کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین صنایع
آقای علی و آقای بهداد
با سلام و تشکر
اطلاعات بسیار خوبی در اینجا گذاشتید. ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: behdadK ، Ali DV-2013 ، msar
من می خواستم راهنمایی بگیرم. امیدوارم هنوز کسی اینجا سربزنه.
من فوق لیسانس MBA از دانشگاه علم و صنعت دارم. زبانم اونجور که برای موسسات زبان اینجا امتحان دادم و باهام مصاحبه کردن خیلی خوبه و مشکلی ندارم. البته الان دارم کتابهای زبان بیزنس رو می خونم که توی کار روون و بدون مشکل حرف بزنم.
پریماورا، اکسل و msp رو هم خیلی خوب بلدم.
اما متاسفانه سابقه کاریم کمه. در زمینه کنترل پروژه فقط دو سال سابقه مرتبط دارم. کنترل پروژه حفاری چاههای نفتی و سه سال هم کار مدریریتی و مدیریت پروژه های نصب و راه اندازی و پشتیبانی سیستم های کامپیوتری.
اما توی امریکا می خوام کار کنترل پروژه انجام بدم.
الان سوالم اینه: برای جبران این سابقه کارم برم دنبال مدرک PMI؟ فکر نکنم سابقه کارم ساعات موردنیازشون رو پر کنه.
توی امریکا می تونم توی کالج های PRoject planning دوره ای بگذرونم؟ بگم مدرک فوق دارم آیا می ذارن برم کالج؟ کمک هزینه بابت این دوره ها تعلق می گیره؟

ممنون میشم نظرتون رو بدونم.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
شما که با این سابقه نمیتونین برای PMP اقدام کنید فکر کنم چون الیجبل نیستید.
بسته به جایی که میرید برای مهاجرت براتون فرصت شغلی میتونه موجود باشه. یه سر به ایندید بزنید خیلی هم دنبال جونیور اسکجولر میگردند اما خوب طبیعتا حقوق پایین تری داره که به هر حال با همون حقوق هم میتونین به راحتی زندگی کنید. اگر بتونید یک مدرک از کالج و یا دانشگاهی از اونجا داشته باشید کارتون خیلی راحت تره
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
پاسخ
ممنون از راهنماییتون آقای بهداد
یک کم درباره کالج ها تحقیق کردم. پس سعی می کنم در این زمینه بیشتر بررسی کنم. من ابتدای امر میرم سانفرانسیسکو چون فامیلهامون اونجان. احتمالا همین کار رو بکنم. یعنی اول یه مقدار تحصیلات دانشگاهی یا کالج برم و در کنارش کارهایی با حقوق پایین تر و کمی مرتبط پیدا کنم. جونیور اسکجولر پیشنهاد خیلی خوبی بود ممنون.
باید برم توی صفحه کالج و دانشگاه ببینم با اعلام این مدارک می تونم کالج یا دانشگاه برم یا نه؟ چون بدون کمک هزینه از پس هزینه تحصیل برنمیام.

راستی آقای بهداد اگر فضولی نباشه خیلی دلم می خواد بدونم شما مدرک PMP گرفتید؟ کار مهاجرتتون درست شده؟
بازم ممنون از راهنمایی هاتون
پاسخ
نه قربان بنده دارم میخونم برای پی ام پی اما زمانی که رفتم آمریکا اقدام میکنم. چون اعتبار داره مدرکش به علاوه یه هزینه رفت و آمد اضافه هم نمیخوام بدم.
کار مهاجرت هم پروسه اش ادامه داره در بهترین حالت برنامه ام 5-6 ماه دیگه برای سفر هست.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
پاسخ
آقای بهداد
امیدوارم در هر دو کار موفق و پیروز باشید.
ببخشید شما هیچ نظری دارید که برای آمریکایی کردن تحصیلاتم بهتره چکار کنم؟
چند تا واحد آزاد توی کالج بردارم؟
فوق لیسانس دوباره بگیرم؟ چون شنیدم که اگر دکترا بخونم برای کارهایی مثل کنترل پروژه آور کوآلیفای میشم.
یا اینکه برای دکترا اقدام کنم؟
پاسخ
بنده نمیتونم در این زمینه نظر بدم متاسفانه چون تحقیقی نکردم . به شخصه اگر میخواستم ادامه تحصیل بدم میرفتم یک مدرک بهتر میگرفتم از صنایع مثلا ام بی ای گرایش مدیریت پروژه بسیار بهتر از یک پی ام پی است. اما خوب هزینه هم بحث دیگری است که اگر اعلام نکرده باشید و یکسال در ایالت باشید میتونین از وام استفاده کنید. اونوقت هست که شرایط کاری خیلی بهتری دارید.
برای سرتیفیکت ها چیزی که من به ذهنم میرسه اینه که حتما مدرک اوراکل پریماورا رو بگیرید. با اینکه پی ام پی الیجیبل نیستید میتونین مدرک پایین ترش رو از پی ام ای بگیرید که احتیاج به سابقه کمتری داره. اگر هم که میتونید سابقه جور کنید وضعیت چیز دیگری است و سابقه کافی برای پی ام پی و ارائه به کارفرما اونجا شما رو جلو میندازه. اما مهمه که کار بلد باشید. متاسفانه ما کنترل پروژه ها همیشه فکر میکنیم کار رو بلدیم و بهتر از ما کسی کار رو نمیشناسه. من 3-4 سال اول کاری که کار کانستراکشن و صنعتی میکردم خیلی اعتماد به نفس داشتم و مدیرها و سمتم هم همیشه مدیر و سرپرست بود و همکارها و مدیرپروژه و پیمانکار و کارفرما و مشاور و ... روم قسم میخوردن و فکر میکردم شاخ غول رو شکستم.
اما فیلد نفتی که رفتم دیدم که وضعم چقدر خرابه. از نظر نرم افزاری هیچ ضعفی هیچوقت نداشتم از نظر تئوری های کنترل پروژه و مدیریت پروژه هم همون موقع وضعم عالی بود اما متاسفانه تا در جریان پروسه تامین و مهندسی و ساخت و اجرا و پریکام و کام نباشی تا دیسیپلین های مهندسی و مدارکش و ارتباطاتش رو از نزدیک لمس نکنی تا با وندور پرینت و وی دی آر و ال سی و ترد پارتی و حمل دست و پنجه نرم نکنه رو نبینی ، شاپ و اسپول و تمپلت و تست پکیج و هیدرو تست و پرج و ...رو با چشم نبینی هر چی هم بهت بگن مدیریت ذینفعان و پروجکت چارتر و ... و بلبل جواب بدی هم فایده ای نداره اونجا باید هاج و واج تو مصاحبه اون مصاحبه گرت رو نگاه کنی اگر هم قبول شدی باید منت بقیه رو بکشی که چهارکلوم بهت درس بدن.
امیدوارم که شما در یک شرکت پدر مادر دار که زمینه نفت و گاز و پتروشیمی پروژه فعال داره کار کنی اما اگر اینطور نیست پیشنهاد میدم این مدت محدودی که در ایران داری مجانی که هیچ اگر قبول نکردن پول هم بدی بری کاراموزی و در کنارش کتاب بخونی و رویه هاشون رو یاد بگیری چون خوشبختانه رویه ها همه دزدی از شرکت های نفتی اروپایی است که فقط تایتل عوض شده و اونجا به دردت میخوره. خوبی کار در شرکت های ایرانی هم این هست با این که خیلی مثلا حساب کتاب دارن اما میتونی سرت رو تو همه بخش ها بکنی و تجربه ی چند ده ساله مدیر برنامه ریزی رو در چند سال بدست بیاری.
اما از کتاب غافل نشو و از محدوده آرامشت سریعا خارج شو.
این توصیه بنده است که در اینجا موفق بشی و فکر کنم در اونجا هم نسبتا به درد بخوره
پاسخ
آقای بهداد عزیز

به قول شما سابقه الکی جور کردن که کاری نداره ولی موقع کار مطمئنا لو می رم در نتیجه ترجیح می دم این کار رو نکنم. شرکتی که کار می کردم شرکت معتبری بود اما خب من مدت زمان کمی کار کردم چون با فوق لیسانسم و گرفتاری های دیگه تداخل پیدا کرد. الان هم نهایتا تا آخر سال ایران هستم و نمی دونم فرصتی برای کارآموزی هست؟ اما بهش فکر می کنم خصوصا وقتی گفتید رویه ها یکسانه و می تونم سردربیارم .... امیدوارتر شدم.
وقتی با شما صحبت کردم فهمیدم اون تکه تحصیلات من قویتره. موسسه که میرم می گن تافل راحت 100 میاری. خودم رو قبلا برای تافل آماده کرده بودم اما امتحان فقط ندادم. پایان نامه فوقم 20 هست و معدل خوبی دارم. توصیه نامه هم می تونم جور کنم. GMAT رو ولی باید بخونم.
با خودم گفتم این یک سال اول رو که من می خواستم کار کنم ( نه کار سطح بالا در وحله اول جونیور اسکجولر ) تا کلا وضعیتم تثبیت شه. بعد ببینم اگر کار برام بهتره که برم فوق وگرنه توی مقطع دکترا ادامه تحصیل بدم با توجه به اینکه DBA کمی کاربردی تر از رشته های دیگه است و امکان اینکه باهاش بتونم وارد بازار کار بشم شاید باشه. نمی دونم کارم درسته یا نه.
زبان بیزینس رو که همچنان هر روز دارم می خونم و در زمینه کنترل پروژه هم کلاس میرم . اما بازم ممنون میشم اگر کتاب خاصی مدنظرتون هست بهم معرفی کنید.

متشکرم.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، behdadK
سلام دوستان من ٢ سال از ايران آمده ام و ساكن لوس آنجلس هستم من ١٨ سال در زمينه رَاه اندازي كارخانجات صنعتي بلاخص صنايع غذايي ازA-Z با بكار گيري كليه استاندارهاي FAO و كليه موارد از بخش سيويل و استاندارهاي مورد نياز فرآيند توليد و ماشين آلات خط توليد بوده است،
من فارغ التحصيل ١٣٧١ دانشگاه علم و صنعت ايران(ميلادي1992) مهندسي صنايع هستم.
دوستان اگر بتوانند به من از لحاظ فعاليت كاري نزديك به تخصص خودم در مناطق LA و Valy و يا اينكه آدرس كارخانجات صنايع غذايي صدف ، گلچين ،كه محصولات فراواني هم در بازار اينجا دارند ، بتوانيد به بنده بدهيد . ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-11-04 ساعت 07:51)Panti88 نوشته:  آقای بهداد عزیز

به قول شما سابقه الکی جور کردن که کاری نداره ولی موقع کار مطمئنا لو می رم در نتیجه ترجیح می دم این کار رو نکنم. شرکتی که کار می کردم شرکت معتبری بود اما خب من مدت زمان کمی کار کردم چون با فوق لیسانسم و گرفتاری های دیگه تداخل پیدا کرد. الان هم نهایتا تا آخر سال ایران هستم و نمی دونم فرصتی برای کارآموزی هست؟ اما بهش فکر می کنم خصوصا وقتی گفتید رویه ها یکسانه و می تونم سردربیارم .... امیدوارتر شدم.
وقتی با شما صحبت کردم فهمیدم اون تکه تحصیلات من قویتره. موسسه که میرم می گن تافل راحت 100 میاری. خودم رو قبلا برای تافل آماده کرده بودم اما امتحان فقط ندادم. پایان نامه فوقم 20 هست و معدل خوبی دارم. توصیه نامه هم می تونم جور کنم. GMAT رو ولی باید بخونم.
با خودم گفتم این یک سال اول رو که من می خواستم کار کنم ( نه کار سطح بالا در وحله اول جونیور اسکجولر ) تا کلا وضعیتم تثبیت شه. بعد ببینم اگر کار برام بهتره که برم فوق وگرنه توی مقطع دکترا ادامه تحصیل بدم با توجه به اینکه DBA کمی کاربردی تر از رشته های دیگه است و امکان اینکه باهاش بتونم وارد بازار کار بشم شاید باشه. نمی دونم کارم درسته یا نه.
زبان بیزینس رو که همچنان هر روز دارم می خونم و در زمینه کنترل پروژه هم کلاس میرم . اما بازم ممنون میشم اگر کتاب خاصی مدنظرتون هست بهم معرفی کنید.

متشکرم.
ببخشید من این پست رو ندیده بودم. احتمالا الان هیوستون هستید و امیدوارم به کار خوبی مشغول باشید.
راستش بنده روی تحصیلات اصلا مانور ندادم و سعی کردم بولدش هم نکنم چون اصلا در مصاحبه اهمیتی نداره. به جز چند عدد شرکت های بزرگ بقیه ایران رو هم نمیشناسند. اون چند شرکت بزرگ هم خیلی هنر کنند مدرک شریف و نهایت دانشگاه تهران رو بشناسند و خیلی لطف کنند ارزش مدرک شما رو نصف مدرک یک دانشگاه دسته چندم آمریکا در نظر بگیرند هرچند که اصلا همون دانشگاه دست چندم آمریکایی که هیچ دانشگاه اولش هم فارغ التحصیل بشی صرف مدرک هیچ کمکی به شما نمیکنه و ازت میخوان کار بلد باشی.
در مورد زبان هم هر چه بخونی کمه. چون هر چی بخونی آخر یک مهاجر هستی که انگلیسی رو در بهترین حالت روان ولی با لحجه صحبت میکنی. من بدون کلاس و هیچگونه آمادگی تافل رو بالای 100 آوردم ولی میدونم ارزشی نداره. میدونم هم که امکان نداره از این بهتر بشم در ایران چون تا حدی که وجود داشت کلاس رو رفتم حتی یه مدت آموزش هم دادم و از این به بعدش همه اش تمرین و در محیط بودنه ولی میدونم کمه.

در مورد دکتری به نظر بنده این تصور اینکه دکتر بشیم تا موفق بشیم رو باید بگذاریم کنار. من یک سال پیش اقدام کردم برای دکتری اما علت اصلیش این بود که میخواستم برم. اگر امکانش بود اقدام میکردم برای فوق. دکتری داشتن و کار عادی و زندگی متوسط داشتن و یا حتی موفقیت مالی با هم اساسا در تناقضه. دکتری اونهم بیزینس یا صنایع میخواهید بخونید که چه گلی به سر یک شرکت بزنید؟ شما وقتی دکتری میخونید یعنی تکلیفتون با خودتون روشنه که دنبال علمید و نه ثروت. کارتون هم میشه تحقیقاتی و آموزش. بله زندگی تقریبا بی خطری یک استاد دانشگاه موفق داره ولی به جز استثنائات بسیار بسیار خاص زندگی ای متوسط رو به پایین از نظر مالی خواهد داشت. ضمنا وقتی دکتری خوندید اگر قصد کارمندی دارید (کارمندی منظورم کار در شرکت هست) یا باید مدرکتون رو قایم کنید یا بیخیال بشید چون اورکوالیفای میشید. حتی اگر صلاحیت داشتن کار رو داشته باشید چرا شرکت برای مدرک دکتری شما پول بپردازه در صورتی که یک فوق لیسانس یا لیسانس هم میتونه همون کار رو انجام بده و اتفاقا درگیر کار تئوریک نشده؟

در کل امیدوارم سنگاتون رو با خودتون وابکنید و یکی از این دو مسیر رو انتخاب کنید. کار آکادمیک بد نیست در مقابل کارمندی ایران خیلی هم خوبه اما اولین گزینه برای موفقیت خیلی ها نیست.

کتاب الی ما شا ا... هست. شما باید ببینید در کدوم قسمت میخواید کار کنید. البته این کتابها زمانی مفید تر خواهند بود که شما یه خورده از نزدیک هم روند رو لمس کرده باشید. مثلا برای مهندسی نفت و گاز Oil & Gas Engineering Guide نوشته بارون هرو عالی است. هرچند جاهاییش نیاز به ویرایش داره اما من کتاب برای توضیحات عمومی مهندسی به این جامعی و در عین حال سادگی و دید سطحی ندیدم.

یه سرچی در اینترنت بکنید پروسیجر های تکنیپ، شل، BP و اکسون موبیل و انی و ... هست و هر چی که به دردتون میخوره میتونید مطالعه کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام،من برنده ٢٠١٦ هستم،ميخواستم اگه ميشه راهنماييم كنيد
ليسانس مهندسي صنايع از دانشگاه غير انتفاعي،دانشجو ترم دو ارشد صنايع-سيستم هاي اقتصادي اجتماعي از دانشگاه ازاد هستم و اگه خدا بخواد قبل رفتن به امريكا درسم تموم ميشه و سنم ٢٣ سال و خانه دار،بدون هيچ گونه تجربه كاري و هيچ نرم افزاري بلد نيستم،با ايويوز و مي ني تب تقريبأ فقط آشنام،
ميخوام راهنماييم كنيين الان كه يه بازه زماني يك تا دوساله وقت دارم چه چيزهايي ياد بگيرم برام خوبه،چه شغل مرتبط چه غير مرتبط،ميخوام حتمأ كار كنم،اگه ايران ميموندم ترجيح ميدادم خونه دار باشم ولي در امريكا ميخوام مثل همسرم حتمأ شاغل باشم و تنهايي رو حس نكنم،
با توجه به اينكه به درس سيستم دايناميك و تصميم گيري هم علاقه مندم،تو اين زمينه ها چه نرم افزار و دوره هاي اموزشي ميتونه كمك كنه؟
و اينكه اصلأ به شغلايي ميشه فكر كرد؟
شماره كيس: 6057
تاریخ رویت قبولی:۲۰۱۵'may 05
کنسولگري ankara
تعداد افراد منظور در کیس: 2
ارسال فرمهای سری اول : 2015-jun-30
کارنت شدن کیس:
مصاحبه:4May
دریافت کلیرنس:4May
دریافت ویزا:يك ضرب6May
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
جمع تقریبی هزینه‌ها: تا اين لحظه ١١ ميليون
مقصد: تا اين لحظه هدف North Carolina
خدايا به اميد خودت،نه بنده هاي بي خودت☺️
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام آقای بهداد عزیز
امیدوارم خوب و خوش باشید. ممنون از پاسختون. من الان امریکا هستم ولی هوستون نه. در حال حاضر سانفرانسیسکو هستم و فعلا که اینجا ماندم. به دلایلی که شما هم فرمودید اصلا قصد ادامه تحصیل ندارم. خدا رو شکر با زبان مشکلی ندارم و اینقدر از این داستان زبان می ترسیدم که حسابی توی ایران روی زبان کار کردم. اما برای کار سراغ قسمت سابقه کاری erp رفته ام چون همانطور که می دانید سانفرانسیسکو مهد شرکت های بزرگ ERP مثل sap , oracle و ... هست.
امشب که به این صفحه سر زدم یاد دغدغه هایی که در ایران داشتم افتادم. امیدوارم همه دوستان مهاجرسرایی مهاجرتی آسان داشته باشند و به اهدافشون برسند.
همیشه شاد و پیروز باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: behdadK ، Matin625
به سلامتی. مبارک باشه. الان چه کار میکنید؟ جایی مشغول هستید؟ پیشنهادی دارید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-05 ساعت 11:32)Matin625 نوشته:  سلام،من برنده ٢٠١٦ هستم،ميخواستم اگه ميشه راهنماييم كنيد
ليسانس مهندسي صنايع از دانشگاه غير انتفاعي،دانشجو ترم دو ارشد صنايع-سيستم هاي اقتصادي اجتماعي از دانشگاه ازاد هستم و اگه خدا بخواد قبل رفتن به امريكا درسم تموم ميشه و سنم ٢٣ سال و خانه دار،بدون هيچ گونه تجربه كاري و هيچ نرم افزاري بلد نيستم،با ايويوز و مي ني تب تقريبأ فقط آشنام،
ميخوام راهنماييم كنيين الان كه يه بازه زماني يك تا دوساله وقت دارم چه چيزهايي ياد بگيرم برام خوبه،چه شغل مرتبط چه غير مرتبط،ميخوام حتمأ كار كنم،اگه ايران ميموندم ترجيح ميدادم خونه دار باشم ولي در امريكا ميخوام مثل همسرم حتمأ شاغل باشم و تنهايي رو حس نكنم،
با توجه به اينكه به درس سيستم دايناميك و تصميم گيري هم علاقه مندم،تو اين زمينه ها چه نرم افزار و دوره هاي اموزشي ميتونه كمك كنه؟
و اينكه اصلأ به شغلايي ميشه فكر كرد؟

سلام دوست عزیز
اول اینکه یادگیری زبان رو در اولویت بذار
دوم مایکروسافت آفیس رو در حد حرفه ای یاد بگیر
به نظر من اگر می تونی یک فوق لیسانس دیگه همین جا بخون کاری که من خودم دارم می کنم چون خیلی تو کار پیدا کردن کمک ت می کنه
اگر بیای لس آنجلس من کمی می تونم کمک ت کنم تو درس و دانشگاه
در بدو ورود بهتره تو مدارس و یا کلیساها کار داوطلب بکنی که برای رزومه خیلی خوبه و زبان ت هم راه میوفته
تو سایت raigslist.org شرح شغل هایی که فکر می کنی به رشته صنایع نزدیکه بخون و ببین تو شهری که می خوای بری چه نیازهایی وجود داره
سایت inkedin.com هم برای شروع خوب هست
آدرس ایمیل ت رو برای من بفرست تا برات لیست سایت های کاریابی رو بفرستم
موفق باشید
نوع ویزا:K1/ابوظبی/تاریخ مصاحبه:30Jul2013
برگه سفید!
پاسخ
تشکر کنندگان: Matin625 ، gbtm
دوستان مهندس صنایع وضعیت بازار کار در آمریکا بخصوص LAبه چه صورت است؟

Quality Engineer/ Manufacturing Engineering
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان