .س گذرنامه
این فقط برای خروج شما از مرزهای مجازه بعدش دیگه پاسپورتی داری که 5 سال اعتبارشه. حالا باید ببینی ترکیه چند وقت میذارن بمونی. چون قائدتا ویزای ترکیه یه زمانی داره.
آقا خلاصه بگم. این کار نیاز به محاسبه دقیق در زمانبندی و احتمالات ، پول زیاد، دل بزرگ ونترس و عزمی بسیار بسیار راسخ داره. یه روز و دو روز نیست. واسه همیشست..
دیگه خود دانی.

واقعا خیلی خیلی ممنونم از راهنمایی خوبتون...بعد از اون من از آمریکا به هر کشوری که خواستم میتونم سفر کنم؟البته بجز ایران

تشکر کنندگان:
(2013-05-18 ساعت 09:51)armin_swimmer90 نوشته:  
(2013-05-18 ساعت 01:22)hushmandco نوشته:  
ممنون مرسی

دیگه خود دانی.

واقعا خیلی خیلی ممنونم از راهنمایی خوبتون...بعد از اون من از آمریکا به هر کشوری که خواستم میتونم سفر کنم؟البته بجز ایران
با پاس ایرانی بله. هرکجا که بهت ویزا بدن و تا جایی که صفحات پاسپورتت خالی داشته باشه. بعد چند سال که سیتیزن شدی میتونی با پاس امریکاییت بری هر جا خواستی اما ایران رو باید فراموش کنی. البته این رو نمیدونم که اونجا اسم و فامیلت رو عوض کنی و پاس امریکایی بگیری میتونی برگردی یا نه.. تحقیق کن در این مورد.
سفرنامه
تشکر کنندگان: serge ، alirezanz
(2013-05-17 ساعت 22:18)shervin4d نوشته:  دوستان من معافیت پزشکی دارم ممکنه سر این موضوع گیر بدن و ویزا ندن بهم؟
خیر گیر نمی دن Cool
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
تشکر کنندگان: hushmandco ، shervin4d ، alirezanz
(2013-05-17 ساعت 22:18)shervin4d نوشته:  دوستان من معافیت پزشکی دارم ممکنه سر این موضوع گیر بدن و ویزا ندن بهم؟

دوست عزیز اصلا نگران نباش / معافیت داشتن خودش یه پوعن مثبته برای ویزای یکضرب
تشکر کنندگان: shervin4d ، amir2640 ، rezasadeghi ، alirezanz
(2013-05-16 ساعت 20:00)mohammad19911991 نوشته:  دوستان محدوده خروج از کشور برای دانشجو ها که با قید وثیقه 15 میلیون تومانی هست چند بار در ( سال یا ترم ) هست ؟؟؟

هرشش ماه يكبار يعني هرترم تحصيلي يكبار و به مقصد قيد شده و نهايتا به مدت بيست روز
٠- بازمانده 2013AS6### آنکارا.
١- ارسال أي ١٣٠ :١٠/١٨/ ٢٠١٣ , PD: ١٠/٢١،  اپروو:١١/٢٠، كيس نامبر:٢٠١٣/١٢/٢٠-YRV20138#
٢- يكسال و دو ماه سكوت مطلق و زجر آور و رتروگرس كردن بولتن، Sad
٣- واريز ١٢٠ دلار: ٢٠١٥/٠٢ ، ٣٢٥$ :مارس،  كارنت :٢٠١٥/٠٦
٤- مصاحبه:هفته اول جولاي
٥- فرآيند اداري:در هفته اول چهار بار آپديت، هفته دوم سه بار، ٣ آگوست ٢٠١٥  و  تقريبا يكسال بعد ٢١و ٢٧و ٢٨ ژوئن ٢٠١٦
٦- كليرنس: بعد ٣٦٤ روز در ٢٩ ژوئن or شد و كليير
٧- آزمايش مجدد ٦ جولاي، تحويل مدارك  مالياتي و پزشكي به پست ٧ جولاي، انگشت نگاري و تكميل مجدد فرم ٢٦٠ در ١١ جولاي ٢٠١٦
٨- صدور ويزا  12 جولاي ٢٠١٦، تحويل پاس و بسته مهاجرتي ١٣ جولاي ٢٠١٦ پس از سه سال
٩- ورود ٢٦
تشکر کنندگان: mohammad19911991 ، alirezanz
ممنون مرسی

تا 45 سالگی!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خواهشا اطلاعات غلط ندید
هر شخص مشمولی که باید به هر حال در ایران سربازی برود اگر به مدت 5 سال در یک کشور دیگری اقامت داشته باشد و در سال تعداد سفرهایی که به ایران داشته کمتر از 2 ماه بوده باشد(تأکید می کنم بعد از گذشت 5 سال) با پرداخت 10 میلیون تومان می تواند که سربازی خود را بخرد.
تا 45 سالگی رو از کجا آوردید من موندم.
بچه ها نگران نباشید
فکر کنید دارید می رید دکتری بخونید.
بعد 5 سال هم می تونید برگردید.
فقط باید با 10 میلیون تومان خدمتتونو بخرید.
تشکر کنندگان: noobnoobi ، amir2640 ، alirezanz ، BardiyaSeVen

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان