کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهها و روشهای متداول مهاجرت
(2013-07-28 ساعت 00:29)گلنسا نوشته:  
(2013-07-26 ساعت 11:49)only_flight نوشته:  
(2013-07-25 ساعت 01:36)گلنسا نوشته:  یعنی میشه با ویزای تحصیلی وارد شد و به محض اینکه قرارداد کاری بسته شد دیگه ادامه تحصیل نداد؟؟؟؟

شما تکلیف خودتون رو از اول مشخص کنید.

اگه میخواید برای کار برید ، چرا میخواید ویزای تحصیلی بگیرید؟

من الان دیگه با خودم طی کردم که با ویزای تحصیلی برم و کارشناسی رو تو ایتالیا بگیرم و اگه خدا خواست بمونم. یا ادامه تحصیل بدم.

هم دانشگاههای ایتالیا ( زبان ایتالیایی ، نه انگلیسی) رایگان هستن و هم بورس میکنن.

به خاطر اینکه از ایران نمیشه برای اسکاندیناوی پیشنهاد کار گرفت ،شرایط گرین کارت دانمارک رو هم ندارم،قصد ادامه تحصیل هم ندارم شنیدم میشه ویزای تحصیلی گرفت و به دنبال جاب افر بود ولی اینجا 2سوال مطرح میشه 1. وقتی با وبزای تحصیل وارد بشیم میشه ادامه تحصیل ندیم؟2.شرکت ها وقتی ببینن من ویزای تحصیل دارم (به این معناست که دانشجو ام)، آیا به راحتی به من کار میدن ؟

شما اگه تخصص در رمينه هايي كه نيازمندن داشته باشيد (تخصص به معناي اينكه رزومه كافي داشته باشيد و كارتون رو بلد باشيد مدرك ملاك نيست ) وو كشورهاي اسكانديناوي هم ميتونيد كار پيدا كنيد و از ايران درخواست بديد. اگه آشنايي هم داشته باشيد كه بهتر.به دانشجو هم به راحتي هر كاري نميدن. كاراي ساده با حقوق بخور و نمير باقي هزينه ها رو خودتون بايد تقبل كنيد. در ضمن بعد ورود با ويزاي تحصيلي تا ٣٠ واحد درسي پاس نكنيد حتي اجازه كار پارت تايم نداريد.
پاسخ
تشکر کنندگان: گلنسا ، hesam1 ، یه مهاجر ، nora ، msar ، milade
سلام و مرسی از شما بابت ایجاد این تاپیک سودمند
من و یکی از همکارانم تصمیم قطعی داریم که هرچه سریعتر از ایران خارج بشیم
انتخاب اولمون هم اسپانیاست - چون همکارم تا حد خوبی میتونه اسپانیایی صحبت کنه هم اونجا با یه خونواده اسپانیایی دوست هستیم . یه دوست ایرانی هم اونجا داریم که قول دادن تا حدی کمکمون کنن

سرمایه مون هم حدود @@@ میلیون تومان
اگر ممکنه به قول فرمایش خودتون سر نخ رو به ما بدید که از کجا شروع کنیم
باز هم ممنون
ارادتمندم
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2013-08-07 ساعت 18:17)hesam1 نوشته:  سلام و مرسی از شما بابت ایجاد این تاپیک سودمند
من و یکی از همکارانم تصمیم قطعی داریم که هرچه سریعتر از ایران خارج بشیم
انتخاب اولمون هم اسپانیاست - چون همکارم تا حد خوبی میتونه اسپانیایی صحبت کنه هم اونجا با یه خونواده اسپانیایی دوست هستیم . یه دوست ایرانی هم اونجا داریم که قول دادن تا حدی کمکمون کنن

سرمایه مون هم حدود @@@ میلیون تومان
اگر ممکنه به قول فرمایش خودتون سر نخ رو به ما بدید که از کجا شروع کنیم
باز هم ممنون
ارادتمندم

پاسخ بصورت خصوصي ارسال شد
پاسخ
تشکر کنندگان: hesam1 ، msar
سلام
من لیسانس معماری دارم و چند سال سابقه نظارت و اجرا دارم همچنین یک شرکت مجری با مدرک معتبر از مسکن و شهرسازی دارم که مدیر عامل هستم
همسرم هم لیسانس ریاضی داره و معلم رسمی آموزش و پرورشه یک پسر 4ساله هم داریم
میخوام بدونم آیا رشته های ما برای مهاجرت به کدوم کشور اروپایی کاربردی تره چون برای انجام این کار خیلی عجله داریم
البته قصدم اینه که یکی دو سال اول رو تنها برم تا جا بیافتم بعد خانوم و بچه رو ببرم
پیشنهادتون برای سریع ترین راه چیه؟
پاسخ
(2013-08-16 ساعت 14:20)مهاجر2013 نوشته:  سلام
من لیسانس معماری دارم و چند سال سابقه نظارت و اجرا دارم همچنین یک شرکت مجری با مدرک معتبر از مسکن و شهرسازی دارم که مدیر عامل هستم
همسرم هم لیسانس ریاضی داره و معلم رسمی آموزش و پرورشه یک پسر 4ساله هم داریم
میخوام بدونم آیا رشته های ما برای مهاجرت به کدوم کشور اروپایی کاربردی تره چون برای انجام این کار خیلی عجله داریم
البته قصدم اینه که یکی دو سال اول رو تنها برم تا جا بیافتم بعد خانوم و بچه رو ببرم
پیشنهادتون برای سریع ترین راه چیه؟

توجه داشته باشید معماری ایران با معماری همه جای دنیا چه در سیلابس درسها و چه در تعریف فرق داره . اما بسته به رزومه کاریتون میتونید اقدام کنید . اکثر کشورهای اسکاندیناوی به مهندس معماری نیاز دارن. تحقیق و بقیه کاراش با خودتون. همونطور که همیشه گفتم بازم جواب سوال شما کمافی السابق اینه که برای انتخاب کشور نظر کسی رو نخواهید . خودتون تحقیق کنید و با توجه به اهداف و تعاریفتون از زندگی و حقوق اجتماعی و امکانات و رفاه و ... تصمصم بگیرید . چرا که ممکنه از نظر من پاکستان ایده آل باشه !!! و از نظر کسی بعد رسیدن به اروپا و امریکا ببینه نه بابا هیچجا ایران نمیشه .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، مهاجر2013 ، nora ، Saeedv13 ، el333 ، rouzbehdarvishi ، msar
باسلام .میخوام بدونم اگه به کشورهای اروپایی سفرکنم میشه راحت کار پیداکرد؟مهم نیست چه کاری باشه درحد گذروندن احتیاجات روزمره
پاسخ
(2013-08-23 ساعت 22:21)galiver نوشته:  باسلام .میخوام بدونم اگه به کشورهای اروپایی سفرکنم میشه راحت کار پیداکرد؟مهم نیست چه کاری باشه درحد گذروندن احتیاجات روزمره

بدون یادگیری زبان محلی اون کشور خیلی خیلی خیلی سخته . اما اگه تخصصی ندارید و واقعا کارش براتون مهم نباشه و پادویی کسرشان نباشه براتون بله بعد یادگیری زبان میتونید تا برا خودتون کردیتی بسازید با مزایای کم واسه خودتون کاری دست و پا کنید .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، nora ، rouzbehdarvishi ، galiver ، Mana Moli ، msar
ببخشید یه سوال دیگه هم دارم میخوام برم گرجستان یه مدتی باشم هم پول جم کنم هم اشنابشم با کشورهای اروپایی بعد اگه به چشمم دیدم به جایی دیگه مهاجرت کنم از اونجایی که گرجستان فقط پاسپورت میخواد نهایتا بتونم1ماه بمونم میخوام ببینم اگه بدون تمدید مهرپاسپورت واطلاع به مامورین بمونم وکارکنم چه مشکلی پیش میاد بعدش اگه بخوام میتونم راحت برگردم ایران؟[/size]
پاسخ
شما اگه بصورت معمولی و با شرایط توریستی وارد خاک یک کشور بشید اجازه کار ندارید و کارتون و درآمدتون غیر قانونیه . من هرگز اینکار رو توصیه نمیکنم . اگر بدون اطلاع بیشتر در خاک کشوری بمونید هم جریمه داره و هم در سوابق بین المللتون درج میشه و میتونه براتون مشکل ساز بشه .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، 327 ، nora ، rouzbehdarvishi ، galiver ، msar
سلام

لطفا ...لطفا ...لطفا ....راهنمايي كنيد

ما يعني من و همسرم(البته بيشتر من) بسيار بسيار مايليم كه مهاجرت كنيم...

ولي متاسفانه نه من و نه همسرم مدرك ليسانس نداريم ...من تازه امسال ميخوام دانشگاه شركت كنم ولي از انجايي كه رشته تحصيلي من معماري است و ميدونم اصلا بازار كاري اونور نداره بدجور تو ذوقم خورده و من رو مردد كرده كه برم دانشگاه يا نه؟!!
ولي همسرم مدرك فني حرفه اي جوشكاري دارن ...هر دو براي ايلتس داريم ميخونيم به اميد اينكه شايد راهي وا شه و باشه كه بريم...
از كجا شروع كنيم؟؟ رشته تحصيليمو تغير بدم براي دانشگاه؟ چه رشته اي بخونم كه بازار كارش خوب باشه؟
از طريق همسرم مدرك جوشكاري ميشه كاري كرد؟
لطفا اگه كسي ميتونه راهنمايي كنه

خيلي ممنون از همه

با ارزوي موفقيت براي همه گي
پاسخ
(2013-09-04 ساعت 08:50)rodomena نوشته:  سلام

لطفا ...لطفا ...لطفا ....راهنمايي كنيد

ما يعني من و همسرم(البته بيشتر من) بسيار بسيار مايليم كه مهاجرت كنيم...

ولي متاسفانه نه من و نه همسرم مدرك ليسانس نداريم ...من تازه امسال ميخوام دانشگاه شركت كنم ولي از انجايي كه رشته تحصيلي من معماري است و ميدونم اصلا بازار كاري اونور نداره بدجور تو ذوقم خورده و من رو مردد كرده كه برم دانشگاه يا نه؟!!
ولي همسرم مدرك فني حرفه اي جوشكاري دارن ...هر دو براي ايلتس داريم ميخونيم به اميد اينكه شايد راهي وا شه و باشه كه بريم...
از كجا شروع كنيم؟؟ رشته تحصيليمو تغير بدم براي دانشگاه؟ چه رشته اي بخونم كه بازار كارش خوب باشه؟
از طريق همسرم مدرك جوشكاري ميشه كاري كرد؟
لطفا اگه كسي ميتونه راهنمايي كنه

خيلي ممنون از همه

با ارزوي موفقيت براي همه گي

راههای مختلف رو قبلا عرض کردم . از چه طریق میخواهید اقدام کنید ؟ تحصیل ، سرمایه گذاری و یا پیدا کردن کار و استخدام؟ هدفتون از مهاجرت چیه ؟ سوال شما که چی بخونم که بازار کارش خوب باشه به نظر من از بیس غلطه . شما باید در رشته ای که دوست دارید تحصیل کنید و واقعا متخصص بشید در اینصورت همه جا براتون کار هست البته با حقوق کم یا زیاد . اما اگه بدون علاقه رشته ای رو فقط بخونید بدون خلاقیت و فقط مدرک بگیرید بغیر از ایران در هیچ کجای دنیا مدرک شما ارزشی نداره !!! مهاجرت کاری بس عظیم و سخته . نمیشه سرسری تصمیم به اینکار گرفت .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، rodomena ، Saeedv13 ، 327 ، Mana Moli ، msar ، mrlzdh
هدف از مهاجرت براي بهتر شدن اينده ي خودمون و به خصوص فرزندمون.اينده اي بهتر.ميدونم كه خيلي سخته همه چي بايد از صفر شروع بشه ولي فكر ميكنم شايد همين تلاشهايي رو كه اينجا ميكنيم و نتيجه اي نميگيريم اونجا ثمره ي بهتري داشته باشه...اينجا فقط شده درجا زدن.حداقل اينطوري فكر ميكنم اينده ي فرزندمون بهتر ميشه.تحصيلش.كارش.آزادي رو هم كه نگو ..
ما هر دومون فني و احل كار هستيم...ولي همونطور كه گفتم درجا زدنه ...
به نرتون اشتباه فكر ميكنم؟؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: 327 ، andishe_53 ، msar
Wink 
با عرض سلام و خسته نباشی من کارم تعمیر دستگاههای پزشکی و بیمارستانیه میخوام بدونم شرایط کاری خارج از ایران چطوریه (حالا اروپا امریکا فرقی نداره)میشه کار پیداکرد یا شرکت مهندسی پزشکی ثبت کرد.کلا امار دقیق میخوام اگه کسی بتونه کمکی بکنه ممنون میشم.
پاسخ
(2013-11-07 ساعت 21:07)galiver نوشته:  با عرض سلام و خسته نباشی من کارم تعمیر دستگاههای پزشکی و بیمارستانیه میخوام بدونم شرایط کاری خارج از ایران چطوریه (حالا اروپا آمریکا فرقی نداره)میشه کار پیداکرد یا شرکت مهندسی پزشکی ثبت کرد.کلا امار دقیق میخوام اگه کسی بتونه کمکی بکنه ممنون میشم.

توصیه من اینه با شرکتهایی که تا به حال کار کردین مشورت کنین . ممکنه بهتر بتونن راهنماییتون کنن .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، 327 ، Mana Moli ، msar
سلام
مراحل مهاجرت به آلمان در صورتی که پدرِ شخص در آلمان اقامت داشته باشه چیه ؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان