کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس
bahraam عزيز درباره جمله اي كه راجع به كليرنسم در اين تاپيك نوشته ام، از طريق پيام خصوصي سوالي از من پرسيد. ديدم بهتره اينجا جواب بدم تا اگر ديگران هم چنين سوالي داشتن،‌ به جواب برسن:

«سلام
راستش من سر از این جمله در نمیارم و همیشه واسم سواله: كليرنس ما بعد از 64 روز آمد، اما گرفتن ويزا منوط شد به كارنت بودن در ويزا بولتن كه ما هنوز هم كارنت نبوديم! یعنی چی؟؟؟؟ :-( »

جواب:
بهرام جان، خودمم نفهميدم چي نوشتم! Big Grin ممنونم كه تذكر دادي. بلافاصله اون جمله رو اينطوري اصلاح كردم: «كليرنس ما بعد از 64 روز آمد، اما گرفتن ويزا منوط شد به كارنت شدن مجدد در ويزا بولتن!»

به هر حال، بهرام عزيز، اين هم يكي از بلاهائيه كه عقبگرد ويزا بولتن سر من و خيليهاي ديگه آورده. همونطور كه گفتم، امروز به سفارت نامه دادم و اعتراض كردم ولي چشمم آب نمي خوره كه گشايشي حاصل بشه. فقط خدا كنه لازم نشه تا پاييز سال بعد منتظر بمونم.
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: bahraam ، dreamer60 ، Kaveh90 ، mina-2011 ، sasan_rock ، Toranj ، msar
frozen عزیز نگران ویزا بولتن نباش. مهم این بوده که کلیر شدی و نگرانی از بابت کسری مدارک یا خدای نکرده مشکلات غیر قابل پیش بینی نخواهی داشت. ویزای شما در حقیقت آماده است، فقط کاغذ ندارن که پرینت بگیرن (:-) اما از شوخی گذشته ، گره اصلی از کارت باز شده که این بسیار ای تبریک داره چون می دونم انتظارش از بدترین نوع انتظارهاست!
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، sasan_rock ، GBUSA ، dreamer60 ، bahraam ، msar
دوستان عزيز، امت هميشه در صحنه، بشتابيد كه مغز من واقعا از كار افتاد Cool

همونطور كه گفتم، من ديروز به آنكارا ايميل زدم و گفتم كه اين چه مسخره بازيه كه در آوردين (شما باور نكنين كه اينطوري نوشتم!). حالا اونا جواب دادن. تو رو خدا جوابشو بخونين و به من بفهمونين اونا چه مزخرفاتي توي كله‌شونه Sad

اول نامه خودمو اينجا كپي مي كنم. فقط نخندينا! زبان تخصصي من چيز ديگه ايه!

نامه من:

Dear Sirs,

Based on the February 2, 2011 update of the Administrative Process Status for Immigrant Visa Applicants list, I've got clearance, but with 2 stars
At the top of the list you have put a condition that every case that has got clearance must have been current in the January 2011 Visa Bulletin:
As of January 1, 2011 there has been retrogression preference cases F1,FX,F2A,F2B,F4,F3 Even if your case number is announced in the below list, please check your whether your priority date is current from http://www.travel.state.gov/visa/bulleti..._5212.html before coming to our office.

According to the January 2011 Visa Bulletin, my case is current and meets that condition.
But you have put on my case number in the above-mentioned list. In the explanation of you have set the condition that my case has to be current in the current Visa Bulletin i.e. February or March, …

Now I have 2 questions:
1) I don't understand why you have set two contrary conditions?
2) How long it takes me to get my visa?

Thank you in advance.
Frozen Mind

جواب سفارت:

Dear Sir or Madam;

Please be advised that, you are the beneficiary of an F4 preference petition filed on January 6, 2001. At present, only those F4 preference applicants who had their petitions filed before January 1, 2001 are being processed. Department of State has a recorded message with visa availability information which you may reach at (202) 663-1541. Or you may visit http://travel.state.gov/visa/bulletin/bu..._1360.html

Unfortunately right now we do not have any estimation about when this file will complete its waiting period but please be assured that the case will progress as rapidly as permitted by law.

I hope this information is helpful to you.

Sincerely,
Immigrant Visa Unit

خب اگر اين ديوونه ها دارن براي پرونده هاي قبل از 1 ژانويه 2001 ويزا صادر مي كنن، پس چرا در بالاي جدول كليرنس ملت رو به ويزا بولتن ژانويه 2011 ارجاع ميدن كه در اون جدول، Priority Date گروه F4 برابر با 1 ژانويه 2002 درج شده؟!!!!

ثانيا، اگر همونطور كه گفتن، من بايد از اين به بعد ويزا بولتن رو چك كنم، اين چك كردن چه حاصلي داره وقتي اونا با PDهايي غير از ويزا بولتن كار مي كنن؟!!!!!
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، dreamer60 ، Kaveh90 ، mina-2011 ، Toranj ، msar

عجب!!!!!!!!!!!!واقعا مغز آدم هنگ میکنه!
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، mina-2011 ، msar
سلام به همهٔ دوستان سوال من شاید یه کمی‌ تکراری باشه ولی‌ میدونم سوال خیلی‌ از دوستان هستش: شما میفرمایید که باید سایت ویزا بلوتن رو باز هم چک کنید ولی‌ مگه این سایت برای این نیست که شما متوجه بشید پروندهٔ شما الان توی چه مرحله ای و کی‌ زمان مصاحبه شما اعلام می‌شه و بعد ازتاریخه اعلام مصاحبه دستورالعمل‌ها جداگانه صادر می‌شه و نیازی به سایت ویزا بلوتن نیست و مراحل از طریق ایمیل اطلاع داده میشه آیا همین طوره ؟؟؟؟
thank you
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، msar
(2011-02-04 ساعت 19:33)bahraam نوشته:  سلام به همهٔ دوستان سوال من شاید یه کمی‌ تکراری باشه ولی‌ میدونم سوال خیلی‌ از دوستان هستش: شما میفرمایید که باید سایت ویزا بلوتن رو باز هم چک کنید ولی‌ مگه این سایت برای این نیست که شما متوجه بشید پروندهٔ شما الان توی چه مرحله ای و کی‌ زمان مصاحبه شما اعلام می‌شه و بعد ازتاریخه اعلام مصاحبه دستورالعمل‌ها جداگانه صادر می‌شه و نیازی به سایت ویزا بلوتن نیست و مراحل از طریق ایمیل اطلاع داده میشه آیا همین طوره ؟؟؟؟
thank you

قربانت بگردم بهرام جان، گير كار من هم همينه ديگه!
من هم پيش از اين مثل شما فكر مي كردم كه ويزا بولتن فقط براي اينه كه بفهميم كي پرونده مون در دست اقدام قرار مي گيره تا بريم تا تكميلش كنيم و بريم مصاحبه. تا پيش از اين هم همين بود. ولي از اونجايي كه قراره هيچ كاري از كارهاي من مثل آدميزاد انجام نشه و هميشه بايد (ببخشيد) فضله اي توش بيفته، سرنوشت من اينطور بوده كه تا لحظه گرفتن ويزا وابسته به ويزا بولتن باشم.

در واقع الآن من نمي دونم چي رو بايد در ويزا بولتن چك كنم. اگر ويزا بولتن مبناي كار اونا بود كه نمي گفتن دارن به PDهاي قبل از 1 ژانويه 2001 ويزا ميدن. مگه نه اينه كه PD گروه F4 در ماه ژانويه 2011 برابر با 01Jan2002 و در ماه فوريه 2011 برابر با 01Jan2000 هستش؟ پس چرا اينا دارن به تقاضاهاي قبل از 01Jan2001 ويزا ميدن كه من همش 5 روز با اون فاصله دارم؟!! الهم اشفع كل مرضانا !
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، Kaveh90 ، hasti_banoo ، rozollina ، mina-2011 ، Toranj ، amjad ، msar
فروزن عزیز به نظر می رسه که NVC مرجع بالاتر سفارته و متاسفانه باید از قوانین در حال حاضر احمقانه آن پیروی کنیم! اما در مورد شما نکته ای که قابل توجه اینه که شما یه مرحله مهم به نام Clearance رو پشت سر گذاشته اید. پس صبور و امیدوار باشید.
F1
PD: OCT 2005
Case Completion: MAR 2011
Clearance Duration: 23 Month
Status: Issued
Embassy: Ankara

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، rozollina ، hasti_banoo ، sasan_rock ، dreamer60 ، Toranj ، Kaveh90 ، msar
(2011-02-05 ساعت 00:17)frozen mind نوشته:  
(2011-02-04 ساعت 23:21)f1f نوشته:  فروزن عزیز به نظر می رسه که NVC مرجع بالاتر سفارته و متاسفانه باید از قوانین در حال حاضر احمقانه آن پیروی کنیم! اما در مورد شما نکته ای که قابل توجه اینه که شما یه مرحله مهم به نام Clearance رو پشت سر گذاشته اید. پس صبور و امیدوار باشید.

ممنونم از لطفتون.
بله، NVC بالاتر از سفارته، ولي اين هم حقيقت داره كه سفارت داره براي پرونده هاي قبل از 01Jan2001 ويزا صادر مي كنه.
من كه چاره اي جز صبر كردن ندارم. اما با توجه به اين كه PD من فقط 5 روز با Cut-off Date اونها فاصله داره، دلم روشنه كه به زودي ويزامو مي گيرم.

موفق باشيد

سلام
من هم به شما تبريك ميگويم.اميدوارم كه بزودي ويزا را بگيرد
من 20دسامبردر دبي درگروه f4 به همراه خانواده مصاحبه داشتيم و از دوهفنه كه گفتن هنوز در سايت جواب داده نشده وپيغام درحال بررسي است و به محض كامل شدن جواب گذاشته مي شود درضمن ما در سال 2000 و 9 مارس برايم اقدام شده .

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، dreamer60 ، Kaveh90 ، mmaloumi ، msar
(2011-02-05 ساعت 13:35)frozen mind نوشته:  
(2011-02-05 ساعت 11:14)بنفشه نوشته:  سلام
من هم به شما تبريك ميگويم.اميدوارم كه بزودي ويزا را بگيرد
من 20دسامبردر دبي درگروه f4 به همراه خانواده مصاحبه داشتيم و از دوهفنه كه گفتن هنوز در سايت جواب داده نشده وپيغام درحال بررسي است و به محض كامل شدن جواب گذاشته مي شود درضمن ما در سال 2000 و 9 مارس برايم اقدام شده .

بنفشه خانم از لطف شما بسیار سپاسگزارم. امیدوارم شما هم به زودی کلیر بشین و ویزاتونو بگیرین.

یک نکته: شما از سال 2009 عضو مهاجرسرا هستین ولی تازه الآن اولین پ‍ستتون رو گذاشتین؟!!! Smile
عجب صبر و حوصله ای!!! Big Grin

به هر حال خوشحالیم که اطلاعات مفیدتون رو در اختیار دوستان قرار میدید
:-) you are well come
سلام
یکی از مهمترین عواملی که باعث تاخیر در امر کلیر شدن هستش شغلیست که ما در حال حاضر داریم و اینو هم ما خودمون به اختیار خودمون مینویسیم چون اگر کامل توضیح ندیم مسئولیتش قطعا به خود ما برمیگرده.به هر حال من کسانی رو میشناسم که ناچار شدن به همین دلیل کلی صبر کنند ولی البته همه کلیر میشن. فقط انتظارش خیلی سخته. لیست شغلهای پر دردسرو مطالعه کنید. http://www.bu.edu/isso/forms/tal.pdf من الان نزدیک به 10 ماهه که منتظرم ای خداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا :-)
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، Kaveh90 ، frozen mind ، f1f ، msar
(2011-02-05 ساعت 23:08)bahraam نوشته:  :-) you are well come
سلام
یکی از مهمترین عواملی که باعث تاخیر در امر کلیر شدن هستش شغلیست که ما در حال حاضر داریم و اینو هم ما خودمون به اختیار خودمون مینویسیم چون اگر کامل توضیح ندیم مسئولیتش قطعا به خود ما برمیگرده.به هر حال من کسانی رو میشناسم که ناچار شدن به همین دلیل کلی صبر کنند ولی البته همه کلیر میشن. فقط انتظارش خیلی سخته. لیست شغلهای پر دردسرو مطالعه کنید. http://www.bu.edu/isso/forms/tal.pdf من الان نزدیک به 10 ماهه که منتظرم ای خداااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا :-)

سلام
اميدوارم كه اين انتظار به پايان برسد اما در مورد كيس ما تنها سوالي كه شد در مورد سربازي همسرم بود و شغل من كه دولتي است يا خصوصي كه خصوصي هستم و گواهي اشتغال بكار هم داشتم و چون مدركي از من نخواست بابت اثبات آن من هم طبق مطالعات در مهاجرسرا كه تا مدركي نخواستن ارائه ندهيد . ارائه ندادم و امروز 45 روز است كه جوابي نيامده است
با توجه به داشتن فرزند محصل و كار و غيره نميدانم تا جواب نگرفتن برنامه ريزي بايد كرد اقداماتي بابت تهيه پول كرد يا اگر مثل شما طول بكشد كه اصلا نبايد در اين زمينه اقدام كرد البته به نظر من اگر درست باشد .به اميد روزي كه اين انتظار تمام شود هرچند كه بعدش هم نمي دانم چه درانتظار مان است .
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، bahraam ، msar
(2011-02-07 ساعت 15:52)بنفشه نوشته:  سلام
اميدوارم كه اين انتظار به پايان برسد اما در مورد كيس ما تنها سوالي كه شد در مورد سربازي همسرم بود و شغل من كه دولتي است يا خصوصي كه خصوصي هستم و گواهي اشتغال بكار هم داشتم و چون مدركي از من نخواست بابت اثبات آن من هم طبق مطالعات در مهاجرسرا كه تا مدركي نخواستن ارائه ندهيد . ارائه ندادم و امروز 45 روز است كه جوابي نيامده است
با توجه به داشتن فرزند محصل و كار و غيره نميدانم تا جواب نگرفتن برنامه ريزي بايد كرد اقداماتي بابت تهيه پول كرد يا اگر مثل شما طول بكشد كه اصلا نبايد در اين زمينه اقدام كرد البته به نظر من اگر درست باشد .به اميد روزي كه اين انتظار تمام شود هرچند كه بعدش هم نمي دانم چه درانتظار مان است .

هيچكس نمي تونه بگه كليرنس بعد از چه مدت مياد. نگاه مختصري به تاپيكهاي كليرنس در تالارهاي مختلف مهاجرسرا عيار خوبي به دست ميده. حتي اگر هم كليرنس بياد ممكنه كه مثل مال من با دو ستاره بياد و اعطاي ويزا به آينده‌ي نامعلوم موكول بشه.

به نظر من شما تا زماني كه ويزاتون رو نگرفتين هيچ اقدامي براي فروش اموال و خريد بليت هواپيما و انفصال از محل كار و تحصيل نبايد انجام بدين. فقط اگر پول آزاد دارين مي تونين به دلار تبديلش كنين.

دير آمدن كليرنس اين بدي رو داره كه از مهلت 6 ماهه ويزا كم ميشه. حتي ممكنه اينقدر دير بياد كه آدم بجبور بشه يك بار ديگه مديكال چك رو تجديد كنه. موقعي كه براي مصاحبه در آنكارا بودم، خانواده اي براي گرفتن ويزا اومده بودن. اونا ديدن اگر ويزاشونو بگيرن فقط يك ماه مهلت دارن تا برن آمريكا و اين براشون غير ممكن بود. به همين خاطر با اين كه مديكالشون اعتبار داشت، قبل از گرفتن ويزا تجديدش كردن تا ويزاشون 6 ماه ديگه اعتبار داشته باشه..
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90 ، mohsen66 ، dreamer60 ، msar
(2011-02-07 ساعت 18:38)frozen mind نوشته:  
(2011-02-07 ساعت 15:52)بنفشه نوشته:  سلام

هيچكس نمي تونه بگه كليرنس بعد از چه مدت مياد. نگاه مختصري به تاپيكهاي كليرنس در تالارهاي مختلف مهاجرسرا عيار خوبي به دست ميده. حتي اگر هم كليرنس بياد ممكنه كه مثل مال من با دو ستاره بياد و اعطاي ويزا به آينده‌ي نامعلوم موكول بشه.

به نظر من شما تا زماني كه ويزاتون رو نگرفتين هيچ اقدامي براي فروش اموال و خريد بليت هواپيما و انفصال از محل كار و تحصيل نبايد انجام بدين. فقط اگر پول آزاد دارين مي تونين به دلار تبديلش كنين.

دير آمدن كليرنس اين بدي رو داره كه از مهلت 6 ماهه ويزا كم ميشه. حتي ممكنه اينقدر دير بياد كه آدم بجبور بشه يك بار ديگه مديكال چك رو تجديد كنه. موقعي كه براي مصاحبه در آنكارا بودم، خانواده اي براي گرفتن ويزا اومده بودن. اونا ديدن اگر ويزاشونو بگيرن فقط يك ماه مهلت دارن تا برن آمريكا و اين براشون غير ممكن بود. به همين خاطر با اين كه مديكالشون اعتبار داشت، قبل از گرفتن ويزا تجديدش كردن تا ويزاشون 6 ماه ديگه اعتبار داشته باشه..
بنابراين بهترين كار اين است كه اصلا بهش فكر نكنيم و زندگي عاديمان را بكنيم هرچه پيش آيد خوش آيد .

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، rozollina ، behnia ، Kaveh90 ، amir_dadair ، f1f ، dreamer60 ، mmaloumi ، msar
Wink 
سلام به همگی . آخرین آپدیت سایت آنکارا ، ۱۰/۲/۲۰۱۱ ما Clear شدیم . ولی با ۲ تا ستاره (**) حالا چی میشه ؟!
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، rozollina ، amjad ، frozen mind ، bahraam ، Toranj ، f1f ، dreamer60 ، Kaveh90 ، mina-2011 ، sasan_20800 ، im-i ، msar
(2011-02-15 ساعت 09:04)behnia نوشته:  سلام به همگی . آخرین آپدیت سایت آنکارا ، ۱۰/۲/۲۰۱۱ ما Clear شدیم . ولی با ۲ تا ستاره (**) حالا چی میشه ؟!

تبریک می گم. این دو ستاره همونطور که می دونید یعنی شما کلیر شدید ولی الان - یعنی این ماه - ویزا ندارن بهتون بدن. شاید ماه آینده یا اگر نشد ماهی دیگر. فکر کنم کیس شما هم مثل frozen عزیز شده.

به هر حال باید بیشتر اتظار بکشید ولی می تونید این بار با خیال راحت صبر کنید. چون هیچ مشکلی از بابت اف بی آی چک و .. نداشتید.

پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، frozen mind ، dreamer60 ، bahraam ، Kaveh90 ، sasan_20800 ، behnia ، msar
(2011-02-15 ساعت 09:04)behnia نوشته:  سلام به همگی . آخرین آپدیت سایت آنکارا ، ۱۰/۲/۲۰۱۱ ما Clear شدیم . ولی با ۲ تا ستاره (**) حالا چی میشه ؟!

مبارک باشه! دیگه خیالتون راحت شد که از نظر اونها هیچ مشکلی ندارین.

بله، ضمن تایید فرمایش هستی بانوی گرامی، باید به عرضتون برسونم که این دو ستاره لعنتی به معنی اینه که کیس شما هنوز کارنت نیست! (جل الخالق! کارنت نیست ولی کلیر شده!) بنابراین شما باید صبر کنید تا کیستون کارنت بشه. مدت زمانی که باید صبر کنین بستگی داره به این که PD شما چقدر از cut-off date کنونی ویزا بولتن فاصله داره و سرعت پیشروی ویزا بولتن در ماههای آینده (اگر پسروی نداشته باشه!) چقدر خواهد بود.
من که شخصا باتوجه به این که PDام یک سال و پنج روز با cut-off date کنونی ویزا بولتن فاصله داره حدس می زنم که تا کیسم کارنت بشه، اعتبار هر دوی مدیکال چک و کلیرنسم تموم میشه و باید این دو تا رو دوباره انجام بدم. فقط خوبیش اینه که تا اون موقع مسافرت خارج از کشور نخواهم داشت و عمل.یات انت.حاری هم در هیچ جای دنیا انجام نخواهم داد! بنابراین جواب FBI چکم زودتر از دفعه قبل خواهد آمد.
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: bahraam ، hasti_banoo ، dreamer60 ، Kaveh90 ، sasan_20800 ، behnia ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان