کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
زندگی در ترکیه
سلام خسته نباشین چند تا سوال داشتم اگر ممکنه جواب بدین
یه پسر 19 ساله دارم میخوایم برا زندگی بریم ترکیه واونجا درس بخونه
برای ثبت نام ایا خوردن مهر ورود وخروج به پاسپورت مهمه
یا مثلا تو خیابون پلیس بخواد پاسپورتشو ببینه مشکلی ایجاد میکنه
یا فقط داشتن پاسپورت کافیه
دیگه اینکه پسرم ترم دو برق هستش واحدهایی که اینجا پاس کرده اونجا به دردش میخوره
پسرم با مدرک دیپلم هنرستان رفته دانشگاه یه بار شنیدم اونجا هم دانشگاههایی هست مثل ایران برای کسایی که فنی خوندن
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-13 ساعت 10:49)هورمغز نوشته:  
(2015-10-12 ساعت 22:02)microbit نوشته:  دوستان سلام
بنده و خانمم قصد داریم برای اقامت بیایم ترکیه و برای شروع اقامت یکساله بر اجاره بگیریم

سلام دوست عزیز برای اقامت باید ۶۰۰۰ دلار در حسابتون داشته باشید. جدود ۹۰۰ تا ۱۲۰۰ نفری پول بیمه بدید. نفری ۸۰ دلار و ۵۰ لیر هم برای کارای اقامت پرداخت کنید. اجاره خونه در آنکارا رو نمیدونم یک سایتی هست:http://www.sahibinden.com/  اینو چک کنید خونه هاشو ولی بعد حضوری برید خونه پیدا کنید. استانبول موقعیت کاری بیشتری وجود داره. به طور متوسط برای یه زندگی معمولی در ترکیه بین ۲۵۰۰ لیر تا ۳۰۰۰ لیر ماهی باید داشته باشید. برای اجاره خونه هم معمولن یک ماه اجاره رو بعنوان پول پیش میگیرن. اما یادتون باشه بدون اینکه ترکی بلد باشید زندگی خیلی دشواره. دوم آشنا نداشته باشید نمیتونید راحت خونه پیدا کنید. خیلی از ترک ها به خارجی ها خونه نمیدن یا گرونتر میدن. اندازه ی یک ماه اجاره هم دستمزد املاکیه که قرارداد میبنده. برای شروع یه چیزی حدود ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ لیر برای اجاره خونه لازم دارید. وسایل خونه هم میتونید دست دوم از همین سایته که آدرس دادم پیدا کنید یا نو بخرید که یه هزینه ای هم اون داره. اوضاع اقتصادی ترکیه خراب شده و ارزش پول کم شده. ایرانیا تا برداشته شدن تحریم ها از خیلی خدمات بانکی محرومند. مثل خرید اینترنتی با کارت بانکتون نمیتونید بکنید و یا اینترنت بانک نمیتونید داشته باشید. قیمت تاکسی خیلی بالاست اما اتوبوس و مترو خوبه که در همون بدو ورود باید کارت مترو بخرید. به هر حال پیشنهاد میکنم آشنایی چیزی پیدا کنید. موفق باشید. در مورد وقت برای اقامت شما اول باید بیاین ترکیه بعد هر روز چک کنید تا وقت خالی پیدا کنید. قبل از سه ماه حتمن باید وقت بگیرید. مدارک اجاره خونه رو تا قرارداد بستید باید ببریدNotaryو مهر کنید برای کار اقامت. بعد برای بیمه اقدام کنید و تاریخ بیمتون هم از سه ماه بعد ورودتون زده بشه. با فیشای بانکی که برای اقامت از اداره مالیات پرداخت میکنیدبا عکس پاسپورتی . البته این لیست مدارک رو بهتون میده بعد از ثبت نام.

ایا 900 -1200پول بیمه سالیه است ومنظورتون لیر هستش
پاسخ
تشکر کنندگان:
برای گرفتن پاسپورت ترکیه چقدر زمان باید بگذره
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-05-13 ساعت 18:31)Baghdadi نوشته:  درود و تشکر از شما
دوست عزیز به نظر شما خرید ملک در ترکیه کار درستیه ؟
زندگی در ترکیه ارزشش رو داره ؟ منظورم  آسایش
رعایت شدن قانون ، نظم و اینهاست
جامعه ترکها چطوریه ؟ میشه باهاشون زندگی کرد ؟ بخصوص
اگه ایرانی باشی
کلا اگر براتون زحمتی نیست تجربه خودتون رو از زندگی
در ترکیه اشاره کنید

موفق باشید

سلانم منم پارسال که داشتم اقدام میکردم همین نگرانیهای شما رو داشتم.اما الان واسه قبرس اقدام کردم. تا 2 ماه دیگه هم خونه ای که خریداری کردیم اماده میشه. ولی خیلی راضی هستیم. حتما در موردش یک تحقیقی بکنید. هم شرایطش بهتر از ترکیه ست هم قیمت هاش بهتره هم اینکه از نظر امنیت اصلا قابل مقایسه نیست
مخصوصا که ما یه پسر نه ساله هم داریم
اگر بچه داشته باشید که خیلی از ترکیه براتون بهتره چون هم امنیت شهراش بیشتره هم اینکه چون محیط کوچیک تره خیلی از مشکلاتی که اونجا هست تو قبرس شمالی نیست. اگر راهنمایی خواستین من خوشحال میشم تا جایی که تو این مدت یاد گرفتم بهتون اطلاعات بدم
پاسخ
تشکر کنندگان: aristotel ، میم مثل مهاجر
(2013-05-31 ساعت 21:28)فرامرز مسیبیان نوشته:  May-16-2013، 12:10 AM (آخرین تغییر در این ارسال: May-18-2013 01:56 PM توسط Saeedv13.)
ارسال: #7
shahram1363 آفلاین
عضو
**
رتبه: 0
24 بار تشکر شده در 8 پست
RE: زندگی در ترکیه
سلام
ممنون از وقتی که میزارین.. من یه جوون 29 سالم؛ مهندس معدن و شبکه مایکروسافت.
چنتا سوال دارم:
1- شما چند سالته؟ کی از ایران خارج شدی؟ چرا شهر کایسری رو واسه موندن انتخاب کردی؟
2- چطور و چگونه و با چه ویزایی میری به آمریکا؟
3- آیا برای من که مجردم میشه با 4000 دلار زندگیمو ترکیه شروع کنم؟
4- آیا شما در این مدت آنجا دووستی داری که بتونه تو گیدا کردن کار بهم کمک کنه؟ هر شهری باشه مهم نیست...
واقعا من به کمک شما نیاز دارم...
ببخشید سرتونو درد اوردم...

سلام

در پاسخ به سئولاتتون _ من 42سال با دختر و همسرم 2 ساله اینجاییم  در واقع این دوسال را مثل تعطیلات به تفریح و گردش و کلاسهای مختلف مفید مثل اموزش اینگلیسی / اموزش خطاطی انگلیسی / کلاسهای
ارتباط بدون خشونت _ زبان زندگی (نوعی کارگاه است برای درک بهتر افراد جامعه و خصوصا اطرافیان و خانواده است نویسندش مارشال روزنبرگ و ترجمه اقای کامران رحیمیان است و خواندن این کتاب را به همه توصیه میکنم چون باعث عدم حرکت جامعه به سمت خشونت /توجه به حرمت و حریم و ارزشهای شخصی و شخصیتی و باز هم عدم  گسترش خشونت و بی ملاحظه بودن در روابط اجتمایی  میشود  ) و کلاسهای مفید دیگر گذروندم البته بیشترو بیشتر در هر حالی زبان را تمرین کردم چون وقتی رفتی اون طرف بعد از خواست خدا و همراهی خانواده زبانه که بدرد میخوره به این ترتیب کار بهتر کم زحمت تر و سطح بالاتری را میتوانی بدست بیاوری و رشدت چند برابر دیگرانه من کلاسهایی را توصیه میکنم که کتاب اینترچنج رو تدریس میکنن چون بسیار حساب شده تنظیم و گرداوری شده و یاد گیری ان بسیار ساده است -در آمریکا هم چندتا کالج زبانی که من هم ازطریق همین مهاجرسرا ازشون مطلع شدم همین کتابهای اینترچنج را تدریس میکنن- فقط باید با کلاس پیش بری حتما موفق میشوی وقتی ثبت نام میکنی باشرکت دریک ازمون کوچک تایین سطح میشوی وتاریخ شروع کلاسهایت را بعدن دریافت میکنی بعضی از کلاسهایی را که برگذار کننده اش ایرانیها هستند مجانی است گاهی هم کلاسهایی هست که ایرانیان برگذار میکنند و پولیست برای هر جلسه 2 ساعته بعضی 2 لیر وبعضی 3 لیر میگیرند در پاسخ قسمت بعدی سئوالت باید بگم من 23ماهه اینجام  وتا 1 ماه دیگه میرویم آمریکا تگزاس
جواب سئوال دیگرتون _من به دلایل فوق الذکر کار نمیکنم _به این دلیل کایسری را انتخواب کردم که تحقیق کردم خبردار شدم اینجا 1 گروه هستندکه وقتی از قطار تهران ترکیه (که قطار بسیار ارزانتر از اتوبوس و هواپیماست وفرصت بسیار عالی است تا با توجه به خارج قطار کشور جدید را هر چند جزئی بشناسی و برسی و مطالعه مکانها شهرها و اراضی کارخانه ها و... یک دید اولیه به شخص تازه وارد میدهد و اگه اهل از قطار جا موندن نیستید میتوانید در ایستگاه های بین راه پیاده شوید و خرید کنید بسیار بهتر وارزانتراز غذاخوری قطار دومه البته موقع خرید بلیط باید با هزینه غذا در قطار ایران باشه که ای غذا مناسب ارزان وسالم حجمش بیشتر از غذای قطار دومه که قبل از دریاچه وان سوار میشوی است )پیاده میشوی که مامولا در ساعت 3 تا 5 صبح است گروهی  از همه طیفهای ایرانی مقیم کایسری اینجا هستند که  در تخلیه بارها کمک میکند برایشان توضیح دهی بهت کمک میکنند جای موقت برای ماندن و اجاره خانه پیدا کنید که همینطورهم شد  وبا تاکسی از ایستگاه قطار به جایی که توصیه کردند رفتیم و ارام گرفتیم ما 12 روز میهمان ان عزیزان بودیم مارا با چند بنگاه اشنا کردند ودر نهایت اپارتمانی 4 اتافه با ویو خوب سالی 2500 یورو اجاره کردموتا حالا هم همان اجاره را با همان قیمت ادامه دادم   مطلب دیگه اینه که خبر دار شدیم درکایسری 7000 نفر ایرانی دارد همانگونه که در ایران همه نوع ادم با سلایق و عقاید و مرام  و تربیت و فرهنگ متنوع وجود دارد اینجا هم همینطور است بخاطر همین باید یک کم  حواثت جمع باشه که برای خیرخواهی  برای دوری از افتاب سوختگی کلاه حصیری رو سرت نذارن  اینجا یک شهر نسبتا بزرگ و بسیار امن و منظمه و خطوط ترانوا و اتوبوس منظم داره خصوصا صنعتی است و طبیعتا کاربسیار است

سلانم منم پارسال که داشتم اقدام میکردم همین نگرانیهای شما رو داشتم.اما الان واسه قبرس اقدام کردم. تا 2 ماه دیگه هم خونه ای که خریداری کردیم اماده میشه. ولی خیلی راضی هستیم. حتما در موردش یک تحقیقی بکنید. هم شرایطش بهتر از ترکیه ست هم قیمت هاش بهتره هم اینکه از نظر امنیت اصلا قابل مقایسه نیست
اگر بچه داشته باشید که خیلی از ترکیه براتون بهتره چون هم امنیت شهراش بیشتره هم اینکه چون محیط کوچیک تره خیلی از مشکلاتی که اونجا هست تو قبرس شمالی نیست. اگر راهنمایی خواستین من خوشحال میشم تا جایی که تو این مدت یاد گرفتم بهتون اطلاعات بدم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
کانالی در تلگرام هست که به معرفی و نحوه اجاره کردن خونه و اقامت در ترکیه و شهرهای مختلف رو معرفی میکنه و شرایط پذیرش در دانشگاهها رو توضیح میده اگه دوست داشتین عضو بشین
اطلاعات خیلی خوبی میده

https://telegram.me/merhabaturkey
دو چیز در زندگی به موفقیت کمک میکند
نحوه برخوردتان وقتی همه چیز دارید
نحوه برحوردتان وقتی هیچ چیز ندارید
پاسخ
تشکر کنندگان:
[/quote]

دوست عزیز میشه راجع به قبرس و نحوی اقدامتون و شهر مورد نظرتون بگید
ما یه دختره 5 ساله داریم و تا ماه اینده برای زندگی به ترکیه قصد مهاجرت داریم زبان ترکی رو هم خوب اموزش دیدیم اخراشه تقریبا.حداقل هزینه برای گرفتن اقامت و زندگی چقدره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
ضمن سلام میخواستم درمورد زندگی تو سامسون بدونم کسی اصلاعاتی در این زمینه داره ؟ یا کدوم شهر شمالی ترکیه بهتره از لحاظ امکانات وموقعیت اجتماعی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-23 ساعت 23:40)محمد انکارا نوشته:  بچه ها من انکارا هستم واینجا زندگی میکنم  اگه از تجربیات من هم می خواهید استفاده کنیددر خدمت شما هستم .محمد

درباره مدارس انگلیسی زبان و یا مدارس بین المللی مقطع ابتدایی وجود داره؟
هزینش چقدره؟
چه شهرهایی داره مثلا انکارا داره؟
ممنون
کیس نامبر: ***2017as
تعداد نفرات: 3
تاریخ رویت: 6may
ارسال فرم: may نیمه دوم
مصاحبه: انکارا. نیمه دوم اکتبر
آپدیت: دسامبر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-05-12 ساعت 18:14)فرامرز مسیبیان نوشته:  من مدت 22 ماه تجربه زندگی  در ترکیه را دارم و تا 1ماه دیگه میرم آمریکا  اما دوست دارم  تجربه زندگی در اینجا را به هر کسی که به ان نیاز دارد انتقال بدم دوستان اگر هر سوالی در خصوص گذران زندگی در ترکیه را دارند  مطرح کنن  خوشحال میشم   این حرکت
مفید واقع شود

باسلام
من میخوام در اینده در ایران دیبلم بازیگری بگیرم و ه ترکیه سفر کنم و و اقامت دائمی بگیرم به نظرتان میگذارند بازی کنم با بازیگران ترکیه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
باسلام.
شما اطلاعی درباره ی تغییر دین در ترکیه دارید؟
واینکه اینکار رو کدام کلیساها انجام میدن در کجا هستن و چه مدت طول میکشه پروسه تغییر دین
ممنونم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خدمت شما دوستان عزیز

من حرفه اصلیم تکنیکال آرت بازی های کامپیوتری هست
اما اوضاع مالیم اصلا خوب نیست و قصد جدی برای مهاجرت به ترکیه رو دارم برای رشد شغل و حرفه اصلیم

15 میلیون کل سرمایه زندگیم بود که دادم خدمتم رو خریدم
ایران تحریم هست و من نمیتونم برای مارکت های خارجی بازی بسازم و رشد کنم...

میخوام بیام ترکیه،و از کارگری ساده شروع کنم(توسط یک آشنا) البته تنهایی با جای خواب

همسرم و دختر 3 سالم رو بعد از چند ماه میارم که بتونم ترکیه رو خوب بررسی کنم ببینم جای خوبی هست یا نه...

ترکی استانبولی رو میتونم حالی کنم و بفهمم و درحال ارتقاء سطح زبان ترکی هم هستم،خودم ذاتا ترک خراسان هستم
فقط یه سوالی ذهن من رو مشغول کرده،اینکه کار کارگری ساده ای که یکی از آشناهام برام جور کرده،یه کارگاه خیاطی هست که در بخش بسته بندی میخوام کار کنم با حقوق 1200 لیر و با جای خواب
این از نظر خود دولت ترکیه مشکلی نداره؟

یعنی نمیان بگرین من رو و بگن که غیر قانونی کار میکردی حالا اخراجی؟

برای اقامت هم قصدم همون کارت کیملیک هست که با اجاره خونه و...

دوستان عزیز لطفا من رو راهنمایی کنید،سوالی که در مورد کار پرسیدم خیلی ذهن من رو مشغول کرده،و نمیخوام خدایی نکرده به خاطر این مسئله دیپورتم کنن ایران و...
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام وقت بخیر عزیز.تو کایسری چه مغازه ایی میشه راه انداخت که سرمایه زیاد نخواد
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان خسته نباشید.من و همسرم قصد مهاجرت به ترکیه رو داریم .اما نمیدونیم کدوم شهر بهتره هم از نظر کار و هم هزینه های زندگی.میشه لطفا راهنمایی کنید.که برای ابتدا کدوم شهر بهتره؟ و اینکه با اجاره خونه میتونیم اقامت بگیریم یا خیر؟ و برای کار چقدر زمان میبره که بتونیم یک کار معمولی داشته باشیم.البته همسره من کار فنی اسانسور انجام میدن .میتونه اونجا در رشته خودش کار کنه؟ ممنون میشم راهنماییم کتید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-02-10 ساعت 21:54)نغمه نوشته:  سلام دوستان خسته نباشید.من و همسرم قصد مهاجرت به ترکیه رو داریم .اما نمیدونیم کدوم شهر بهتره هم از نظر کار و هم هزینه های زندگی.میشه لطفا راهنمایی کنید.که برای ابتدا کدوم شهر بهتره؟ و اینکه با اجاره خونه میتونیم اقامت بگیریم یا خیر؟ و برای کار چقدر زمان میبره که بتونیم یک کار معمولی داشته باشیم.البته همسره من کار فنی اسانسور انجام میدن .میتونه اونجا در رشته خودش کار کنه؟ ممنون میشم راهنماییم کتید

سلام وقت شما بخیر
با اجاره خونه اقامت یک ساله به شما داده میشود .با ثبت شرکت با هزینه 10 هزار دلار هم میتونید اقامت بگیرید.
اگه که سرمایه کافی هم داشته باشید که میتونید با خرید ملک برای گرفتن پاسپورت ترکیه اقدام کنید.
سوال بیشتر یبود در خدمتم.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان