کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین صنایع
(2012-06-13 ساعت 12:57)ParsTrader نوشته:  سلام دوستان
هدف از ایجاد این تاپیک، گرد آوردن دوستان رشته مهندسی صنایع و همفکری و کمک به همدیگر برای پیدا کردن کار و به اشتراک گذاشتن تجربیات مفید است.
لطفا تجریبات خود برای کار پیدا کردن در آمریکا را اینجا بنویسید .
با ارزوی موفقیت برای همه
Pars Trader بابا به تایپیکت یه سرو سامونی بده خیلی برهوته!
بیوفته رو دور می ترکونه ها
اگه 10$ داری 9تاشو خرج تبلیغات کنBig Grin
** interview:W4June / current:May / Yerevan / 1person / 2014AS74
clearance
updates: 24,25 jun - 03 jul - 13 Aug - 02 Sep
پاسخ
تشکر کنندگان: pv-n ، msar
دوستان یه سوال

آیا به تلفن شرکت های ایرانی که درش سابقه داشتید تماس گرفتند برای تایید سابقه کار؟
شماره کیس: 2012AS00056xxx
نامه اول:-july-15-2012 ایمیل
کنسولگری:Ankara
ارسال مدارک: july-17-2012 ایمیل
تاریخ دریافت نامه دوم: Aug-03 ایمیل
تاریخ مصاحبه: Sep-11 روز جهانی تروریسم
تاریخ دریافت کلیرنس: 27 سپتامبر
جمع تقریبی هزینه ها: زیاد
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، msar
(2013-12-26 ساعت 23:35)roozbeh33 نوشته:  دوستان یه سوال

آیا به تلفن شرکت های ایرانی که درش سابقه داشتید تماس گرفتند برای تایید سابقه کار؟

سلام
برای من فقط ایمیل به همکارام زدند و نه تماس. اون هم برای نظرسنجی راجع به کیفیت کاری و رفتاری من بود.
من فقط یه نفر رو شنیدم که به شرکتش تو ایران زنگ زده بودن.
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، sce ، khder ، pv-n ، msar
راجع به پیدا کردن شغل مرتبط با رشته صنایع باید بگم که همسر من مهندس باسابقه صنایع- کنترل کیفیت تو ایران بود و الان هم در یک کارخونه به عنوان سرپرست کنترل کیفیت استخدام شده. زبانش هم از لحاظ محاوره خوبه ولی نه خیلی خوب ولی اطلاعات تخصصی رشتشو خیلی خوب میتونه توضیح بده.
کلی هم ازش امتحان گرفتن و استخدامش کردن.
یعنی اولین شغلش در امریکا فول تایم مرتبط با رشتشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: pv-n ، khder ، sal0811 ، msar ، gbtm
چند وقت در تاپیک هیوستون دیدم http://mohajersara.com/user-36411.html هم مشغول کار پلنری در صنایع نفت و گاز هیوستون هست. یکی دو تا پیغام رد و بدل کردیم که خلاصه اش رو اینجا میگذارم و قرار شد بقیه اش در این تاپیک پیگیری بشه

پیغام اول من :
نقل قول: من از قبول شدگان 2015 هستم و ایشالا 1 سال دیگه اونجام. اتفاقا تا اون موقع 4 سال سابقه نفتی و در مجموع 9 سال سابقه کنترل پروژه دارم . مسلط به کنترل پروژه پالایشگاه در بخش های E و P و C هستم. کنترل هزینه هم میدونم. پریماورا رو جویدم، متخصص EPPM و Contract Management و Unifier و Analytics هستم. یعنی هم ادمین میتونم بشم هم تعمیراتشون هم یوزرشون و حتی ریپورتهای اختصاصی با Bi Publisher مینویسم و البته SDK هم بلدم. زبانم خوبه (مثلا تافل رو 6 ماه پیش 105 از 120 شدم) البته تخصصی هیچوقت فرصت نشده صحبت کنم و این یکی رو شک دارم خوب باشه.
تا بحال برام نیاز نبوده اما دوره آمادگی PMP رو گذروندم و میتونم برم موقع مصاحبه یه امتحان هم بدم. میخواستم بدونم اصلا لازمه و ارزش داره 600 دلار خرجش کنم و اونجا بهم کمک میکنه و مبلغی روی حقوقم میاره یا کمک میکنه زودتر کار پیدا کنم؟
کلا اوضاع کار با سابقه من چطوره ؟ روی چقدر حقوق میتونم حساب کنم؟ من متاهلم و احتمالا همسرم کار نکنه میشه با حقوقش اونجا زندگی رو چرخوند؟ فکر میکنی چقدر طول میکشه کار پیدا کنم و آیا به نظرت با این تجربه ام اگر بخوام بیام تگزاس و 10 هزار تا برای 6 ماه بیارم تا یه کاری پیدا کنم میتونم خودم رو بگردونم؟
پاسخ ایشون :

نقل قول:سلام آقا بهداد عزیز PMP میتونه به جذبت کمک کنه ولی نه معجزه. معمولا تو شرکتهای خوب جذب که بشی با هزینه خودشون میفرستنت امتحانش رو بدی. پیشنهاد من اینه اگه آماده ای و تو این شرایط وقت زیادی ازت نمیگیره مدرکش رو بگیر چون 600 دلار حقوق سه روزته اینجا (کار پلنری).
حقوقت میشه حدود 4000 تا 6000.
10 تا برای 6 ماه یه مقدار کمه راستش. من خودم 13000 تا آوردم واسه 6 ماه خوب بود. تازه من مجردم.
شما برسی باید ماشین رو بخری. ذهنیت بدن ماشین گشتن رو کلا فراموش کن. اینجا بدون ماشین خیلی سخت میشه.

موفق باشی عزیز
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، Ali DV-2013 ، msar ، gbtm
سئوال دوم من
نقل قول:علی جان ممنون از پاسخت. تاپیک هیوستون رو میخوندم دیدم شما نوشتی SAP هم بلد بودی که به کارت نیومد. میخواستم ببینم کدوم برنامه ها رو به جز EPPM بلد باشم به دردم میخوره. اصلا از SAP ایده ای ندارم اما میتونم تریال نصبش کنم و یاد بگیرم.کلا 1 سالی وقت هست و میخوام ازش استفاده کنم.

این قضیه زبان هم رسما روی اعصاب منه. زبان یه چیزیه که هیچ وقت نمیتونی بگی علامه دهری. منم با اینکه تافل 105 دارم و مثلا لیسنینگم 29/30 و بقیه هم به تبع بالاست نمیتونم ادعا کنم عالیه از اون طرف اگر زیاد مشکل نداشته باشم نمیصرفه روزی 2 ساعت از اضافه کاریم بزنم برم کلاس زبان. به نظرت مثلا 10% بهتر بودن در زبان آدمی در حد من در مقدار حقوقش یا سرعت جذبش چقدر تاثیر میزاره.

راستی سابقه اینجا کلا استفاده ای داره؟ من 4 سال تا اون موقع سابقه نفتی دارم تو شرکت خصوصی که پالایشگاه نفت ستاره رو میسازه که زیادم معروف نیست اونور که دیگه اصلا اون رو نمیشناسن. قبلش هم یه 4 سالی سابقه دارم تو کنترل پروژه عمرانی و صنعتی. چقدرش به نظرت به عنوان سابقه قبول میکنن و تو چه رنج حقوقی مد نظرم باشه.

در مورد PMP یه خورده تو اینترنت تحقیق کردم دیدم خیلی جاها گفته نه تنها ممکنه کمکت نکنه بعضی جاها ممکنه باعث شه اصلا نگیرنت. یعنی بری جزو اون دوستانی که قبلا PMP داشتن و شرکت ازشون راضی نبوده و توصیه کرده بود اگر PMP دارین حتی ذکرش نکنید. اگر اینجور باشه 600 دلار هم هزینه خودش این طرف قابل توجهه. چقدر میتونه این قضیه حقیقت داشته باشه؟ کلا مدرک دیگه ای هم اگر لازم هست بگی ممنون میشم بگیرم. من مدرک Primavera حرفه ای، مدرک مناقصات، مدرک مدیریت دانش رو از مجتمع فنی دارم اینا به دردم میخوره بیارم اگر بیشتر لازم هست بگیرم.

و سئوال آخر به نظرت چقدر طول میکشه اکتیو دنبال کار باشم بتونم کار پیدا کنم؟ راستی اگه فضولی نباشه خود شما الان کجا کار میکنی؟ سمت و اینکه دقیقا چی ازتون میخوان؟

و پاسخ ایشون

نقل قول:PSP مهمتر از PMP هست. کاش این سوال رو توی فروم مینوشتی توضیح میدادم شاید بدرد بقیه هم بخوره

و حالا از این به بعد منتظر ایشون هستیم که بقیه جوابها رو هم اگر امکان داره واسه دوستانی مثل من که آینده اینجا رو میبینن عنوان کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali DV-2013 ، hadi472 ، msar ، gbtm
آپدیت:
یه تحقیق کوچیکی در مورد PSP که علی دی وی پیشنهاد کرد انجام دادم. کتابهاش رو هم دانلود کردم. فقط مطمئن نیستم و میخوام در صورت امکان ایشون یا سایر دوستان جواب بدن
PSP که مخفف PLANNING AND SCHEDULING PROFESSIONAL هست یه مدرکه که از طرف AACE INTERNATIONAL ارائه میشه. AACE که خودشون رو The authority of total cost management میدونند در آمریکا واقعه و همونطور که از اسمش پیداست در زمینه کنترل هزینه و مدیریت هزینه فعالیت میکنه و اکثر مدارکشون حول و حوش مدیریت هزینه میچرخه به جز این PSP که اگر کتابش رو بخونین اونهم رویکرد کنترل هزینه ای به کنترل پروژه داره و اتفاقا در امارات هم سه جا امتحانش برگزار میشه و هزینه ای هم در همون رده PMP قرار داره (و اتفاقا مثل PMP باید سابقه مرتبط داشته باشید که من مشکلی ندارم)
یه مدرک دیگه هست این یکی برای PMI به اسم PMI Scheduling Professional که مخفف میشه PMI-SP که مدرک PMI برای کنترل پروژه هاست که باید یا 4000 ساعت کار کرده باشی در این فیلد یا سابقه مرتبط داشته باشی و البته طبق معمول 30 تا 40 ساعت PDU (اینجا بهش میگن PSU) که این رو هم دارم. مرجعش هم هندبوک PMI-SP هست که اگر عضو PMI باشی رایگان میتونی دانلود کنی.
حالا بنده سر دو راهی گیر کردم که این PSP برای AACE هست (که البته کمی نامرتبطه) یا برای PMI هست و اسمش به اشتباه نوشته شده. دوستان دیگه هم اگر نظری دارند کمک کنند
در ضمن من امکان گرفتن PMP رو هم دارم اما همین الان رو یکیش هم شک دارم که 600-700 دلار ناقابل بدی که میتونه اونور حداقل یک هفته 10 روز بیشتر نگهت داره دیگه 1400 تا که خیلی ستمه
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali DV-2013 ، babak12 ، hadi472 ، msar
(2014-08-03 ساعت 11:55)behdadK نوشته:  آپدیت:
یه تحقیق کوچیکی در مورد PSP که علی دی وی پیشنهاد کرد انجام دادم. کتابهاش رو هم دانلود کردم. فقط مطمئن نیستم و میخوام در صورت امکان ایشون یا سایر دوستان جواب بدن
PSP که مخفف PLANNING AND SCHEDULING PROFESSIONAL هست یه مدرکه که از طرف AACE INTERNATIONAL ارائه میشه. AACE که خودشون رو The authority of total cost management میدونند در آمریکا واقعه و همونطور که از اسمش پیداست در زمینه کنترل هزینه و مدیریت هزینه فعالیت میکنه و اکثر مدارکشون حول و حوش مدیریت هزینه میچرخه به جز این PSP که اگر کتابش رو بخونین اونهم رویکرد کنترل هزینه ای به کنترل پروژه داره و اتفاقا در امارات هم سه جا امتحانش برگزار میشه و هزینه ای هم در همون رده PMP قرار داره (و اتفاقا مثل PMP باید سابقه مرتبط داشته باشید که من مشکلی ندارم)
یه مدرک دیگه هست این یکی برای PMI به اسم PMI Scheduling Professional که مخفف میشه PMI-SP که مدرک PMI برای کنترل پروژه هاست که باید یا 4000 ساعت کار کرده باشی در این فیلد یا سابقه مرتبط داشته باشی و البته طبق معمول 30 تا 40 ساعت PDU (اینجا بهش میگن PSU) که این رو هم دارم. مرجعش هم هندبوک PMI-SP هست که اگر عضو PMI باشی رایگان میتونی دانلود کنی.
حالا بنده سر دو راهی گیر کردم که این PSP برای AACE هست (که البته کمی نامرتبطه) یا برای PMI هست و اسمش به اشتباه نوشته شده. دوستان دیگه هم اگر نظری دارند کمک کنند
در ضمن من امکان گرفتن PMP رو هم دارم اما همین الان رو یکیش هم شک دارم که 600-700 دلار ناقابل بدی که میتونه اونور حداقل یک هفته 10 روز بیشتر نگهت داره دیگه 1400 تا که خیلی ستمه

بهداد جان شرمنده ام اگه دیر جواب میدم عزیز. سرم یه مقدار شلوغه و خیلی وقت نمیکنم چک کنم مهاجرسرا رو.

در پاسخ به سوالت تحقیقاتی که کرده ای نتیجه اش درسته. ما PMP و SP داریم که به ترتیب Project Management Professional و Scheduling Professional هست که انجمن PMI این مدارک رو میده.
یکی هم PSP داریم که Project Scheduling Professional هست و انجمن AACE میده که برگزار کننده بزرگترین Planning/Scheduling Conference در ژانویه هرساله که من ژانویه 2014 رو رفتم به مدت 3 روز. موسسه بسیار معتبری هست.

حالا تفاوتها:

PMP یک ایزار نیست و به شما در Schedule کردن پروژه هیچ کمکی نمیکنه و فقط اطلاعاتیه که در سطوح بالای مدیریت پروژه و تشکیل تیم به درد شما میخوره.

PSP از انجمن AACE و SP از انجمن PMI ابزار برنامه ریزی هستند و کاملا شما رو یه برنامه ریز خبره پروژه میکنن. شما از ریز منطق محاسبات پشت P6 سر در خواهی آورد و Best Practice های Planning رو یاد میگیری.

بسیاری از شرکت های بزرگ که کارفرما هستند برای برنامه ریزی پروژه شون توسط پیمانکاران ساخت، از Planner های اونا میخوان که PSP داشته باشن. چون SP خیلی حفظیات داره که باز نمیتونه به Practical ای PSP باشه. خلاصه اینکه من خودم دارم برای PSP میخونم تا دوره بعد امتحان بدم.

اگر خیلی دو دل بودی و فکر کردی نیازه با هم صحبت کنیم، بگو تا تو پبام خصوصی شماره یا ID بدم بتونیم راجع بهش صحبت کنیم.

تبریک میگم بهت که قبل اومدن داری دوراندیشانه الزاماتش رو فراهم میکنی.

موفق باشی دوست عزیز
2013ASxxx فقط خودم / آنکارا
مصاحبه: NOV 2012 فرم 9 سوالی
کلیرنس: ژانویه 2013 / 80 روز آزگار!
ورود: آپریل 2013 واشینگتن
سوشال 17 و گرین کارت 20 روز پس از رسیدن Cool
کار: آگوست 2013 نفت و گاز
Project Planner/Scheduler Engineer
هیوستون تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: behdadK ، babak12 ، sal0811 ، msar

بهداد عزيز
من هم داشتم آماده ميشدم كه برم امتحان PMP رو بدم . ولي فكر ميكنم براي ماها كه ميخوايم تازه وارد بشيم PMI-SP , PSP از جهت كاريابي بهتر باشه. درسته كه تو ايران سابقه كار داريم و ... ولي اونجا خيلي خوب باشيم بايد كار كارشناسي انجام بديم تا مديريتي.
Case Number:2014AS3XXX
3Person in case
Destination:Irvine,CA
Embassy:Yerevan
Move Time:Feb 2015
SSN:5 Days after Entry
Green Card: 42 Days after Entry
پاسخ
تشکر کنندگان: behdadK ، babak12 ، hadi472 ، msar
(2014-09-05 ساعت 14:14)Farshid1976 نوشته:  

بهداد عزيز
من هم داشتم آماده ميشدم كه برم امتحان PMP رو بدم . ولي فكر ميكنم براي ماها كه ميخوايم تازه وارد بشيم PMI-SP , PSP از جهت كاريابي بهتر باشه. درسته كه تو ايران سابقه كار داريم و ... ولي اونجا خيلي خوب باشيم بايد كار كارشناسي انجام بديم تا مديريتي.
فرشید جان بنده هر دو رو دارم میخونم اما فکر کنم به این نتیجه برسم که اونجا برم و امتحان بدم.
هر چه در این مدت در رزومه های مختلف اسکجولر و فرصت های شغلی اسکجولر (پلنر) گشتم و دیدم (در ایندید و مانستر و کریر بیلدر و صفحات شرکت های نفتی بزرگ) نه خبری از PMP بود و نه خبری از PSP . از PMI-SP که اصلا هیچ اثری نبود انگار که هیچ وجود خارجی نداره.
دروغ نگم 2 مورد دیدم یکی ایرانی که از مپنا رفته بود و PMP داشت و یکی یه بنده خدایی که گفته بود پلن داره در ماههای آتی اول PSP بگیره بعد PMP!
خلاصه دربه در دنبال یه رزومه موفق هستم که مثلش رزومه بسازم. دوستان اگر دارند دریغ نکنند.
ولی این سئوال برای من مطرحه اگر PMP و PSP تاثیرگذاره چرا یک آگهی پلنر اشاره ای بهش نکرده. نکنه من جای اشتباهی میگردم؟!
راستی این امتحان PSP واقعا مسخره است.
تعداد کتابها و صفحاتش بطور احمقانه ای بالاست.
1- PSP گاید : 304 صفحه
2- کاست کنترل گاید : 481 صفحه
3- فریم ورک توتال کاست منجمنت: 326 صفحه
4- CPM در مدیریت ساخت: 736 صفحه
5- برنامه ریزی ساخت: 341 صفحه
6- مدیریت پروژه کرزنر!! :1120 صفحه
در مجموع میشه 3308 صفحه
کل PMP یک کتاب PMBOK است و بقیه اش تست های Fasttrack. این مجموعه که اینجا گذاشته میشود 4 درس 3 واحدی و 2 درس 4 واحدی در مجموع 20 واحد یعنی دو ترم تخصصی بسیار سنگین فوق لیسانس! یک پروژه پایانی هم بدهند فوق لیسانس دوم میگیریم:دی
لعنتی ها همشون هم یک رده نیستند. یکی حفظی است مثل PMBOK یکی مفهومی است یکی هم فرمولی. فکر کنم کل سوال کنترل پروژه ام بعد از خوندن این کتابها متحول بشه!

من دومی را تقریبا تمام کردم اما میشود گفت یکبار فقط روخوانی کردم. اگر قرار باشه تستی از من بگیرند بعید میدونم نمره قابل قبولی بیارم. حالا چطور یک نفر بشینه و 3300 صفحه را حفظ کنه و یکجا امتحان بده خدا داند! یک دور که همه شان را خوندم فکر کنم یک نمونه آزمون بدم و وضعم را بسنجم. اگر خیلی خراب بود بیخیالش میشم. راستی مثل اینکه سئوالات همگی تستی و صحیح و غلط نیست و سئوالات تشریحی داره این امتحان!!! این وحشی ها معلوم نیست با این امتحانشون چی رو میخوان ثابت کنن:دی
پاسخ
تشکر کنندگان: babak12 ، hadi472 ، ParsTrader ، Farshid1976 ، msar
راستی جهت اطلاع دوستان همه کتابها به جز Construction Planning and Scheduling Manual, 2nd Edition قابل دانلود در اینترنت هست.
سه تای اولی که برای خود AACE است که آخرین نسخه اش به راحتی با یه سرچ پیدا میشه.
CPM در مدیریت اجرا متاسفانه ادیشن 6 اش را من پیدا کردم و هر چه گشتم 7 اش نبود. بیشتر می بایست بگردم. اگر پیدا نکردم به همین 6 اش اکتفا میکنم
برنامه ریزی ساخت توماس گلاوینیچ را هر چه گشتم نبود که نبود. اصلا خود کتابش برای خرید هم خیلی جاها نیست.نویسنده اش هم که گمنامه! حتی یه عکس درست حسابی هم از روی جلدش نیست. کلا در آمازون هم یک نفر ازش ریویوو نوشته که فکر کنم خود نویسنده باشه:دی فکر کنم رابطه داشته نویسنده با AACE. احتمالا باید از خیرش بگذرم (اگر بشود گذشت) چند بار دانلود کردم لینک های مختلف رو که کتاب Hinz از آب درآمد. آخه چرا دو نفر یک اسم برای کتاب می دهند!! حداقل محض رضای خدا نسخه اولش هم گیر نمیاد که ببینیم اصلا چی گفته در کتابش. اگر کسی پیداش کرده دریغ نکنه.
و کرزنر هم خوشبختانه ادیشن 10 اش رو به عنوان مرجع ریفر داده. ادیشن 10 اش در اینترنت موجوده ولی 11 اش یافت نمیشه که دیگه مشکلی از این بابت نیست.

راستی امتحان PSP از زمانی که CBT شده از 8 ساعت به 4 ساعت کاهش یافته. امتحان شده تستی و یک بخش تحلیلی
پاسخ
تشکر کنندگان: hadi472 ، ParsTrader ، msar
خوب دوستان صنایعی اینجا جمع اند و ما هم بهتون بپیوندیم. خوب من اصلا سابقه ی کنترل پروژه و پریم اورا ندارم و صرفا آشناییم در حد مختصره. سابقه ی من در زمینه ی برنامه ریزی زنجیره ی تامین و مدیریت زنجیره ی تامینه. یه سرچهایی در این زمینه انجام دادم و فهمیدم که اونجا داشتن مدارکی مثل APICS یا SCOR خیلی میتونه مفید باشه. خلاصه اینکه میخواستم بدونم کسی از دوستان در این زمینه مطالعه و اطلاعاتی داره؟
201435xx / Portland(OR)
تاریخ کلیر: AUG 7/ دریافت ویزا: AUG 8
پاسخ
تشکر کنندگان: behdadK ، ParsTrader ، Farshid1976 ، msar
سلام
من 12 روز دیگه وارد لس آنجلس میشم کسی از وضعیت کاری اونجا خبر داره
می تونید کمک کنید کار پیدا کنم
رزومه من
http://www.irexpert.ir/Webforms/UserHome...?EID=47296
ممنون میشم برام پیام خصوصی بذارید
نوع ویزا:K1/ابوظبی/تاریخ مصاحبه:30Jul2013
برگه سفید!
پاسخ
تشکر کنندگان: hadi472 ، msar
یه آپدیت برای PSP جهت دوستانی که میخواهند مثل من این مدرک رو بگیرند.
بنده بالاخره کتاب دانش و تخصص مهندسی هزینه رو یک روخوانی کلی کردم بقیه را هم میخواهم بخوانم و بعد جدی شروع کنم. کتاب درسته که 400 صفحه بود اما خیلی سنگینه و مجموعه ای از مقالاته. حالا چطور می بایست این رو حفظ کنیم از چند نفر که در لینکدین پیداکردم پرسیدم هنوز نه جوابی گرفتم نه درخواست اد کردن من رو پذیرفته اند.

امتحان PSP بسیار سخته. درصد قبولی بسیار پایینی داره و اصولا کسی که 8 سال سابقه کنترل پروژه داره دیگه به این نتیجه رسیده که مدرک به دردش نمیخوره. البته برای مایی که 8 سال سابقه رو اینجا داریم شاید مفید ترین مدرک باشه (هرچند زیاد هم مفید نیست) و البته تنها کاریست که میتوانیم انجام دهیم. کلا کمتر از 1000 نفر در کل دنیا این مدرک رو دارن.

یکی از کتابها رو هر چه گشتم پیدا نکردم. البته در سایت AGC دیدم که با 50 دلار میتونیم نسخه الکترونیکیش رو برای مصرف 1 سال بخریم. با خودم عهد بستم اگر بقیه کتاب ها رو کامل و جدی خوندم و برای امتحان آماده بودم واسه این یکی دلار خرج کنم و حتما نگاهی بهش بندازم.

به مصاحبه لاتاری که نمیرسه امتحانم دارم میخونم شاید برای تحویل ویزا رسید و اگر نرسید حداقل برای همون هفته اول ورود به آمریکا برنامه ریزی میکنم. البته ترجیحم اینه که اینجا مدرک رو امتحان بدم که اونجا بلافاصله در رزومه بیارم.

اما بی تعارف به شما میگم اگر اراده پولادین ندارید و زبانتون هم زیاد خوب نیست دور این مدرک رو خط بکشید که فقط وقتتون رو تلف کردید. یه PMP رو 100 برابر راحت تر میشود گرفت و نصف این حداقل ارزش داره. من اگر وقت کردم و این مدرک رو زمان تحویل پاس گرفتم حتما پی ام پی رو آمریکا امتحان میدم.
راستی یه خوبیش اینه که الان کرزنر رو شروع کردم و کل دانش کنترل پروژه ام و دایره لغاتش مرور شد و فکر میکنم آمادگی در این امتحان بیشترین کمک رو به من جهت آمادگی در مصاحبه بکنه
پاسخ
تشکر کنندگان: Farshid1976 ، msar
یک آپدیت بدم بابت مدرک.
بنده این مدته حسابی مشغول پیدا کردن منابع و خوندن منابع و پیدا کردن نمونه سئوال و ... بودم خوشبختانه دوستان خوبی هم در لیکدین پیدا کردم که کمک فراوانی به من کردند.
اول از همه بگم که از کل اون کتابها فقط S&K cost engineering رو لازمه بخونید. یک کتاب هم راجع به محاسبات کنترل پروژه و شبکه و ... اگر یادتون رفته بخونید و دوره کنید کافیه. اصلا هم تو کار حفظ نباشید.
5 نمونه سئوال 2 قسمت اول امتحان رو پیدا کردم که هر کس بخونه و حتی جواب ها رو حفظ کنه بی نیاز میشه از خوندن بخش های اضافی
قسمت سوم سئوالات محاسباتی نتورک دیاگرام و ... است که اگر بلد باشید که هیچ بلد نیستید یک کتاب کنترل پروژه به فارسی هم دوره کنید کافیه
قسمت چهارم هم که یک ممو است. یک کیس میگذارند که در 300 کلمه باید جمع بندی اش کنید. تجربه شخصی شما کفایت میکنه ولی اگر خواستید بهبودش بدید خوندن ریکامندد پرکتیس ها کمک میکنه. اگر کسی خواست میل بده براش بفرستم.
خلاصه این آزمون رو اگر واقعا 8 سال کار کرده باشید در 1 ماه میشه جمع کرد و برعکس چیزی که از بیرون و در نگاه اول میدیدم آزمون بسیار ساده ای است.
امـــــــــــــــــــــــــــــــا من این امتحان رو بی خیال شدم:دی
متاسفانه از اول اشتباه به فکر این آزمون افتادم. با پیگیری از 50-60 نفر از کنترل پروژه های هیوستونی لینکدین حتی هم شهری های خودمون 99% یا پی اس پی رو نمیشناختن یا میگفتن کسی نمیشنانه به دلیل اینکه درد کارهای کانستراکشن میخوره که اینجا برون سپاری میشه و اون یک درصد باقی مانده (یکنفر) توصیه کرد هم پی ام پی بگیرم هم پی اس پی من که گفتم بابا مسئله هم پوله هم وقت که اون هم نظرش عوض شد.
خلاصه قرار شد این رو همین جا متوقف کنم برم سراغ پی ام پی که خیلی کارفرماها میشناسن و احتمال کار سریعتر یا در شرکت معتبر تر هست. اونجا که استخدام شدم میتونم از شرکت بخوام منو مجانی دوره پی اس پی یا اس پی بفرسته و چون میدونم چی بخونم به راحتی مدرک بگیرم.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، babak12

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان