کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ثبت ازدواج در کشور ثالث
سلام دوستان, من میخوام در کشور ترکیه ازدواج کنم ولی متاسفانه نظرات شما رو خوندم همه گفتین گرجستان...آخه من زبان استانبولی بلدم و واسم ترکیه خیل راحت تره... مشکلات چیه واسه ترکیه؟ راهنمایی کنید خواهش میکنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
درضمن من میخوام که عقد دینی هم انجام بشه که فقط ترکیه این کار رو انجام میده و چاره ای جز ترکیه ندارم..کسی در دبی ازدواج کرده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-03 ساعت 14:40)hodaras نوشته:  درضمن من میخوام که عقد دینی هم انجام بشه که فقط ترکیه این کار رو انجام میده و چاره ای جز ترکیه ندارم..کسی در دبی ازدواج کرده؟

دوست عزیز اگر همسرتون آمریکایی هست , کنسولگری/سفارت امریکا در امارات کار های ازدواجی رو انجام نمیده , دوستان گرجستان رو پیشنهاد میکنند چون سریع تر انجام میشه و کاغذ بازیهاش کم تر , ولی تصمیم با خودتون هست که هر جا بنظرتون راحت تر هستید , همونجا ازدواج کنید , من و همسرم در استانبول ازدواج کردیم , فکر میکنم شما چون عقد شرعی هم میخواهید انجام بدید , کنسولگری ایران باهاتون هم کاری میکنه ,البته با ما هم همکاری کرد برای مدارک اولیه ! ولی ما دیگه نمیخواستیم ثبت ایرانی هم بکنیم ازدواجمون رو . میتونید باهاشون تماس بگیرید و مراحل و زمان بندی رو ازشون سوال کنید , راستی در مورد آنکارا هم تحقیق کنید , اگه اونجا هم میشه این کار رو انجام داد , خود آنکارا شهر خیلی خوبی بود و رفتار مردمش زمین تا آسمون با استانبول فرق داشت ! با اینکه استانبول شهر زیبا تری ولی من از آنکارا خیلی بیشتر خوشم اومد , فکر کردم شاید بخواهید اونجا رو هم امتحان کنید ! براتون آرزوی خوشبختی دارم Rolleyes
CR1/IR1
ارسال مدارک  April 11th 2014 :
شماره رسید April 14th 2014 :
Sept 8th 2014: Approved
October 6th 2014 ( Jan 23rd 2015 !) : case number
آنکارا  
: May 15th  رسیدن مدارک به NVC
: June 19th  تکمیل پرونده
Interview : Finally ! Smile     April11th 2016
مقصد :  Oklahoma City
️ویزا یک ضرب
ورود به امریکا May17th 2016 :
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Green Card : June 21st 2016 [/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: Pargosha ، hodaras
سلام دوستان
خلاصه وضعیت من به این صورت است که من خودم دو هفته پیش به امریکا ورود کردم از طریق ویزای مهاجرتی جهت اخذ گرین کارته خانوادگی که از طریق پدرم و برای فرزند مجرد بالای ۲۱ سال اقدام شده بود و بعد از ۸ سال وقت سفارت دادند .

حال من با دوست دخترم مدتی نزدیک به ۸ سال است که اشنا هستم و به خاطر شرایط اداره مهاجرت امریکا نتوانستم ازدواج کنم

الان که کارهای صدور گرین کارت انجام شده و سوشال سکیوریتی من امده به خاطر شرایط کاری مجبور به بازگشت به ایران شدم

حال من و دوست دخترم قصد ازدواج داریم ولی چون نمیتوانیم در ایران عقد ثبت کنیم میخواهیم این کار را در کشور ثالث یعنی گرجستان که با پاسپورت عقد بین المللی ثبت میکنند این کار را انجام بدهیم

درخواست و سوال من از شما این است که ایا با عقد نامه بین المللی و ثبت نشدن عقد در شناسنامه هر دو که در حال حاظر مجرد هستیم و هیچ عقدی قبلا نداشتیم میتوانیم برای خانمم تقاضای گرین کارت کنیم یا خیر؟

وایا اداره مهاجرت سوالی در مورد اینکه چرا در شناسنامه عقد ثبت نشده و فقط عقد نامه بین المللی داریم مطرح میشود یا خیر؟

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter
ممنون میشم از روند کارهاتون و پیشرفتش بفرمایید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-09 ساعت 23:34)homayoon_civil نوشته:  سلام دوستان
خلاصه وضعیت من به این صورت است که من خودم دو هفته پیش به آمریکا ورود کردم از طریق ویزای مهاجرتی جهت اخذ گرین کارته خانوادگی که از طریق پدرم و برای فرزند مجرد بالای ۲۱ سال اقدام شده بود و بعد از ۸ سال وقت سفارت دادند .

حال من با دوست دخترم مدتی نزدیک به ۸ سال است که اشنا هستم و به خاطر شرایط اداره مهاجرت آمریکا نتوانستم ازدواج کنم

الان که کارهای صدور گرین کارت انجام شده و سوشال سکیوریتی من امده به خاطر شرایط کاری مجبور به بازگشت به ایران شدم

حال من و دوست دخترم قصد ازدواج داریم ولی چون نمیتوانیم در ایران عقد ثبت کنیم میخواهیم این کار را در کشور ثالث یعنی گرجستان که  با پاسپورت عقد بین المللی ثبت میکنند این کار را انجام بدهیم

درخواست و سوال من از شما این است که ایا با عقد نامه بین المللی و ثبت نشدن عقد در شناسنامه هر دو که در حال حاظر مجرد هستیم و هیچ عقدی قبلا نداشتیم میتوانیم برای خانمم تقاضای گرین کارت کنیم یا خیر؟

وایا اداره مهاجرت سوالی در مورد اینکه چرا در شناسنامه عقد ثبت نشده و فقط عقد نامه بین المللی داریم مطرح میشود یا خیر؟

ممنون

چیزی که براتون می نویسم قانون اداره مهاجرت هست

در اکثر کشورهای غربی ازدواج یک برگهء اداری است پس فقط داشتن گواهی دولتی یا اداری از نظر ثبت و قانونی بودن ازدواج کفایت می کنه

برای دوست دخترت که می خوای اقدام کنی می تونی بدون در نظر گرفتن ازدواج رسمی هم اقدام کنی که بهش میگن ویزای k3
در این نوع ویزا داشتن عقدنامه الزامی نیست
ولی اگر دوست داشته باشی ویزاهای ازدواجی اقدام کنی مثل CR1 باید عقدنامه در ایران داشته باشی یا گواهی ازدواج در کشور ثالث
اول خوب در این خصوص تحقیق کن بعد اقدام کن
که با ذهن باز اینکار رو انجام بدی
CR1 PD:27OCT2014
Approve : 7 Jan 2015
دریافت کیس نامبر : Jan 2015
دریافت اینویس نامبر : march  2015
فرم DS-261 , پرداخت 320$ 120 $: March 2015
ارسال مدارک نهایی : Jun 2015
اعلام نقص مدارک : Dec 2015 رفع dec 2015
تکمیل پرونده از NVC به سفارت 19 feb
تکمیل تا مصاحبه 120روز
مصاحبه : آنکارا یکضرب
آرامش-خوشحالی-کودتا-ترس-نگرانی-آرامش
خوشحال بودیم ویزا گرفتیم حالا خوشحالیم که زنده ایم.
ورود به آمریکا30 جولای
گیرین 10 اکتبر

==============
همیشه معجزه ای در حال اتفاق هست گوش بزنگ باش.
پاسخ
تشکر کنندگان:
خلاصه وضعیت من به این صورت است که من خودم دو هفته پیش به آمریکا ورود کردم از طریق ویزای مهاجرتی جهت اخذ گرین کارته خانوادگی که از طریق پدرم و برای فرزند مجرد بالای ۲۱ سال اقدام شده بود و بعد از ۸ سال وقت سفارت دادند .

حال من با دوست دخترم مدتی نزدیک به ۸ سال است که اشنا هستم و به خاطر شرایط اداره مهاجرت آمریکا نتوانستم ازدواج کنم

حال من و دوست دخترم قصد ازدواج داریم ولی چون نمیتوانیم در ایران عقد ثبت کنیم میخواهیم این کار را در کشور ثالث یعنی گرجستان که  با پاسپورت عقد بین المللی ثبت میکنند این کار را انجام بدهیم

ممنون

دوست عزیز من و همسرم هم ازدواج بین المللی انجام دادیم و در شناسنامه ایرانی ثبت نکردیم . سند ازدواج بین المللی همه جای دنیا معتبر هست , غیر از کشور کوفتی خودمون ! نگران نباشید , با توجه به تجربه خودم و دوستان دیگه که به همین شیوه ازدواج کردند , هیچ کدام در مورد ثبت نکردن ازدواج ایرانی سوال جواب نشدیم . همین سند برای درخواست مهاجرت برای همسرتون پذیرفته هست . البته اضافه بر صحبت های دوستمون Ep30lon , شما چون هنوز سیتیزن نشدید ویزای K3 رو نمیتونید apply کنید , ویزای K3 ,ویزای غیر مهاجرتی برای همسر سیتیزن هستش . کیس شما F2A خواهد بود .
CR1/IR1
آنکارا  
️ویزا یک ضرب
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter

ممنون

دوست عزیز من و همسرم هم ازدواج بین المللی انجام دادیم و در شناسنامه عقد ایرانی ثبت نکردیم . سند ازدواج بین المللی همه جای دنیا معتبر هست , غیر از کشور کوفتی خودمون ! نگران نباشید  , با توجه به تجربه خودم و دوستان دیگه که به همین شیوه ازدواج کردند , هیچ کدام در مورد ثبت نکردن ازدواج ایرانی سوال جواب نشدیم . همین سند برای درخواست مهاجرت برای همسرتون پذیرفته هست . البته اضافه بر صحبت های دوستمون Ep30lon  شما چون هنوز سیتیزن نشدید ویزای K3  رو نمیتونید apply کنید , ویزای K3 ,ویزای غیر مهاجرتی برای همسر سیتیزن هستش . کیس شما F2A خواهد بود .
CR1/IR1
آنکارا  
️ویزا یک ضرب
پاسخ
تشکر کنندگان: Pargosha
سلام من قصد ازدواج بين المللي در تركيه را داشتم با خواندن اين فاروم ديدم گرجستان خيلي راحت تر و مناسب تر هست ، حالا ميخواستم بپرسم كه اروپا اين مدرك رو قبول داره ، و پله ي اول براي شروع چيه؟ من حدودا مرداد با نامزد المانيم قصد ازدواج بين المللي داريم ، ممنون ميشم كمكم كنين
پاسخ
تشکر کنندگان:
درورد بر شما
@Sosonia@ مراحل ازدواج در آلمان رو میدونید چگونه است ؟ مدارک و چیزایی که نیاز داره چیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام من از كانادا و نامزدم از ايران عازم گرجستان هستيم تا ازدواج كنيم ايا بعد از اينكار امكان ثبت ازدواج ايراني در سفارت رو داريم ؟ اگر پاسخ مثبت هست چ مداركي نياز داريم ؟ ضمنا من از طريق پناهنگي اقامت كانادا رو گرفتم ايا ثبت ازدواج ايراني براي اسپانسر شدن همسرم در اداره مهاجرت مشكلي ايجاد ميكنه يا ب هيچ وجه متوجه نميشن؟ ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوباره
از دوستان نسبت به ازدواج در یکی از کشورهای اروپایی اطلاع دارند
آلمان ، فرانسه،اسپانیا ، ایتالیا از دوستان اگه اطلاعی داشته باشند ممنونمیشم که به اشتراک بزارید Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
اگر كسي ازدواجش رو در كشور گرجستان ثبت كرده باشه شرايط طلاق به چه صورت هست كسي اطلاعي داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow
سلام
در رابطه با ازدواج بین المللی تو مکزیک کسی مطلبی میدونه ؟ لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره بگه خیلی ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من نامزدم المانی هستش و مسلمان نیست
عقد شرعی تو گرجستان امکان داره؟اونجا میتونه مسلمان بشه؟مدارکی که اقا همت بابت مسلمان شدن و ازدواج میده به تایید سفارت ایران هست؟
لطفا توضیح بیشتری بدید و شرایط رو هم بفرستید
خیلی متشکرم
علی
ایمیل.
jewelry418@gmail.com

من هم عقد شرعی انجام دادم داخل گرجستان
اونجا هم داخل تفلیس قدیم داخل مسجد جامع قدیم حاج آقا همت زبان فارسی هم صحبت میکنه و شیعه هم هست .
تشریف ببرید سلام ما هم برسونید .
در ضمن کمی هم انگلیسی بلد باشی تو گرجستان کارت راه می افته
اصلا نگران زبان نباشید

اگر میخواهید واقعا اقدام کنید موارد زیادی هست که باید بدونید
پیام بدید تا شماره تماس بدم خدمتتان
[/quote]
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان