کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازماندگان لاتاري (F2A)
(2013-09-27 ساعت 23:19)User نوشته:  من هم فكر مي كنم كه ١٣٠براي ازدواجي ها است اما ٨٢٤ براي كساني كه از قبل زن و شوهر بوده اند (مثالش همين برنده هاي لاتري كه بيشتر از دوسال قبل ازدواج كرده بودند و يميشون نتونسته ويزا بگيره)

به نظرم اين فرم ٨٢٤ بدليل اينكه نيازي به انتظار براي كارنت شدن نداره و محدوديت ويزا درباره اش اجرا نميشه سريعتر است.
بهترين جواب رو بايد از اداره مهاجرت كرفت اما خوب، سايتش هم به وضوح توضيح داده.

مرسي از دوستان براي اين بخث سازنده.

اما در ایمیلی که سفارت در روزهای بی ویزایی به من داد اینو نوشته:
Once the DV winner principle applicant travels to U.S. he may file an I-130 immigrant visa on your behalf. As a result you can may receive an immigrant visa as the spouse of a green card holder after your file completes the waiting period for the F2A visa category. You may click on www.uscis.gov for detailed information about how green card holders can bring their spouses to U.S. as immigrants.
و تاکید بر فرم 130 شده
CATEGOATY:F2A
periority date:21 oct
approval:8nov
nvc case number:13 december
case no:ANK201384****
جامانده از لاتاری 2013
پاسخ
(2013-09-26 ساعت 18:35)romance33 نوشته:  
(2013-09-26 ساعت 16:47)smpf نوشته:  
(2013-09-26 ساعت 13:38)romance33 نوشته:  امیدوارم که همگی هر چه زودتر به خانوادمون بپیوندیم.بازم هر سوالی دارین بنده در خدمتم.شاد و بهروز و پیروز باشید.

مرسي دوست غزيز شما يه دنيا اميددادين به ما ولي دوتا سوال يكي اينكه اپروو يعني چي و بعداز اون چي مشه
دوم اينكه يكي از دوستان از اسپانسر صحبت كرده اون صحت داره يا نه

دوست عزیز اپروو به معنی تایید شدن کیس و پذیرفته شدنش هستش.بله اسپانسر صحت داره.بعد از تکمیل پروسه در USCIS و فرستاده شدن کیس به NVC اونجا از شما اسپانسر میخوان که شخص متقاضی است و اگه درآمد ایشون مکفی نباشه باید از یه کو اسپانسر استفاده بشه.

یک سوال داشتم دوست عزیز.ما می تونیم قبل از رفتن به آمریکا فرمها را پر کرده و ارسال کنیم یا باید بعد از گرین کارت اقدام کنیم.
جامانده از لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، powerb ، آلیس-1980 ، alireza51
(2013-09-28 ساعت 00:08)iraj im نوشته:  
(2013-09-26 ساعت 18:35)romance33 نوشته:  
(2013-09-26 ساعت 16:47)smpf نوشته:  
(2013-09-26 ساعت 13:38)romance33 نوشته:  امیدوارم که همگی هر چه زودتر به خانوادمون بپیوندیم.بازم هر سوالی دارین بنده در خدمتم.شاد و بهروز و پیروز باشید.

مرسي دوست غزيز شما يه دنيا اميددادين به ما ولي دوتا سوال يكي اينكه اپروو يعني چي و بعداز اون چي مشه
دوم اينكه يكي از دوستان از اسپانسر صحبت كرده اون صحت داره يا نه

دوست عزیز اپروو به معنی تایید شدن کیس و پذیرفته شدنش هستش.بله اسپانسر صحت داره.بعد از تکمیل پروسه در USCIS و فرستاده شدن کیس به NVC اونجا از شما اسپانسر میخوان که شخص متقاضی است و اگه درآمد ایشون مکفی نباشه باید از یه کو اسپانسر استفاده بشه.

یک سوال داشتم دوست عزیز.ما می تونیم قبل از رفتن به آمریکا فرمها را پر کرده و ارسال کنیم یا باید بعد از گرین کارت اقدام کنیم.
دوست عزیز مدارک باید از آمریکا ارسال بشه نه از ایران.مگر اینکه کسی رو اونجا داشته باشین واسشون بفرستین اونها از اونجا بفرستن.در ضمن 420$ هم باید چک از بانکهای آمریکا باشه.

(2013-09-27 ساعت 23:59)iraj im نوشته:  
(2013-09-27 ساعت 23:19)User نوشته:  من هم فكر مي كنم كه ١٣٠براي ازدواجي ها است اما ٨٢٤ براي كساني كه از

اما در ایمیلی که سفارت در روزهای بی ویزایی به من داد اینو نوشته:
Once the DV winner principle applicant travels to U.S. he may file an I-130 immigrant visa on your behalf. As a result you can may receive an immigrant visa as the spouse of a green card holder after your file completes the waiting period for the F2A visa category. You may click on www.uscis.gov for detailed information about how green card holders can bring their spouses to U.S. as immigrants.
و تاکید بر فرم 130 شده
این هم منبع موثق.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
سلام مجدد یه تمام دوستان عزیز به خصوص جناب یوزر عزیز و جناب فضلی
من امشب با 3 تا وکیل در آمریکا تماس گرفتم و هر 3 قریب به اتفاق گفتند فرم I-130 باید پر بشه.فرم I-797 همان نامه اپروو است که از USCISبرای شما فرستاده میشود و مدارک شما از آن پس به NVC میرود.باز هم بنده بر حسب وظیفه پیگیر هستم و به محض خبر دقیق و موثق دیگه شما رو در جریان خواهم گذاشت.پاینده باشید.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
نمیدونم اینجا جاش هست یا نه ولی خانومایی که به تنهایی عازمین نظرتون چیه با هم باشیم؟ من هیوستون رو پیشنهاد میکنم به خاطر شرایط اقتصادی بهتر و البته امکان پیدا کردن کار.
هر کس موافقه لطفا پیام بده. من احتمالا اوایل نوامبر میرم و تنها هستم.
سفرنامه
case No: 19may: ABD****23/ F2A = I130: 21 Nov2013/ PD: 25 Nov2013/ /INTERVIEW: 11 AUG,2015/ approve: Apr 2-2014/ ds261 : 17 Feb 2015
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، Shahabpk ، پدی ، Saeedv13 ، khmp ، hoseinizadehir ، گل نهال ، powerb ، آلیس-1980 ، alitab ، alireza51
سلام دوستان.
سوال من در مورد افرادي هست كه از لاتاري 2013 جا موندند ولي تخصص شون مرتبط با كار و حرفه اي هست كه در امريكا شخص گرين كارت دار ميخواد ايجاد كنه.
ايا ميشه از اين افراد كه در حال حاضر به دليل پر شدن ظرفيت نتونستن ويزا بگيرند دعوت بشه تا به عنوان نيروي كاري متخصص بيان اونجا؟و براشون تقاضاي اقامت و گرين كارت بشه و اگر ميشه ممنون ميشم راهش رو اعلام كنيد.
***CN:2013AS4 _ مبدا : سيس اباد _ مقصد : ويرجينيا
پاسخ
تشکر کنندگان: parsush ، پدی ، farhad1969 ، powerb ، آلیس-1980 ، alireza51
(2013-09-28 ساعت 00:32)zanganeh نوشته:  سلام دوستان.
سوال من در مورد افرادي هست كه از لاتاري 2013 جا موندند ولي تخصص شون مرتبط با كار و حرفه اي هست كه در امريكا شخص گرين كارت دار ميخواد ايجاد كنه.
ايا ميشه از اين افراد كه در حال حاضر به دليل پر شدن ظرفيت نتونستن ويزا بگيرند دعوت بشه تا به عنوان نيروي كاري متخصص بيان اونجا؟و براشون تقاضاي اقامت و گرين كارت بشه و اگر ميشه ممنون ميشم راهش رو اعلام كنيد.

دوست عزیز فکر میکنم که با F2A زودتر از ویزای کار به نتیجه برسین.
پاسخ
دوستان من ، دوستان من!
خواهش میکنم !
من هم 2 سال پیش همین وضع را داشتم . دلم میخواست هرچه زودتر ویزا بگیرم و پیش خانوادم باشم . اما از خیال تا واقعیت راه زیادی هست . خواهش میکنم دنبال راههای عجیب قریب نرید. میدونم که عجله دارید هرچه زودتر مشکلتون حل بشه . اتفاقا امسال بخت با شما بیشتر از من یار هست . همه ی پرونده های F2A کارنت هستند و کار شما زیاد طول نمیکشه . اوایل همین تاپیک هم اینو گفتم . صبور باشید . [b]مهاجرت یک جنگه! شجاعت میخواد ، حوصله میخواد ، صبر میخواد ، استراتژی میخواد ، عملکرد درست میخواد! تا پیروز بشی![/b]
یکبار دیگه پست قبلیمو اینجا تکرار میکنم:
برای دریافت اطلاعات فقط از USCIS.GOV استفاده کنید . پسوند .GOV فقط مخصوص سایت های رسمی دولت امریکا هست. مراجعه به هر جای دیگری ممکنه اطلاعات اشتباه در اختیار شما بگذاره.
Following-to-Join Benefits Program برنامه مخصوص صدور ویزا صرفا برای بچه های زیر 21 سال ازدواج نکرده است که قبل از دریافت گرین کارت با شما زندگی میکرده اند و ربطی به درخواست ویزا برای همسر ندارد.
برای درخواست ویزای مهاجرتی برای همسر کسی که گرین کارت دریافت کرده صرفا میبایست از فرم I-130 استفاده کنید .
در صورتی که بچه زیر 21 سال ازدواج نکرده دارید که با همسرتان در ایران زندگی میکنند بعد از تایید شدن I-130 یا همون Approve شدن همسرتان توسط USCIS پرونده به NVC میره و شما باید فرم ds-260 را پر کنید که در اون اطلاعات فرزندان هم قرار میگیره و مدارک فرزندتان را هم میفرستید و بچه های شما همزمان با همسرتان به مصاحبه دعوت میشن و همزمان با صدور ویزا برای همسرتان ، ویزای FTJ برای بچه ها هم صادر میکنند . اصلا فرم I-824 مربوط به برنامه ما نمیشه و داستان یک چیز دیگه هست! اینا رو با هم قاطی نکنید لطفا!
بجامانده از لاتاری 2011
PD : April2, 2012 --F2A--  Visa Issued: September 9, 2014  خانوادگی
ورود به آمریکا 7 نوامبر 2014
لطفا در پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید!
[/url]سیتیزن از 2020[url=http://www.mohajersara.com/post-549951.html#pid549951]
پاسخ
در صورت امکان کمی هم در مورد فرزندان بالای 21 سال راهنمایی بفرمایید چون فرم i130رو فرستادم و یک فرمی برای من اومده ایا باید فرم دیگری رو بفرستم یا منتظر باشم یا فرم ساپورت رو خود به خود بفرستم و ضمنا مبلغ مورد نظر را هم که حدود 420$ بوذ رو هم فرستادم با تشکر ار شما دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، farhad1969 ، romance33 ، AsemanAbee ، powerb ، آلیس-1980 ، Shahabpk ، alireza51
عریران من شما میتواتید بدون گرین کارد برای همسرتان فرم I-130 را پر کرده و به همراه سابر مدارک به USCIS برای اپروو شدن بفرستید. USCIS نوشته باید پاسپورت مهر یا تمبری حورده باشه که نشان دهتده موقتی اقامت دایم شما در آمریکا است که فکر کنم همان مهر ورودی است که به پاسپورت میخوره.نظر شما چیه؟ این هم لینکش
کلیک کن اینجا

در قسمت مدارک موردنیاز دفت کنید
پاسخ
(2013-09-28 ساعت 03:34)zohreh36 نوشته:  در صورت امکان کمی هم در مورد فرزندان بالای 21 سال راهنمایی بفرمایید چون فرم i130رو فرستادم و یک فرمی برای من اومده ایا باید فرم دیگری رو بفرستم یا منتظر باشم یا فرم ساپورت رو خود به خود بفرستم و ضمنا مبلغ مورد نظر را هم که حدود 420$ بوذ رو هم فرستادم با تشکر ار شما دوستان

ببینید چی براتون اومده؟ آیا Approve یا تایید شدید یا فقط براتون رسید اومده . اگر تایید شدید صبر کنید تا از NVC براتون نامه بیاد . فکر نمیکنم زیاد طول بکشه . وقتی NVC نامه بده خودش بهتون میگه که چی لازم دارید . فرم ساپورت هم مربوط به همون موقع هست.
--------------------------------------------------
برای فرزندان بالای 21 سال هم در صورتی که ازدواج نکرده باشند هم میتونید درخواست بدید . توجه کنید برای هرکدام از اعضای خانواده از جمله خودتان باید یک فرم I-325a باید پر کنید بفرستید . توجه کنید که فرزند شما نباید تا زمانی که گرین کارت میگیره ازدواج کنه در غیر اینصورت پروسه گرین کارتش باطل میشه و بعد شما تا زمانی که سیتیزن نشدید نمیتونید دوباره براش درخواست بفرستید .
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
امیدوارم هیچوقت این تاپیک مثل تاپیک کلیرنس سر از 2000 به بالا صفحه نزنه .دوستان اگر وکیل مهاجرتی بسیار خوبی در حومه کالیفرنیا سراغ دارید ممنون می شم معرفی کنید.در ضمن آیا وجود وکیل در سرعت اجرای روند کار موثره؟
جامانده از لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، پدی ، dpt ، nooshshahnar ، Shahabpk ، powerb ، آلیس-1980
(2013-09-28 ساعت 18:17)iraj im نوشته:  امیدوارم هیچوقت این تاپیک مثل تاپیک کلیرنس سر از 2000 به بالا صفحه نزنه .دوستان اگر وکیل مهاجرتی بسیار خوبی در حومه کالیفرنیا سراغ دارید ممنون می شم معرفی کنید.در ضمن آیا وجود وکیل در سرعت اجرای روند کار موثره؟

سلام دوست عزیز ایشالا که اینطور نمیشه.چون همگی دوستان کم کم باید تشریف بیارن به تاپیک ازدواج با فرد گرین کارتی.وکیل نمیتونه پروسه شما رو سریعتر کنه ولی اگه میخواین دقت و سرعت عمل بالاتری داشته باشید میتونین از وکیل استفاده کنید.قوانین سایت این اجازه رو نمیده که در تاپیک عمومی وکیلی معرفی بشه ولی اگه نیاز دارید لطفاً پیام خصوصی بدین .امیدوارم بتونم کمک مفیدی براتون باشم.موفق باشید.
پاسخ
این ترجمه متن برنامه ی Following-to-Join Benefits

این بخش برای ذینفعی است که اقامت دائم از طریق یک طبقه بندی اولویت دار ویزا دریافت میکند.

اگر شما در زمانی که مشمول دریافت ویزای اقامت دائم میشوید ، ازدواج کرده اید و / یا کودکانی دارید که تا قبل از زمان دریافت اقامت دائم با شما زندگی میکنند و همزمان با دریافت ویزا به فرزندی پدیرفته نشده اند ، آنها ممکن است واجد شرایط برای پیوستن به مزایای برنامه follow-to-join benefits باشند. این به این معنی است که شما مجبور به ارائه یک فرم جداگانه I-130 برای همسر و / یا فرزندان خود نیستید . علاوه بر این، همسر و/ یا فرزندان شما لازم نیست که برای دریافت ویزا زمان اضافی صرف کنند . در این مورد ، شما به سادگی میتوانید موضوع را به اطلاع کنسولگری ایالات متحده برسانید به طوری که همسر و / یا فرزندان شما بتوانند برای دریافت ویزای مهاجرت اقدام کنند.

همسر و / یا فرزندان شما ممکن است واجد شرایط زیر برای پیوستن به برنامه follow-to-join benefits باشند اگر:

این رابطه در زمانی که شما مشمول دریافت ویزای اقامت دائم میشوید وجود داشته و هنوز هم وجود دارد، و
شما در حال دریافت ویزای مهاجرتی هستید یا پرونده ی مهاجرتی شما در وضعیت متناسب با دریافت ویزای مهاجرتی قرار دارد .

اگر عضو خانواده شما در این دسته قرار میگیرد و شما برای دریافت ویزای اقامت دائم در ایالات متحده تایید شده اید ، شما میبایست مدارک زیر ارائه نمایید :

فرم I-824، درخواست برای اقدام در برنامه یا درخواست تایید شده
یک کپی از فرم اولیه اصلی یا درخواستی که در مورد وضعیت مهاجرت شما اعمال شده است .
یک کپی از فرم I-797، مقررات بعد از تایید درخواست مهاجرت
یک کپی از فرم I-551 (گرین کارت)

اگر شما در ایالات متحده هستید و هنوز وضعیت اقامت دائم خود را کامل نکرده اید می توانید فرم I-824 را همراه با فرم I-485 ارسال کنید . که در این صورت نیاز به مدارک ساپورت اضافی همراه با فرم I-485 نیست .

اگر شما ویزای مهاجرتی خود را در خارج از کشور (ایالات متحده) دریافت کرده اید، میتوانید با مرکز ملی ویزا (NVC) برای پیوستن به برنامه ی follow-to-join benefits جهت دریافت اطلاعات تماس بگیرید. پاسخ خود را از طریق ارسال پست الکترونیکی به NVCInquiry@state.gov و یا با ارسال نامه به آدرس زیر به مرکز ملی ویزا دریافت نمایید :
National Visa Center, ATTN: WC,
32 Rochester Ave., Portsmouth, NH 03801-2909.

این متن از این صفحه برداشته شده است . (انتهای صفحه)
توضیح اینکه لینک بالا مربوط به صفحه فرزندان است و متن برنامه فوق در صفحه مربوط به همسران کمی فرق میکند .
بجامانده از لاتاری 2011
پاسخ
شهاب جان متاسفم كه پرونده ات دوباره از ابتدا شروع شده Sad
خودت فكر مي كني چرا دوباره از اول مداركت رو درخواست كرده اند؟ چرا ريجكت شده؟

و اينكه نظرت چيه درباره اين پست اخري كه گذاشتي. ايا زنگ زده اي يا ايميلي فرستاده اي كه كدام فرم را بايد پر كنيد؟ ٨٢٤ يا ١٣٠؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Shahabpk ، parsush ، frozen mind ، romance33 ، پدی ، powerb ، آلیس-1980 ، alireza51

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان