کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سربازی و اجازه خروج از کشور
اگر در لاتاری 2014 برنده شده اید اما مشکل سربازی یا اجازه خروج از کشور دارید سوالات مربطه را در این تاپیک پیگیری کنید.

جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال قبل تاپیک زیر را ببینید:
2013
کیس نامبر:2013AS5128// سفارت ایروان // تعداد اعضای کیس: دو نفر // کلیر بعد از 49 روز
دوستان بنده از برندگان 2013متاسفانه به دلیل مشکل سربازی و پیچیدگی شرایطی که داشتم تا الان نتونستم ویزا بگیرم و بعد این هم احتمالش خیلی کمه که ویزا بدن.دوس دارم تجربیاتم رو به شما انتقال بدم تا شما دوستان عزیز که مشکل خروج و سربازی دارین به حال روز و بنده نیفتین.Big Grin
کیس ***2
مصاحبه : 12 دسامبر 2012
مقصد:بوستون
تاریخ کلیر:6 ماه بعد مصاحبه(12 ژوئن 2013)
ورود به آمریکا : 4 جولای 2013
تشکر کنندگان: mhz_ir ، sorena ، Bald Eagle ، hossien_501 ، godot ، kamix ، MEHR52 ، King Eagle ، amin4divari ، alirezanz ، Tero.guy
(2013-05-02 ساعت 03:20)masood182002 نوشته:  دوستان بنده از برندگان 2013متاسفانه به دلیل مشکل سربازی و پیچیدگی شرایطی که داشتم تا الان نتونستم ویزا بگیرم و بعد این هم احتمالش خیلی کمه که ویزا بدن.دوس دارم تجربیاتم رو به شما انتقال بدم تا شما دوستان عزیز که مشکل خروج و سربازی دارین به حال روز و بنده نیفتین.Big Grin

یعنی خود سفارت بخاطر مشکل سربازی یه شما ویزا نداده؟ یا اینکه مشکل خروج از کشور و ... داشتین؟
اگه مشکل خروج از کشور بوده که میشه حلش کرد با وثیقه و ... ، اگه هم مشکل از طرف سفارت بوده ممنون میشم اگه یه توضیحی درمورد مشکلتون بدین
"آدمی ساخته افكار خويش است، فردا همان خواهد شد كه امروز می انديشيده."
(موریس مترلینک)
تشکر کنندگان: shimoda ، farzad021 ، sorena ، hossien_501 ، MEHR52 ، amin4divari ، alirezanz
(2013-05-02 ساعت 03:37)miladtorfi نوشته:  
(2013-05-02 ساعت 03:20)masood182002 نوشته:  دوستان بنده از برندگان 2013متاسفانه به دلیل مشکل سربازی و پیچیدگی شرایطی که داشتم تا الان نتونستم ویزا بگیرم و بعد این هم احتمالش خیلی کمه که ویزا بدن.دوس دارم تجربیاتم رو به شما انتقال بدم تا شما دوستان عزیز که مشکل خروج و سربازی دارین به حال روز و بنده نیفتین.Big Grin

یعنی خود سفارت بخاطر مشکل سربازی یه شما ویزا نداده؟ یا اینکه مشکل خروج از کشور و ... داشتین؟
اگه مشکل خروج از کشور بوده که میشه حلش کرد با وثیقه و ... ، اگه هم مشکل از طرف سفارت بوده ممنون میشم اگه یه توضیحی درمورد مشکلتون بدین

من تو ایروان مصاحبه داشتم . بعد اینکه فرمارو فرستادم 5 ماه رفتم سربازی و برگشتم دانشگاه ثبت نام کردم و معافیت تحصیلی گرفتم.15 ملیون وثیقه گذاشتم و رفتم مصاحبه .روز مصاحبه تو فرمایی که فرستاده بودم قسمت سربازی رو نه زده بودم .به خانمی که مدارک رو ازم میگرفت گفتم تا آپدیت کنه.بعد گفت پایان خدمت بده.قضیه رو کامل توضیح دادم ولی نفهمیده بود.وقتی رفتم مصاحبه افیسر وقتی ازم پرسید چرا پایان خدمت نداری وقتی توضیح دادم فهمید و گفت فیش 15 ملیون وثیقه رو بده.گفتم ندارم گفت دفعه بعد گه اومدی واسه ویزا بیار.ولی الان تو سیستم پایان خدمت رو اشتباهی جز مدارک ناقص زدن و من نمیدونم چطوری حلش کنم.
کیس ***2
تشکر کنندگان: miladtorfi ، sorena ، noobnoobi ، hamedapple ، hossien_501 ، alirezanz
(2013-05-02 ساعت 12:41)masood182002 نوشته:  گفتم ندارم گفت دفعه بعد گه اومدی واسه ویزا بیار.ولی الان تو سیستم پایان خدمت رو اشتباهی جز مدارک ناقص زدن و من نمیدونم چطوری حلش کنم.

نقل قول:برای تماس با واحد روادید مهاجرتی با ایمیل IranIVYerevan@state.gov تمای بگیرید. لطفا کیس نامبر خود، نام کامل و تاریخ تولد دقیق خود را هم در ایمیل بنویسید. لطفا مدارک را با فکس یا ایمیل ارسال نکنید، ما نیروی انسانی کافی برای تطبیق مدارک با کیس ها نداریم.

پیشنهاد میکنم ایمیل بزنین و یه بار دیگه شرایطو توضیح بدین و بعد ازشون بپرسین میشه فیش 15 میلیونی رو با پست براشون ارسال کنید یا نه.
تشکر کنندگان: sorena ، hossien_501 ، alirezanz
(2013-05-02 ساعت 13:01)sinamn نوشته:  
(2013-05-02 ساعت 12:41)masood182002 نوشته:  گفتم ندارم گفت دفعه بعد گه اومدی واسه ویزا بیار.ولی الان تو سیستم پایان خدمت رو اشتباهی جز مدارک ناقص زدن و من نمیدونم چطوری حلش کنم.

نقل قول:برای تماس با واحد روادید مهاجرتی با ایمیل IranIVYerevan@state.gov تمای بگیرید. لطفا کیس نامبر خود، نام کامل و تاریخ تولد دقیق خود را هم در ایمیل بنویسید. لطفا مدارک را با فکس یا ایمیل ارسال نکنید، ما نیروی انسانی کافی برای تطبیق مدارک با کیس ها نداریم.

پیشنهاد میکنم ایمیل بزنین و یه بار دیگه شرایطو توضیح بدین و بعد ازشون بپرسین میشه فیش 15 میلیونی رو با پست براشون ارسال کنید یا نه.

زنگ زدم گفتن به اون سوالا با ایمیل جواب میدیم.4 تا ایمیل زدم جواب ندادن.
کیس ***2
تشکر کنندگان: sorena ، alirezanz
سلام به همگی می خواستم بدونم کسی از گرفتن مجوز خروج از کشور از طریق آزمون هایی مثل تافل و ... اطلاعاتی داره؟ مثل مقدار وثیقه و تعداد روزایی که بهت مجوز میدن و اینکه نامه خروج از کشورت رو دانشگاه میده یا نه؟
تشکر کنندگان: alirezanz
(2013-05-02 ساعت 22:27)bigboy1992 نوشته:  سلام به همگی می خواستم بدونم کسی از گرفتن مجوز خروج از کشور از طریق آزمون هایی مثل تافل و ... اطلاعاتی داره؟ مثل مقدار وثیقه و تعداد روزایی که بهت مجوز میدن و اینکه نامه خروج از کشورت رو دانشگاه میده یا نه؟

این روزا دانشکده ها خیلی سخت سفر علمی میدن ولی شما شانستون رو امتحان کنین.برین به معاون آموزشی دانشکدتون بگین من میخوام برم امتحان زبان بدم بعد یه اشتغال به تحصیل از دانشکده بگیرین ببرین آموزش کل از اونجا نامه بگیرین ببرین نظام وظیفه و بقیه کارا.تو نامه اشتغال به تحصیل باید معاون آموزشی دانشکده بنویسه جهت شرکت در سفر علمی وگرنه آموزش کل سفر تفریحی میزنه واستون.
سفر علمی 5 ملیون فقط فوق لیسانس و دکترا 6 ماه تا 1 سال
سقر نیمه علمی (آزمون زبان و ...) تا 1 ماه.
سفر تفریحی 15 ملیون وثیقه تا 20 روز اجازه خروج میدن.
حتما فیش وثیقه خروج رو ترجمه کنین و هردو رو باهم ببرین سفارت
کیس ***2
تشکر کنندگان: hossien_501 ، alirezanz
ایا به تو کلیرنس خورده بود اگر خورده بود برا ی بار 2 با چه ویزایی خارج شدی 2- اگر در سفارت کارت سربازی نداشته باشی چه میشود
تشکر کنندگان: alirezanz ، shahvahid
(2013-05-02 ساعت 12:41)masood182002 نوشته:  
(2013-05-02 ساعت 03:20)masood182002 نوشته:  

من تو ایروان مصاحبه داشتم . بعد اینکه فرمارو فرستادم 5 ماه رفتم سربازی و برگشتم دانشگاه ثبت نام کردم و معافیت تحصیلی گرفتم.15 ملیون وثیقه گذاشتم و رفتم مصاحبه .روز مصاحبه تو فرمایی که فرستاده بودم قسمت سربازی رو نه زده بودم .به خانمی که مدارک رو ازم میگرفت گفتم تا آپدیت کنه.بعد گفت پایان خدمت بده.قضیه رو کامل توضیح دادم ولی نفهمیده بود.وقتی رفتم مصاحبه افیسر وقتی ازم پرسید چرا پایان خدمت نداری وقتی توضیح دادم فهمید و گفت فیش 15 ملیون وثیقه رو بده.گفتم ندارم گفت دفعه بعد گه اومدی واسه ویزا بیار.ولی الان تو سیستم پایان خدمت رو اشتباهی جز مدارک ناقص زدن و من نمیدونم چطوری حلش کنم.

خیلی متاسف شدم... امیدوارم کارتون سریعتر راه بیافته. حالا منظورتون اینه که اگه کلمه "نه" رو برای سربازی نمیزدید و مینوشتید معاف تحصیلی دارید شرایط بهتر میشد و ویزا رو میدادن؟ اصلا همچین گزینه ای داره که بخواهید بگید معاف تحصیلی هستید؟
(2013-05-03 ساعت 11:25)ارمیتا نوشته:  
(2013-05-02 ساعت 12:41)masood182002 نوشته:  
(2013-05-02 ساعت 03:20)masood182002 نوشته:  

خیلی متاسف شدم... امیدوارم کارتون سریعتر راه بیافته. حالا منظورتون اینه که اگه کلمه "نه" رو برای سربازی نمیزدید و مینوشتید معاف تحصیلی دارید شرایط بهتر میشد و ویزا رو میدادن؟ اصلا همچین گزینه ای داره که بخواهید بگید معاف تحصیلی هستید؟

من اولش نه زدم و فرمارو فرستادم.بعد فرستادن فرما 5 ماه رفتم سربازی و روز مصاحبه فرمارو آپدیت کردم و بله زدم.طبق تحقبقاتی که من داشتم اصلا چیزی لازم نبود با خودم ببرم ولی افسر سفارت ایروان ازم فیش وثیقه خروج رو خواست که نداشتم و گفت وقتی اومدی واسه ویزا بیار.ولی تو سیستم زدن پایان خدمت داره و نیاورده.
کیس ***2
تشکر کنندگان: hossien_501 ، alirezanz
سلام برادر من هم قبول شده دانشجوی ترم اخر کارشناسی ارشد هست و شهریور درسش تمام میشه . سربازی هم نرفته حالا نمی دونیم چه کار کنیم اگر کسی مورد مشابه است میشه کمک کنید.ممنون
(2013-05-03 ساعت 18:07)behdist نوشته:  سلام برادر من هم قبول شده دانشجوی ترم اخر کارشناسی ارشد هست و شهریور درسش تمام میشه . سربازی هم نرفته حالا نمی دونیم چه کار کنیم اگر کسی مورد مشابه است میشه کمک کنید.ممنون
چی رو چیکار کنین؟مثل بچه آدم تا شهریور درساشو تموم میکنه و وثیقه میذاره میره آمریکا.حتی چون سربازی نرفته اگه رشته دانشگاهیش حساس نباشه(مثلا هوا فضا نباشه) به احتمال زیاذ ویزای یکضرب بدن بهش.حتی میتونه از آمریکا واسه دکترا پذیرش بگیره تا مشکل ورود و خروج هم نداشته باشه.البته اگه وزارت علوم واسه ویزاش گیر نده.
کیس ***2
تشکر کنندگان: rozbeh.h ، hossien_501 ، KIMIA2005 ، alirezanz
ممنون از راهنمایی شما ولی من شنیدم فقط در طول تحصیل می تونه بره و به عنوان سفر تفریحی می تونه پاسپورت بگیره ولی درسش که تمام شد نمی گن باید بره سربازی.
(2013-05-03 ساعت 18:42)behdist نوشته:  ممنون از راهنمایی شما ولی من شنیدم فقط در طول تحصیل می تونه بره و به عنوان سفر تفریحی می تونه پاسپورت بگیره ولی درسش که تمام شد نمی گن باید بره سربازی.

بعد فارغ التحصیلی تا یه سال وقت داره دفترچه بفرسته و تو اون مدت (بعد فارغ التحصیلی تا روز اعزام به خدمت) تا 45 روز قبل از تاریخ اعزام حق خروج از کشور داره.نامه فراغت از تحصیلشو از دانشگاه میگیره میبره نظام وظیفه اجازه خروج میگیره.

(2013-05-03 ساعت 20:34)maryam_a نوشته:  سلام...
همسر من سربازی نرفته و بعد از اتمام تحصیلات دانشگاهی در یک سازمان دولتی-کار کرده (5 سال تعهد خدمت) و حالا کارت معافیت داره... این مورد رو چطور باید توضیح داد؟ ممنون از راهنماییتون..

تو کارت پایان خدمتش چی نوشته؟اگه وابسته به وزارت دفاع باشه یکم مشکل میشه واستون.اونجا باید هرچی هست همونو توضیح بدین.
کیس ***2
تشکر کنندگان: maryam_a ، hossien_501 ، KIMIA2005 ، alirezanz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان