کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
زندگی در ترکیه
دوستان سلام
بنده و خانمم قصد داریم برای اقامت بیایم ترکیه و برای شروع اقامت یکساله بر اجاره بگیریم
برای اینکه تکمیل مدارک بشه مثل حساب بانکی و غیره کلا چقدر نیازه با توجه به قوانین جدید.
و اینکه طبق اطلاعیه ای اعلام شده برای درخواست اقامت میبایست فرمی رو در سایت با عنوان eIkamet پر کنیم. و زمانی رو به مصاحبه حضوری اختصاص بدیم... که من بعد از مراجعه به این سایت دیدم تمام روزهای مصاحبه تا چند ماه اینده پر شده و کسی رو قبول نمیکنن
در این خصوص اطلاعات دقیق میخوام...
----------------------
مقصد ما بنا بر پیشنهاد یکی از دوستان انکارا هست
به زبان ترکی هم اندکی اشنایی داریم و در حال یادگیری هستیم
ایا قبل از دریافت اقامت یکساله میتونیم کار کنیم؟
الان هزینه های زندگی چطوره نسبت به ماههای قبل تغییری داشته؟
لطف کنید یه راهنمایی کامل با اطلاعات بروز شده بدید ممنون میشم. خدا خیرتون بده. تشکر

Lottery 2012 Not been selected
Lottery 2013 Not been selected
Lottery 2014 Not been selected
Lottery 2015 Not been selected
Lottery 2016 Not been selected
Lottery 2017 Not been selected
Lottery 2018 Not been selected
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-12 ساعت 22:02)microbit نوشته:  دوستان سلام
بنده و خانمم قصد داریم برای اقامت بیایم ترکیه و برای شروع اقامت یکساله بر اجاره بگیریم

سلام دوست عزیز برای اقامت باید ۶۰۰۰ دلار در حسابتون داشته باشید. جدود ۹۰۰ تا ۱۲۰۰ نفری پول بیمه بدید. نفری ۸۰ دلار و ۵۰ لیر هم برای کارای اقامت پرداخت کنید. اجاره خونه در آنکارا رو نمیدونم یک سایتی هست:http://www.sahibinden.com/ اینو چک کنید خونه هاشو ولی بعد حضوری برید خونه پیدا کنید. استانبول موقعیت کاری بیشتری وجود داره. به طور متوسط برای یه زندگی معمولی در ترکیه بین ۲۵۰۰ لیر تا ۳۰۰۰ لیر ماهی باید داشته باشید. برای اجاره خونه هم معمولن یک ماه اجاره رو بعنوان پول پیش میگیرن. اما یادتون باشه بدون اینکه ترکی بلد باشید زندگی خیلی دشواره. دوم آشنا نداشته باشید نمیتونید راحت خونه پیدا کنید. خیلی از ترک ها به خارجی ها خونه نمیدن یا گرونتر میدن. اندازه ی یک ماه اجاره هم دستمزد املاکیه که قرارداد میبنده. برای شروع یه چیزی حدود ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ لیر برای اجاره خونه لازم دارید. وسایل خونه هم میتونید دست دوم از همین سایته که آدرس دادم پیدا کنید یا نو بخرید که یه هزینه ای هم اون داره. اوضاع اقتصادی ترکیه خراب شده و ارزش پول کم شده. ایرانیا تا برداشته شدن تحریم ها از خیلی خدمات بانکی محرومند. مثل خرید اینترنتی با کارت بانکتون نمیتونید بکنید و یا اینترنت بانک نمیتونید داشته باشید. قیمت تاکسی خیلی بالاست اما اتوبوس و مترو خوبه که در همون بدو ورود باید کارت مترو بخرید. به هر حال پیشنهاد میکنم آشنایی چیزی پیدا کنید. موفق باشید. در مورد وقت برای اقامت شما اول باید بیاین ترکیه بعد هر روز چک کنید تا وقت خالی پیدا کنید. قبل از سه ماه حتمن باید وقت بگیرید. مدارک اجاره خونه رو تا قرارداد بستید باید ببریدNotaryو مهر کنید برای کار اقامت. بعد برای بیمه اقدام کنید و تاریخ بیمتون هم از سه ماه بعد ورودتون زده بشه. با فیشای بانکی که برای اقامت از اداره مالیات پرداخت میکنیدبا عکس پاسپورتی . البته این لیست مدارک رو بهتون میده بعد از ثبت نام.
پاسخ
تشکر کنندگان: microbit ، bozorg ، aristotel
سلام و روز به خیر.
من مهران، متاهل و ساکن در ایران و ترکیه هستم.
براتون ایمیل خصوصی ارسال کردم.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-13 ساعت 10:49)هورمغز نوشته:  

سلام دوست عزیز برای اقامت باید ۶۰۰۰ دلار در حسابتون داشته باشید. جدود ۹۰۰ تا ۱۲۰۰ نفری پول بیمه بدید. نفری ۸۰ دلار و ۵۰ لیر هم برای کارای اقامت پرداخت کنید

ممنونم بابت راهنماییتون.

برای هر نفر 6000 دلار هست؟
وضعیت کارهای آزاد چطوره؟ فرضاً خودم بخوام مغازه ای باز کنم یا خدماتی ارائه بدم...؟
اگر بحوام با احتساب کلیه هزینه ها، یک زندگی معمولی داشته باشم برای یکسال فکر میکنید چقدر هزینه نیازه؟
در مورد بانک متوجه نشدم یعنی اگه توی ترکیه حساب بانکی داشته باشم این امکانات رو بهم نمیدن؟ هیچ بانکی تحت هیچ شرایطی؟

Lottery 2012 Not been selected
Lottery 2013 Not been selected
Lottery 2014 Not been selected
Lottery 2015 Not been selected
Lottery 2016 Not been selected
Lottery 2017 Not been selected
Lottery 2018 Not been selected
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-13 ساعت 21:52)microbit نوشته:  
(2015-10-13 ساعت 10:49)هورمغز نوشته:  

سلام دوست عزیز برای اقامت باید ۶۰۰۰ دلار در حسابتون داشته باشید. جدود ۹۰۰ تا ۱۲۰۰ نفری پول بیمه بدید. نفری ۸۰ دلار و ۵۰ لیر هم برای کارای اقامت پرداخت کنید

ممنونم بابت راهنماییتون.

برای هر نفر 6000 دلار هست؟
وضعیت کارهای آزاد چطوره؟ فرضاً خودم بخوام مغازه ای باز کنم یا خدماتی ارائه بدم...؟
اگر بحوام با احتساب کلیه هزینه ها، یک زندگی معمولی داشته باشم برای یکسال فکر میکنید چقدر هزینه نیازه؟
در مورد بانک متوجه نشدم یعنی اگه توی ترکیه حساب بانکی داشته باشم این امکانات رو بهم نمیدن؟ هیچ بانکی تحت هیچ شرایطی؟

دوست عزیز شما ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ لیر برای دو نفر ماهی رو در نظر بگیر اگر به طور کل فقط میخوای بشینی خونه و کار نکنی باید یه چیزی دو ره ور ۳۰ هزار تا ۳۶ هزار لیر با خودتون بیارید. اگر بخواین کار پیدا کنید هم خوبه پول همراهتون باشه تا وقتی که کار پیدا کنید. زبان ترکی رو یادتون نره اینجا ملت انگلیسی بلد نیستن ارتباط و پیدا کردن کار بستگی به میزان دانستن زبان ترکی داره بعد به تخصصتون.
برای ویزای کار با ایجاد شغل یه چیزی حدود ۲۵ هزار لیر باید در حسابی بگذارید و از طریق یک وکیل یک شرکت ثبت کنید بعد باید حداقل ۶ نفر ترک رو استخدام کنید انگار( من اطلاعاتم دقیق نیست البته) اما بدون ویزای کار نمیتونید کار شخصی راه بندازید. ویزایی که با سزمایه گزاری ثبت شرکت میگیرید فکر کنم پنج ساله است. بعد از پنج سال هم میتونید برای اقامت داپم اقدام کنید که البته با مصاحبه و موفقیت و پولداشتن و تسلط کامل به زبان ترکی بستگی دارد.
پاسخ
تشکر کنندگان: microbit ، aristotel
میشه یکی که توو ترکیه زندگی میکنه بعد از وروودم به اونجا منو راهنمایی کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: ben10
سلام
می خواستم ببینم که با ماهی 1000 تا 1200 لیر می شه تو جای خوب استانبول (اروپایی) آپارتمانی حدود 60 متری و یکخوابه مبله جهت یک نفر مجرد تهیه کرد؟
ممنون از راهنمایی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-26 ساعت 19:06)payampop نوشته:  سلام
می خواستم ببینم که با ماهی 1000 تا 1200 لیر می شه تو جای خوب استانبول (اروپایی) آپارتمانی حدود 60 متری و یکخوابه مبله جهت یک نفر مجرد تهیه کرد؟
ممنون از راهنمایی

کلن قسمت اروپایی جای خوب اگر داشته باشه خیلی گرونه اکثر محله هاش هم هم گرونه هم خیلی کثیف و ناجور. ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ محله معمولی میشه پیدا کرد. اما سمت آسیایی محله ها بهترن شما توی این سایت یه نگاه بندازین:
http://www.sahibinden.com/kiralik
پاسخ
تشکر کنندگان: payampop
(2015-10-27 ساعت 12:44)هورمغز نوشته:  
ممنون از راهنمایی

کلن قسمت اروپایی جای خوب اگر داشته باشه خیلی گرونه اکثر محله هاش هم هم گرونه هم خیلی کثیف و ناجور. ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ محله معمولی میشه پیدا کرد. اما سمت آسیایی محله ها بهترن شما توی این سایت یه نگاه بندازین:

ممنون از شما
مناطق Esenyurt و Beylikdüzü چطور هستن؟ فاصله اونها تا مرکز شهر چقدره؟
سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-27 ساعت 16:42)payampop نوشته:  
ممنون از راهنمایی

ممنون از شما
سپاس

این مناطقی که گفتید خیلی دورن از شهر مگر اینکه کار محلی پیدا کنید که هیچی در موردش نمیدونم و از سیستمای مترو و مترو بوس خیلی فاصله دارند شما در قسمت های آسیایی دنبال خونه بگردید که نزدیک مترو هم باشه هم جای خوبی انتخاب کردید هم اگر محل کارتون بخش اروپایی هم باشه میتونید راحت با مترو یا مترو بوس برید. GÖztepe و Ataşehir هم محله های خوبین هم قیمت مناسب میشه پیدا کرد و نزدیک مترو ام هستند.
پاسخ
تشکر کنندگان: payampop ، aristotel
(2015-10-27 ساعت 17:49)هورمغز نوشته:  
(2015-10-27 ساعت 16:42)payampop نوشته:  
ممنون از راهنمایی

ممنون از شما
سپاس

این مناطقی که گفتید خیلی دورن از شهر مگر اینکه کار محلی پیدا کنید که هیچی در موردش نمیدونم و از سیستمای مترو و مترو بوس خیلی فاصله دارند شما در قسمت های آسیایی دنبال خونه بگردید که نزدیک مترو هم باشه هم جای خوبی انتخاب کردید هم اگر محل کارتون بخش اروپایی هم باشه میتونید راحت با مترو یا مترو بوس برید. GÖztepe و Ataşehir هم محله های خوبین هم قیمت مناسب میشه پیدا کرد و نزدیک مترو ام هستند.

خیلی ممنون از راهنمایی دوست عزیز
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-05-14 ساعت 04:37)فرامرز مسیبیان نوشته:  سلام

جامعه ترکیه از 2 بخش  1  کردها با  19 میلیون جمعیت  از سمت ایران شروع و تا شهر سیواس ادامه دارد که اصولا افرادی تند خو با لهجه ترکی کمی پیچده که اقتصاد و سایر امکانات بهداشتی و رفاهی و اموزشی وتفریهی ان  به نسبت قسمت ترکنشینش پیشرفت نگرده است و   ترکها با 56 میلیون جمعیت که از شهر سیواس شروع وتا مرزهای یونان ادامه دارد

هرچه از شرق به سمت غرب میروی اب و هوا و امکانات و حتی روحیه و درامد مردم  بهتر میشود

شهرهای ساحلی دارای امکانات بهتر و بیشتر و فرهنگ مردمش بازتر ومردم شهرهای مرکزی کمی متعصبتر( از نظر مذهبی ) البته بسیار معقولند و
دین و سیاست و اقتصاد و نیروهای نظامی و بازار و... همه روال درست و منطقیه خودرا طی میکنند

اقتصاد بازار صنعت مراکز اموزشی وبهداشتی  کشاورزی و...روالی را که کارشناسان مسئول و لیدر معین میکنند طی کرده و طبیعتا هر روز  موفقت تر و قویتر میشوند در کل روحیه و اخلاق جالبی دارند دقیقا کاری را انجام میدهند که برایشان معین کردن

به نظر من اقتصادشان خیلی قوی تر و اینده دارتراز ایرانه

یک کارگر کارخانه 700 لیر تا 800 لیر میگیره البته امکان داره با اضافه کار تا 1000لیر برسه البته این برای کار گر ایرانیه بدون تخصصه  برای کارگر ترک فرق میکنه وهمینطور برای نیروی متخصص اجاره خانه از250 و 300 شروع تا 400 خانه متوسط و خوب و 600 و 700 قیمت خانه لوکسه

انرزی خیلی گرانه من در کایسری  400 لیر در زمستان و 120 در تابستان پول گازه /   برق 150 لیر زمستان و95 در تابستان  / اب 100 لیر ا/ ینترنت 83 لیر 8 مگ پرسرعت  بستگی به ساختمانی که کرایه کردی پول سرایدار را باید از 15 تا 250  باید هر ماه پرداخت کنی

خوراک بسته به تعداد افراد خانواده و سطح ان متفلوت است من مهمان زیاد دارم وماهانه 500 تا 1000 متغیره

لوازم منزل ذسته دوم خوب از1500 تا 2000 لیر تکمیل میشه لوازم نو اگه تولیدترکیه باشه خوبه ولی اگه وارداتی باشه گرانه  

همه هزینه های فوق برای هر کسی متفاوته بستگی به شخصش داره   /من کسی را میشناسم که 250 لیر اجاره بدون سرایدار 200 قبوض 300خوراک دارد به سختی ادامه میدهد و در کارخانه کار میکند و چون ******** است خرجش را در میاورد تا موقع رفتن به کشور ثالث برسد

در خصوص مردمش باید بگم که به نسبت ایران بسیار بهتره امنیت حداقل چند برابر ایرانه  نظم و قانون کاملا حاکمه  کسی در کارت دخالت نمیکنه و حریم را رعایت میکنند   بسیار خرافاتی هستند  مثلا فرش را لول شده داخل منزل نمیبرند چون داخلش جن وارد خانه میشود /تمام لباسها را پس از شستشو و کاملا وارونه روی طناب بالکن حتملا با گیره اویزون میکنن تا جنهای ان لیزبخورد بیفتند پایین تا با لباس وارد خانه نشود/ یا برای دستشویی شلنگ نمیگذارند تا جنها درونش نروند و گیر نکنند و...  اینها عقاید جامعه سنتی و مرکزی ترکیه است بخصوص هرچه شهر وجامعش کوچکتر ومذهبی تر باشد شددتش بیشتر است ولی استامبول و انکارا وشهرهای توریستی مثل شهرهای ساحلی مردم نرمالتر وسرحالتری دارند در کل مردم کل ترکیه به نسبت مردم ایران دارای عصبانیت بسیار بسیار کمتری هستند بطوری که من طی بیست وچند ماهی که اینجام در مجموع 10 درگیریه فیزیکی بین ترکها ندیدم  

در اینجا پان ترکیسم و  میهن پرستی شدت دارد ولی درکل باایرلنی ها خوبن وبرخورد مناسبی دارن  

کمتر مثل ایران بالاشهر و پایین شهر داره در کل از نظر مادی بیشتر مردم متوسط ویا به بالا هستند / کردیت و اعتبار اینجا خیلی کاربرد بالا داره تعداد ماشینهای نو ومدل بالا وگران قیمت بسیار بالاتر از ایرانه که این مورد را من نشانه رشد و رفاه میبینم امنیت برای خانم ها بسیار بسیار بالاتر از ایرانه  چه در جامعه چه در محیط کار وا در محیط ورزش وغیره

در خصوص خرید ملک باید بگم به نسبت ایران ملک ارزونتره  خونه خیلی کمه 90 درصد اپارتمانه وکیفیت  خانه تازه ساز خیلی خوب و با کیفیته  اما قانونا یک طبعه ایران به دلیل قراردادهای بین دو کشور حق خرید ملک مسکونی را ندارد

در خصوص اسایش  باید بگم تو ترکیه  اگه پول داشته باشی وخوب خرج کنی  شک نکن که اینجا خیلی بهتر از ایران میشه خوب زندگی کرد مثل یک پادشاه

ممنون از اطلاعات خوب و کاربردیتون در واقع تو یه مطلب به سوالات چند نفر پاسخ دادین من میخواستم بپرسم که هزینه زندگی در ترکیه چیجوریاست که جوابشو گرفتم . بازم ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-02-17 ساعت 13:15)tanha124 نوشته:  
(2013-05-14 ساعت 04:37)فرامرز مسیبیان نوشته:  سلام

جامعه ترکیه از 2 بخش  1  کردها با  19 میلیون جمعیت  از سمت ایران شروع و تا شهر سیواس ادامه دارد که اصولا افرادی تند خو با لهجه ترکی کمی پیچده که اقتصاد و سایر امکانات بهداشتی و رفاهی و اموزشی وتفریهی ان  به نسبت قسمت ترکنشینش پیشرفت نگرده است و   ترکها با 56 میلیون جمعیت که از شهر سیواس شروع وتا مرزهای یونان ادامه دارد

هرچه از شرق به سمت غرب میروی اب و هوا و امکانات و حتی روحیه و درامد مردم  بهتر میشود

شهرهای ساحلی دارای امکانات بهتر و بیشتر و فرهنگ مردمش بازتر ومردم شهرهای مرکزی کمی متعصبتر( از نظر مذهبی ) البته بسیار معقولند و
دین و سیاست و اقتصاد و نیروهای نظامی و بازار و... همه روال درست و منطقیه خودرا طی میکنند

اقتصاد بازار صنعت مراکز اموزشی وبهداشتی  کشاورزی و...روالی را که کارشناسان مسئول و لیدر معین میکنند طی کرده و طبیعتا هر روز  موفقت تر و قویتر میشوند در کل روحیه و اخلاق جالبی دارند دقیقا کاری را انجام میدهند که برایشان معین کردن

به نظر من اقتصادشان خیلی قوی تر و اینده دارتراز ایرانه

یک کارگر کارخانه 700 لیر تا 800 لیر میگیره البته امکان داره با اضافه کار تا 1000لیر برسه البته این برای کار گر ایرانیه بدون تخصصه  برای کارگر ترک فرق میکنه وهمینطور برای نیروی متخصص اجاره خانه از250 و 300 شروع تا 400 خانه متوسط و خوب و 600 و 700 قیمت خانه لوکسه

انرزی خیلی گرانه من در کایسری  400 لیر در زمستان و 120 در تابستان پول گازه /   برق 150 لیر زمستان و95 در تابستان  / اب 100 لیر ا/ ینترنت 83 لیر 8 مگ پرسرعت  بستگی به ساختمانی که کرایه کردی پول سرایدار را باید از 15 تا 250  باید هر ماه پرداخت کنی

خوراک بسته به تعداد افراد خانواده و سطح ان متفلوت است من مهمان زیاد دارم وماهانه 500 تا 1000 متغیره

لوازم منزل ذسته دوم خوب از1500 تا 2000 لیر تکمیل میشه لوازم نو اگه تولیدترکیه باشه خوبه ولی اگه وارداتی باشه گرانه  

همه هزینه های فوق برای هر کسی متفاوته بستگی به شخصش داره   /من کسی را میشناسم که 250 لیر اجاره بدون سرایدار 200 قبوض 300خوراک دارد به سختی ادامه میدهد و در کارخانه کار میکند و چون ******** است خرجش را در میاورد تا موقع رفتن به کشور ثالث برسد

در خصوص مردمش باید بگم که به نسبت ایران بسیار بهتره امنیت حداقل چند برابر ایرانه  نظم و قانون کاملا حاکمه  کسی در کارت دخالت نمیکنه و حریم را رعایت میکنند   بسیار خرافاتی هستند  مثلا فرش را لول شده داخل منزل نمیبرند چون داخلش جن وارد خانه میشود /تمام لباسها را پس از شستشو و کاملا وارونه روی طناب بالکن حتملا با گیره اویزون میکنن تا جنهای ان لیزبخورد بیفتند پایین تا با لباس وارد خانه نشود/ یا برای دستشویی شلنگ نمیگذارند تا جنها درونش نروند و گیر نکنند و...  اینها عقاید جامعه سنتی و مرکزی ترکیه است بخصوص هرچه شهر وجامعش کوچکتر ومذهبی تر باشد شددتش بیشتر است ولی استامبول و انکارا وشهرهای توریستی مثل شهرهای ساحلی مردم نرمالتر وسرحالتری دارند در کل مردم کل ترکیه به نسبت مردم ایران دارای عصبانیت بسیار بسیار کمتری هستند بطوری که من طی بیست وچند ماهی که اینجام در مجموع 10 درگیریه فیزیکی بین ترکها ندیدم  

در اینجا پان ترکیسم و  میهن پرستی شدت دارد ولی درکل باایرلنی ها خوبن وبرخورد مناسبی دارن  

کمتر مثل ایران بالاشهر و پایین شهر داره در کل از نظر مادی بیشتر مردم متوسط ویا به بالا هستند / کردیت و اعتبار اینجا خیلی کاربرد بالا داره تعداد ماشینهای نو ومدل بالا وگران قیمت بسیار بالاتر از ایرانه که این مورد را من نشانه رشد و رفاه میبینم امنیت برای خانم ها بسیار بسیار بالاتر از ایرانه  چه در جامعه چه در محیط کار وا در محیط ورزش وغیره

در خصوص خرید ملک باید بگم به نسبت ایران ملک ارزونتره  خونه خیلی کمه 90 درصد اپارتمانه وکیفیت  خانه تازه ساز خیلی خوب و با کیفیته  اما قانونا یک طبعه ایران به دلیل قراردادهای بین دو کشور حق خرید ملک مسکونی را ندارد

در خصوص اسایش  باید بگم تو ترکیه  اگه پول داشته باشی وخوب خرج کنی  شک نکن که اینجا خیلی بهتر از ایران میشه خوب زندگی کرد مثل یک پادشاه

ممنون از اطلاعات خوب و کاربردیتون در واقع تو یه مطلب به سوالات چند نفر پاسخ دادین من میخواستم بپرسم که هزینه زندگی در ترکیه چیجوریاست که جوابشو گرفتم . بازم ممنون

دوست عزیز این اطلاعات قدیمیه... بهش استناد نکنین. اگر میخواین با پول خودتون زندگی کنین هر شهری که میخواین میتونین برین که هزینه هاتون ارزونتر میشه اما اگر کار بخواین پیدا کنید اونوقت باید بر حسب شهری که میخواین برین هزینه هارو بسنجین مثلن در استانبول هزینه ها خیلی بالاست و بدترین محله ی استانبول و کوچکترین خونه زیر ۵۰۰ لیر در ماه گیر نمیاد. حداقل در یک محله متوسط باید بین ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ لیر حساب کنید برای خونه یکی دو خوابه. خرج خورد و خوراک هم با کمترین هزینه حدود نفری ۴۰۰ لیر در نظر بگیرید. پول قبض ها هم به طور معمول و با صرفه جویی ماهی ۲۰۰ تا ۲۵۰ در نظر بگیرید. که به نظرم اگر بخواین خوب زندگی کنید یا حداقل بهتر از ایران زندگی کنید هزینه ها رو سه چهار برابر در نظر بگیرید. در ضمن خرج رفت و آمدم زیاده تاکسی که خیلی گرونه. مترو و اتوبوسم همچین ارزون نیست هر سفر معمولی حداقل ۵ لیر تا ۲۰ لیر با مترو خرج بر میداره. ۵ لیر یک سفر کوتاه \نج دقیقه ای و ۲۰ لیر مسافتی با دو بار عوض کردن مترو. هزینه گرفتن اقامت و تمدید سالانه اش هم سالی حدود ۲۲۰۰ تا ۳۰۰۰ لیر برای دو نفر در نظر بگیرید. که اگر ترکی بلد نباشید هزینه وکیل هم جدا باید در نظر گرفته بشه...
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خدمت همه عزیزان و کاربر محترم هورمغز عزیز
هورمغز عزیز میخواستم بدونم:

1- آیا برای گرفتن اقامت یکساله برای من و همسرم و فرزند 2 سالمون،هنوز اون قانون 6000 دلار پابرجا هست یا میشه با کمتر از این هم اقامت گرفت؟

2- کار من آنلاین هست و نیازی به کار فیزیکی ندارم،میخواستم بدونم اگه بریم آنتالیا یا آلانیا که ارزون تر هست،خونه یکخوابه تا 500 لیر گیر میاریم؟ مابقی خرجهامون چطور هست؟

3- خانومم میگه اگر بریم ترکیه دوست داره نصف روز کار خودش یعنی آرایگشری رو انجام بده،میخواستم بدونم باید برای این کار از دولت ترکیه اجازه خاصی دریافت کنیم تا بعدا مشکلی برامون پیش نیاد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter
(2016-02-18 ساعت 18:08)hs6467 نوشته:  سلام خدمت همه عزیزان و کاربر محترم هورمغز عزیز
هورمغز عزیز میخواستم بدونم:

1- آیا برای گرفتن اقامت یکساله برای من و همسرم و فرزند 2 سالمون،هنوز اون قانون 6000 دلار پابرجا هست یا میشه با کمتر از این هم اقامت گرفت؟

2- کار من آنلاین هست و نیازی به کار فیزیکی ندارم،میخواستم بدونم اگه بریم آنتالیا یا آلانیا که ارزون تر هست،خونه یکخوابه تا 500 لیر گیر میاریم؟ مابقی خرجهامون چطور هست؟

3- خانومم میگه اگر بریم ترکیه دوست داره نصف روز کار خودش یعنی آرایگشری رو انجام بده،میخواستم بدونم باید برای این کار از دولت ترکیه اجازه خاصی دریافت کنیم تا بعدا مشکلی برامون پیش نیاد؟

هنوز قانون ۶۰۰۰ دلار هست. قبلن میشد با ۱۰۰ لیر از یک دویز ( صرافی اینجا) برگه گرفت که ۶۰۰۰ دلار تبدیل کردید اما الان یه کم سخت میگیرن و قبول نمیکنن. اینجا خارجی ها خیلی درون اجازه کار کار میکنن که بستگی به صاحب کار داره اگر قبول کنه میتونید همینجوری کار کنید اما امنیت شغلی و بیمه ندارن و حتی ممکنه اگر طرف آدم کلاه برداری باشه پولتونو نده ولی خب میشه مثلن خانموتون با آرایشگاهی که کار میکنه بگه پورسانتی کار میکنه و هر مشتری که داشت همون موقع پولشو بگیره که خیالشم راحت باشه. ولی برای اجازه کار یا باید کارفرما اجازه کار براتون بگیره که اونم بعد از اقامت یکساله امکان پذیره و یا از همون اول با اقامت سرمایه گذاری اقامت بگیرید که یاید برای همون کاری باشه که میخوان انجام بدید و حدود ۲۵ هزار لیر هم باید داشته باشید براش و ۵ نفر هم ترک استخدام کنید. اما یادتون نره زبان ترکی حتمن بلد باشید وگرنه کلی به زحمت میوفتید انگلیسی ترکا خیلی بلده در حد صفر... آنتالیا هم ارزونتره همه چیز خرج خورد و خوراک هم ارزونتره. از همون سایت. http://www.sahibinden.com/kiralik میتونید خونه ها و قیمتارو ببینید
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، hs6467 ، aristotel

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان