کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
(2016-08-11 ساعت 13:59)Kami R نوشته:  درود بر همه اعضای قدیمی و جدید(مثل خودم)
امیدوارم که این دوره‏ ی طولانی و سخت رو کنار هم، کمی راحت تر بگذرونیم و البنه با کمک پیشکسوتان جمع   Wink
مطالب این گروه رو دوره کردم، خیلی مفید بود. با اجازه بزرگان جمع، از این به در خدمتتون هستم.
چون قسمت امضای من فعال نیست که نمیدونم چطور میتونم درستش کنم   Sad   ارسال مدارک 18.2.2016 , PD 24.2.2016
واسه شروع 2تا سوال داشت اگه کسی بتونه راهنمایی کنه، ممنون میشم.
1- الان با گذشت 5.5 ماه و عدم دریافت Approve تا این لحظه، بابد اقدامی کنم یا باید کماکان صبور باشم(که از الزامات این پروسه اس)
2- این F2A حدود 4 ماه هست که فقط 15 روز جلو رفته!! کسی میدونه What's going on دقیقا   Cool

سلام دوست عزیز خوش آمدید
1- کماکان صبور باشید
2- بولتن از ماه اکتبر روند عادی خودش را پیدا خواهد کرد
بازمانده لاتاری 2014  
PD 30 Sep و Approve  5 march و case and invoice number 26 June و DS261 11 July وPayment 120$ 22 July و Payment 325$ 27 July و DS260 8 August               و
documents sending to NVC 31 َAugust و receiving documents by NVC 2 september و complete letter 30 September و2016 interview April 24 و  آپدیت دوخطی 2017 may 5 و کلیر و ویزا June 14 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، Kami R
(2016-08-12 ساعت 10:44)جواد حبيبي نوشته:  درود بر همه اعضای قدیمی و جدید(مثل خودم)
.......

سلام دوست عزیز خوش آمدید
1- کماکان صبور باشید

آقا جواد، سپاس از پاسخ سریع شما
1- چون توی سایت USCIS واسه California Service Center زمان رو 5 ماه زده بود گفتن شاید موردی باشه. چشم، صبر بیشترم آرزوست   Big Grin
2- چک کزده بودم، 2015 این جوری نبوده ولی امروز 2014 رو دیدم، مثل امسال بوده. دلیلش رو میدونید؟

بازم سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، جواد حبيبي
(2016-08-12 ساعت 21:51)Kami R نوشته:  
(2016-08-12 ساعت 10:44)جواد حبيبي نوشته:  درود بر همه اعضای قدیمی و جدید(مثل خودم)
.......

سلام دوست عزیز خوش آمدید
1- کماکان صبور باشید

آقا جواد، سپاس از پاسخ سریع شما
1- چون توی سایت USCIS واسه California Service Center زمان رو 5 ماه زده بود گفتن شاید موردی باشه. چشم، صبر بیشترم آرزوست   Big Grin
2- چک کزده بودم، 2015 این جوری نبوده ولی امروز 2014 رو دیدم، مثل امسال بوده. دلیلش رو میدونید؟

بازم سپاس

سلام دوست عزیز
تعدادی از بازماندگان لاتاری از سال 2014 هستند که بعدا با اقدام همسرانشان در کاتگوری F2A اقدام کردند و ترافیک تقاضا و بررسی را بالا برده اند ضمن اینکه انتهای سال ویزایی هستیم و بر اساس سهمیه باقیمانده از این سال بولتن را تنظیم می کنند
بازمانده لاتاری 2014  
PD 30 Sep و Approve  5 march و case and invoice number 26 June و DS261 11 July وPayment 120$ 22 July و Payment 325$ 27 July و DS260 8 August               و
documents sending to NVC 31 َAugust و receiving documents by NVC 2 september و complete letter 30 September و2016 interview April 24 و  آپدیت دوخطی 2017 may 5 و کلیر و ویزا June 14 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: Kami R ، smpf
(2016-08-14 ساعت 14:05)جواد حبيبي نوشته:  درود بر همه اعضای قدیمی و جدید(مثل خودم)
.......

سلام دوست عزیز
تعدادی از بازماندگان لاتاری از سال 2014 هستند که بعدا با اقدام همسرانشان در کاتگوری F2A اقدام کردند و ترافیک تقاضا و بررسی را بالا برده اند ضمن اینکه انتهای سال ویزایی هستیم و بر اساس سهمیه باقیمانده از این سال بولتن را تنظیم می کنند

درود و سپاس

به خودم قول دادم چه اینجا باشم و چه کارا ردیف بشه  Big Grin  ، اطلاعاتی که کسب کردم رو تا سالها بعد در اختیار اعضای جدید قرار بدم(البته ابن همون کاریه که شما پیشکسوت ها دارین انجام میدید)

بازم مزاحم میشم  Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، bsbali ، جواد حبيبي ، soruosh
سلام دوستان یه سوالی داشتم
چقدر احتمال داره به کسی که توسط همسرش واسش درخواست داده شده و در کتگوری F2A قرار گرفته در طول مدت انتظار ویزای توریستی بدن تا پیش همسرش امریکا باشه تا کاراش درست بشه؟ کسی بوده که چنین تجربه ای داشته باشه؟
با تشکر از کمکتون
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf
(2016-08-26 ساعت 16:50)hamid87 نوشته:  سلام دوستان یه سوالی داشتم
چقدر احتمال داره به کسی که توسط همسرش واسش درخواست داده شده و در کتگوری F2A قرار گرفته در طول مدت انتظار ویزای توریستی بدن تا پیش همسرش آمریکا باشه تا کاراش درست بشه؟ کسی بوده که چنین تجربه ای داشته باشه؟
با تشکر از کمکتون

سلام. ميتونيد شانستون را امتحان كتيد ولي تجربه نشان داده كه احتمال دادن ويزاي توريستي به كسي كه پرونده باز مهاجرتي داره خيلي خيلي كمه
در نهايت اگر ميخواهيد اقدام كنيد بايد سريع اقدام كنيد. چون تا گرفتن وقت سفارت براي مصاحبه. و صد البته اتمام دوره كليرنس همون دو سالي ميشه كه شما با پرونده مهاجرتي تون بخواهيد بريد
من خودم فرمهاش را انلاين پر كردم براي سفارت ابوظبي. اما گرفتن وقت مصاحبه به قدري طولاني و سخت بود كه ترجيح دادم كلاً پروسه ويزاي توريستي را بي خيال بشم. چون فقط يك هزينه اضافي بود. تازه بازم كليرنس ميخوردم و شش ماه علافي اخرشم ريجكت ميكردند

نميدونم شرايط همسرتون در امريكا چطوره ؟ اما اگه تازه گرين كارت كرفتند و هنوز كار و زندگي در امريكا تشكيل ندادند ، فكر كنم عاقلانه ترين كار براي اينكه بينتون فاصله نيفته همون گرفتن پاس سفيد ايشان است.
يعني ايشان اين دو سال انتظار براي پرونده شما را به شما بپيوندند
البته مشروط به اينكه مطمئن باشيد در امريكا كواسپانسر داريد كه در جريان پرونده شما به مشكل نخوريد
و نزديك مصاحبه شما ايشان به امريكا مراجعت كنند كه اثبات بشه شما قراره به همسرتون در امريكا بپيونديد
جامانده از لاتاري ٢٠١٤-  F2A- تاريخ PD: 3 nov 2014 - انتقال پرونده بدون اقدام  ازمركز ورمونت به مركز كاليفرنيا در ٢٦ آگوست - دريافت پرونده در مركز كاليفرنيا ٨ سپتامبر - تاريخ اپروو ٢٨ سپتامبر -مصاحبه آنكارا-  كامپليت فرم ٢٦٠ در تاريخ ٢٩ نوامبر ٢٠١٥ - دريافت ايميل كامپليت ١٧ دسامبر٢٠١٥- مصاحبه 7jun 2016-مجدد كليرنس -
23 sep دوخطي -
11oct  o
١٣ اكتبر ٢٠١٦  دريافت نامه كلير
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، جواد حبيبي
ممنونم از پاسختون
حالا فرض کنید قبل از درخواست مهاجرت، درخواست ویزای توریستی بدیم، بعد که رسید امریکا اونوقت درخواست F2A بدیم. شدنی هست؟
اگه تایم کلیرنس رو درنظر نگیریم خود پروسه ویزای مهاجرتی از درخواست تا سفارت چقدر طول می کشه با توجه به تجربه شما؟
مرسی

(2016-08-26 ساعت 20:01)Farnood1234 نوشته:  
(2016-08-26 ساعت 16:50)hamid87 نوشته:  سلام دوستان یه سوالی داشتم
چقدر احتمال داره به کسی که توسط همسرش واسش درخواست داده شده و در کتگوری F2A قرار گرفته در طول مدت انتظار ویزای توریستی بدن تا پیش همسرش آمریکا باشه تا کاراش درست بشه؟ کسی بوده که چنین تجربه ای داشته باشه؟
با تشکر از کمکتون

سلام. ميتونيد شانستون را امتحان كتيد ولي تجربه نشان داده كه احتمال دادن  ويزاي توريستي به كسي كه پرونده باز مهاجرتي داره خيلي خيلي كمه
در نهايت اگر ميخواهيد اقدام كنيد بايد سريع اقدام كنيد. چون تا گرفتن وقت سفارت براي مصاحبه. و صد البته اتمام دوره كليرنس  همون دو سالي ميشه كه شما با پرونده مهاجرتي تون بخواهيد بريد
من خودم فرمهاش را انلاين پر كردم براي سفارت ابوظبي. اما گرفتن وقت مصاحبه به قدري طولاني و سخت بود كه ترجيح دادم كلاً پروسه ويزاي توريستي را بي خيال بشم. چون فقط يك هزينه اضافي بود. تازه بازم كليرنس ميخوردم و شش ماه علافي اخرشم ريجكت ميكردند

نميدونم شرايط همسرتون در امريكا چطوره ؟ اما اگه تازه گرين كارت كرفتند و هنوز كار و زندگي در امريكا تشكيل ندادند ، فكر كنم عاقلانه ترين كار  براي اينكه بينتون فاصله نيفته همون گرفتن پاس  سفيد ايشان است.
يعني ايشان اين دو سال انتظار براي پرونده شما را به شما بپيوندند
البته مشروط به اينكه مطمئن باشيد در امريكا كواسپانسر داريد كه در جريان  پرونده شما به مشكل نخوريد
و نزديك مصاحبه شما ايشان به امريكا مراجعت كنند كه اثبات بشه شما قراره به همسرتون در امريكا بپيونديد
پاسخ
پروسه f2A در حدود دو سال زمان ميبره كه ممكنه براي بعضي ها بيشتر هم بشه
من خودم الان دو ساله كه منتظرم. هنوز هم كلير نشدم و ممكنه دو سه ماه ديگه معطل باشم
شما بين ٢ تا ٢ سال و نيم حساب كنيد
چون اكثراً مجدداً كليرنس ميخورند مگر اينكه شغل دولتي يا سربازي نداشته باشند
ما دو ساله كه چوب صداقتمون را در نرشتن صادقانه شغلمون در فرم هامون را ميخوريم
دو ساله از خانواده جدا هستيم چون گفتيم كه در اداره دولتي كار ميكرديم
اگر نوشته بودم خانه دار ديگه اين داستانها را نداشت
درس عبرت بشه براي سايرين
جامانده از لاتاري ٢٠١٤-  F2A- تاريخ PD: 3 nov 2014 - انتقال پرونده بدون اقدام  ازمركز ورمونت به مركز كاليفرنيا در ٢٦ آگوست - دريافت پرونده در مركز كاليفرنيا ٨ سپتامبر - تاريخ اپروو ٢٨ سپتامبر -مصاحبه آنكارا-  كامپليت فرم ٢٦٠ در تاريخ ٢٩ نوامبر ٢٠١٥ - دريافت ايميل كامپليت ١٧ دسامبر٢٠١٥- مصاحبه 7jun 2016-مجدد كليرنس -
23 sep دوخطي -
11oct  o
١٣ اكتبر ٢٠١٦  دريافت نامه كلير
٢٠ اكتبر ايشود
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، Kami R ، جواد حبيبي
Wink 
درود

طبق پیش بینی و تجربه دوستان پیشکسوت بولتن برای ماه اکتبر یه تکونی خورد ولی در حد یک ریشتر  Big Grin
بعد از چهار ماه درجا زدن، گفنم 3-4 ماه میاد اینوری که "زهی خیال باطل"   Sad

کسی تفسیری داشته باشه، خوشحال میشم بشنوم و خانواده ای را از نگرانی براهند    Tongue
پاسخ
(2016-09-09 ساعت 10:28)Kami R نوشته:  درود

طبق پیش بینی و تجربه دوستان پیشکسوت بولتن برای ماه اکتبر یه تکونی خورد ولی در حد یک ریشتر  Big Grin
بعد از چهار ماه درجا زدن، گفنم 3-4 ماه میاد اینوری که "زهی خیال باطل"   Sad

کسی تفسیری داشته باشه، خوشحال میشم بشنوم و خانواده ای را از نگرانی براهند    Tongue

تفسیر من اینه تو اون ماه درخواست زیاد بوده نوامبر 2014. ولی دلیل نمیشه ماهای بعد درخواست کم بوده باشه Big Grin Smile و اینظوری که بازم باید ماه ها در انتظار باشیم
ولی خدا کنه ی پرش داشته باشیم من عاشق پرشم البنه نه رو به عقب خخخ
خودم
کیس ازدواج با فرد گرین کارتی(f2a)
ارسال مدارک: اکتبر 2015
اپروو مدارک:دسامبر2015 (pd)
اپروو کیس : می 2016 تعیین سفارت (ارمنستان)
ایمیل شروع مراحل nvc جدول دوم بولتن: جون 2017
ایمیل درخواست حامی مالی:اگوست2017
ارسال فرم حامی مالی: سپتامبر2017
ایمیل نوبت مصاحبه: دسامبر2017
نوبت مصاحبه: : ژانویه2018
ویزا: نقص مدرک (نبود کپی پاسپورت همسرم و پرینت مکالمات)
پست مدارک اضافی: 20ژانویه 2018از طریق پست داخل ارمنستان
اپدیت های کیس: 22ژانویه ap (دوخطی)، 26فوریه (ریفیوز قانون ترامپ) و ایمیل بررسی ویور، 25ژوئن فرم 5535 و ap شدن,
1نوامبر 2019 or, 27نوامبر ایمیل کپی پاس, 2دسامبر ایمیل رینیو مدیکال برای گرفتن ویزا , 10 دسامبر وقت دکتر, 17 دسامبر فینگر پرینت , 18 دسامبر صدور ویزا Tongue 
و.....

برادرم
لاتاری برای دو کیس
2018 HAS NOT BEEN SELECTED
2019 HAS NOT BEEN SELECTED
پاسخ
تشکر کنندگان: Kami R ، smpf
درود بر همه‏ ی انتظارکشندگان Big Grin
یه سوال، کیس ما، الان حدود 9 ماه هست که به مرکز کالیفرنیا ارسال شده ولی خبری از اپروو نیست  Sad
الف- کماکان انتظار
ب- تماس
ج- ایمیل
د- هیچکدام؟
F2A
جامانده2015
ارسال
پانزدهم Feb2016
تایید دریافت
هجدهم Feb2016
آپروو بعد از 895 روز
Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
به نظر می‏ آد "همه رفتند کسی دور و برم نیست" Sad Sad Sad
F2A
جامانده2015
ارسال
پانزدهم Feb2016
تایید دریافت
هجدهم Feb2016
آپروو بعد از 895 روز
Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
گزينه الف بهترين گزينست، ولى براى آروم شدن خودت از گزينه ب و ج هم استفاده كنيد

كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی
پاسخ
تشکر کنندگان: Kami R ، karo.eng
(2016-11-23 ساعت 21:12)hamidoo_b نوشته:  گزينه الف بهترين گزينست، ولى براى آروم شدن خودت از گزينه ب و ج هم استفاده كنيد

سپاس از پاسخ شما
فقط داشتم امضای شما رو نگاه می‏ کردم، 13 ماه هست که هنوز جواب AP نیومده!(عجب صبری خدا دارد)
موفق باشید
F2A
جامانده2015
ارسال
پانزدهم Feb2016
تایید دریافت
هجدهم Feb2016
آپروو بعد از 895 روز
Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-24 ساعت 10:27)Kami R نوشته:  
(2016-11-23 ساعت 21:12)hamidoo_b نوشته:  گزينه الف بهترين گزينست، ولى براى آروم شدن خودت از گزينه ب و ج هم استفاده كنيد

كتگوري: F2A
تاريخ ارسال مدارك:22 2014jan
تاريخ اپروو:4 2014march
دريافت كيس نامبر:24 2014april
دریافت اینویس نامبر: 17 2015feb
DS261 و پرداخت 120$ : 01 2015march
تحویل مدارک AOS به ان وی سی: 30 2015march
پرداخت 325$ و تکمیل ds260م : 2015july 5
تکمیل مدارک: 4 2015august
مصاحبه : 17 2015nov آنکارا
کلیر: بعد از 4ماه

اصطلاحات سربازی