کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
(2014-08-19 ساعت 10:53)parisan نوشته:  با سلام
من دفتر پستی ptt merkezi رو انتخاب کردم میخواستم بدونم که آیا شنیه ها هم باز هست؟
و دوم اینکه اگه شنبه تعطیل بود میتونم به یه دفتر دیگه تغییرش بدم؟
عجله دارم خیلی....

شنبه ها باز نیست . میتونی تغییر بدی
تشکر کنندگان:
(2014-08-19 ساعت 18:37)parisan نوشته:  
(2014-08-14 ساعت 13:40)lotttery2015 نوشته:  سلام دوستان محبت میکنید لیست هزینه هایی رو که از اول تا حالا کردین اعلام بفرمایید . هزینه هایی مثل واکسن . ترجمه مدارک . بلیط هواپیما و هتل مدیکال.مصاحبه و چیزهای دیگه . حدودا کلا چقدر باید هزینه کرد . من از برندگان 2015 هستم خواهش میکنم کمک کنید . اگه ریزش رو هم نگفتین بگین کل این پروسه میانگین چقدر هزینه داره ؟
(هزینه ها به تومان).
1-ارسال فرمهای خواسته شده به kcc با پست DHL 131000
2-هزینه صدور پاسپورت بین 30000 تا 50000(در این مورد باید زود اقدام به گرفتن پاسپورت بکنید چون آماده شدنش زمانبره .حد اقل 20 روز)
3-گرفتن کارت زرد واکسیناسیون از ایران (تهران .انیستیتو پاستور و مشهد ساختمان ابن سینا ) هزینه ویزیت 20000وصدور کارت50000-هزینه برخی آزمایشات به صلاح دید پزشک 38000+هزینه واکسن آنفولانزا 35000 -واکسن های کزاز و دیفتری بدون پرداخت هزینه در مراکز بهداشت.هپاتیتو نمیدونم.
یک نکته مهم در مورد واکسیناسیون اینه که تا میتونی واکسن هارو اینجا بزنید چونکه خیلی خیلی ارزونتر تموم میشه.
4-هزینه ترجمه مدارک و تایید از سوی وزارت کشور بین 90000تا150000
5-هزینه رزرواسیون هتل برای مراجعه جهت مصاحبه در آنکارا یک هفته اقامت میشه 1000000 (siyav hotel)البته اگه کارای شما به مراجعه دوم بخوره و سریعتر بخواین برگردین یک شب هزینشو بر میگردونن و بقیشو بهتون میدن اگر هم که بیشتر موندین به ازای هر شب 45$
یک نکته مهم (تجربه شخصی)اگه میخواین تو مدت اقامت در آنکارا آرامش داشته باشین حتما برین هتل و این حرف افرادی که پانسیونو از این جو رجاها رو معرفی میکنن اصلا گوش ندین.چونکه شما که طرفو نمیشناسین شاید کلاهبردار باشه.حالا در این مورد اگه سوال داشته باشی میتونم دقیقتر دلیلمو توضیح بدم.
6-هزینه بلیط هواپیما ، بین 800000 تا 1000000 این مهمه که برای رزرو بلیط زمان خیلی مهمه اگه زمان حرکتتون مشخصه برای خرید بلیط اقدام کنید و حتما حتما بلیط بت برگشت open بگیری چون برای تغییر زمان برگشی لازم نباشه 40 تا 100 $ هزینه کنید .پرواز ماهان خیلی خوبه+ هزینه عوارض خروج از کشور 75000.
7-هزینه مدیکال در آنکارا حد اقل 170$ و اگه واکسناتون کامل نباشه میتونه تا 300$ هم بیشتر بشه .البته اینو هم بگم که به احتمال زیاد واکسن آبلمورغونو بهتون بزنن که میشه 80$ .
8-مراجعه به سفارت و هزینه هاش 330$
9- هزینه خوراک در ترکیه خیلی با ایران فرقی نمیکنه هر وعده نهار از 10لیر شروع میشه تا بالاتر -صبحانه در طول مدت اقامت توسط هتل هست.
رفت و برگشت از فرودگاه به هتل و از هتل به فرودگاه -توصیه میکنم که ترنسفر بگیرین اگه نه در مقابل در خروجی فرودگاه آنکارا اتوبوسهای havash هست که با 10لیر شما رو به مرکز شهر میرسونه برای برگشت هم همینطور.
امیدوارم که یکضرب ویزا بگیرین ولی اگه بهتون AP خورد و کارتون برای مراحل اداری به عقب افتاد بعضی هزینه ها مثل:
هتل
هواپیما
واکسیناسیون در ایران (البته اگه مراجعه مجددتون بیشتر از 6 ماه بشه)
مدیکال در آنکارا170$
خوارک در مدت اقامت
تکرار میشه

حدوداً نفری 4 میلیون
تشکر کنندگان: Samia ، Ninashd ، babisondes ، sanix

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان