کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن پزشکان
سلام دوستان

جای این بخش رو خالی دیدم پس ایجادش کردمBig Grin

این بخش رو با سوال خودم شروع می کنم

آیا چیزی در مورد دوره های امداد و نجات که در آمریکا برگزار می شود می دانید؟ دوره ای CPR ؟

اون طور که من خوندم این دوره برای مقیم ها چیزی حدود 110 دلار و غیر مقیم ها 450 دلار هزینه خواهد داشت؟

سوال اینکه آیا مدرک CPR ایران در آمریکا پذیرفته می شود یا خیر؟

متشکرم
اکنون من : بلاخره گرفتم!!! Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: cchico ، .YAS ، msar
سلام.
من لیسانس پرستاری وارشد روانشناسی دارم.به نظرتون کدوم رشته واسه کاراونجاخوبه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: moxtar88 ، msar
سلام دوست عزیز
سوال شما یه جورایی سوال منم هست
شما تونستی جوابی واسش پیدا کنی؟
من میخوام دوره فوریت های پزشکی رو بگذرونم
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2013-12-22 ساعت 22:18)yeshim نوشته:  سلام دوست عزیز
سوال شما یه جورایی سوال منم هست
شما تونستی جوابی واسش پیدا کنی؟
من میخوام دوره فوریت های پزشکی رو بگذرونم

سلام

براي اين پرسش شما كه البته پرسش من هم بود خيلي سايت ها را زير و رو كردم،البته در ايران تقريبا همه شرايط حال حاضر پرستاري مي نالند و وقتي پاي صحبتشون بشيني از اوضاع خوب پرستاران در امريكا صحبت مي كنند. هرچند شرايط كار پرستاري در ايران هم چندان مورد خوشايند بنده اصلا !!! نيست ولي وقتي با يكي از دوستان در انجمن به نام Yami ماكتبه كردم به كل نظرم نسبت به كار پرستاري برگشت. حداقل واسه كار در امريكا (ويزاي كار در كبك كانادا هم شنيدم مي دن كه حداقل خيالت راحته كارت و دستمزدت جوره و...) خيلي مثل گذشته مشتاق نيستم حتي اگر لاتاري برنده بشم.

حرف هاي اقاي Yami گرچه خيلي تلخ و ناراحت كننده هست ولي به نظر من يكي حقيقت داره چون خودش اونجا هست و شرايط رو ديده ...

در ذيل بخشي از مكاتبه من با اقاي Yami اورده مي شود:
تمام این شرایط تازه در صورتی هست که شما اینجا درس خوانده و مدرک گرفته باشید و مهمتر از همه آنها بتوانید استخدام شوید که مشکل اصلی همه ما ها در این بیکاری بازار اینجا هست
.
احتمال تایید مدرک ایرانی شماب رای کار در اینجا هم بسیار کم هست و حتی اگر تایید هم بکنند و شما امتحان RN هم بدهید و قبول شوید باز ممکن هست در رقابت با بقیه که مدارک شان از آمریکا گرفته اند باز بمانید.

نتیجه همان هست که قریب به اتفاق ایرانیهای لاتاری اینجا سالها در مشاغلی مثل رستوران و اینا می مانند و یا اگر بتوانند و از نظر مالی توانایی اش را داشته باشند از اول درس میخوانند که برای یک لیسانس حدودا 5 سال با علافی اول و آخرش طول خواهد کشید و بعد اینترنشیب و دیگر سنی از شما گذشته خواهد بود و ممکن است دیگر توانایی تحمل فشار کار اینجا رو نداشته باشید.

اونای هم که فنی هستند که حسابشان جدا هست و معمولا اگر کار بلد باشند چه مهندس و چه بنا و نقاش و تعمیرکار کولرگازی و سیم کش معمولا یک جوری خرشان از پل میگذرد.
کیس نامبر 2015: ********201538FHFV اوباما از تو بعید بود این حرکتCool
پاسخ
تشکر کنندگان: moqadam ، mah111 ، msar ، sib 24
بزرگترین اشتباه زندگی برای فارغ التحصیلان پزشکی آمدن به ینگه دنیاست .مدارک ایران را به هیچ عنوان قبول نمیکنند و کار هم فقط مخصوص خودشان است.Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، sib 24
سلام من لیسانس مامایی هستم اوایل سپتامبر به لوس انجلس می ام .لطفا اگر کسی میدونه که برای کار در رشته خودم باید از کجا شروع کنم ممنون میشم راهنماییم کنید
پاسخ
براى اولوت كردن مدارك سايتى هست

براى اولوت كردن مدارك سايتى هست،
Case num:2014as3$$/ ديدن قبولى ١مى/ارسال فرمها ٢٨مى/مصاحبه ٨ اكتبر٢٠١٣/كلير پس از ٢٢٥روز ناقابل ٢١مى ٢٠١٤/تاريخ ورود به امريكا ٢٦سپتامبر٢٠١٤/ساكن مريلند/ssn:بعداز٣روز/گرين كارت بعد از ٢٦روز
پاسخ
کسی درباره ی شرایط کار واسه پزشکا تو آمریکا چیزی میدونه؟
همه حتما باید usmle بدن یا فقط واس تخصص نیازه؟
پاسخ
(2015-01-04 ساعت 12:48)sanaz.m نوشته:  کسی درباره ی شرایط کار واسه پزشکا تو آمریکا چیزی میدونه؟

دوست من با امتحان USMLE مدرک شما certified میشه و با گذروندن رزیدنتی شما licensed میشین برای ویزیت بیمار. مگر اینکه منظور شما مشاغلی باشه که با ویزیت بیمار سر و کار نداره مثل کارای تحقیقاتی که اون دیگه USMLE هم نمیخواد.
case number: 2014AS31xx, مصاحبه:26 فوریه ابوظبی، نتیجه:کلیرنس(برگه آبی)، کلیر:26 می(بعد از 89 روز) ویزا:18ژوئن، ورود به آمریکا:5 دسامبر
لس آنجلس، سوشال:26دسامبر، گرین کارت:31دسامبر
سرزمین من جاییست که مردمانش برای ترک آن به یکدیگر تبریک می گویند
پاسخ
تشکر کنندگان: jojo_hami ، msar ، azima48
دوستان در مورد بهداشت حرفه ای یا occupational health کسی چیزی میدونه کمک کنه؟
شماره کیس 2015AS00003XXX ،تاریخ رویت قبولی:1may،کنسولگری:ankara،ارسال فرم : 15 jun تعداد افراد منظور در کیس :جمعا 4 نفر، ، مصاحبه:2015-jan-21 : خانواده یک ضرب ، خودم پروسه کلیرنس آپدیت : 1/27/2015-1/30/2015-2/3/2015 همه خانواده،2/4/2015 فقط خودم، 3 مارچ و 20 اپریل و 8و25 جون با ایمیل(از این اکانت من و همسرم استفاده میکنیم)
بازمانده 2015
سفر نامه
پاسخ
(2015-01-27 ساعت 04:25)aaraam نوشته:  
(2015-01-04 ساعت 12:48)sanaz.m نوشته:  کسی درباره ی شرایط کار واسه پزشکا تو آمریکا چیزی میدونه؟

دوست من با امتحان USMLE مدرک شما certified میشه و با گذروندن رزیدنتی شما licensed میشین برای ویزیت بیمار. مگر اینکه منظور شما مشاغلی باشه که با ویزیت بیمار سر و کار نداره مثل کارای تحقیقاتی که اون دیگه USMLE هم نمیخواد.

شما که خودتان الان امریکا تشریف دارین؟ درسته؟ همان جا شاید اطلاعات کامل تری بشه گرفت. و امتحان Usmle که سه مرحله ای ست و برای کار وورود به دوره تخصص هست
F4 category P.D 23Jan2002 Interview َAbd 06Nov2014 Waiting ForA.P Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: jojo_hami ، msar ، azima48
(2013-07-30 ساعت 22:35)Sh_Mohajer نوشته:  سلام دوستان

جای این بخش رو خالی دیدم پس ایجادش کردمBig Grin

این بخش رو با سوال خودم شروع می کنم

آیا چیزی در مورد دوره های امداد و نجات که در آمریکا برگزار می شود می دانید؟ دوره ای CPR ؟

اون طور که من خوندم این دوره برای مقیم ها چیزی حدود 110 دلار و غیر مقیم ها 450 دلار هزینه خواهد داشت؟

سوال اینکه آیا مدرک CPR ایران در آمریکا پذیرفته می شود یا خیر؟

متشکرم

مدرک سی پی آر در دالاس حدود 35 دلار و کل آموزشش حدود 3 تا 4 ساعت هست! و در آخر یه کارت میدن که تا یکسال اعتبار داره و بعد از اون دوباره باید تمدیدش کرد
به دنبال یک زندگی خوبترBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: jojo_hami ، msar
سلام و عرض ادب،،دوستان مهاجرسرایی کسی پزشک یا پرستار در حال کار هست در سن خوزه؟ بنظر میرسه روابط در امریکا حرف اول رو میزنه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-01 ساعت 18:31)biparva نوشته:  با سلام دوستان میدونم سوالم رو جای بدی میپرسم ولی چاره ای براش پیدا نکردن.
اگر فردی دندان پزشکی عمومی رو در ایران بگذرونه اونم باید usmle رو پاس کنه یا امتحان دیگه ای؟ایا دو باره تو آمریکا باید یه دوره دیگه ای هم بینه؟خیلی ممنون میشم زودتر کمکم کنین

سلام دوست عزيز ، امتحاني كه بايد دندانپزشكان عمومي پاس كنن nbde هست part 1 و part 2
بعد از اون مي تونن وارد دانشگاه بشن و ٢ سال تكميلي بخونن
اخر سر بايد امتحان لايسنس ايالتي رو پاس كنن و در نهايت مي تونن پروانه كار بگيرن
كيس نامبر : ٦٩xx / رويت قبولي : ١ مي / تاريخ ارسال فرم : ٢٥ مي / كارنت : ١٠ جون / دريافت نامه ي دوم : ٢ جولاي / تاريخ مصاحبه : ٤ آگوست / دريافت ويزا : يك ضرب Wink ورود به امريكا : ٧ نوامبر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-25 ساعت 21:02)Macy نوشته:  
(2015-06-01 ساعت 18:31)biparva نوشته:  با سلام دوستان میدونم سوالم رو جای بدی میپرسم ولی چاره ای براش پیدا نکردن.
اگر فردی دندان پزشکی عمومی رو در ایران بگذرونه اونم باید usmle رو پاس کنه یا امتحان دیگه ای؟ایا دو باره تو آمریکا باید یه دوره دیگه ای هم بینه؟خیلی ممنون میشم زودتر کمکم کنین

سلام دوست عزيز ، امتحاني كه بايد دندانپزشكان عمومي پاس كنن nbde هست part ۱ و part ۲
بعد از اون مي تونن وارد دانشگاه بشن و ٢ سال تكميلي بخونن
اخر سر بايد امتحان لايسنس ايالتي رو پاس كنن و در نهايت مي تونن پروانه كار بگيرن

خیلی ممنون از جوابتون.
اگه پاس کرد امتحان هارو شهریه دوسالش حدودا چقد میشه؟و ایا اجازه کار رو داره تو موقع دورش؟

به قول جناب چاپلین: شاید این زندگی اون مهمونی نیست که می خواستی به آن دعوت بشی،ولی حالا که دیگه دعوت شدی تا میتونی زیبا برقص
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان