کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهها و روشهای متداول مهاجرت
از اونجاییکه احساس کردم خیلی از دوستان در اصل نمیتونن سر رشته طناب رو پیدا کنن نسبت به ایجاد این تاپیک اقدام کردم . امیدوارم مفید واقع بشه .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Saeedv13 ، nora ، سمبل ، only_flight ، گلنسا ، hesam1 ، 327 ، FMANIS ، noonooii ، manheb1 ، msar ، farnoosh58
1- از طریق گرفتن پذیرش تحصیلی در یکی از دانشگاههای کشور مورد نظر . توجه داشته باشید تقریبا در تمامی کشورها به مدت تحصیل شما اقامت تحصیلی برای متقاضی صادر میشه و بلافاصله بعد از اتمام تحصیل میبایست شخص به کشور خود بازگردد . (((((((توجه))))))) مگر اینکه در طول مدت تحصیل بتونید اجازه کار بگیرید و کاری پیدا کنید و کارفرمای شما ، شما رو به اداره مهاجرت کشوری که در آن دانشجو هستید معرفی کنه که به شما اقامت 2 ساله کاری صادر و بعد از آن باز 3 سال تمدید و بعد آن میتونید نسبت به اقامت دائم اقدام کنید .توجه داشته باشید که کار باید سفید باشد نه سیاه . یعنی مالیات کار پرداخت گردد .

2- مستقیما از خاک خودتون بتونید کاری پیدا کنید و کارفرمای شما ، شما را به اداره مهاجرت معرفی کنه شما هم رزومه خود رو به همراه باقی مدارک مورد نیاز به سفارت آن کشور در کشور خودتون ببرید و شماره پرونده دریافت کنید تا اینکه جواب اقامت 2 سالتون بیاد . باز بعد دو سال کار و پرداخت مالیات دوسال دیگر تمدید و بعد میتونید برای اقامت دائم درخئاست بدید. توجه داشته باشید که کار باید سفید باشد نه سیاه . یعنی مالیات کار پرداخت گردد .

3- پناهندگی که به علت اینکه شحص بنده بنا به دلایل شحصی اصلا اعتقادی به این روش ندارم توضیحی نمیدم و خواهشمندم در این رابطه اصلا از من سوال نشه .

4- ازدواج . به این صورت که در کشور مورد نظر یا کشور خودتون یا کشور ثالثی ازدواج ثبت بشه و همسر شما در کشور مورد نظر مدارک رو به اداره مهاجرت ارائه بده و شما هم از طریق سفارت آن کشور در کشور خود یا در صورت نبودن سفارت آن کشور در کشور خود ، مراجعه به نزدیکترین سفارت کشور مطبوع و ارائه مدارک شناسایی و ... .

5- سرمایه گذاری :
الف : خرید حداقل 51 درصد از سهام یک شرکت که شریک یا شرکای شما اقامت دائم کشور مطبوع را داشته باشند .
ب- ثبت شرکت و راه اندازی کار به تنهایی . اگر که موجب اشتغال زایی هم شود چه بهتر .
مبلغ سرمایه گذاری در صورتیکه بیزینس پلان شما معتبر و قابل ارزیابی باشد محدودیت حداقل و حداکثری ندارد .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Saeedv13 ، nora ، peyman1989 ، گلنسا ، mah111 ، hesam1 ، 327 ، FMANIS ، satin ، سرباز هخامنشی ، mhsenpc ، msar ، hamedrouhi ، milade ، mrlzdh ، mahi58
مثلا تاسيس يه كلينيك خصوصي بيزينس مستقل حساب ميشه؟
كار آفريني هم كه داره
كدوم كشوراي اروپايي مدرك ايران و راحت تر و بي دردسر تر قبول مي كنن
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: FMANIS ، msar
(2013-07-01 ساعت 10:44)alireza92 نوشته:  مثلا تاسيس يه كلينيك خصوصي بيزينس مستقل حساب ميشه؟
كار آفريني هم كه داره
كدوم كشوراي اروپايي مدرك ايران و راحت تر و بي دردسر تر قبول مي كنن
ممنون

در اغلب کشورهای اروپایی درمان زیر نظر دولته و بیمارستانها و درمانگاهها و پزشکان و ... تحت استخدام دولت هستن و حقوق بگیر . لذا کلینیک خصوصی بی معنی میشه . در ثانی هیچ جای دنیا تقریبا مدرک ایران مورد قبول نیست و شما میبایست دوره هایی رو بگذرونید .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Saeedv13 ، mah111 ، 327 ، msar
ممنون از راهنمايي شما ، اما من افرادي رو مي شناسم كه تو المان مطب خصوصي دارن
دانشكده ي ما از نروژ تاييده ي داره ، ايا اين نشون دهنده ي اينه كه ما رو قبول دارن
يه سوال ديگه اينكه يه شركتي هست مدام اس ام اس ميده اقامت دندانپزشكان در سوئد به همراه كار در مراكز دولتي و آموزش زبان
و سوال آخرم اينه كه كدوم كشور واسه دندانپزشكا راحت تره
يه دنيا ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
مطب با کلنیک یکی نیست . در مورد سوال دوم از دانشکده سوال بفرمایید . سوال سوم اینکه سوئد نیاز به بعصی مشاغل و تخصصها از جمله دندانپزشک داره . سوال آخرتون خیلی کلیه . راحتی رو در چی میبینید ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، msar
(2013-07-03 ساعت 22:22)barvos نوشته:  مطب با کلنیک یکی نیست . در مورد سوال دوم از دانشکده سوال بفرمایید . سوال سوم اینکه سوئد نیاز به بعصی مشاغل و تخصصها از جمله دندانپزشک داره . سوال آخرتون خیلی کلیه . راحتی رو در چی میبینید ؟

من فكر كردم شايد مطب جز اون روش ها نباشه ، راحتي منظورم اينه كه حتما در بدو ورود نياز به دونستن زبان اونجارو به طور كامل نداشته باشيم و با ايلتس كار راه بيوفته ، و اينكه كلا مهاجرت پذير باشه
من علاقم رو انگلستان بود كه انگار نميشه ، بعد اون ايرلند كه اصلا اطلاعي ندارم و بعد جاهاي ديگه
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، ebrahim1e
(2013-07-04 ساعت 00:56)alireza92 نوشته:  
(2013-07-03 ساعت 22:22)barvos نوشته:  مطب با کلنیک یکی نیست . در مورد سوال دوم از دانشکده سوال بفرمایید . سوال سوم اینکه سوئد نیاز به بعصی مشاغل و تخصصها از جمله دندانپزشک داره . سوال آخرتون خیلی کلیه . راحتی رو در چی میبینید ؟

من فكر كردم شايد مطب جز اون روش ها نباشه ، راحتي منظورم اينه كه حتما در بدو ورود نياز به دونستن زبان اونجارو به طور كامل نداشته باشيم و با ايلتس كار راه بيوفته ، و اينكه كلا مهاجرت پذير باشه
من علاقم رو انگلستان بود كه انگار نميشه ، بعد اون ايرلند كه اصلا اطلاعي ندارم و بعد جاهاي ديگه

دوست عزیز در امر مهاجرت زبان مقوله بسیار مهمیه . من و شمای فارس زبان ( البته من اصالتا آذری زبان هستم ) اگه قرار بشه بریم و در کردستان مشغول به کار شیم یا گیلان یا شما در تبریز و اردبیل و یا ارومیه مادامیکه زبان محلی رو یاد نگیرید به مانند یک طبیب یا نجار یا نقاش یا راننده در آن محیط نمیتونید موفق باشید . خطی های تهران رشت رو ببینید . اگه گیلکی بلد نباشی نمیتونی وارد خطشون بشی و رانندگی کنی . این از وطن خودمون چه رسد به ... .
اما کشورهایی که انتخاب کردید و استرالیا و ... کشورهای انگلیسی زبانند . در اکثر کشورها هستند دانشگاههایی که به زبان انگلیسی تدریس میکنند . شما میتونید برای تحصص اقدام کنید و در کنارش حتما و حتما میبایست با گویش محلی ان کشور آشنایی پیدا کنید . تا جایی که من مطلع هستم انکلستان هم اگه بتونید از دانشگاهی برای تخصص پذیرش بگیرید شدنیست . اما از طریق سذرمایه گذاری خیلی سخته مستقیما برید و بتونید تو رشته خودتون موفق باشید . شاید لازم باشه تا مدرکتون تایید بشه و یسری واحدها رو بگذرونید و بدونید تو اون فرهنگ و کشور با یه بیمار چطور برخورد باید بگنید و از حقوق خود و بیمار مطلع بشید شاید لازم باشه تو بازار مثلا میوه و تره بار آن کشور یه مدت کارگری کنید. این حقیقتی است که اکثر مهاجرین یا نمیدونن یا اینکه باور ندارن و بعد مهاجرت با پیشنهاد همچین کارهایی غرورشون لکه دار میشه متاسفانه . مگر اینکه از بدو تحصیل اونجا میبودید تا شرایط تا حدود زیادی براتون فرق میکرد .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، el333 ، nora ، Saeedv13 ، mah111 ، 327 ، msar ، ebrahim1e ، mrlzdh
ممنون از لطف و راهنماييتون
ميشه يكم هم در مورد سوئد راهنمايي كنين
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2013-07-04 ساعت 15:09)alireza92 نوشته:  ممنون از لطف و راهنماييتون
ميشه يكم هم در مورد سوئد راهنمايي كنين

دکتر جان قربون شکل ماهت بشم در مورد چه چیز سوئد توضیح بدم ؟ در تاپیک مربوطه هر سوالی داری بپرس به دیده منت در حد توان و اطلاعاتم در خدمتت هستم .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، only_flight ، msar ، ebrahim1e
زکات علم نشر آن است . از دوستانی که در هر کدام از زمیینه های مهاجرتی اطلاعات مفید و جامعی دارن خواهش میکنم بیننده نباشن و دوستان کم سوادی مثل منو از دانسته هاشون آگاه کنن .
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، nora ، 327 ، msar
یعنی میشه با ویزای تحصیلی وارد شد و به محض اینکه قرارداد کاری بسته شد دیگه ادامه تحصیل نداد؟؟؟؟
Like the sun we will live to rise
Like the sun we will live and die
And then ignite again
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، ebrahim1e
(2013-07-25 ساعت 01:36)گلنسا نوشته:  یعنی میشه با ویزای تحصیلی وارد شد و به محض اینکه قرارداد کاری بسته شد دیگه ادامه تحصیل نداد؟؟؟؟

شما تکلیف خودتون رو از اول مشخص کنید.

اگه میخواید برای کار برید ، چرا میخواید ویزای تحصیلی بگیرید؟

من الان دیگه با خودم طی کردم که با ویزای تحصیلی برم و کارشناسی رو تو ایتالیا بگیرم و اگه خدا خواست بمونم. یا ادامه تحصیل بدم.

هم دانشگاههای ایتالیا ( زبان ایتالیایی ، نه انگلیسی) رایگان هستن و هم بورس میکنن.
بر لب بحر فنا منتظریم ای ساقی

فرصتی دان که ز لب تا به دهان این همه نیست
پاسخ
تشکر کنندگان: گلنسا ، barvos ، msar
(2013-07-26 ساعت 11:49)only_flight نوشته:  
(2013-07-25 ساعت 01:36)گلنسا نوشته:  یعنی میشه با ویزای تحصیلی وارد شد و به محض اینکه قرارداد کاری بسته شد دیگه ادامه تحصیل نداد؟؟؟؟

شما تکلیف خودتون رو از اول مشخص کنید.

اگه میخواید برای کار برید ، چرا میخواید ویزای تحصیلی بگیرید؟

من الان دیگه با خودم طی کردم که با ویزای تحصیلی برم و کارشناسی رو تو ایتالیا بگیرم و اگه خدا خواست بمونم. یا ادامه تحصیل بدم.

هم دانشگاههای ایتالیا ( زبان ایتالیایی ، نه انگلیسی) رایگان هستن و هم بورس میکنن.

به خاطر اینکه از ایران نمیشه برای اسکاندیناوی پیشنهاد کار گرفت ،شرایط گرین کارت دانمارک رو هم ندارم،قصد ادامه تحصیل هم ندارم شنیدم میشه ویزای تحصیلی گرفت و به دنبال جاب افر بود ولی اینجا 2سوال مطرح میشه 1. وقتی با وبزای تحصیل وارد بشیم میشه ادامه تحصیل ندیم؟2.شرکت ها وقتی ببینن من ویزای تحصیل دارم (به این معناست که دانشجو ام)، آیا به راحتی به من کار میدن ؟
Like the sun we will live to rise
Like the sun we will live and die
And then ignite again
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، msar
(2013-07-28 ساعت 00:29)گلنسا نوشته:  1. وقتی با وبزای تحصیل وارد بشیم میشه ادامه تحصیل ندیم؟
وقتی با ویزای تحصیل وارد میشی ، تا پایان مدت ویزا کسی کنترل نمی کنه که شما درس می خونی یه نه ، ولی بعدا برای تمدید ویزا ( تحصیلی یا کار یا اقامت) ممکنه به مشکل بر بخوری .

(2013-07-28 ساعت 00:29)گلنسا نوشته:  2.شرکت ها وقتی ببینن من ویزای تحصیل دارم (به این معناست که دانشجو ام)، آیا به راحتی به من کار میدن ؟

اصولا همه کارفرما ها می دونند که دانشجو هفته ای بیست ساعت اجازه داره کار کنه . پس با علم به اینکه شما دانشجو هستید به شما کار تمام وقت نمی دهند.
مگر اینکه کار سیاه کنید که قضیه ش فرق می کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: گلنسا ، barvos ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان