کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
زندگی در تورنتو
من خودم ساکن تورنتو هستم و دو سال است که در این شهر زندگی میکنم ولی میخوام در این تاپیک مانند فروم امریکا کمک دوستان کنم من خیلی نمیتونم تو فرایند کمک کنم چون از طریق سرمایه گذاری از طرف یکی از این سازمان های مهاجرتی اومدم برای همین نمیتونم توی پروسه مهاجرت کمک کنم ولی تو زندگی کمک میکنم. بزودی اغاز میشود ولی دوستانی که مقیم این شهر هستن کمک کنن. هر سوالی بود اگه میتونستم جواب بدم جواب میدم....&&
پاسخ
تشکر کنندگان: parsush ، ehsanssss ، soli asali ، Almond ، فریدا ، farzad47 ، maria2000 ، msar ، copol
وسایلی که باید با خود بیارید بستگی به خود شما داره مثلا علایق شما و یا وضع مالی شما دارد.
ولی در اینجا مغازه های ایرانی زیاده که کار رو اسون کردخ ولی گاهی نه کیفیت لازم رو دارن نه قیمت مناسبی دارن که چند برابر ایران هستن. برای مثال من خودم چند ماه پیش دلم خواست ابمیوه ایرانی بخورم به هر حال رفتم و خریدم و نشست که بخورم دیدم بو بدی میده و نگاه کردم دیدم به تاریخش یک ماهه که گذشته تازه قیمتش دو برابر قیمت ابمیوه کانادایی بود.
خب حالا میرم سراغ وسایلی که باید بیارید.!!¡¡
1 ظروف غدایی مانند قاشق و چنگال و قابله و ماهیتابه ولی میگم کم بیارید چون اینجا مدل های بهتر و با کیفیت تری است پس شما فقط به اندازه نیازتون بیارید
2 مدارک که از همه مهمتر است مثل شناسنامه گواهی نامه مدرک ایتلس و .....
3 دارو البته نه دارو های خیلی خوب فقط استامینوفن و اسپرین تا زمانی که کارت بیمه تون بیاد انلته خدا کنه هیشکی مریض نشه.
4 لوازم خواب مثل پتو و بالشت که البته زیاد توصیه نمیکنم
5 لباس که البته فقط لباس زمستونی
6 پول که فقط دلار کانادا چون نرخ تبدیل خیلی بده برای مثال خودم چون قبل از اینی که بیام اینجا انگلیس بودم پوند اوردم و نرخ تبدیل وحشت ناک بود.
7 لوازم برقی هم باید بدونید که کانادا برقش 110 ولته پس وسیلتون باید سازگار باشه و تبدیل فراموش نشه ولی وسایل برقی تو ایران ارزون تر از کاناداست ولی کیفیت اینجا رو نداره.
8 مهم تر از همه دیکشنری هست که من خودم با خودم 10 عدد اوردم. بعد راستی کتاب فارسی و فیلم و فیلم دوبله فارسی فراموش نشه.
9 دیگه یادم نیست ولی خیلی نیارید که اضافه بار نخورید که پولش زیاده ولی تو مطالب بعدی در باره فرودگاه و مبارزه با اضافه با بهتون میدم.
خداحافظ...
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، storagemeter ، parsush ، soli asali ، vsg24 ، فریدا ، farzad47 ، mostafa.to ، maria2000 ، msar ، copol
خرید بلیط بیشتر به خودتون برمیگرده که هزینه مالیتون چه قدره ولی یادش بخیر چند سال پیش بهترین از ایران به کانادا kLM بود که ابته دیگه الان نیست ولی من دوستام بیشتر از لوفتانزا استفاده میکنن که توقفی در فرانکفورت داره و ایر ایتالیا هم خیلی خوبه چون از همه بار بیشتری میپزیره و تازه ارزون ترین است و در میلان توقف داره.
فرودگاه: من نمیگم از کی تو فرودگاه باشید ولی خودم دو ساعت زود تر در فرودگاه بودم ولی بعضی از دوستام به خاطر استرس از 5 ساعت قبل تو فرودگاه بودن.
توقف بین راه: برای توقف بین راه من خودم تجربه نکردم چون من از انگلیس اومدم مستقیم اومد تورنتو ولی این خاطره یکی دوستامه که با لوفتانزا به تورنتو میومد که بین راه توقف کرده در فرانکفورت و دوست ما رفته یه قدمی بزنه گم شده و شانس اورده مامور راهنمایش کرده. راستی مطمعا باشید تو اون هیاهو و جو و استرس و ناراحتی شما از خروج از ایران به تنها چیزی که توجه نمیکنید صدای بلندگو فرودگاه است.
اضافه بار: من خودم میدونستم که اضافه بار دارم باشنیدن مبلغ خیلی شوکه نشدم ولی شما حواستون باشه شکه نشید بهترین راه برای مبارزه با اضافه بار اینکه بار های بی ارزشی که اگه نباشن تو کانادا نمیمیرید را در کیسه های قرار بدید وو داخل چمدون بزارید که اگه مامور گفت اضافه بار است اونارو بارید بیرون و بندازید بیرون.
در پست بعدی در باره رسیدن به فرودگاه کانادا صحبت میکنم و اطلاعات خوبی میدم!!!..... به درود....!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، soli asali ، Almond ، farzad47 ، msar ، copol
سلام
شما که اونجا زندگی میکنی موقعیت کاری چه طوره؟
کانادا را پیشنهاد میکنی یا استرالیا را ، در کل کدام بهتر برای وقت گذاشتن و رسیدن بهش ، دلیلات را هم بگو .تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، farzad47 ، msar ، copol
(2013-06-30 ساعت 13:25)sosol نوشته:  سلام
شما که اونجا زندگی میکنی موقعیت کاری چه طوره؟
کانادا را پیشنهاد میکنی یا استرالیا را ، در کل کدام بهتر برای وقت گذاشتن و رسیدن بهش ، دلیلات را هم بگو .تشکر
موقیعت کار در تورنتو خیلی خوبه و در کل در کانادا درصد بی کاری5تا7 درصد بیشتر نیست و کار راحت تر از امریکا گیر میاد.
در مورد مقایسه هم اگه شما با سرما مشکلی نداری صد درصد کانادا از استرالیا بهتر است هم اقتصاد قوی تری داری و نزدیک امریکاست و بزرگترین روابط اقتصادی را با امریکا داره و فرهنگ هم بهتره استرالیا پر از عرب و هندیه ولی کانادا خیلی بهتر است از لحاظ تقسیم ملتی و ایرانی هم بیشتره تو کانادا نیم میلیون ایرانی بیشتره ولی استرالیا صد هزارتا به نظر من کانادا
پاسخ
تشکر کنندگان: sosol ، sasbk ، soli asali ، mhsenpc ، بابک رسولی ، farzad47 ، mostafa.to ، msar ، copol
سلام برا ما که تازه وارد کانادا می شیم اگه خونه بخریم بهتره یا اجاره کنیم. و سوال دوم اینکه اونجا خونه رو با وسایل اجاره میدن یا خالی
پاسخ
تشکر کنندگان: sadeghi2321 ، soli asali ، msar
سلام مجدد
شما مدرک زبان چیزی داشتی یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2013-07-01 ساعت 18:55)sosol نوشته:  سلام مجدد
شما مدرک زبان چیزی داشتی یا نه؟
بله من از دیپلم به بعد رو در انگلستان خوندم و ایتلس هم از همونجا گرفتم با نمره9

(2013-07-01 ساعت 13:47)Mahdie54 نوشته:  سلام برا ما که تازه وارد کانادا می شیم اگه خونه بخریم بهتره یا اجاره کنیم. و سوال دوم اینکه اونجا خونه رو با وسایل اجاره میدن یا خالی
اینجا خانه گرونه و افزایش قیمت چندانی مثل ایران نداره ولی اگه میتونید بخرید بخرید و اجاره خوبه و در مورد خونه هم هم با وسیله هست و هم بی وسیله
پاسخ
تشکر کنندگان: sasbk ، soli asali ، farzad47 ، mohammadrv ، msar ، copol ، niiimaaa7
چون یکی از دوستان در باره خرید خونه حرف زد منم میخوام تو این پست درباره خرید خونه صحبت کنم.
مردم کانادا بیشتر ترجیح میدهند که خانه ای نخرند و تا اخر عمر اجاره نشین باشند. وای ایرانی ها هرجا که باشند دوست دارند خونه مال خودمون باشه.
به نظر من یک سال به صورت اجاره ای زندگی کنید بعد از اینکه جا افتادید و اعتبار پیدا کردید خونه بخرید.
راستی وام خرید خونه تو کانادا هم هست و برعکس ایران خیلی از پول خونه میشه.مثلا برای خرید شنا باید10 درصد از پول خانه را بدهید بقیه را بانک وام میده مثلا خونه 100 هزار دلاری شما 10 هزار دلار میدی بقیه رو هم بانک وام میده.
موقع خرید خونه من تمام پول خونه را خودم دادم ولی قبل از ان میخواستم خونه بهتری را بخرم که نیاز به وام داشت و به من گفتن اقصاد از 10 سال تا30 سال است که من واقعا شکه شدم 30 سال ولی میگن بعضی از بانگ ها40 ساله هم میدن.
راستی باید حتما شغل داشته باشید تا قسط ها رو بدید رتستی فروش خونه در 10 تا 15 سال اول کار اشتباهی است چون خونه گرون نمیشه و افت قیمت داره.
راستی باید مالیات هم به شهر داری بدید. و تازه هزینه اب و برق هم است که در اجاره خونه در کرایه ماهانه حساب میشه. و باید هزینه ای هم برای تهمیرات سالیانه کنار بزارید چون اینجا هوا خیلی سرده.
راستی مالیات نقل هم زیاده.
راستی برای وام گرفت بهره حتما باید close باشه چون اگه open باشه هر سال به قسط ها تون اضافه میشه.
اگه خواستید در پست های بعدی در باره انواع خانه و قیمت ها توضیح میدم البته اگه بخواین.
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، Almond ، فریدا ، farzad47 ، mostafa.to ، msar ، copol ، niiimaaa7 ، afshin007x
آقا در مورد این open و closeیه توضیح بدید بعد خودمون میتونیم برا آیلتس کار کنیم یا اینکه نیاز به گرفتن استاد هست ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، msar
(2013-07-02 ساعت 22:18)sosol نوشته:  آقا در مورد این open و closeیه توضیح بدید بعد خودمون میتونیم برا آیلتس کار کنیم یا اینکه نیاز به گرفتن استاد هست ؟
اینها یعنی open هر سال بهره و قسط اضافه میشه که خیلی به ضرر هست ولی close مال همون اولی قسط تا اخر هم باید همون مبلغ رو بپردازید و زیاد نمیشه. در مورد ایتلس خیلی سخته باید کلاس بری.
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، mostafa.to ، msar ، copol
سلام قبل از رفتن برای درخواست کار می شه اقدام کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، farzad47 ، msar
(2013-07-03 ساعت 14:09)Mahdie54 نوشته:  سلام قبل از رفتن برای درخواست کار می شه اقدام کرد؟
نه این کار امکان پذیر نیست چون نیرو کار در کانادا هست شما پس از ورود باید به دنبال کار باشید.

هر کس خواست در باره شغل و نحوه پیدا کردن ان در کانادا توضیح بدم؟

اینم چنتا سایت شغل یابی در کانادا
http://www.workopolis.com/index.htmlhttp...onteng.htm
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، Almond ، farzad47 ، mostafa.to ، msar ، copol
سلام ببخشید میشه کمی در مورد آب وهوای کانادا بیشتر توضیح بدید
واینکه مردم کانادا با مهاجرین چه رفتاری دارند ممنون
به امید روزی که ما هم بیایم کانادا
لذتی که در فراغ هست در وصال نیست چون در فراق شوق وصال هست و در وصال بیم فراغRolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، bety ، msar
(2013-07-03 ساعت 21:02)ali258 نوشته:  سلام ببخشید میشه کمی در مورد آب وهوای کانادا بیشتر توضیح بدید
واینکه مردم کانادا با مهاجرین چه رفتاری دارند ممنون
به امید روزی که ما هم بیایم کانادا
کانادا در کل 7 ماه زمستون 1ماه بهار 2تابستان و 1ماه هم پاییز دارد.
و در رابطه با رفتار اینجا همه مهاجر هستند و ان ها که خود را اینجایی مینامند هم مهاجران اولیه از انگلیس و ایرلند هستند در کل هیچ کس غیر از یانکی ها نمیتوان بر این کشور اظهار مالکیت کنند و همه مردم با هم خوبند و مثل کشور های دیگه برای مردم شهر های دیگه لقب نمیزارند.
مثلا در ایران که من نمیگم چون خودتون بهتر میدونید
مثلا در انگلیس که مردم لندن مردم لیورپول را دزد و مردم ولز رو دهاتی مینامند.
در مورد سرما هم شما احساسش نمیکنید خیلی.
پاسخ
تشکر کنندگان: sasbk ، soli asali ، فریدا ، mhsenpc ، mostafa.to ، msar ، copol

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان