کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فنیکس، ایالت آریزونا
(2014-04-08 ساعت 18:36)gbtm نوشته:  به توضیحات قبلیم، در مورد مناطقی خوب،می‌شه Paradise Valleyو Gilbert رو هم اضافه کرد.

امنیتشم منطقه به منطقه فرق داره،کلا ناامنی اونجا ندیدم

با تشکر.نظر شما با منطقه mesa چطوره ؟ و آب و هواش میشه با کیش یا دبی مقایسه کرد ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: philter ، soli asali ، pari pariaaa ، پدی
(2014-04-08 ساعت 19:08)hadi 747 نوشته:  
(2014-04-08 ساعت 18:36)gbtm نوشته:  به توضیحات قبلیم، در مورد مناطقی خوب،می‌شه Paradise Valleyو Gilbert رو هم اضافه کرد.

امنیتشم منطقه به منطقه فرق داره،کلا ناامنی اونجا ندیدم

با تشکر.نظر شما با منطقه mesa چطوره ؟ و آب و هواش میشه با کیش یا دبی مقایسه کرد ؟

راستش منMesa زندگی‌ می‌کردم، آب و هواش تواین تابستون از کیش بدتر بود،البته سال قبل گرما بی‌ سابقه بود.
منMesaرو که دیدم خیلی‌ خورد تو زقم،به خصوص وقتی با لندن یا ملبورن مقایسه می‌کردم.اگه خواستید اونجا بمونید، بهترین جاش نزدیک به Downtown هست
(
غلط املایی مربوط به بهنویسه)
پاسخ
تشکر کنندگان: hadi 747 ، eybaba ، soli asali ، pari pariaaa ، پدی ، manheb1
تا جایکه من متوجه شدم تنها ضعف فنیکس آب و هواشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، پدی ، pari pariaaa
(2014-04-20 ساعت 10:30)hadi 747 نوشته:  تا جایکه من متوجه شدم تنها ضعف فنیکس آب و هواشه.

شهر خیلی‌ پخش است. در ضمن شهریت (مثل شهر‌های اروپایی ) توش ندیدم.
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، soli asali ، hadi 747 ، pari pariaaa ، copol
(2014-04-07 ساعت 14:35)hadi 747 نوشته:  
(2014-04-07 ساعت 09:04)gbtm نوشته:  سلام،من ۶ ماهی‌ اونجا زندگی‌ کردم،سوال دارید بفرمایید.

کلا اگه کارتون یا دانشگاهتون اونجا نیست،من توصیه نمیکنم.

ممنون دوست عزیز. من تا دو ماه آینده به فنیکس میرم علتش اینکه یک دوستی اونجا دارم که هم در بدو ورود کمکم میکنه هم کار برام داره. دراین صورت نظر شما چیه ؟

سلام.شما بالاخره رفتید آریزونا؟
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali
يه سوال دارم.
من برنده ي 2015 هستم. الان دارم به اين فكر ميكنم كه رفتن به آمريكا مگه چه مزيتي داره؟
ميخوام بدونم آيا اونجا واقعا مدينه ي فاضله ست؟
من نميگم ايرانمون بهشته. نه. و من هم حتما براي گرفتن پاس و رفتن اقدام ميكنم. ولي ميخوام بدونم اونجا واقعا چي در انتظارمه؟
ممنون ميشم كسي در مورد مزاياي آمريكا بياد و باهم صحبت كنيم. بيشتر دوست دارم ديدم در مورد اونجا وسيع بشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-07-13 ساعت 14:06)atlantis770 نوشته:  يه سوال دارم.
من برنده ي 2015 هستم. الان دارم به اين فكر ميكنم كه رفتن به آمريكا مگه چه مزيتي داره؟
ميخوام بدونم آيا اونجا واقعا مدينه ي فاضله ست؟
من نميگم ايرانمون بهشته. نه. و من هم حتما براي گرفتن پاس و رفتن اقدام ميكنم. ولي ميخوام بدونم اونجا واقعا چي در انتظارمه؟
ممنون ميشم كسي در مورد مزاياي آمريكا بياد و باهم صحبت كنيم. بيشتر دوست دارم ديدم در مورد اونجا وسيع بشه.
دوست عزیز سوالتون در این تاپیک بپرسید
http://www.mohajersara.com/thread-2678.html
پاسخ
تشکر کنندگان: زری وحدتی
سلام
نزدیک به 8 ماهی میشه که دارم توی فینیکس ،زندگی میکنم ، اوایل پیش یکی از اقوام توی Scottsdale بودم ، و حالا یه آپارتمان گرفتم بین 101 و 202 که تقریبا میشه گفت توی مرز Tempe و Mesa هست . من نظر شخص خودم رو میگم و از کسی هم انتقاد نمی کنم . با کمک دوستم برای رانندگی روی لیموزین یا همون لینکولن های معروف Train شدم ، بعد از 3 ماه مشغول به کار روی ماشین یکی از فرنچایزی ها شدم ، هر روز یعنی هر 12 ساعت 100 دلار کرایه ماشین رو میدم و ساعت کارم رو برای اینکه بهتر شهر رو یاد بگیرم از ساعت 3 صبح تا 3 ظهر انتخاب کردم . درآمدم خوبه . یه مقدار مشکل زبان دارم که اونم دارم روش کار میکنم . باید بهتون بگم ، من خیلی دبروقت کار میکنم ولی توی این 8 ماه دریغ از یه خلاف کوچولو که دیده باشم . پلیس اینجا خیلی خشنه و با بنی بشری شوخی نداره ، دیدم که میگم . بعد از گذشت 8 ماه تقریبا تمام شهر رو میشناسم و تمام ترمینال های فرودگاه رو چشم بسته میرم و میام . کار تخصصی پیدا کردن خیلی سخته .. در ضمن اسپانیش تا دلتون بخواد هست ، ولی واقعا جای پیشرفت داره . از قسمتهای خوب شهر میشه به Scottsdale , Cave Creek , Fountain Hill, Arcadia, Paradise Valy , فسمت هایی از Mesa و Tempe اشاره کرد . . . وسعت شهر خیلی زیاده و تا دلتون بخواد زمین چمن و پارک داره . . . قسمت Down Town شهر خیلی گرونه و کلا حالت دکوری داره و جای زندگی نیست . . . هزینه زندگی به نسبت ایالت های دیگه خیلی عالیه ، شما برای اجاره یه خونه یک خوابه بین 650 تا 900 بسته به محلیت حساب کن . . . هوا یک کم خشنه ، ولی ما حال میکنیم باهاش ، کلا هر جا بری سیستم تهویه داره ... مگر اینکه هوس کنی تو خیابون راه بری . . . . سه ماه تابستون هزینه برق گرون میشه ، تقریبا ماهی 150 دلار . . . . مردم بر خلاف نیوجرسی و نیویورک که خیلی بی ادب بودن ، خیلی خنده رو و خوش اخلاق و با ادبن و با مهاجرین خوب برخورد میکنن . . .البته Racist هم داره . . . ولی من زیاد برخورد نداشتم .. . . کلا کارم یه طوریه که آدم های گردن کلفت و پولدار رو جا به جا میکنم . . . دانشگاه های خوبی داره و تا دلت بخواد آفر تحصیلی ، البته اگه رزیدنت شهر بشی . . . خلاصه من راضیم . . در ضمن در فاصله یک ساعتی اینجا میتونی بری اسکی سمت Payson البته تو رمستون و آب و هوای عالی داره ... در ضمن تو شمال هم Sedona هست ، جای بسیار دیدنی و توریستی هست . . . لاس وگاس هم یه سر رفتم .. زیاد حال نکردم . . . جای خوبیه واسه عشق و حال .... ولی اصن مثل تو فیلم ها نیست کلا از لاس وگاس بلوار و برنامه های هتری و کنسرت هاش اگه فاکتور بگیریم . .. هیچ چیز خاصی نداره . . . خلاصه اگه کسی اطلاعاتی خواست . . . اگه تجربه اش رو داشته باشم . . . در خدمتم . . . .
شماره کیس: 8XXX|ارسال :20May|کارنت:10 April|مصاحبه :آنکارا-June W1
سفرنامه
وضعیت کیس:کلیر در تاریخ Aug16
مقصد :Sweet Home Alabama
پاسخ
گیون جان توضیحاتتان عالی بود.دلمون برات تنگ شده.موفق باشید
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: Given
منم تا چند ماه دیگه میرم فینیکس حتما تجربه خودم رو به اشتراک خواهم گذاشت
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، Given
[quote='Given' pid='533730' dateline='1407808855']
سلام
نزدیک به 8 ماهی میشه که دارم توی فینیکس ،زندگی میکنم ، اوایل پیش یکی از اقوام توی Scottsdale بودم ، و حالا یه آپارتمان گرفتم بین 101 و 202 که تقریبا میشه گفت توی مرز Tempe و Mesa هست . من نظر شخص خودم رو میگم و از کسی هم انتقاد نمی کنم . با کمک دوستم برای رانندگی روی لیموزین یا همون لینکولن های معروف Train شدم ، بعد از 3 ماه مشغول به کار روی ماشین یکی از فرنچایزی ها شدم ، هر روز یعنی هر 12 ساعت 100 دلار کرایه ماشین رو میدم و ساعت کارم رو برای اینکه بهتر شهر رو یاد بگیرم از ساعت 3 صبح تا 3 ظهر انتخاب کردم . درآمدم خوبه . یه مقدار مشکل زبان دارم که اونم دارم روش کار میکنم . باید بهتون بگم ، من خیلی دبروقت کار میکنم ولی توی این 8 ماه دریغ از یه خلاف کوچولو که دیده باشم . پلیس اینجا خیلی خشنه و با بنی بشری شوخی نداره ، دیدم که میگم . بعد از گذشت 8 ماه تقریبا تمام شهر رو میشناسم و تمام ترمینال های فرودگاه رو چشم بسته میرم و میام . کار تخصصی پیدا کردن خیلی سخته .. در ضمن اسپانیش تا دلتون بخواد هست ، ولی واقعا جای پیشرفت داره . از قسمتهای خوب شهر میشه به Scottsdale , Cave Creek , Fountain Hill, Arcadia, Paradise Valy , فسمت هایی از Mesa و Tempe اشاره کرد . . . وسعت شهر خیلی زیاده و تا دلتون بخواد زمین چمن و پارک داره . . . قسمت Down Town شهر خیلی گرونه و کلا حالت دکوری داره و جای زندگی نیست . . . هزینه زندگی به نسبت ایالت های دیگه خیلی عالیه ، شما برای اجاره یه خونه یک خوابه بین 650 تا 900 بسته به محلیت حساب کن . . . هوا یک کم خشنه ، ولی ما حال میکنیم باهاش ، کلا هر جا بری سیستم تهویه داره ... مگر اینکه هوس کنی تو خیابون راه بری . . . . سه ماه تابستون هزینه برق گرون میشه ، تقریبا ماهی 150 دلار . . . . مردم بر خلاف نیوجرسی و نیویورک که خیلی بی ادب بودن ، خیلی خنده رو و خوش اخلاق و با ادبن و با مهاجرین خوب برخورد میکنن . . .البته Racist هم داره . . . ولی من زیاد برخورد نداشتم .. . . کلا کارم یه طوریه که آدم های گردن کلفت و پولدار رو جا به جا میکنم . . . دانشگاه های خوبی داره و تا دلت بخواد آفر تحصیلی ، البته اگه رزیدنت شهر بشی . . . خلاصه من راضیم . . در ضمن در فاصله یک ساعتی اینجا میتونی بری اسکی سمت Payson البته تو رمستون و آب و هوای عالی داره ... در ضمن تو شمال هم Sedona هست ، جای بسیار دیدنی و توریستی هست . . . لاس وگاس هم یه سر رفتم .. زیاد حال نکردم . . . جای خوبیه واسه عشق و حال .... ولی اصن مثل تو فیلم ها نیست کلا از لاس وگاس بلوار و برنامه های هتری و کنسرت هاش اگه فاکتور بگیریم . .. هیچ چیز خاصی نداره . . . خلاصه اگه کسی اطلاعاتی خواست . . . اگه تجربه اش رو داشته باشم . . . در خدمتم . . . .
با سلام دوست عزیز من هم دوست دارم واسه زندگی بیام انجا ،اما چون متاسفانه کسی رو انجا ندارم کامی واسم سخت شده ،به عنوان ی تازه وارد رسیدم کجا مستقر بشم ،میتونی ی کم راهنمایم کنی ،سپاس گذارم
پاسخ
تشکر کنندگان: eybaba ، manheb1
سلام خدمت دوست خودم اشکان خان ، والا تا اونجایی که من پیگیر شما بودم توی فروم ها ، اگر اشتباه نکنم شما برای ویزای توریستی درخواست دادی ‌. و اینکه شرایطت رو نمی دونم ، اگه توریست هستی که خوب معلومه ، ولی اگه میخوای با ویزای توریستی بیای و بعدش بمونی ، داستان ها داری لطفا شرایط کامل خودت رو بنویس. ، توریستی ؟ مهاجری ؟ دانشجویی ؟ ساپورت داری یا نه ؟ برنامه ات چیه ؟ چقدر حدودا بودجه اته؟ چه سبک زندگی رو میپسندی ؟ تا ببینم چطور میتونم راهنمایی ات کنم . موید باشی .
شماره کیس: 8XXX|ارسال :20May|کارنت:10 April|مصاحبه :آنکارا-June W1
سفرنامه
وضعیت کیس:کلیر در تاریخ Aug16
مقصد :Sweet Home Alabama
پاسخ
تشکر کنندگان: girl 1368 ، Danoosh ، اشکان خان ، leader-m
(2014-09-13 ساعت 08:07)Given نوشته:  سلام خدمت دوست خودم اشکان خان ، والا تا اونجایی که من پیگیر شما بودم توی فروم ها ، اگر اشتباه نکنم شما برای ویزای توریستی درخواست دادی ‌. و اینکه شرایطت رو نمی دونم ، اگه توریست هستی که خوب معلومه ، ولی اگه میخوای با ویزای توریستی بیای و بعدش بمونی ، داستان ها داری لطفا شرایط کامل خودت رو بنویس. ، توریستی ؟ مهاجری ؟ دانشجویی ؟ ساپورت داری یا نه ؟ برنامه ات چیه ؟ چقدر حدودا بودجه اته؟ چه سبک زندگی رو میپسندی ؟ تا ببینم چطور میتونم راهنمایی ات کنم . موید باشی .

خیلی خوب خلاصه کامل و جامع کمک کردید و توضیح دادید ممنون برای وقتی که میزارید مث شما تو سایت خیلی کمن واسه همین باید تشکر کرد بابت وقتو راهنماییتون شاد باشید

و خدایی که در این نزدیکیست.....
پاسخ
تشکر کنندگان: Given
از دوستان کسی‌ توی ۱ ساله اخیرPHX نرفته؟ اینجا چقدر سوت و کوره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
آمار ارائه شده توسط موسسه تحقیقاتی ERI Economic که در اواخر سال 2011 منتشر شده است "
متوسط مجموع هزینه های سالانه زندگی در این شهر 74,935.97 دلار می باشد که در مقایسه با متوسط مجموع هزینه های سالانه زندگی در کل آمریکا که برابر 70,000.00 دلار است از رقم بالا تری برخوردار است.

- هزینه های متوسط زندگی در Phoenix مطابق با شاخص های اصلی:
مسکن: 24,719.50 دلار(900 ft2)
مواد مصرفی: 21,409.81 دلار(family)
حمل و نقل: 9,133.87 دلار(2cars)
خدمات مراقبت بهداشتی: 2,621.71 دلار
- هزینه های متوسط زندگی در آمریکا مطابق با شاخص های اصلی:
مسکن: 21,501.69 دلار
مواد مصرفی: 17,103.31 دلار
حمل و نقل: 7,724.29 دلار
خدمات مراقبت بهداشتی: 2,206.96 دلار
شماره کیس2016AS7000//کنسولگری: Ankaraتغییربه>>>Abu dhabi// افراد منظور در کیس:3//
مصاحبه اواسط جون //کلییر 11آگوست //دریافت ویزا 23آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: غنچه

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان