کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: کدام کشور اروپا هستید ؟؟؟
انگلیس
24.39%
10 24.39%
اسپانیا
2.44%
1 2.44%
فرانسه
9.76%
4 9.76%
المان
21.95%
9 21.95%
سوید
7.32%
3 7.32%
دانمارک
4.88%
2 4.88%
ایتالیا
2.44%
1 2.44%
ایرلند
0%
0 0%
روسیه
0%
0 0%
نروژ
7.32%
3 7.32%
فنلاند
0%
0 0%
چک
2.44%
1 2.44%
ترکیه و بلغارستان
2.44%
1 2.44%
اوکراین و بلاروس
0%
0 0%
هیچکدام
14.63%
6 14.63%
مجموع 41 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
در کدام کشور اروپا هستید یا میخواهید بروید؟
من خودم در اروپا نیستم و در کانادا هستم ولی چند سال در انگلیس بودم شما کدوم کشورید یا دوست داری برید¿
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
همه این کشورا رو دیدم تو خیلی هاش زندگی کردم الان نروژم ولی سعی میکنم برگردم سوئد.البته بین نروژ و سوئد خیلی برام فرق نداره یعنی هر دوی این کشورا رو دوست دارم و اگه همین نروژ هم موندگار شم اوکی هست.علت انتخابم هم اینه که روحیاتم با فرهنگ مردم اسکاندیناوی نزدیکه و اینجا احساس راحتی دارم.از نظر شغلی برای من جای خوبیه.همین طور به دلیل ثباتی که هست برنامه ریزی بلندمدت برای زندگی در اینجا امکان پذیره.خیالم هم از بابت اینده و دوران بازنشستگی به دلیل خدمات خوب اجتماعی اسوده ست
پاسخ
یک راهنمایی از دوستان در مورد مهاجرت به فرانسه میخواستم.من دارای کاردانی رشته هنر و لیسانس مدیریت هستم وسال اینده از آموزش و برورش بازنشسته میشوم .در ضمن دارای رتبه های زیاد هنری در مسابقات و جشنواره ها هستم.35 سال دارم .ایا میتوا ن با داشتن سرمایه 60 ملیون تومان اقدام کرد-لازم بذکر است یک فرزند 6 ساله دارم و همسرم در بروژه های نفت و گاز دارای سوابق معتبری است.ایا در انجا از نظر شغلی تامین خواهیم شد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: radar ، msar
سابقه کار در زمینه نفت و گاز؟ پس چرا فرانسه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، Saeedv13 ، radar ، msar
تا زمانی که نروژ هست با صنعت نفت و گاز نسبتا خوب چرا فرانسه ؟!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، radar ، msar
من خودم علاقه زیادی به کشور فرانسه دارم ...نمیدونم تا حالا به نروژ حتی فکر هم نکرده بودم.راستش رو بخواین حتی اطلاع نداشتم که صنعت نفت و گاز قوی داره
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، radar ، msar
(2013-07-05 ساعت 08:06)b.maryam نوشته:  من خودم علاقه زیادی به کشور فرانسه دارم ...نمیدونم تا حالا به نروژ حتی فکر هم نکرده بودم.راستش رو بخواین حتی اطلاع نداشتم که صنعت نفت و گاز قوی داره

جابجایی داخل کشورمون هم اگه حساب شده نباشه میتونه مشکل ساز و ناامید کننده باشه چه رسد به مهاجرت . بیشتر تحقیق کنید و هدفتون از مهاجرت رو برای خودتون مشخص کنید . داشتن تحصص در رشته خاص و تکیه به آن و آسوده خاطر بودن از کسب و کار در امر مهاجرت از اوجب واجباته .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Saeedv13 ، mah111 ، radar ، msar
(2013-07-05 ساعت 08:06)b.maryam نوشته:  من خودم علاقه زیادی به کشور فرانسه دارم ...نمیدونم تا حالا به نروژ حتی فکر هم نکرده بودم.راستش رو بخواین حتی اطلاع نداشتم که صنعت نفت و گاز قوی داره

صرف علاقه انگیزه و هدف خوبی برای انتخاب یه کشور برای مهاجرت نیست. متاسفانه جنوب اروپا که شرایط اب و هوایی خوبی داره از نظر کار و اقتصادی اوضاع درستی نداره و فرانسه هم از این قاعده مستثنی نیست. شاید بشه گفت نروژ تنها کشوری ست که سیاست حفظ ذخایر نفت و گاز رو برای همه نسل ها در پیش گرفته این یعنی کار در زمینه نفت و گاز در این کشور همیشه ضمانت شده ست
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، Danoosh ، radar ، msar
(2013-06-29 ساعت 15:23)یه مهاجر نوشته:  همه این کشورا رو دیدم تو خیلی هاش زندگی کردم الان نروژم ولی سعی میکنم برگردم سوئد.البته بین نروژ و سوئد خیلی برام فرق نداره یعنی هر دوی این کشورا رو دوست دارم و اگه همین نروژ هم موندگار شم اوکی هست.علت انتخابم هم اینه که روحیاتم با فرهنگ مردم اسکاندیناوی نزدیکه و اینجا احساس راحتی دارم.از نظر شغلی برای من جای خوبیه.همین طور به دلیل ثباتی که هست برنامه ریزی بلندمدت برای زندگی در اینجا امکان پذیره.خیالم هم از بابت اینده و دوران بازنشستگی به دلیل خدمات خوب اجتماعی اسوده ست
اقا من در اروپا نیستم و در امریکای شمالی هستم ولی تصمیم دارم تا ماه اینده یه سفری به اروپا بزنم تت حالا نروژ و سوید رو ندیدم و دوست دارم یک بار این دو رو ببینم شما کجا ها رو در نروژ و سوید پیشنهاد میکنید یعنی اگه بیام نروژ برم فقط اسلو یا ترونهایم و شهر ها ی دیگه رو ام ببینم و سوید هم بغیر از یوتنبرگ و استکهلم جا های دیگه کجا است
پاسخ
(2013-07-13 ساعت 11:41)Hamed jojo نوشته:  اقا من در اروپا نیستم و در آمریکای شمالی هستم ولی تصمیم دارم تا ماه اینده یه سفری به اروپا بزنم تت حالا نروژ و سوید رو ندیدم و دوست دارم یک بار این دو رو ببینم شما کجا ها رو در نروژ و سوید پیشنهاد میکنید یعنی اگه بیام نروژ برم فقط اسلو یا ترونهایم و شهر ها ی دیگه رو ام ببینم و سوید هم بغیر از یوتنبرگ و استکهلم جا های دیگه کجا است

بستگی داره چه فصلی برین مثلا در زمستون هتل یخی سوئد http://www.taknaz.ir/news_detail_25636.html یه جاذبه توریستی متفاوته .همین طور مناطقی که میشه شفق قطبی و خورشید داغ دار رو دید.در اسلو هم بلندترین سکوی پرس اسکی هست که بازدید کننده های زیادی داره

طبیعت بکر و منحصر بفرد جایی مثل http://www.dalsnibba.no/index.php?lang=en در نروژ

یکی از زیباترین مسیر ریلی جهان http://www.visitflam.com/flam-railway/

اینم لیستی از جاهای دیدنی سوئد که بسته به سلیقه تون میتونین انتخاب کنین
http://www.tripadvisor.com/Attractions-g...weden.html
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، radar ، battosai ، abbas41 ، msar
اگه خدا بخواد به ترتیب اولویت با اینها هستش:

1- سوید

2- اتریش

3- المان

4- نروژ یا سوییس
بر لب بحر فنا منتظریم ای ساقی

فرصتی دان که ز لب تا به دهان این همه نیست
پاسخ
من می خوام به اکراین برم ... ایا کشور خوبیه ؟ کلا مردمش با ایرانی ها خوب هستن ؟ .... ازن جور سوالات ...
پاسخ
فقط تامپا - فلوریدا - ایالات متحده

در اروپا هم فقط فرانسه
Tampa.Floorida.Usa
پاسخ
امنیت شغلی تو کشورای اروپا چه جوریه.(هر کشوری رو که اطلاع دارید)
و اسکاندیناوی تا چه حد سرده؟یعنی دو دقیقه می تونی بری بیرون یه قدمی بزنی یا تو پارک بشینی یا هوا -20-30درجه است همیشه.اخه تنها چیزی که شنیدم زمستان های سرد و طولانیه ،حالا یعنی تا چه حد سرد؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: satin ، msar
(2014-08-21 ساعت 17:05)r-g نوشته:  امنیت شغلی تو کشورای اروپا چه جوریه.(هر کشوری رو که اطلاع دارید)
و اسکاندیناوی تا چه حد سرده؟یعنی دو دقیقه می تونی بری بیرون یه قدمی بزنی یا تو پارک بشینی یا هوا -20-30درجه است همیشه.اخه تنها چیزی که شنیدم زمستان های سرد و طولانیه ،حالا یعنی تا چه حد سرد؟
ممنون

بستگی به شغل و میزان مهارت و نیاز هر کشور داره

خیر همیشه -30 نیست و اتفاقا شهرای بزرگی مثل استکهلم، یوتبوری ، مالمو ، اسلو ، برگن و کپنهاگ به ندرت به این درجه میرسه.

اول اینکه هوای اسکاندیناوی خیلی معتدل تر از کاناداست و اسمش بد در رفته .دوم اینکه بسته به اینکه در کدوم شهر ساکن باشین میزان رطوبت میتونه تاثیر زیادی در تعدیل کردن سوز داشته باشه
اونچه ایرانی ها درباره اسکاندیناوی مینالن سرماش نیست تاریکی زمستونه که هر چه به سمت شهرای جنوبی تر برین تاریکی در زمستوناش کمتر و کوتاه تر میشه
ولی در کل اسکاندیناوی رو به ایرانی ها توصیه نمیکنم.سیستم سوسیال دموکرات، فرهنگ، قانون ، هوا و خلق و خوی مردمش با روحیه بیشتر ایرانی ها سازگار نیست

این توضیح مختصری درباره اب و هوای استکهلمه. -32 درجه سانتیگراد از سال 1814 دیگه گزارش نشده

Summers average daytime high temperatures of 20–25 °C (68–77 °F) and lows of around 13 °C (55 °F), but temperatures can reach 30 °C (86 °F) on some days. Days above 30 °C (86 °F) occur on average 1.55 days per year (1992-2011).[27] Days between 25 °C (77 °F) and 30 °C (86 °F) are relatively common especially in July and August. Nighttime lows of above 20 °C (68 °F) are rare, with the hot summer nights roaming around 17 to 18 °C (63 to 64 °F). Winters generally bring cloudy weather with the most precipitation falling in December and January (as rain or as snow). The average winter temperatures ranges from −3 to −1 °C (27 to 30 °F), and occasionally drop below −20 °C (−4 °F). Spring and autumn are generally cool to mild.

The climate table below presents weather data from the years 1961–1990. According to ongoing measurements, the temperature has increased during the years 1991–2009 as compared with the last series. This increase averages about 1.0 °C (1.8 °F) over all months. Warming is most pronounced during the winter months, with an increase of more than 2.0 °C (3.6 °F) in January

The highest temperature ever recorded in Stockholm was 36 °C (97 °F) on 3 July 1811; the lowest was −32 °C (−26 °F) on 20 January 1814.[29] The temperature has not dropped to below −25.1 °C (−13.2 °F) since 10 January 1987
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، r-g ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان