کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چند سوال
سلام [عکس: 305.gif]
با این که به محیط فروم آشنام و می دونم چنین اسمی برای تاپیک اشتباست ، اما واقعا چیزی غیر از این به ذهنم نرسید ، و واقعا چند تا سوال دارم ، عذر می خوام به خاطر این نقض قانون [عکس: 164.gif]

خاله من الآن چندین سالی می شه که کالیفرنیاست [عکس: 47b20s0.gif] مادر بزرگ و پدر بزرگ ام رو بردن پیش خودشون ، و الآن هم چند مدتی است که به ما اصرار دارن که بریم پیش ایشون .برای من و خواهر و برادرام که کاری نمی تونن انجام بدن ( می تونن ؟ من قانون گارسیا رو تو این فروم خوندم ، بهشون گفتم ، و ایشون هم پرسیدن ، گفتن چنین چیزی نیست ، حالا واقعا می شه یا نمی شه ؟ )
ایشون با 4 _ 5 سال تاخیر ، الآن قصد دارند برای مادر بنده ، اقدام کنن ، یعنی در واقع اگه ایشون اقدام کنن ، می شه 10 _ 11 بعد ، اما در واقع مادر بزرگ بنده دارن این کار رو می کنن ، که به گفته خاله ام ، 5 یا 6 سال بیشتر طول نمی کشه ، درسته ؟ ( مشکلات خانوداگی ، این چند سال رو به تاخیر انداخت ، من هم واقعا متاسفام به خاطر این کوتاهی ها ... [عکس: shame.gif] ) و مدارک رو خواستن تا زود تر استارت بخوره . برای ما 4 تا فرزند هم فرم لاتاری رو پر کنن ( خودوشون از اون جا ، ما فقط عکس ها رو براشون میل کردیم )

1 _ برای مامان ، که از اون طریق اقدام کردن ، می تونن لاتاری رو هم پر کنن ؟ ( با توجه به این که اگه این کار رو بکنیم ، هم مامان 2 تا شانس داره ، هم بابا ، تا جایی که خوندم ، اگه مامان برنده بشه ، بابا می تونه باهاش بره ، و بالعکس ) آیا لاتاری ، با اقدام برای گرین کارت تناقضی نداره ؟

2 _ مادر بنده ، دیپلم داره ، پدر هم تا دوم دبیرستان ، ول کرده ، ایا پر کردن لاتاری ، برای پدر بی فایده است ؟ برای مامان چطور ؟ ( دیپلم ما 11 ساله است ، خوندم که دیپلم اونها 12 ساله است و باید حتما مدرک پیش داشته باشن )

3 _ پر کردن لاتاری ، برای بنده ، فایده ای داره ؟ بنده تا 2 سال دیگه ، درسم تموم می شه ان شاالله ، اما تازه اون موقع می شم سرباز ، اگه فکر کنیم که من برنده هم بشم ، و بتونم یه جوری سربازی رو بپیچونم ، برم برای مصاحبه ( یادمه چند تا از دوستان ، صحبت از ویزای زیارتی برای دانشجویان می کردن ، می شه امیدوار بود که بشه یه کارهایی کرد ) اون ها براشون مدرک سربازی من ، مطرح هست یا نه ؟

( یه سوال تو پرانتزی ، و نا مربوط به لاتاری : )
4 _ اگه هیچ کدوم ما ، توی لاتاری اقبالی نداشته باشیم و مادر بنده ، 5 سال دیگه برن پیش خاله . در آن واحد ، ما 4 تا فرزند رو می تونن اینوایت کنن ؟ یا محدودیتی داره ؟ و چند سال طول می کشه ؟ برای ابوی بنده چطور ؟

باز هم سوال داشتم ، الآن همین ها به ذهنم رسید ، اگه قبلا جواب ها بوده ، من ندیدم ، معذرت به خاطر بی دقتی [عکس: vahidrk1.gif]

مرسی
یا حق
تشکر کنندگان:
آپ Rolleyes
یعنی سوالام این قدر سخت بود که کسی جواب نداده ... Sad

منتظرم
مرسی
تشکر کنندگان:
سلام . من فقط در مورد ديپلم 11 ساله ميتونم جواب بدم و اونم اينكه : ديپلم بچه هاي هنرستاني كه 11 ساله هست در اين صورت قابل قبول خواهد بود كه دانشگاه قبول شده باشند و حداقل چند واحد دانشگاهي رو پاس كرده باشند.
خدايا ، اگر نردبانی شده ام تا ستاره های كوچك آرزوهايم را به آسمان برسانم ياريم كن... (-:
زندگي در امريكا: http://www.lifeintheusa.com
ارسال لاتاري :October 5th,2008
كيس نامبر:****2010AS
پاكت اول:
ارسال مدارك:
اعلام كارنت:
پاكت دوم:
مصاحبه:
كليرنس:
ويزا:
گرين كارد:
تشکر کنندگان: akhoond
kasraaa نوشته: سلام . من فقط در مورد ديپلم 11 ساله ميتونم جواب بدم و اونم اينكه : ديپلم بچه هاي هنرستاني كه 11 ساله هست در اين صورت قابل قبول خواهد بود كه دانشگاه قبول شده باشند و حداقل چند واحد دانشگاهي رو پاس كرده باشند.
ممونم از این که ریپلای کردی ، در مورد دیپلم نظام قدیم چطور ؟
مثلا مامان و بابا که دیپلم شون بر می گرده به 30 سال پیش ؟
یا دیپلم های الآن چی ؟ دیپلم الآن هم 11 ساله است ، با پیش می شه 12 سال ؟
اون ها چی ؟
( اما در مورد برادرام مصداق داره ، چون اون ها هنرستانی دیپلم گرفتن Sad متاسفانه )

بقیه هم ، اگه چیزی در مورد سوالام می دونن ، محبت کنن ، بگن ، ممنونم کسری جان Wink

مرسی
یا حق
تشکر کنندگان:
akhoond نوشته:
kasraaa نوشته: سلام . من فقط در مورد ديپلم 11 ساله ميتونم جواب بدم و اونم اينكه : ديپلم بچه هاي هنرستاني كه 11 ساله هست در اين صورت قابل قبول خواهد بود كه دانشگاه قبول شده باشند و حداقل چند واحد دانشگاهي رو پاس كرده باشند.
ممونم از این که ریپلای کردی ، در مورد دیپلم نظام قدیم چطور ؟
مثلا مامان و بابا که دیپلم شون بر می گرده به 30 سال پیش ؟
یا دیپلم های الآن چی ؟ دیپلم الآن هم 11 ساله است ، با پیش می شه 12 سال ؟
اون ها چی ؟
( اما در مورد برادرام مصداق داره ، چون اون ها هنرستانی دیپلم گرفتن Sad متاسفانه )

بقیه هم ، اگه چیزی در مورد سوالام می دونن ، محبت کنن ، بگن ، ممنونم کسری جان Wink

مرسی
یا حق

بازم سلام
ببين در كل با ديپلم 12 ساله مشكلي ندارن حالا ميخواد نظام قديم باشه ، ميخواد نظام جديد باشه.
ديپلم هاي 11 ساله هم اگه چند واحد دانشگاهي پاس كنن حل ميشه مشكلشون. در مورد پدر شما كه تحصيلاتشون زير ديپلم هست امكان ازسال لاتاري نيستش. آخه توي فرم ثبت نام هيج فيلدي واسه كسايي كه مدرك تحصيليشون زير ديپلم هست در نظر گرفته نشده.
موفق باشي
خدايا ، اگر نردبانی شده ام تا ستاره های كوچك آرزوهايم را به آسمان برسانم ياريم كن... (-:
زندگي در امريكا: http://www.lifeintheusa.com
ارسال لاتاري :October 5th,2008
كيس نامبر:****2010AS
پاكت اول:
ارسال مدارك:
اعلام كارنت:
پاكت دوم:
مصاحبه:
كليرنس:
ويزا:
گرين كارد:
kasraaa نوشته: بازم سلام
ببين در كل با ديپلم 12 ساله مشكلي ندارن حالا ميخواد نظام قديم باشه ، ميخواد نظام جديد باشه.
ديپلم هاي 11 ساله هم اگه چند واحد دانشگاهي پاس كنن حل ميشه مشكلشون. در مورد پدر شما كه تحصيلاتشون زير ديپلم هست امكان ازسال لاتاري نيستش. آخه توي فرم ثبت نام هيج فيلدي واسه كسايي كه مدرك تحصيليشون زير ديپلم هست در نظر گرفته نشده.
موفق باشي

باز سلام
باز هم ممنونم
مامانم که دیپلم نظام قدیم داره ، که می شه همون 12 سال ، مشکلی نیست .
ولی برای بابا ، نمی شه این رو زد ؟ High School, no degree

یعنی ریجکت می کنن 100 % ؟

مرسی
ما بقی سوالات رو هم اگه کسی محبت کنه و جواب بده ، ممنون می شم

مرسی
تشکر کنندگان:
با سلام برا ى كسا نى كه ديپلم كا مل ندا رن مدرك 2سا ل اموزش فنى و حرفه اى قا بل قبول است و برا ى كسا نى كه از طريق خو يشا وندى اقدا م ميكنه حدو د 11تا 15 سا ل فعلا طول ميكشه
تشکر کنندگان:
akhoond گرامی

برای سوال 1 در دستورات نوشته شده که این قرعه کشی هیچ ربطی به دیگر اقدامات شما نداره و میتونید در هر مرحله ای از پرونده که هستین برای این قرعه کشی هم اقدام کنید.

2- مادر شما که دیپلم داره که مشکلی نداره ، برای پدرتون هم تا جایی که بنده اطلاع دارم میبایست high School No Degree رو بزنه و تقاضایی خودش رو بر اساس کار (یکی از کارهای مورد تایید وزارت کار آمریکا ارایه بده ، که در خود فرم لینکش هست ) ، تا جایی که بنده میدونم بایست بتونه ثابت کنه که توی 5 سال اخیر 2 سال سابقه ی کار (در یکی از شغل های مورد تایید) داشته.

3- برای خودتان هم که هنوز پیش دانشگاهی نگرفتین والا نظر خاصی ندارم Sad

4- برای این سوالتون هم اطلاع دقیقی ندارم (منبع ) اما حتما در صورت پیدا کردن منبعی قابل اطمینان شمارو هم مطلع خواهم کرد.ولی به نظرم تو همین مهاجر سرا خودمون یه سرچی بزنی بتونی در این رابطه چیزی پیدا کنی.

پیروز باشید
Parslottery نوشته: akhoond گرامی

برای سوال 1 در دستورات نوشته شده که این قرعه کشی هیچ ربطی به دیگر اقدامات شما نداره و میتونید در هر مرحله ای از پرونده که هستین برای این قرعه کشی هم اقدام کنید.

2- مادر شما که دیپلم داره که مشکلی نداره ، برای پدرتون هم تا جایی که بنده اطلاع دارم میبایست high School No Degree رو بزنه و تقاضایی خودش رو بر اساس کار (یکی از کارهای مورد تایید وزارت کار آمریکا ارایه بده ، که در خود فرم لینکش هست ) ، تا جایی که بنده میدونم بایست بتونه ثابت کنه که توی 5 سال اخیر 2 سال سابقه ی کار (در یکی از شغل های مورد تایید) داشته.

3- برای خودتان هم که هنوز پیش دانشگاهی نگرفتین والا نظر خاصی ندارم Sad

4- برای این سوالتون هم اطلاع دقیقی ندارم (منبع ) اما حتما در صورت پیدا کردن منبعی قابل اطمینان شمارو هم مطلع خواهم کرد.ولی به نظرم تو همین مهاجر سرا خودمون یه سرچی بزنی بتونی در این رابطه چیزی پیدا کنی.

پیروز باشید
سلام
ممنونم دوست من
اسم ام معین ، یه مسافر :دی

1 _ آره ، بعد از سند کردن این تاپیک ، دیدم ، متشکرم از لطف شما

2 _ امروز متوجه شدم که مامان هم دیپلم نداره ... Sad یعنی هر 2 ، تا دوم دبیرستان خوندن ، ول کردن ، تازه بابا پرونده شو ، از یه مرکز که می برده یه مرکز دیگه ، نمی دونم چی شده شیطونی اش گل کرده ، اول نبرده ، بعد گم و گور شده انگار ... Sad Big Grin
می رم اون کار ها رو می خونم ، به خاله محترم هم می گم ، ببینم اون ها چی می گن ، چون ادم اگه اسم اش در بیاد و کلی هم هزینه بکنه ، بره ، بعد ریجکت کنن ، خیلی سوزشش از این که آدم برنده نشده باشه بیشتره ( اگه برنده بشن ، 100 % ریجکت می شن ؟ بوده چنین مودری ؟ )

3 _ دوست عزیز ، دقت نکردین ، من دانشجو ام ، خوشبختانه ، تنبلی این جا به دردم خورد ، هم مدرک پیش ، هم دیپلم ، دستمه ، با این شرایط ، جواب شما چی خواهد بود ؟

4 _ لطف می کنید ، راستش سرچ از تول بار نکردم ، اما یه گشتی زدم ، چیزی ندیدم ، لطف می کنید

مرسی
یا حق
تشکر کنندگان:
سلام.
میخواستم بدونم اگه مثلا بین زن و شوهر یکی برنده بشن همسر هم باید حتما به عنوان همراه برای گرفتن ویزا اقدام کنه؟ مثلا اگه در اون موقعیت همراه فعلا از رفتن منصرف بشه! چه اتفاقی میفته؟!
Don't look a gift horse in the mouth.... دندنون اسب پیشکشیو نمیشمرن.
تشکر کنندگان:
آپ
دوستان ، اگه کسی اطلاعی داره ، اخرین پست بنده رو ریپلای کنه ...

مرسی
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان