کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
عمان<کار+اقامت
منم قصد دارم برم عمان و تا جاییکه تحقیق کردم کشور خوبیه با فارس ها هم خوبن. 75 درصدشون شیعه هستن
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai
(2015-04-27 ساعت 23:35)نازنین مری نوشته:  منم قصد دارم برم عمان و تا جاییکه تحقیق کردم کشور خوبیه با فارس ها هم خوبن. 75 درصدشون شیعه هستن

به هیچ عنوان عمان کشور شیعی نیست سنی هم نیست این کشور پیرو مکتب ابادی هستن ibadi (اباضیه ) http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D8%A...B%8C%D9%87

. البته میشه گفت یک شاخه مجزا از اهل سنت هستن . تا جایی که از اخباری از این کشور به دستم رسیده مردم خوبی دارن با ایرانیها هم خیلی خوبن .

مادرم برای سفر به آمریکا این کشور یک توقف داشت میگفت در هواپیما ایرانی زیاد بود یه خانوم هم کنارشون بوده که خیلی از اونجا تعریف میکردند . در اونجا گویا مغازه داشتن و موفق هم بودن .
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadalir ، pishtaz611
عمان من نرفتم ولی شنیدم که جای خیلی خوبیه و از همه مهم تر با ایرانی ها خوبن چون حکومت سلطان قابوس خودش رو مدیون شاه ایران میدونه تحقیق کنید متوجه می شین / من اطلاعات خیلی ندارم از عمان ولی یک درخواست کار از عمان برام امده که روزومه رو فرستادم با مدارک رو اگر تاییدیه گرفتم و اپلای شد حتما بهتون می گم ان شاءالله
پاسخ
اواسط ماه رمضون امسال بود یه اگهی استخدام قناد دیدم برای عمان،بعد از تماس و قرار و هماهنگی قرار شد بریم و شروع به کار کنیم،خیلی گشتم دنبال کسی که بتونه از اونجا اطلاعاتی بهم بده،توی گوگل و اینترنت ک چیزی پیدا نکردم به سفارت ایران در مسقط ایمیل زدم جوابم رو ندادن و نمایندگی امور خارجه در مشهد هم فقط گفت کشور خوبیه و قرارداد کارتون رو ببرید سفارت مهر بزنه حتما،گذشت و ما رفتیم و اتفاقات خوبی نیفتاد و ۷۰ روزه برگشتیم همونجا هم بودم تصمیم گرفتم تاپیک بزنم و اطلاعاتم رو منتقل کنم تا سر کس دیگه ای کلاه نره
مشکل از اونجا شروع میشه ک فردی ک اگهی داده بود شرایطی رو برای ما عنوان کرد مثل حقوق ۲۳۵ ریالی،تعطیلی جمعه ها با حقوق،دو روز در ماه مرخصی با حقوق،پاداش اخر سال معادل یک ماه حقوق،افزایش حقوق بعد از شش ماه،مسکن و غذای رایگان،بلیط رفت و برگشت رایگان و مرخصی ده روزه پایان سال و تقبل هزینه ی های ویزا،خب اینا صحبت شد و ما پاسو دادیم برای گرفتن ویزا و قرار شد ابن اقا قرارداد رو تایپ کنه و بده مدیر مجموعه امضا کنه و بفرسته برای ما تا ما هم امضا کنیم،بعد یه مدت گفت بیاین تهران قبل از پرواز امضا میکنیم،توی فرودگاه گفت باید بریم اونجا امضا کنیم! رفتیم اونجا و تا پایان مدت اقامتمون قراردادی ب امضا نرسید.
مساله ای ک حالا مهمه اینه ک اگ قراردادی هم امضا میشد بی اعتبار بود.
اول از همه به همه ی دوستان توصیه میکنم بدون دانستن زبان اون کشور یا انگلیسی خیلی براتون سخت خواهد بود و با یک ادم کرولال فرقی نخواهید داشت پس یادگیری زبانو بزارید توی برنامه
طبق قوانین کشور عمان شما به محض ورود و خوردن مهر ویزا توی پاسپورت حق کار ندارید و باید برای بطاقه مقیم(کارت اقامت) اقدام کنید،چند تا تست پزشکی داره مثل عکس از ریه ها،ازمایش خون،ادار و مدفوع،انگشت نگاری میشید و امضای الکترونیکی ازتون میگیرن ک اون امضا برای عقد عمل استفاده میشه حالا عقد عمل چیه؟ همون قرارداد کاره ک بدون استثنا تمام کارفرماها مبلغ حقوق شما رو ۶۰ ریال و بدون هیچ مزیت دیگه ای ثبت میکنن و اگر شما هر توافق دیگه ای کرده باشید فقط این عقد عمل معتبره مگر اینکه قبل از امضای این عقد عمل کارفرما رو ببرید سفارت اونحا قرارداد امضا(حضور دو طرف الزامیه) و مهر بشه در غیر این صورت کارفرما میتونه هر بلایی سرتون بیاره،البته خیلی ایرانی اونجا مشغول کارن و بدون مشکل متاسفانه ما چوب یک هموطن!!! رو خوردیم وگرنه خود عمانیا اکثریت ادمای خیلی گلی بودن. توی هفتاد روزی ک اونجا بودم اطلاعات خیلی زیادی کسب کردم چون نیتم این بود برای همیشه اونجا بمونم اگر دوستان از تاپیک استقبال کردن و سوالی داشتن در خدمت هستم و بیشتر توضیح میدم
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، copol
(2015-04-27 ساعت 23:35)نازنین مری نوشته:  منم قصد دارم برم عمان و تا جاییکه تحقیق کردم کشور خوبیه با فارس ها هم خوبن. 75 درصدشون شیعه هستن

آره خیلی جای خوبیه دوستان ک اونجان خیلی تعریف میکنن و شرایط خوبی داره برا خودمون ایرانیا که یه کاری را بندازیم.. مثل دیگر کشورهای عربی هم ب ایرانیا سخت نمیگیره و از همه مهمتر رابطش با همجا خیلی خوبه..
پاسخ
(2016-04-08 ساعت 19:37)redfild.chris نوشته:  اواسط ماه رمضون امسال بود یه اگهی استخدام قناد دیدم برای عمان،بعد از تماس و قرار و هماهنگی قرار شد بریم و شروع به کار کنیم،خیلی گشتم دنبال کسی که بتونه از اونجا اطلاعاتی بهم بده،توی گوگل و اینترنت ک چیزی پیدا نکردم به سفارت ایران در مسقط ایمیل زدم جوابم رو ندادن و نمایندگی امور خارجه در مشهد هم فقط گفت کشور خوبیه و قرارداد کارتون رو ببرید سفارت مهر بزنه حتما،گذشت و ما رفتیم و اتفاقات خوبی نیفتاد و ۷۰ روزه برگشتیم همونجا هم بودم تصمیم گرفتم تاپیک بزنم و اطلاعاتم رو منتقل کنم تا سر کس دیگه ای کلاه نره
مشکل از اونجا شروع میشه ک فردی ک اگهی داده بود شرایطی رو برای ما عنوان کرد مثل حقوق ۲۳۵ ریالی،تعطیلی جمعه ها با حقوق،دو روز در ماه مرخصی با حقوق،پاداش اخر سال معادل یک ماه حقوق،افزایش حقوق بعد از شش ماه،مسکن و غذای رایگان،بلیط رفت و برگشت رایگان و مرخصی ده روزه پایان سال و تقبل هزینه ی های ویزا،خب اینا صحبت شد و ما پاسو دادیم برای گرفتن ویزا و قرار شد ابن اقا قرارداد رو تایپ کنه و بده مدیر مجموعه امضا کنه و بفرسته برای ما تا ما هم امضا کنیم،بعد یه مدت گفت بیاین تهران قبل از پرواز امضا میکنیم،توی فرودگاه گفت باید بریم اونجا امضا کنیم! رفتیم اونجا و تا پایان مدت اقامتمون قراردادی ب امضا نرسید.
مساله ای ک حالا مهمه اینه ک اگ قراردادی هم امضا میشد بی اعتبار بود.
اول از همه به همه ی دوستان توصیه میکنم بدون دانستن زبان اون کشور یا انگلیسی خیلی براتون سخت خواهد بود و با یک ادم کرولال فرقی نخواهید داشت پس یادگیری زبانو بزارید توی برنامه
طبق قوانین کشور عمان شما به محض ورود و خوردن مهر ویزا توی پاسپورت حق کار ندارید و باید برای بطاقه مقیم(کارت اقامت) اقدام کنید،چند تا تست پزشکی داره مثل عکس از ریه ها،ازمایش خون،ادار و مدفوع،انگشت نگاری میشید و امضای الکترونیکی ازتون میگیرن ک اون امضا برای عقد عمل استفاده میشه حالا عقد عمل چیه؟ همون قرارداد کاره ک بدون استثنا تمام کارفرماها مبلغ حقوق شما رو ۶۰ ریال و بدون هیچ مزیت دیگه ای ثبت میکنن و اگر شما هر توافق دیگه ای کرده باشید فقط این عقد عمل معتبره مگر اینکه قبل از امضای این عقد عمل کارفرما رو ببرید سفارت اونحا قرارداد امضا(حضور دو طرف الزامیه) و مهر بشه در غیر این صورت کارفرما میتونه هر بلایی سرتون بیاره،البته خیلی ایرانی اونجا مشغول کارن و بدون مشکل متاسفانه ما چوب یک هموطن!!! رو خوردیم وگرنه خود عمانیا اکثریت ادمای خیلی گلی بودن. توی هفتاد روزی ک اونجا بودم اطلاعات خیلی زیادی کسب کردم چون نیتم این بود برای همیشه اونجا بمونم اگر دوستان از تاپیک استقبال کردن و سوالی داشتن در خدمت هستم و بیشتر توضیح میدم

دوست عزیز لطفا راجب به سطح رفاه و امنیت و متوسط حقوق یه توضیح بدید؟اخیرا اقامت دبی سخت شده بنظرم عمان جایگزین مناسبی باشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-04-07 ساعت 09:34)مرجان حمیدی نوشته:  جرا انقدر اطلاعات راجبه عمان کمه .هم اینجا وهم درگوگل (البته به فارسی )  :-( .تورور خدا کمک کنید

سلام وقت بخير. من ساكن عمان هستم و اقامت دارم اگه كمكي از دستم بر بياد در خدمت هستم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-04-27 ساعت 23:35)نازنین مری نوشته:  منم قصد دارم برم عمان و تا جاییکه تحقیق کردم کشور خوبیه با فارس ها هم خوبن. 75 درصدشون شیعه هستن

سلام. اونجا اصلا بحث با شيعه و سني ندارم و كلا با ايرانيا خوب هستن. من عمان ساكن هستم و اگه سوالي داشتيد در خدمت هستم
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
دوستان سلام

کسی هست که ویزای دانشجویی برای عمان دریافت کرده باشه؟
پاسخ
(2016-11-26 ساعت 15:57)majid.raeisi نوشته:  

سلام.  اونجا اصلا بحث با شيعه و سني ندارم و كلا با ايرانيا خوب هستن. من عمان ساكن هستم و اگه سوالي داشتيد در خدمت هستم

دوست عزیز اگر میشه راجب درامدها و سطح زندگی توضیح بدین... تشکر
پاسخ
(2017-01-31 ساعت 17:17)aaa000 نوشته:  
(2016-11-26 ساعت 15:57)majid.raeisi نوشته:  

سلام.  اونجا اصلا بحث با شيعه و سني ندارم و كلا با ايرانيا خوب هستن. من عمان ساكن هستم و اگه سوالي داشتيد در خدمت هستم

دوست عزیز اگر میشه راجب درامدها و سطح زندگی توضیح بدین... تشکر

اين اي دي تلگرام من هستش پيام بديد هر سوالي باشه در خدمت هستم
majidraeisii
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-26 ساعت 15:55)majid.raeisi نوشته:  
(2014-04-07 ساعت 09:34)مرجان حمیدی نوشته:  جرا انقدر اطلاعات راجبه عمان کمه .هم اینجا وهم درگوگل (البته به فارسی )  :-( .تورور خدا کمک کنید

سلام وقت بخير. من ساكن عمان هستم و اقامت دارم اگه كمكي از دستم بر بياد در خدمت هستم

سلام اين اي دي تلگرام من هست پيام بديد واهنمايي ميكنم
majidraeisii
پاسخ
تشکر کنندگان:
مجید جان سلام عرض ادب
من چند تا سوال درباره عمان دارم ، این ایمیل من هستش smart.asak@gmail.com
ممنون میشم اگر یه میل بهم بدی تا بتونم از تجربیاتت استفاده کنم ، آی دی تلگرامت رو هرچی سرچ کردم به نتیجه نرسیدم.
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام دنبال کار در عمان هستم با ۱۸ سال سابقه درمکانیک سنگین با مدرک فنی حرفه ای هستم چه اقداماتی باید انجام بدم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خسته نباشيد كسى هست بتونه كمكم كنه ميخوام بدونم كار به چه شكل هست عمان ممنون ميشم جواب بديد
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان