کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ریجکت شدن از سفارت اسپانیا
با سلام:
من به همراه همسرم که برای سفر توریستی به مدت 15 روز به اسپانیا اقدام کرده بودیم هفته پیش جواب ردی را از سفارت دریافت کردیم،جواب را که به زبان اسپانیایی نوشته شده بود رو بردم کسی برام ترجمه کرد و در نهایت متوجه شدم که نامشخص بودن هدف سفر دلیل ردیمان بوده و تا یک ماه هم فرصت اعتراض به نتیجه را داریم.دوباره به سفارت مراجعه کردم و از آنها در مورد اینکه برای اعتراض روی کدام یک از موارد (مالی،شغلی و ...) فوکوس کنم سوالاتی پرسیدم و در نهایت آنها گفتند که در واقع دلیل خاصی وجود نداشته و کنسولگری دوست نداشته ویزا بده! و در صورت اقدام به اعتراض هم بیشتر از 5 درصد امکان قبول شدن وجود ندارد . حالا میخواستم از دوستانی که در این زمینه اطلاعات دقیقی دارند سوالاتی بپرسم:
1. چه اقداماتی جهت اعتراض به نتیجه انجام دهم و آیا بهتر است اعتراض را هرچه زودتر ارائه دهم یا 1 ماه صبر کنم؟
2. همسرم تا چند روز دیگر (حدودا 14 روز) سند یک مسکن دریافت خواهد کرد آیا آن را همراه اعتراض ارائه دهم بهتر است یا تاثیری ندارد؟
3. سفارتخانه به من گفتند برگه نامه اعتراض را از اینترنت دریافت کنم ، شما اطلاع دارید از کدوم سایت باید آن را دریافت کنم؟
4. متن اعتراض چه چیز باشه و به چه زبانی نوشته بشه بهتره؟
5. آیا اینکه بهم گفتند 5 درصد امکان قبول شدن است درست است یا خیر؟
6. و در نهایت اینکه اگر جواب اعتراض هم منفی بود تا 1 ماه دیگه میشه از یک سفارت دیگه ( مثلا ایتالیا) دوباره اقدام کنیم؟ (با توجه به اینکه انگشت نگاری شده ایم)
قبلا از شما نهایت تشکر را دارم.

پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2013-06-09 ساعت 18:01)parstrade نوشته:  
با سلام:
من به همراه همسرم که برای سفر توریستی به مدت 15 روز به اسپانیا اقدام کرده بودیم هفته پیش جواب ردی را از سفارت دریافت کردیم،جواب را که به زبان اسپانیایی نوشته شده بود رو بردم کسی برام ترجمه کرد و در نهایت متوجه شدم که نامشخص بودن هدف سفر دلیل ردیمان بوده و تا یک ماه هم فرصت اعتراض به نتیجه را داریم.دوباره به سفارت مراجعه کردم و از آنها در مورد اینکه برای اعتراض روی کدام یک از موارد (مالی،شغلی و ...) فوکوس کنم سوالاتی پرسیدم و در نهایت آنها گفتند که در واقع دلیل خاصی وجود نداشته و کنسولگری دوست نداشته ویزا بده! و در صورت اقدام به اعتراض هم بیشتر از 5 درصد امکان قبول شدن وجود ندارد . حالا میخواستم از دوستانی که در این زمینه اطلاعات دقیقی دارند سوالاتی بپرسم:
1. چه اقداماتی جهت اعتراض به نتیجه انجام دهم و آیا بهتر است اعتراض را هرچه زودتر ارائه دهم یا 1 ماه صبر کنم؟
2. همسرم تا چند روز دیگر (حدودا 14 روز) سند یک مسکن دریافت خواهد کرد آیا آن را همراه اعتراض ارائه دهم بهتر است یا تاثیری ندارد؟
3. سفارتخانه به من گفتند برگه نامه اعتراض را از اینترنت دریافت کنم ، شما اطلاع دارید از کدوم سایت باید آن را دریافت کنم؟
4. متن اعتراض چه چیز باشه و به چه زبانی نوشته بشه بهتره؟
5. آیا اینکه بهم گفتند 5 درصد امکان قبول شدن است درست است یا خیر؟
6. و در نهایت اینکه اگر جواب اعتراض هم منفی بود تا 1 ماه دیگه میشه از یک سفارت دیگه ( مثلا ایتالیا) دوباره اقدام کنیم؟ (با توجه به اینکه انگشت نگاری شده ایم)
قبلا از شما نهایت تشکر را دارم.

چون ریجکت شدین تا 3 ماه برای هیچ کشوری که عضو شنگن باشه نمیتونین اقدام کنین.منم توریستی ریجکت شدم و موقعی که خواستم اعتراض کنم اصلا حرفی در مورد فرم پر کردن از اینترنت نبود فقط بهم گفتن ایمیل بزنم و در خواست تجدید نظر بدم.نامه رو هم بهتره به اسپانیایی بنویسی.اگه با درخواست تجدید نظرت موافقت بشه بهت میگن مدارکت رو تکمیل کنی ولی از من میشنوی چون با همسرت اقدام کردی بهت ویزا
ندادن چون ترسیدن برین و اونجا بمونین.اینبار با تورهای آژانس اقدام کن.
پاسخ
سلام من به همراه همسر و دو فرزندم برای ویزای اسپانیا درخواست دادیم خودم مدیر عامل شرکت پخش هستم و همسرم رییس هویت مدیره اون شرکت گواهی بانکی با موجودی بالا هم بردیم همینطور گواهی اشتغال به تحصیل پسرعمو که معلومه اینجا داره درس می خونه، خیلی استرس دارم که پیرامون موافقت میشه اینه، 13 می مصاحبه مون بود کسی نظری داره؟ اگه احیانا ریجکت شدیم میتونیم اعتراض کنیم یا احتمال قبولی بعد از ریجکت هست؟شدن
پاسخ
سلام
با توجه به این پاسخ:
no se ha podido establecer su intencion de abandonar el territorio de los estados miembros antes de que el visado
آیا امکان داره دلیل خاصی برای رد شدن داشته باشن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان کسی هست که اخیرا از سفارت اسپانیا ریجکت بشه - امکانش هست من را راهنمایی کنید که برای اعتراض بهتره چه جوری نامه ی اعتراض را بنویسم داخل بزگه ای که به من داده اند شماره های ۲ ،۸ و ۹ علامت زده شذه که طبق چیزی که من متوجه شدم ۱)‌دقیق نمی دونند من چی کار می خوام بکنم ۲) متقاعد نشدن که من بر می گردم و ۳) مواردی که اماده کرده بودم واقعی نیست .
حقیقتش خیلی شوکه شدم چون من سهام دار یک شزکت هستم ، همسزم ایران زندگی نمی کنه و من مقصد نهاییم اصلا اسپانیا نیست . تمام مدارکی که گذاشته بودم هم نشان می داد که من بر می گردم
اگر فکر می کنید بهتره از طریق وکیل اقدام کنم لطفا راهنماییم کنید ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان