کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ثبت ازدواج در کشور ثالث
عرض سلام و ادب خدمت تمامی دوستان و مدیریت محترم سایت
سوالی داشتم از محضرتون امیدوارم که راهنمایی لازم رو مبذول بفرمایید
برا ثبت ازدواج رسمی و اقدام برای گرفتن ویزا, با نامزدم که مقیم آمریکاست(گرین کارت) و بنا به دلایلی امکان اومدنشون به ایران نیست قرار بود تا قبل از عید 96 در ترکیه عقد کنیم ولی به علت ناامن شدن ترکیه رفتن به اونجا منفی شد الان کشور دیگه ای که بتوانیم ازدواجمون رو ثبت کنیم و سند ازدواجی دریافت کنیم که با استناد به اون برا ویزای ازدواج امریکا اقدام کنیم کدوم کشوره؟ ارمنستان؟ گرجستان؟ دقیقا چه کشوری؟ چه مدرکی باید آماده کنیم؟ آیا موسسه  یا وکیلی هست که بتونه در کمترین زمان ممکن این کارو انجام بده؟ و اگه قرار باشه خودمون شخصا پیگیر کارها باشیم اولین قدم چیه به کجا باید مراجعه کنیم و در چه تاریخی برای سفر اقدام کنیم؟ با سپاس فراون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من در مورد تایلند سوال داشتم دیدم که یک نفر دیگه هم سوال کرده اما بی جواب مونده . سوال کلی من اینه که آیا میتونم گواهی تجرد از ایران بگیرم ببرم یا حتما باید انجا از سفارت بگیرم چون خوندم بعضیها مانند ترکیه بی فایده است ایران بگیرم گواهی تجرد رو
پاسخ
تشکر کنندگان:
خیلی ممنونم دوست گرامی. من کل پست های پیشین رو مطالعه کردم، منتها گویا کسی ازدواجشو توی سفارت ایران در گرجستان ثبت نکرده. شماهم چند بار اشاره کردید به زمان، خواستم بدونم این زمان تقریبا چقدره. در هر صورت خیلی ممنونم از پاسخگویی
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.
ممنون از شما آقای عابدی.
چندین بار با سفارت ایران در تفلیس تماس گرفتم، ولی متأسفانه سیستم تلفن به حدی افتضاح بود (یا ساعت ها پشت خط قرار میگرفتم یا صدا قطع و وصل میشد) که موفق نشدم صحبت کنم و ازشون مدارک لازم برای ثبت ازدواج رو بپرسم.
به هر حال ما فروردین میریم گرجستان.
اگه موفق شدیم ازدواجمون رو در شناسنامه ثبت کنیم، حتما میام و مدارک و مراحلش رو مینویسم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
بسیار ممنونم از راهنماییهاتون آقای عابدی.
براتون آرزوی موفقیت میکنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: abedi110
سلام دوستان.من تازه اول راهم.لطفا راهنمایی کنین.
می خوام با نامزدم که سیتیزن هستن ازدواج کنم (امارات یا هر جای دیگه) - ویزای ازدواج
ایشون مسیحی هستن.و بعد یا همزمان برای مهاجرت من اقدام کنیم.
- خواستم بدونم الان چه کاری رو باید برای شروع انجام بدیم؟
- از وبسایت سفارت آمریکا توی ابوظبی باید فرمی بگیریم یا ثبت نام انجام بدیم؟
- لازمه خودشون از ابتدا ابوظبی حضور داشته باشن یا آنلاین انجام میشه؟
- وبسایت برای آخر این ماه میلادی تاریخ باز گذاشته اما قسمت زیادیش خاکستری (یا پس شده یا باز نشده ) هست.گه وقتایی تاریخی که می خوایم باز میشه؟و اینکه اون تاریخ پوقتیه که باید حضور داشته باشیم یا وقتیه که باید آنلاین ثبت نام کنیم؟
‎...‎
ممنون میشم راهنمایی کنین
پاسخ
تشکر کنندگان:
ببخشید دوستان ازدواج( مسلمان با مسیحی) در کشور امارات منتفیه کلا ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-23 ساعت 09:48)zamisf نوشته:  ببخشید دوستان ازدواج( مسلمان با مسیحی) در کشور امارات منتفیه کلا ؟
شما چرا گرجستان ثبت ازدواج نمیکنین؟ خیلی راحت و سریع و بدون دردسر میتونین گرجستان ازدواجتون را به صورت کاملا رسمی ثبت کنید. ولی من تا الان نشنیدم کسی امارات ازدواج ثبت کنه.
کیس CR1
بیشتر از 2 سال در پروسه AP!
پاسخ
تشکر کنندگان: zamisf ، محبوبه. 68
سلام دوستان؛
من تصمیم گرفتم برای پیگیری و پر کردن فرم های مهاجرتی کانادا (اسپانسر شیپ همسر) وکیل بگیریم. لطفا اگه تجربه ایی دارید، به اشتراک بزارید، چون شک دارم که کار درستی میکنم یا نه، گرفتن وکیل پون منفیه یا مثبت؟؟؟؟
ممنونم از راهنماییتون.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-06 ساعت 01:03)azadefarzin نوشته:  سلام دوستان؛
من تصمیم گرفتم برای پیگیری و پر کردن فرم های مهاجرتی کانادا (اسپانسر شیپ همسر) وکیل بگیریم. لطفا اگه تجربه ایی دارید، به اشتراک بزارید، چون شک دارم که کار درستی میکنم یا نه، گرفتن وکیل پون منفیه یا مثبت؟؟؟؟
ممنونم از راهنماییتون.
نظر شخصی من اینه که پول به وکیل دادن تو این مورد یعنی هدر دادن پول! چون وکیل هیچ کار خاصی نمیکنه براتون و فقط فرم ها رو براتون پر میکنه و اونوقت پول از شما میگیره! خودتونو دست کم نگیرید. برای راهنمایی بیشتر از فروم های انگلیسی زبان کمک بگیرید. و دستورالعمل اداره مهاجرت کانادا رو به دقت بخونید و به دقت انجام بدید.
کیس CR1
بیشتر از 2 سال در پروسه AP!
پاسخ
تشکر کنندگان: azadefarzin
سلام به همگی دوستان

لطفا اگه کسی مراحل ثبت ازدواج در کنسولگری ایران در تفلیس رو می دونه راهنمایی کنه. من و نامزدم (آمریکایی سیتیزن مسلمان) می خوایم بعد از ازدواج در پابلیک هال درخواست ثبت در سفارت ایران هم بدیم که ایشون بتونه بدون اشکال وارد ایران بشه. از طرفی، کسی می دونه منظور از "اصل گواهی تولد بین المللی زوجه" که کنسولگری ایران می خواد دقیقا چیه؟ آخه، نامزدم میگه سفارت آمریکا در تفلیس هیچ مدرکی دال بر تولد و غیره ذلک صادر نمی کنه. ولی تو سامانه کنسولی ایران زده: " اصل گواهي تولد بين المللي زوجه ارائه اين مدرک ضروري بوده و اعاده نمي شود، (چنانچه زوجه متولد کشور محل اقامت نباشد، لازم است قبل از ارائه درخواست، گواهي تولد خود را جهت انجام مراحل اداري به نمایندگی محل اقامت ارائه نمايد)."

ممنون میشم راهنمایی کنین.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-15 ساعت 00:32)abedi110 نوشته:  [quote='Ali-p' pid='746779' dateline='1489424557']

سلام دوست عزیز
من قصد انجام پروسه شما را داشتم اما موفق نشدم و با توجه به تجربیاتی که به دست آوردم خدمتتان اعلام میکنم .
مدارک لازم جهت ثبت ازدواج شما و صدور پروانه زناشویی در سفارت ایران در گرجستان :
1. اصل مدرک ازدوج محلی ترجمه فارسی شده و لگلالیزیشن شده که پابلیک سرویس هال براتون انجام میده
2. گواهی تشرفت به دین اسلام و گواهی عقد شرعی که مسجد جامع تفلیس (حاج آقا همت ) ارائه میدهند .
3. گواهی پزشکی و آزمایشات که باید برای اطلاع از آنها به سفارت ایران مراجعه کنید و بپرسید .
4. گواهی تولد همسرتان در آمریکا که به تایید دفتر منافع حقوق ایران در واشنگتن رسیده باشه .
5. گواهی تجرد شما که از ثبت احوال میگیرید و به تایید وزارت امور خارجه در ایران میرسونید .
این 5 مورد اصل مدارک لازم می باشند و ...

دوست عزیز نهایت کاری که سفارت ایران در تفلیس میتواند انجام دهد آن هم با هزار دنگ و فنگ و زمان ثبت ازدواجتون هست . اینها نه قادر به صدور شناسنامه هستند و نه قادر به صدور گذرنامه .
قوانین مضحک ، مسخره و نفسگیر آنها طوری طراحی شده که عملا ما از انجام این کار صرف نظر کنیم .
من با تماسهایی که چندین مرتبه با آنها داشتم متوجه شدم اصلا علاقه ای به حضور شهروندان ایرانی در سفارت برای ثبت ازدواج ندارند ...

اگر شما میخواهید مراجعه کنید حتما قبل از آن با سفارت تماس بگیرید و مطمئن شوید ، به نوشته های موجود در سایت وزارت امور خارجه اعتماد نکنید .
مدارکی از شما درخواست خواهد شد که صرفا برای کاغذ بازی و اذیت کردن شهروندان ایرانی می باشد ولاغیر برای مثال تایید شدن گواهی تولد همسرتان در آمریکا توسط دفتر منافع حقوق ایران در واشنگتن .

اکثر ایرانی ها با توجه به این شرایطی که اینها درست کردند ترجیه میدهند بی خیال قرار گرفتن در این پروسه های بی دلیل بشوند .

توجه داشته باشید اگر از انجام ثبت ازدواج منصرف شدید حداقل به سفارت رفته و از آنها بخواهید که مهر تایید بر روی مدرک ازدواج محلی شما زده شود تا اگر بخواهید برای همسرتان درخواست ویزا کنید لااقل مدرک ازدواجتان برای وزارت امور خارجه مورد تایید باشد و مدارک لازم برای تایید ازدواج محلی شما عبارت است :
1. اصل مدرک ازدوج محلی ترجمه فارسی شده و لگلالیزیشن شده که پابلیک سرویس هال براتون انجام میده
2. گواهی تشرفت به دین اسلام و گواهی عقد شرعی که مسجد جامع تفلیس (حاج آقا همت ) ارائه میدهند .
3.کپی صفهات شناسنامتون
4. کپی صفحه اول پاسپورت شما و همسرتون

آقای تواضعی در سفارت ایران در تفلیس می توانند شما را بهتر راهنمایی کنند .

سلام و تشکر فراوان.
واقعا ممنونم از وقتی که گذاشتید و پاسخ مفصلی که نوشتید. خیلی استفاده کردم.
رفتار سفارتمون در قبال شهروند ایرانی جای تاسف داره. یعنی دقیقا بروکراسی ایرانی رو با خودشون تا اون سر دنیا هم می برن!
بازم ممنونم. اگه تجربه ای در خور به دست آوردم حتما برای سایر دوستان بازگو می کنم.
پاینده و شاد باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: abedi110
(2014-01-12 ساعت 20:33)sepideh IR نوشته:  
(2014-01-12 ساعت 20:13)sania.m نوشته:  من می خوام بدونم اگه ازدواج در یک کشور دیگه انجام شه و در شناسنامه ازدواج ثبت نشده باشه و فقط سند ازدواج اون کشور ثالث رو داشته باشیم روز مصاحبه بهمون ایراد می گیرند؟ خیلی ممنون

سلام
سينا جان من در ايران زندگى نميكنم كه بخوام از شناسنامه استفاده كنم و چون من هرگز به ايران برنميگردم كارى هم به سفارت جمهورى اسلامى ندارم كه بخواد تاييد كنه ولى اگر در ايران ساكن هستيد و مشكلى نداريد ميتونيد بريد سفارت ايران كه ازدواجتون رو وارد سيستم كنه اين رو در نظر بگيريد كه همسر من مسيحى هستش و اصلا سفارت ازدواج مارو تاييد نميكنه به دو دليل ما كشور ثالث ازدواج كرديم يك من ايران نميتونم بيام دو همسرم مسلمان نيست شما اگر هر دو ايران هستيد و شرايط ازدواج رو از لحاظ دولتى داريد نيازى به كشور ثالث نداريد
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
بنده چند سال پيش از ايران اومدم بيرون و پناهنده شدم و الان جواب ساسي اوروپارو دارم يعني پاسپورت آبي اروپا نامزد بنده ايران هستن ميخوام بددونم ما ميتونيم بريم گرجستان يا ارمنستان ازدواجمون رسمي كنيم تا من بتونم همسرمو بيارم اروپا از چه طريقي ميشه لطفاً كمك كنين
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-08-08 ساعت 03:55)derakhtekhatereh نوشته:  سلام ما در کشور گرجستان ازدواجمون رو ثبت کردیم خیلی راحت و ساده

اول  رفتیم دفتره ثبت سند ازدواج و پاس من و همسرم و کل مدارک هویت مون رو ترجمه کردیم به زبان گرجی و  ٢ تا شاهد هم بردیم و  ١٠دقیقه بعد  بدون حتی  ١ ریال ما  ازدواجمون رو ثبت کردیم .یک نکته فراموش نکنید ما در ارمنستان مدارک ازدواجمون رو از گرجی به  انگلیسی ترجمه کردیم چون زبان گرجستان رو انقدر همه نمیدونن.
Big Grin

با پاس ايراني؟!؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان