کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
زندگی در ترکیه
سلام ممنون از بردباریتون در جواب دادن
منو نامزدم قصد اومدن به ترکیه رو داریم نامزدم اینجا تو کار ام دی اف و دکوراسیون خونست و خب نتونسته درس بخونه شرایط مالی معمولی هم داریم و واسه رشدو پیشرفت میخوایم بریم ترکیه . توصیه ای واسه ما دارین؟
من خودم گرافیک دانشگاه تهران خوندم ایا مدرکی که اینجا میگیریم اونجا کاربرد داره یا تجربه مهمه؟؟
پیشاپیش باز هم سپاس فراوان
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام
مرسی از توجهتون
میخواستم بدونم در کشور ترکیه کیفیت و رتبه علمی دانشگاه ها در رشته کامپیوتر چطوره ؟

ترکیه سایتهای مرتبط با اقامت و توریست ترکیه سایت
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام

مرسی از شما که انقدر با صبر و صداقت جواب ما رو میدید من و همسرم به تازگی قصد ورود به ترکیه رو داریم البته قصد داریم که ویزامونو اونجا یکساله تمدید کنیم و در این مدت زبان ترکی و انگلیسی یاد بگیریم و سر کار بریم تا بتونیم برای سال آینده هم دوباره تمدید کنیم من تخصصم گرافیک هست و در ده سال قبل همه جا شغلم همین بوده
البته سابقه و نمونه کار هم دارم همراهم میارم فقط استرس اصلی من همون زبان ترکی هست
۱- آیا مدرک تومر لازم هست برای استخدامی؟ و اگر لازم هست در بدبینانه ترین حالت چند ماه طول می کشه تا آدم از مبتدی به اون سطح خوبش برسه؟
۲- باید برم آژانس کاریابی؟
۳- آیا بعد از استخدامی اونجا هم برای آدم چیزی مثل بیمه یا سابقه کار می شه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام و احترام ;
دوستان عزیز اگه لطف کنید منو راهنمایی کنید و اطلاعاتی راجع به زندگی و کار در ترکیه بدید خیلی ممنون میشم ...
کل هزینه های مهاجرت تا رسیدن و خرج اولیه اونجا چقدر میشه ؟؟
چه نوع کاری بهتره که تو ایران آموزش ببینیم و یاد بگیریم که در ترکیه ازش استفاده کنیم و درآمد داشته باشیم ؟؟

کلا چه خبر ترکیه Wink
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوست من
ممنون از این همه زحماتی که می کشی واطلاعات مفیدی که می دی
من مکانیک ماشین سواری هستم و با خودم ۴ نفر یک خانواده هستیم
کل سرمایه ام پانزده هزار دلار میشه میتونم حرکتی بکنم یا نه البته از ماشینهای اونجا اطلاعات کافی ندارم لطفا راهنماییم کن امیدوارم موفق بشی
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوست من
ممنون از این همه زحماتی که می کشی واطلاعات مفیدی که می دی
من مکانیک ماشین سواری هستم و با خودم ۴ نفر یک خانواده هستیم
کل سرمایه ام پانزده هزار دلار میشه میتونم حرکتی بکنم یا نه البته از ماشینهای اونجا اطلاعات کافی ندارم لطفا راهنماییم کن امیدوارم موفق بشی
پاسخ
تشکر کنندگان: مراد ک
خانم هنرمند
با سلام و احترام

من هم در تکاپوی رفتن به ترکیه هستم و دارم تحقیقات میکنم ... ولی هرچی گشتم چیزی در مورد هزینه هاش نتونستم پیدا کنم .... و اینکه در ترکیه چه شغلی بهتره که برم اینجا آموزش ببینم ......

پیشنهاد میکنم بتونیم اطلاعاتمون رو به هم برسونیم که کامل بشن ..
فکر میکنم از راه فیسبوک خوب باشه :
Facebook.com/kambiz.kordrostami.com
یا اگه نه که ایمیل :
kambizkordrostami@gmail.com

خیلی ممنون Shy
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام

آقای سیافی منم اطلاعاتم ناقص و دارم تحقیق میکنم فقط .... هنوزم نفهمیدم هزینه مهاجرت و اقامت چقدر میشه ...... آخرشم باید بریم پیش وکیل فکر کنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
ببخشید من یه سوال داشتم . می خواستم بدونم من 17 سالمه و با پدرو مادرم می خواییم بیاییم به ترکیه من الان دوم دبیرستان رو تموم کردم می خواستم بدونم در ترکیه از کجا باید شروع کنم به درس خواندن و زبان ترکیه راحته ؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-31 ساعت 16:17)Pejman.sh نوشته:  ببخشید من یه سوال داشتم . می خواستم بدونم من 17 سالمه و با پدرو مادرم می خواییم بیاییم به ترکیه من الان دوم دبیرستان رو تموم کردم می خواستم بدونم در ترکیه از کجا باید شروع کنم به درس خواندن و زبان ترکیه راحته ؟؟
شما توی ایران برید کلاس ترکی استانبولی اینجا کلاس های مجانی هست که فقط از طریق ثبت نام افراد ساکن ترکیه و در پاییز برگزار میشه و کلاس های دیگه خیلی گران است. در ایران هزینه ی کلاس زبان خیلی منطقی تره. و بدون ترکی اصلن نمیتونید در ترکیه زندگی کنید. وضعیت اقتصادی ترکیه به شدت خراب شده و الان اگر پول از ایران بیارین به راحتی یک خونه میتونید بخرید. پذیرش دانشگاه هم باید از یکی دو ماه دیگه اقدام کنید برای بهار که معمولن ظرفیتهاشون کامل نمیشه و میوفته برای سال بعد که از آوریل باید اقدام بشه.
انگلیسی و ترکی رو به کوب بخونید اولین قدمتونه. انگلیسی میتونه کمکتون کنه در دانشگاه بهتری ثبت نام کنید و بدون دونستن ترکی هم اصلن نمیشه در ترکیه زندگی کرد. البته امیدوارم ترکیه سکوی پرشتون به جاهای بهتر باشه چون تنها مزیتش به ایران اینه که کمی آزادی های فردی بیشتره ولی الان از نظر اقتصادی خیلی نزول کرده. البته دانشگاهای خوبی داره که رتبه های خوبی در دنیا دارن
پاسخ
تشکر کنندگان: bozorg ، j@vad ، aristotel
(2015-07-12 ساعت 04:57)Kambiz kr نوشته:  با سلام

آقای سیافی منم اطلاعاتم ناقص و دارم تحقیق میکنم فقط .... هنوزم نفهمیدم هزینه مهاجرت و اقامت چقدر میشه ...... آخرشم باید بریم پیش وکیل فکر کنم

اگر هنوز هزینه هارو نمیدونید. برای اقامت باید اول یک جا خونه کرایه کنید مهم نیست چند باشه مثلن در استانبول از ۶۰۰ لیر تا ۳۰۰۰ لیر و به بالا ماهی خونه هست معمول و متوسطش بین ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ لیر بعد قرار داد را در notar برابر با اصل میکنید ( سریع بعد از قرار داد) اگر خونه بخرید که دیگه سند رو کپی با اصلشو میگیرید بعد یک حساب باز میکنید توی بانک zeraat bankesi حساب دلاری به مبلغ ۶۰۰۰ دلار و یک پرینت تایید شده از بانک میگیرید.. و در آخر نیاز به یک بیمه دارید که اونم بین ۷۰۰ تا ۱۳۰۰ لیر نفری در میاد بستگی به بیمه داره و سن و جنسیت. فقط حتمن باید برای Ikamet Izni اقامت مناسب باشه چون بعضی بیمه هارو قبول نمیکنن. و دو قطعه عکس لازم دارید بعد از ثبت نام و تهیه کردن این مدارک دو تا پول به اداره مالیات مهاجران میدید یکی ۵۰ لیر و یکی ۸۰ دلار. باید به همرا مدارک به محلی برید که در سایت اقامت وقت گرفتید که در همون محله است که زندگی میکنید. در واقع اداره امنیت است. وکیل هیچ کاری نمیکنه بیخودی کلی پول میگیره هزینه ها دو برابر میشه برای اطلاعات بیشتر سوال کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: j@vad ، aristotel
کلا حدود هزینه یک ماه برای یک نفر چقدر است

کلا حدود هزینه برای یک نفر چقدر است

کلا حدود هزینه یک ماه برای یک نفر چقدر است
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیزم .
من همه مطالب این موضوع رو خووندم ولی جواب خودم رو پیدا نکردم .
و از دوستانی ک حوصله میکنند و جواب می دهند خیلی ممنونم.
و سوال من

من قرار است تا یک ماه دیگر به ترکیه سفر کنم برای زندگی و سوالم این است
که من میخواهم تنها سفر کنم ایا بنظر شما برای من که یه خانم تنها و جوان هستم و میخواهم در ترکیه زندگی کنم به مشکل نمیخورم؟ایا میتوانم هم اتاقی پیدا کنم ؟من شرایطم ب شکلی هست که مجبورم بروم ولی خیلی نگران هستم
که به تنهایی در ترکیه ب مشکل بخورم خیلی خیلی نیاز به راهنمایی دوستان دارم
ایا در ترکیه دخترانی هستند ک مثل من مهاجر باشند و به تنهایی زندگی کنند
من چون دوست و اشنایی در انجا ندارم خیلی نگرانم لطفا جوابم را بدهید..
ممنونم از شما دوستان عزیزم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-05 ساعت 00:04)khanumi1991 نوشته:  سلام دوستان عزیزم .
من همه مطالب این موضوع رو خووندم ولی جواب خودم رو پیدا نکردم .
و از دوستانی ک حوصله میکنند و جواب می دهند خیلی ممنونم.
و سوال من

من قرار است تا یک ماه دیگر به ترکیه سفر کنم برای زندگی و سوالم این است
که من میخواهم تنها سفر کنم ایا بنظر شما برای من که یه خانم تنها و جوان هستم و میخواهم در ترکیه زندگی کنم به مشکل نمیخورم؟ایا میتوانم هم اتاقی پیدا کنم ؟من شرایطم ب شکلی هست که مجبورم بروم ولی خیلی نگران هستم
که به تنهایی در ترکیه ب مشکل بخورم خیلی خیلی نیاز به راهنمایی دوستان دارم
ایا در ترکیه دخترانی هستند ک مثل من مهاجر باشند و به تنهایی زندگی کنند
من چون دوست و اشنایی در انجا ندارم خیلی نگرانم لطفا جوابم را بدهید..
ممنونم از شما دوستان عزیزم

دوست عزیز استانبول شهر بین المللی است و پر از خانم های مجرد که تنها و یا با دوستان دختر و پسرشان زندگی میکنند. شما اگر قصد کار کردن دارید میتونید با مقداری پول اولیه که برای اجاره خونه و اقامتتون لازم هست بیاین بعد کار پیدا کنید. اگر هم نه که باید اونقدر پول داشته باشید که بتونید سر کنید. به هر حال حتمن باید کسی رو داشته باشید که کمکتون کنه وگرنه ممکنه مثل رفتن به هر جای دیگری دچار مشکل بشید. برای پیدا کردن خونه برای اجاره ی خنه یا هر چیزی باید کسی که بهش اعتماد دارید رو داشته باشید. و یادتون نره زبان ترکی استانبولی بلد باشید وگرنه نمیتونید زندگی و کار کنید. موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: khanumi1991 ، sahar2016
[/quote]

دوست عزیز استانبول شهر بین المللی است و پر از خانم های مجرد که تنها و یا با دوستان دختر و پسرشان زندگی میکنند. شما اگر قصد کار کردن دارید میتونید با مقداری پول اولیه که برای اجاره خونه و اقامتتون لازم هست بیاین بعد کار پیدا کنید. اگر هم نه که باید اونقدر پول داشته باشید که بتونید سر کنید. به هر حال حتمن باید کسی رو داشته باشید که کمکتون کنه وگرنه ممکنه مثل رفتن به هر جای دیگری دچار مشکل بشید. برای پیدا کردن خونه برای اجاره ی خنه یا هر چیزی باید کسی که بهش اعتماد دارید رو داشته باشید. و یادتون نره زبان ترکی استانبولی بلد باشید وگرنه نمیتونید زندگی و کار کنید. موفق باشید.
[/quote]

ممنون از جوابتون.مشکلم همینه که در ترکیه اشنایی ندارم. و الان خیلی نگرانم و هرچی میگردم کسی پیدا نمیکنم اونجا کمکم کنهSad
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان