کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فنیکس، ایالت آریزونا
این تاپیک بنا به درخواست کاربر hadi 747 برای گفتگو در مورد فنیکس (ایالت آریزونا) ایجاد شده است.
پاسخ
من آریزونا رو به خاطر آب و هوای بدش دوست ندارم اما جای راحت و خوبیه برای زندگی
پاسخ
تشکر کنندگان: hadi 747 ، soli asali ، eybaba ، pari pariaaa
با تشکر از عمو سعید گل.دوستان خوبی که تجربه زندگی در فنیکس دارن ممنون میشم شرح مختصری ازشرایط زندگی در این شهر را در اختیار دوستانی که شاید مثل من فنیکس را برای اقامت در نظر گرفتن قرار بدن.
پاسخ
تشکر کنندگان: ojee ، soli asali ، Saeedv13 ، mani.iht ، philter ، pari pariaaa ، abbas41
دوستان ما جلوی درب این تاپیکو آب جارو کردیم گل و گلدون هم گذاشتیم بصرف شربت شرینی منتظر تشریف فرمایتان هستیم. Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، nora ، mani.iht ، philter ، pari pariaaa ، abbas41 ، golia
(2014-03-29 ساعت 19:03)hadi 747 نوشته:  دوستان ما جلوی درب این تاپیکو آب جارو کردیم گل و گلدون هم گذاشتیم بصرف شربت شرینی منتظر تشریف فرمایتان هستیم. Big Grin
هادی گفتی برات تاپیک درست کنیم اطاعت کردیم ولی می بینم که داری پشه می پرونی و کار و بارت کسادهTongue.
برای شروع یک سری به سایت های www.areavibes.com و http://www.bestplaces.net یا سایت های مشابه بزن و وضعیت فنیکس رو بررسی کن. بعد بیا نتایج رو اینجا برامون بنویس. من تو areavibes وضعیتش رو یک بررسی کردم. نمره اش با رالی (جایی که الان هستم) یکی هست. جمعیتش بیشتر از 3 برابر رالی هست. جمعیت سفیدهاش بیشتر و سیاهپوست هاش کمتره. کلاً نسبت به رالی شهر بهتری برای زندگی هست. تنها نقاط ضعفش میزان جرم و جنایت و مدارسش (نسبت معلم به دانش آموز بالاتر) هست. هنوز خیلی مطالب جالب دیگه می تونی از اینترنت پیدا کنی و اینجا با دوستان share کنی. در نبود مهاجرسرایی ساکن فنیکس باید دستتو به زانوی خودت بگیری و بلند شی و تاپیکت رو رونق بدی. پس منتظریمRolleyes.
[عکس: attachment.php?aid=3427]

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
عمو سعید سلام ممنون از پیگیری شما ببخشید من چند روزی مسافرت بودم.ولی امیدوارم دوستان همگی به سلامتی برگشتن و پر انرژی با اطلاعات خودشان نظری هم به اینجا داشته باشند.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، soli asali ، philter ، pari pariaaa
یکی از دوستان من فنیکس زندگی میکنه و میگه از لحاظ هزینه زندگی برای یک تازه وارد خیلی مناسب جالب اینجاست که تا دوسال پیش سن فرانسیسکو زندگی میکرد و چون هزینه زندگی دراین شهر خیلی بالا بوده فنیکس انتخاب میکنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، soli asali ، eybaba ، AsemanAbee ، philter ، pari pariaaa ، زری وحدتی
(2014-04-05 ساعت 19:49)hadi 747 نوشته:  یکی از دوستان من فنیکس زندگی میکنه و میگه از لحاظ هزینه زندگی برای یک تازه وارد خیلی مناسب جالب اینجاست که تا دوسال پیش سن فرانسیسکو زندگی میکرد و چون هزینه زندگی دراین شهر خیلی بالا بوده فنیکس انتخاب میکنه.

دوست عزیز میشه اطلاعات بیشتری ازشون بگیرید ؟
من شنیدم تو این ایالت بدتر از ایران همه مسیحیهای افراطی هستن ...
[font=Tahoma]منتظرسرا عضو سبز میپذیردCool
[/font]
[font=Verdana]
کدام کشورها برای سفر نیاز به ویزا ندارند
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: philter ، pari pariaaa ، زری وحدتی
دوست من تا جایکه من اطلاع دارم فنیکس پنجمین شهر بزرگ آ مریکاست و پراکندگی جمعیت بقدری زیاد که بر فرض اگر یک همچین چیزی باشه مربوط به قسمتی از شهر میباشه و از آنجایکه یکی از بهترین و بزرگترین دانشگاهای آمریکا با پنجاه هزار دانشجو دراین شهر واقع شده بحث افراطیگرای بعید بنظر میرسه .
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، eybaba ، alitab ، philter ، pari pariaaa ، زری وحدتی ، copol
سلام،من ۶ ماهی‌ اونجا زندگی‌ کردم،سوال دارید بفرمایید.

کلا اگه کارتون یا دانشگاهتون اونجا نیست،من توصیه نمیکنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: hadi 747 ، soli asali ، alitab ، philter ، pari pariaaa ، taherifar ، copol
(2014-04-07 ساعت 09:04)gbtm نوشته:  سلام،من ۶ ماهی‌ اونجا زندگی‌ کردم،سوال دارید بفرمایید.

ممنون دوست عزیز. من تا دو ماه آینده به فنیکس میرم علتش اینکه یک دوستی اونجا دارم که هم در بدو ورود کمکم میکنه هم کار برام داره. دراین صورت نظر شما چیه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: eybaba ، soli asali ، philter ، pari pariaaa ، زری وحدتی
(2014-04-07 ساعت 14:35)hadi 747 نوشته:  
(2014-04-07 ساعت 09:04)gbtm نوشته:  سلام،من ۶ ماهی‌ اونجا زندگی‌ کردم،سوال دارید بفرمایید.

ممنون دوست عزیز. من تا دو ماه آینده به فنیکس میرم علتش اینکه یک دوستی اونجا دارم که هم در بدو ورود کمکم میکنه هم کار برام داره. دراین صورت نظر شما چیه ؟

سلام،در صورت کار داشتن ،شرایط فرق می‌کنه.

Scottsdaleو Tempe شهرهای خوب اونجا هستن،بعدش هم Chandler و بخشأی از Peoria و Glendel.

آب و هوا هم که نگو و نپرس،من قبلاً گرگان زندگی‌ کرده بودم،گرمای مرداد یادم نرفته، صد رحمت به هوای گرگان

تا دلت هم بخواد اسپانیش هست، که شغل‌های دم دستی‌ هم به ما نمی‌رسید.

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: hadi 747 ، Saeedv13 ، eybaba ، el333 ، soli asali ، alitab ، philter ، pari pariaaa ، زری وحدتی ، manheb1 ، copol

اگر اونجا اشناي قوي دارين و كار هم براتون هست ، يكي از بهترين جاها براي تازه مهاجرهاست براي اينكه اجاره خيلي ارزونه و كلاً براي شروع خوبه ، اگر هم بخواين ادامه تحصيل بدين ، بهترين دانشگاه ها رو داره . اگر دوستتون براتون كاري نداشته باشه ، اوضاع كمي سخت ميشه . اب و هواش هم مثل خوزستان ميمونه . در كل براي يكي دو سال اول مهاجرت ، گزينه خوبيه .
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: hadi 747 ، soli asali ، alitab ، philter ، pari pariaaa ، زری وحدتی ، manheb1 ، copol
(2014-04-07 ساعت 22:07)sayeh_m نوشته:  

اگر اونجا اشناي قوي دارين و كار هم براتون هست ، يكي از بهترين جاها براي تازه مهاجرهاست براي اينكه اجاره خيلي ارزونه و كلاً براي شروع خوبه ، اگر هم بخواين ادامه تحصيل بدين ، بهترين دانشگاه ها رو داره . اگر دوستتون براتون كاري نداشته باشه ، اوضاع كمي سخت ميشه . اب و هواش هم مثل خوزستان ميمونه . در كل براي يكي دو سال اول مهاجرت ، گزينه خوبيه .
ممنون مامان سایه عزیز . ازنظر امنیت چطوره؟وآب و هواش شباهتی به کیش یا دبی داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، alitab ، philter ، pari pariaaa
به توضیحات قبلیم، در مورد مناطقی خوب،می‌شه Paradise Valleyو Gilbert رو هم اضافه کرد.

امنیتشم منطقه به منطقه فرق داره،کلا ناامنی اونجا ندیدم
پاسخ
تشکر کنندگان: alitab ، hadi 747 ، philter ، soli asali ، pari pariaaa

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان