کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
زندگی در تورنتو
سلام لطفا درباره شغل و نحوه پیداکردن آن توضیح بدین- سپاسگزارم
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2013-07-17 ساعت 14:11)Mahdie54 نوشته:  سلام لطفا درباره شغل و نحوه پیداکردن آن توضیح بدین- سپاسگزارم
شما وقتی برای مهاجرت به کانادا اقدام میکنید باید اول بدانید که ایا برای رشته تحصیلی شما کار پیدا میشود و یا مهارتی دارید تا بتوانید کاری پیدا کنید...
در کانادا بیشتر مردم در بخش خدمات کار میکنند و بخش تولید خیلی مثل امریکا بزرگ نیست ولی این بخش خدمات کاریابی را راحت تر کار پیدا میشود.
درصد بی کاری در کانادا7 درصد است که مراتب از امریکا بهتر و رقابت شدیدی با استرالیا دارد.
ولی در کل طی این دو سالی که من اینجا بودم 2 درصد به نرخ بی کاری اضافه شده و مهاجرین زیادی وارد شدن...
در کل سخت ترین بخش و مهم ترین بخش را میتوان پیدا کردن شغل دانست.و برای کار پیدا کردن شما باید از کار ایرانی تان پایین بیاید مثلا تو ایران مهندس بودید و به همه دستور مدادید اینجا باید برید تو یه دفتر ارکیتکتی کار کنید و اونجا مدیر دارید..ولی در کل حقوقی که شما میگیرید اصلا با ایران قابل مقایسه نیست..
برای پیدا کردن کار شما:
1زبان انگلیسی و شاید فرانسوی
2 سابقه کار که البته برای کار نیاز به sin card دارید
و البته برای کار گرفتن باید به جاهایی به اسم YMCA که اونجا خیلی خدمات میده.
مثل
1 تهیه رزومه
2 تقویت زبان
3 و اونجا میتوانید درخواست کار کنید
که البته من مدیون این مرکز کار یابی هستم
حالا اگه اطلاعات بیشتر رو در پست بعدی بهتون میدم الان دیگه وقت ندارم...
پاسخ
تشکر کنندگان: sasbk ، soli asali ، فریدا ، farzad47 ، msar ، copol
اوف این ماه چه ماهی بود...
اولین این ماه یه سیل رو توی تورنتو تجربه کردیم که واقع من توی عمرم همچین چیزی رو ندیده بودم.....
و شاید حتی توی ایران هم اصلا نتونید ببینید سیل در یه کلان شهر شش میلیونی که واقع تجربه جالبی برای من و حتی بد برای دوستانم بود....
واقعا سخت بود چون من عصر اون روز که داشتم برمیگشم خیلی جاها اب گرفته بود مترو رو که نگو من خدارو شکر اون روز با ماشین بودم.....
ولی خیلی از ماشین ها هم گیر کرده بودن و اون موقع بود که خدا رو شکر کردم که ماشینم کوپه نیست چون تمامی ماشین های کوپه گیر کرده بودن و خیلی از سدان ها هم به همین صورت ولی من تونستم با شورلت عزیزم خودم رو به خونه برسونم ولی این سیل خیلی بد و در جهاتی تجربه جالب بود.....
سوالی بود در خدمتم..
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، Almond ، msar ، copol
(2013-08-04 ساعت 10:58)Mahdie54 نوشته:  
(2013-07-03 ساعت 16:16)Hamed jojo نوشته:  
(2013-07-03 ساعت 14:09)Mahdie54 نوشته:  سلام قبل از رفتن برای درخواست کار می شه اقدام کرد؟
نه این کار امکان پذیر نیست چون نیرو کار در کانادا هست شما پس از ورود باید به دنبال کار باشید.

هر کس خواست در باره شغل و نحوه پیدا کردن ان در کانادا توضیح بدم؟

اینم چنتا سایت شغل یابی در کانادا
http://www.workopolis.com/index.htmlhttp...onteng.htm

لطفا در باره شغل و نحوه پیدا کردن آن در کانادا توضیح بدین.سپاسگزارم
من توی پست قبلی کمی توضیح دادم ولی الان ادامه میدم....
امروز به جای توضیح دادن که چه باید بکنید میخوام چند نکته مهم بگم...
1 یا شما میتونین 24 ساعته انگلیسی حرف بزنید چون شما توی ایران میرید سر کلاس دو سه ساعت انگلیسی حرف میزنی و کار میکنی بعد دیگه هیچی تازه شما برای مکالمه امادگی دارید ولی اینجا شما یک امادگی ساده برای مکالمه ندارید..
2 ایا میتوانید با چینی ها و هندی ها و فیلیپینی ها که برای حقوق ناچیز حاضر اند هرکار کنند وتازه هندی ها و فیلیپینی ها انگلیسی بسیار خوبی دارند.... رقابت کنید.....
3 ایا برای مصاحبه اماده اید
4 چند تا کتاب در رشته کاری خود به انگلیسی خواندید
5 ایا بلدید خوب انگلیسی بنویسید دست خط خوب دارید امضا بلدید... غلط املایی دارید..
6 اگر چند سوال در باره کار از شما بپرسن شما با اصتلاحات اشنا هستید....
7 ایا میتوانید جواب ارباب رجوع را بدهید....
و یک سوال دارم که دوست دارم پاسخ دهید شما تا حالا چه قدر اطلاعات در باره رشته کاری خودتون در کانادا را در اینترنت به زبان انگلیسی مطالعه کردید...
اگر این کار ها رو میتوانید بکنید که هیچ اگر نمیوانید اصلا نیاید.....
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، nora ، storagemeter ، soli asali ، فریدا ، farzad47 ، msar ، copol
امروز داشتم ماشینم رو نگاه در اطرافش رنگ اش رفته بود و یکم نگران شدم وقتی رفتم شرکتم تو پارکنیگ یه نگاه به ماشینا انداختم و بیشتریشون رنگ سقف و کناره های ماشین رفته یا دچار پوسیدگی شده و وقتی به درون شرکت رفتم از یکی از کارمندام موضوع را جویا شدم و خندید و گفت مگه نمیدونی اینجا به خاطر سردی و برف سنگین ماشین ها اینجوری میشن و گفت تازه ماشین تو خوبه چون ساخت شورلت هست و خوب رنگش دوام اورده ما که هیوندا و کیا داریم به یک سال نرسده رنگش خراب میشه...
حالا می خواین در باره بازار خودرو و خرید خودرو در کانادا و تورنتو توضیح بدم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: sasbk ، soli asali ، Almond ، mohammadrv ، msar
خوب برای خرید خودرو اوای گواهی نامه کانادایی است...برای انها که نمیدونن .. ولی یادمه اولا بچه های که تازه میومدن گواهی نامه رو میفرستادن اوتاوا و از سفارت تاییدیه و گواهی نامه سه ماهه میگرفتن ولی الان سفارتی وجود نداره.... پلاک هم مثل ایران به نام دارنده زده میشه ولی فرقش با ایران اینه که میتونید در هنگام فروش به اسم خریدار بزنید...ولی برای خرید خودرو نو باید از نمایندگی ها اقدام و برای اقصادی خریدن نیاز به اعتبار برای وام دارید که وام ها نرخ های متقاوتی دارن و من توصیه میکنم همیشه برای خرید و گرفتن وام وامی کم تر از 50 درصد قیمت خودرو بگیرید... مثلا خودم 20 هزار دلار وام برای خرید خودرو خودم که قیمتی معادل 50 هزار دلار داشت در یافت کردم که بنظر من کار درستی بود چون من میتونستم وام بیشتر و خودرو بهتری بگیرم ولی در اقصاد وام غرق میشدم.... ولی مهم ترین بخش خودرو دسته دوم است که بیشتر دوستان من چه ایرانی چه خارجی در اول خودرو دسته دو گرفتن و این بیشتری رو میگم تو 20 نفر 15 نفر ماشین دسته دو خریدن....برای خرید دسته دوم همون چیز هایی که تو ایران ملاک مثلا سالم بودن کارنکرده بودن و چه مارکی بودن... ماینه فنی که این جا سر به فلک میکشه.... ولی یه چیز دیگه ای که اینجا داره عصاب من و دوستان من رو خراب میکنه موضوع بیمه است که بر اساس قیمت تودرو و سابقه راننده است مثلا من برای خودرو 50 هزار دلاری خودم باید ماهی نزدیک 800 دلار بیمه بدم و امروز یکی از کارکنان شرکتم که فیلیپینی هست داشتم میگفت من یه ماشین دسته دو مسخره دارم باید ماهی 400 دلار بیمه بدم که سالیانه از قیمت خود ماشین بیشتر میشه و این واقعا اذیت میکنه.... یه چیز دیگه هم مالیات هست که تعرفه فرق میکنه که من باید ماهی 350 دلار هم مالیات میدم که فکر کنم هر 10 هزار دلار اضافه قیمت ماشین 60 دلار مالیات داره البته برای هر ماشینی فرق میکنه .... ولی یه چیزی که دوباره اذیت میکنه قیمت بنزین هست که هر روز عوض میشه و شاید صبح یه قیمت بزنید شب یه قیمت دیگه که توصیه من اینه که تا کار ندارید و جا نیوفتادید ماشین نخرید و یا اگه کار درستی ندارید ماشین truck یا suv نخرید و گول قیمت های پایین suv ها یا همون شاسی بلند ها رو نخورید چون مالیات و بنزین و حتی بیمه بالایی دارند...
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، mmahsaa ، Almond ، mhsenpc ، farzad47 ، mohammadrv ، msar
من فردا شب دارم اماده میشم که یه سفر به سوید و نروژ و بعد از اون به دانمارک پیش فامیل هام داشته باشم چند تا بچه ها از فروم اروپا خواستن که یه مقایسه ای انجام بدم شما هم موافقید یه مقایسه بین کانادا و کشور های اسکاندیناوی داشته باشیم....
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، Mahdie54 ، msar
خب مقایسه کانادا با سوید.:
خوب من تا حالا اسکاندیناوی نیومده بودم و اقعا عالی بود یعنی اگه من دو سال پیش به جای کانادا سدید مس امدم عالی بود ولی حیف که دیکه نه توانایی و نه وقت شروع دوباره را ندارم ولی در کل سطح زندگی ها نسبتا یکی ولی کشور زیبایی هست دوست بنده که ایشون 5 سال پیش از طریق پناهندگی توانسته بود اقامت بگیره که یکی از دوستان صمیمی بنده هست که میگم صمیمی یعنی چهار سال دبیرستان بغل دست هم دیگه مینشستیم ولی من بعد از اتمام دبیرستان از ایران خارج شدم و دیگه هم دیگه رو ندیدیم تا اینکه چند سال پیش از طریق فیسبوک هم دیگر را پیدا کردیم که واقع بهترین بخش سفرم دیدن دوست عزیزم بود که دعوتش کردم تعطیلات کریسمس به کانادا بیاد.
در کل اب و هوا فرقی با کانادا نداره و ما سرمایی احساس نمیکردیم ولی بدی سوید این است که شب نمیشه در تابستان که این بد بود اگه شما بدونید زمین 16 درجه کج هست و از شانس خوب ما کانادا اون ور هست و ما هوا شب میشه فقط از امریکا دیر تر ولی سوید همیشه در شب گرگ و میش است .....
کشور زیبایی در کل ماشین هم بر عکس کانادا که پر است از ماشین امریکایی و زیاد اینجا ماشین ها اروپایی و تعداد کم هستن دوست بنده که یه مغازه داره به جای ماشین دوپرخه داره ولی یه دوست هندی دارم تو کانادا که دو تا ماشین دارهو فرهنگه ها مختلفه ....
خارجی هم اینحا زیاده یکی هندی و پاکستانی و ایرانی زیاده و مثل کانادا پر از چینی نیست..
قیمت ها هم که کانادا گرون تره از اجاره خونه بگیر تا بیمه کانادا گرون تر از سوید هست...
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad47 ، mohammadrv ، msar ، afshin007x
اخ که چقد این فروم خلوته هیچ کس نیست
به هر حال امروز تو شرکت همه از تعطیلات بر گشته بودن و من با چنتا از کارمندام که با هاشون دوست بودم حرف میزدیم هرکی یه جا رفته بود یکی هاوایی یکی نیوزلند یکی فیلیپین پیش خانوادش به هر حال همه یه جای گرم رفته بودن و از سرمای تورنتو فرار کرده بودن به هر حال من هم خیلی بهم خوش گذشت به هر حال فکر کنم بهترین جای که رفتم ایتالیا بود اونم ساحل شهر لینگانو اگه اشتباه نکنم تو تلفظ به هر حال بعد از چند سال خواهر کوچکترم.را دیدم و یاد زمان قدیم افتادم زمانی که در بریتانیا بودم و خوش حال بودم که خواهرم قراره بیاد و توی دانشگاه من باشه و با هم درس بخونیم ولی خواهرم نتونست از دانشگاه توماس ولی پذیرش بگیره و مجور شد بره دانمارک و دیگه اونجا موندگار شد ...
بی خیال...
هر سوالی بود در خدمتم...
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، Almond ، farnosh*m ، mhsenpc ، mohammadrv ، msar ، copol ، pedram7 ، afshin007x
اخر هفته رفته بودم استخر با چندتا از دوستام که خیلی خوش گذشت ولی کلی پول دادیم ولی جای خوبی بود یاد و بعدش با ماشین من رفتیم دور دور کردیم و رفتیم یه کافه اخر شب دوران دبیرستانم افتادم زمانی که با دوستام میرفتیم میگشتیم با ماشین های بابا هامون میگشتیم یادش به خیر یه روز ماشین بابام که یه بلیز قدیمی بود و نزدیک یه 20 سالی از عمرش میگشت رفتیم گشتیم و من همش استرس تصادف داشتم ولی خدارو شکر چیزیش نشد... اخ حرف اون ماشین شد دقعه اخری دیدمش 5 سال پیش که ایران بودم دیدمش که بابام گذاشته بودش تو پارکینک و ازش استفاده نمیکرد... الانم ماشین خودمو میبینم یاد اون میوفتم در کل استایلی مثل اون داره ولی اون نیست اون یه جواهر بود .....
ولی چیز جالب این بود که بعد از این که از استخر اومدیم من داشتم گوش هام رو پاک میکردم یکی از دوستام که فیلیپینی بود گفت ا من شنیده بودم که تو گوش اریایی ها یه ماده زرد تولید میشه من واقعا برام جالب بود و یا دیروز صبح موقع دویدن صبح یه جنوب شرق اسیایی بل فرض چینی دیم که دستاش عرق کرده بود بسیار زیاد ولی تو پیشانی اش خبری نبود.... این تفاوت ها برایم جالب بود تفاوت های بین نژادی
اینجا برای من شده یه پا وبلاگ....
سوالی هست در خدمتم...
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، r_ent ، Mahdie54 ، mhsenpc ، msar ، afshin007x
سلام
ممنون از تاپیک خوب و مفیدتون.
من تا 10 روز دیگه به کانادا میام برای زندگی ولی هنوز برای انتخاب شهر مطمین نیستم. چون دوست و آشنایی هم ندارم یک مقدار سخت شده برام
سوالی که Mahdie54 عزیز کزد دقیقا سوال منم بود
من خودم کلگری رو انتخاب کرده بودم ولی مثل اینکه برای شروع سخت خواهد بود
به نظرتون بین ونکوور و تورنتو در مقایسه کلی کدام بهتر و راحتتر میشه شروع کرد .با توجه به اینکه ماهانه 800 900 دلار کمک هزینه از دولت میگیرم ولی کار نمیه وقت هم بتونم پیدا کنم
چون فکر نمیکنم با این مبلغ بشه هزینه زندگی ماهانه یک مجرد با اجاره خونه پرداخهت کرد
ممنون میشم راهنمایی کنید و اگر نکته ای به نظرتون میرسه کمکم کنید
مرسی
انتظار.....
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، Almond ، msar
دوست عزیز ممنون از زحمتی که برای این تاپیک میکشید واقعا اطلاعات و راهنمایی هایی را که شخصیکه خودش شرایط رو تجربه کرده مینویسه خیلی ارزشمنده.
ببخشید امکان داره که در مورد امنیت محلات تورونتو هم برای ما بنویسید. ما احتمالا آپریل وارد تورونتو میشویم. و میخواهیم در نزدیک دانشگاه که فکر کنم محله میسیساگوا میشه خونه بگیریم. امنیتش چطوره؟ آخه خانه هایی که عکسهاشو برامون فرستادن حفاظ پنجره و انجور چیزها نداره و پنجره ها کاملا در خیابان هستند؟
کلا امنیت محلات مختلف رو میشه بفرمایید؟ البته خب اونجا امنیت بالاست اما حتما به هر حال محله با محله فرق میکنه.
C/N:2*** office: ایروان Interview: W2 DEC
پاسخ
(2013-12-02 ساعت 21:06)Almond نوشته:  دوست عزیز ممنون از زحمتی که برای این تاپیک میکشید واقعا اطلاعات و راهنمایی هایی را که شخصیکه خودش شرایط رو تجربه کرده مینویسه خیلی ارزشمنده.
ببخشید امکان داره که در مورد امنیت محلات تورونتو هم برای ما بنویسید. ما احتمالا آپریل وارد تورونتو میشویم. و میخواهیم در نزدیک دانشگاه که فکر کنم محله میسیساگوا میشه خونه بگیریم. امنیتش چطوره؟ آخه خانه هایی که عکسهاشو برامون فرستادن حفاظ پنجره و انجور چیزها نداره و پنجره ها کاملا در خیابان هستند؟
کلا امنیت محلات مختلف رو میشه بفرمایید؟ البته خب اونجا امنیت بالاست اما حتما به هر حال محله با محله فرق میکنه.
من اونجا زندگی نمیکنم ولی محله بدی نیست من که توی یانگ زندگی میکنم محله ای پر از ایرانی و کره ای هست ولی لطفا برای انتخاب محله سعی کن محله هایی رو انتخاب کنی که جمعیت سیاه پوست و اسپانیش کم باشه فقط میگم اینجا خیلی مثل امریکا نیست که تو محله ها گنگ باشه ولی در کل میگم ونکوور خیلی تو امنیت بده ولی تورنتو خیلی بهتره برای زندگی
پاسخ
تشکر کنندگان: Almond ، farzad47 ، msar
(2013-11-26 ساعت 06:08)gt3333 نوشته:  سلام
ممنون از تاپیک خوب و مفیدتون.
من تا 10 روز دیگه به کانادا میام برای زندگی ولی هنوز برای انتخاب شهر مطمین نیستم. چون دوست و آشنایی هم ندارم یک مقدار سخت شده برام
سوالی که Mahdie54 عزیز کزد دقیقا سوال منم بود
من خودم کلگری رو انتخاب کرده بودم ولی مثل اینکه برای شروع سخت خواهد بود
به نظرتون بین ونکوور و تورنتو در مقایسه کلی کدام بهتر و راحتتر میشه شروع کرد .با توجه به اینکه ماهانه 800 900 دلار کمک هزینه از دولت میگیرم ولی کار نمیه وقت هم بتونم پیدا کنم
چون فکر نمیکنم با این مبلغ بشه هزینه زندگی ماهانه یک مجرد با اجاره خونه پرداخهت کرد
ممنون میشم راهنمایی کنید و اگر نکته ای به نظرتون میرسه کمکم کنید
مرسی
قکر کنم شما پناهنده هستی ولی بهت اصلا ونکوور رو توصیه نمیکنم چون پلیس غرب کانادا با پناهنده ها رفتار خوبی نداره تازه تورنتو خیلی امن تر و از لحاظ اقتصادی بهتر است
پاسخ
ببخشید اول صبحی مزاحم شدم البته اینجا ساعت پنجه فکنم اونجا بعد از ظهره فقط اومدم بگم فردا عازم ایران هستم برای یک اقامت بدلتد مدت شاید یک دو ماه فعلا مسیولیت شرکت و دادم دست یکی از سهام دار از فردا هر روز یه پست میزارم الان اصلا تو پست خودم نمی گنجم چون بعد از شش هفت سال دارم میرم خانواده ام رو ببینم چقدر بابت سوغاتی زیر خرج رفتم ولی اینجا بعد از ،تنکس گیوینگ، جنسا حراج رفتن حالا از فردا شروع میکنم خاطراتم رو اینجا گذاشتن
پاسخ
تشکر کنندگان: aghaghia ، mahbube ، ffrfar ، msar ، afshin007x

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان