کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر با ماشین شخصی به ترکیه, گرجستان و ارمنستان
سلام

دوستان قصد سفر به گرجستان را داریم با ماشین شخصی ( از مسیر ترکیه که ظاهرا سریع ترین و راحت ترین راه است ) و بعد از رسید به گرجستان و اقامت در باتومی و تفلیس به ایروان بروم و سپس به مرز جلفا و بعد ایران برگردم

مطالب زیادی را در این رابطه خوندم که خیلی هم کمک کرد و مفید بود اما چون اکثرا مربوط به ۲-۳ سال پیش هست چند سوال برام پیش آمده که میخواستم دوستانی که اطلاع دقیق تر و بروز تری دارند راهنمایی کنند لطفا

۱) هنوز برای سفر به گرجستان بهترین و سریع ترین مسیر همون گذر از ترکیه هست ؟
۲) مجموع هزینه ای که لب هر کدام از مرز ها ( هم مرز ترکیه هم مرز گرجستان ) باید پرداخت شود چقدر است ؟ ( ۱ ماشین و سع نفر مسافر )
۳) با توجه به اینکه جدیدا گرجستان مجدد از ایرانی ها ویزا میخواهد آیا مشکلی بار صدور ویزا لب مرز ترکیه-گرجستان وجود ندارد ؟ ظاهر ۳۵ دلار برای هر نفر هست درسته ؟ برای چه مدت ویزا میدهند ؟
۴) برای بازگشت به ایران مسیر ایروان را پیشنهاد میدهید یا همان بازگشت از مسیر ترکیه ؟ چرا ؟ ( این نکته رو در نظر داشته باشید که به هر حال میشود در مسیر بازگشت از ارمنستان ایراوان رو هم دید )

اگر مسیر دقیق و اسم شهرهایی که برای رفت و برگشت باید از آنها عبور کرد را هم اعلام کنید ممنون میشوم

در نهایت از پیشنهادی و تجربه ای دارید که میتواند کمک کند با توجه به اینگه اولین سفر زمینی میباشد خوشحال میشوم در میان بگذارید.
پاسخ
تشکر کنندگان: moaqfe ، msar
مرسی از توضیحات
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2013-07-20 ساعت 15:57)Shellton نوشته:  سلام

دوستان قصد سفر به گرجستان را داریم با ماشین شخصی ( از مسیر ترکیه که ظاهرا سریع ترین و راحت ترین راه است ) و بعد از رسید به گرجستان و اقامت در باتومی و تفلیس به ایروان بروم و سپس به مرز جلفا و بعد ایران برگردم

مطالب زیادی را در این رابطه خوندم که خیلی هم کمک کرد و مفید بود اما چون اکثرا مربوط به ۲-۳ سال پیش هست چند سوال برام پیش آمده که میخواستم دوستانی که اطلاع دقیق تر و بروز تری دارند راهنمایی کنند لطفا

۱) هنوز برای سفر به گرجستان بهترین و سریع ترین مسیر همون گذر از ترکیه هست ؟
۲) مجموع هزینه ای که لب هر کدام از مرز ها ( هم مرز ترکیه هم مرز گرجستان ) باید پرداخت شود چقدر است ؟ ( ۱ ماشین و سع نفر مسافر )
۳) با توجه به اینکه جدیدا گرجستان مجدد از ایرانی ها ویزا میخواهد آیا مشکلی بار صدور ویزا لب مرز ترکیه-گرجستان وجود ندارد ؟ ظاهر ۳۵ دلار برای هر نفر هست درسته ؟ برای چه مدت ویزا میدهند ؟
۴) برای بازگشت به ایران مسیر ایروان را پیشنهاد میدهید یا همان بازگشت از مسیر ترکیه ؟ چرا ؟ ( این نکته رو در نظر داشته باشید که به هر حال میشود در مسیر بازگشت از ارمنستان ایراوان رو هم دید )

اگر مسیر دقیق و اسم شهرهایی که برای رفت و برگشت باید از آنها عبور کرد را هم اعلام کنید ممنون میشوم

در نهایت از پیشنهادی و تجربه ای دارید که میتواند کمک کند با توجه به اینگه اولین سفر زمینی میباشد خوشحال میشوم در میان بگذارید.

مطالب جدید هم در همین بخش وجود دارند و حداکثر مربوط به 6 ماه پیش هستند
اما پاسخ شما رو میدم منتها اگر دقت کنید خودتون زودتر به مطالب و جوابها دست پیدا میکنید
1: بله از ترکیه 2 مرز وجود داره به گرجستان یکی به سمت تفلیس و دیگری باتومی
2 و 3: ترکیه نیاز به بیمه 52 لیری داره که در بازرگان قابل تهیه است در مرز ایران هم نفری 14 هزار تومن خروجی و مالیات داره. ویزای گرجستان هم حدود 30 دلار هست و برای 7 روز ویزا صادر میکنند اما بهتره داخل ایران از سفارت تهیه کنید
4: من از ترکیه برمیگردم , ارمنستان یک هزینه 50 دلاری ماشین و ویزای 24 هزار تومانی داره و یک هزینه 50 هزار تومانی خروج ماشین و پلیس های رشوه گیر داره. هربار گیر افتادن دست پلیس حدودا 50 دلار هزینه برمیداره 50 درصد مشکلی با پلیس پیدا نمیکنند. در ضمن اینکه وقتتون رو در گرجستان بگذرونید به صرفه تر هست.
برای بقیه راهنمایی ها لینک به تاپیک زیر برید
http://mohajersara.com/thread-5657.html
پاسخ
با توجه به هزینه های اعلام شده برای مسافرت با خودرو ایا اگر نگاه مالی به این کار داشته باشیم ، به نسبت مسافرت با هواپیما به صرفه تر هست ؟ یا مسئله گردش مد نظر بوده است ؟
الان تهران تفلیس رفت و برگشت حدود 650 هزار تومان هست ... ویزا هم فکر می کنم 50 دلار باشه ...
پاسخ
سلام
من و خانواده قصد داریم تا دو هفته اینده یک سفر زمینی با ماشین خودمون از تهران به اذربایجان و بعد گرجستان و از اونجا به ارمنستان داشته باشیم. تا الان ندیدم کسی سفرنامه ای با این مسیر سفر نوشته باشه و لذا خیلی نیاز به راهنمایی دوستان دارم که مشکلی برای ما پیش نیاد.
اگر برای شما مقدور هست اشخاص مطمینی را به من معرفی کنید که بتوانند برای ما یک اپارتمان در تفلیس و ایروان (و باکو) اجاره کنند. البته در اینترنت افراد زیادی الان برای اینکار هستند اما اینها دلالند و اجاره ها را دو برابر اعلام میکنند مثلا یک اپارتمان صد لاری را صد دلار میگیرند!
دومین کمک که خیلی هم حیاتی هست معرفی یک راهنما در تفلیس و ایروانه که در طول مدت اقامت ما بتونیم باهاشون این دو شهر رو بگردیم چون مدت اقامت ما کوتاهه و فرصت سعی و خطا کردن نداریم!
در مورد سایر موارد هم دارم مطالعه می کنم ولی خوب همونطور که گفتم تا الان ندیدم کسی در مورد عبور از مرزهای اذربایجان به گرجستان و مرز گرجستان به ارمنستان نوشته باشه. و اخرین سوال : برای احتراز از مسیر ایروان به نوردوز ایا میتونیم از ایروان به ترکیه و از اونجا به ایران برگردیم؟
ممنونیم
فرزانه
پاسخ
تشکر کنندگان:
فکر می کنم هزینه ی زمینی گرون تر از سفر با اتوبوس و قطار و هواپیما باشه

به خاطر اینکه بنزین دراونور مرز خیلی بالاست

و قبل از رفتن باید ماشین را کاپراج کنید و در صورتی که ماشین در اونور مرز

خراب بشه دردسرش زیاد هست

بهترین مسیر همان مسیر بازرگان هست

که یه سوش میره ترکیه و گرجستان و ارمنستان

ارمنی ها ( خطابم به هموطنان مسیحی مان نیست ) همانند ترکیه مردومان

رشوه گیری هستند و اخلاق ما ایرانیان را دارند ولی

بهترین سفر و به یاد ماندنی ترین سفری که می تونه برای یک گردش گر باشه

اینه که با جمعی از دوستان و یا خانواده با یک ماشین خوب زمینی به کشورهای

ان سوی ایران رفتو امد کنه

پدر بزرگ من چند بار در زمان شاه با ماشینش و با چند تا از دوستانش

به اروپا رفتند از این جا به ترکیه و سپس به اروپا رفت و امد داشتند

کلی هزینه هاشون تقریبا 5000 تومان شده بود

ولی الان همین نرخ بنزین و بیمه و... 1000 برابر اون زمان

من شاید چند بار قبل از فوت پدرم گفته بودم که دلم می خواد زمینی

دوره کشورهای همسایه بزنم ولی پدرم می گفت اصلا به صرفه نیست

ولی هستند دوستانی که همیشه در حال سفرند

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter
به نظر من هم با اتوبوس یا قطار ادم خیالش راحتتره
پاسخ
تشکر کنندگان:
اتفاقا خودمم تو فکر بودم که با ماشین شخصی همین مسیرو برم؛رفت و برگشت از تهران،باکو،تفلیس،باتومی،ایروان،دریاچه سوان،تبریز،تهران 3500 کیلومتره که 500کیلومترشم بابت گشتنای توشهری و جاهای دیدینش؛4000کیلومتر،هرصدی 10لیتر بنزین و هر لیترم 4هزارتومن میشه یه ملیون و شیشصد با کاپوتاژ و گواهینامه بین اللملی حدکثر 2تومن؛یعنی واسه 4نفر تویه ماشین نفری 500تومن بلیط رفت و برگشت که خیلی بصرفه اس؛ولی نکته اینه که با ماشین شخصی تنهایی رفتن خیلی ریسکه،خدایی نکرده اتفاقی بیفته:تصادفی،خرابی و ... باید حداقل دوتا ماشین باشی که خیالت راحت باشه!
موفق باشید!
پاسخ
تشکر کنندگان: ed2008

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان