کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کپی رایت و دانلود در آمریکا
'ITG
[/quote نوشته:
http://www.ripoffreport.com/reports/directory/best-buy

پس باید بگم خداروشکر من تابه حال به مشکلی برنخوردم
اما خوب ما هروقت قصد خرید چیزی رو داریم ، همسر طبق عادتی که در ایران هم داشت چندین سایت رو چک میکنه و نظرات مشتری ها و خریداران اون جنس رو میخونه ، کلی سبک سنگین میکنه و بعد میریم اون جنس رو میخریم.
برای همین ما تا به حال به مشکلی بر نخوردیم.
تعداد اعضا : ۲نفر ، شماره کیس : **۱۲، تاریخ رویت قبولی : ۹ می، ارسال فرمها : جولای، محل مصاحبه : ایروان، تاریخ مصاحبه : ۲۲ دسامبر، تاریخ دریافت ویزا : فوریه، تاریخ مهاجرت : ۲۹ می ۲۰۱۳ ، ایالت ورودی : سن دیگو، کالیفرنیا، زندگی در حال حاظر : استرلینگ، ویرجینیا
پاسخ
تشکر کنندگان: reasonable ، taherifar
دوستان سئوالی داشتم

وقتی با خودمون لپ تاپون رو میاریم ، اگر روش ویندوز کرک شده باشه مشکلی پیش میاد؟ اصلاً کجا و چور ممکنه چک کنن این مسئله رو؟

سئوال دوم که مهمتره:
من دو تا هارد اکسترنال دارم که میخوام با خودم بیارم. یکیش پر از فیلم های دانلود شده است. دومی پر از نرم افزار. هر کدوم 2 ترابایت. آیا در فرودگاه یا جای دیگه ممکنه چک کنن؟

لطفاً اگر دقیقاً اطلاع دارید بنده رو هم روشن کنید ، چون اگر محتویات بررسی بشه فکر میکنم تا هفت نسل بعد خودم باید جریمه پرداخت کنیم و تو زندان باشیم. Big Grin

با تشکر
DV 2008: HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2009: HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2010: HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2011: HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2012: HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2013: HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2014: HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2015: HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2016: HAS NOT BEEN SELECTED
پاسخ
تشکر کنندگان:
شما در امریکا هم می تونید فیلم از سایتهای ایرانی دانلود کنید یا به صورت

تورنت از سایتهای خارجی

اما این رو باید به عرض شما برسونم که اگر بخواهید این فیلمهارو مورده

سوی استفاده قرار بدید یعنی بفروشید یا از دوستان خارجی شما بوی ببرند

برای شما مشکل ساز خواهد شد

برای خوذتون هر برنامه یا هر فیلمی رو می توانید دل کنید

در امریکا قانون کپی رایت هست و این قانون متوجه ی کسانی است که به

صورت غیر قانونی از روی سی دی های خریداری شده در اینترنت قرار میدند

تا در دسترس عموم باشه

اما برای دانلود فقط برای خودتون مشکلی پیش نمیاد اما برای محکم کاری

می توانید از پروک سی یا فی لتر شکن استفاده کنید

ولی هرگونه سوی استفاده به پای شماست

برای اینترنت در خارج همانند ایران باید ماهی مبلغی پرداخت کنید

ولی سرعت انجا به مراتب بیشتر از ایران است
پاسخ
تشکر کنندگان: tapartoor600 ، hamedrouhi ، ao_alireza
(2015-04-26 ساعت 22:21)tapartoor600 نوشته:  دوستان سئوالی داشتم

وقتی با خودمون لپ تاپون رو میاریم ، اگر روش ویندوز کرک شده باشه مشکلی پیش میاد؟ اصلاً کجا و چور ممکنه چک کنن این مسئله رو؟

سئوال دوم که مهمتره:
من دو تا هارد اکسترنال دارم که میخوام با خودم بیارم. یکیش پر از فیلم های دانلود شده است. دومی پر از نرم افزار. هر کدوم 2 ترابایت. آیا در فرودگاه یا جای دیگه ممکنه چک کنن؟

لطفاً اگر دقیقاً اطلاع دارید بنده رو هم روشن کنید ، چون اگر محتویات بررسی بشه فکر میکنم تا هفت نسل بعد خودم باید جریمه پرداخت کنیم و تو زندان باشیم. Big Grin

با تشکر

هیچ مشکلی پیش نمیاد

کمپانی مایکروسافت مانند سایر کمپانی های دیگر ایرانو تحریم کرده

در فرودگاه یا در هواپیما قانونی که هست باید لب تاپتان جهت حفظ

امنیت ضد ترور روشن باشد

و هارد شمارو اگر هم چک کنند بیشتر در جهت تبلیغ برای

تروریسم است نه برای مسایل از این دست پس خیالتان راحت باشد
پاسخ
تشکر کنندگان: hamedrouhi
ممنون.
نه بابا سوء استفاده کجا بود. برای مصارف شخصیه. فقط یه نگرانی کوچیکم در مورد چک کردن محتویات هارد دیسک هام هست که پر از نرم افزار و فیلمه که اگر بررسی کنن طبیعتاً چون دانلودشون کردم و این کلکسیونه 15 ساله من در ایران هست به مشکل بر نخورم.
کلاً کسی از دوستان شنیده یا تجربه ای داره که سی دی ها و یا هارد دیسکی که با خودمون میاریم رو محتویاتشون رو بررسی کنن؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
انها مبی دونند که ایران تحریم است پس جای که تحریم است مردم اونجا

از trial استفاده می کنند یا از کرک برنامه کرک هم یک برنامه را ارجینال

نمی کند یعنی قسمت trial را برمی دارد تا تا برنامه از کار نیفتد ..

پس ربطی به فرودگاه ندارد اینگونه موارد به کمپانی ربط دارد که از مشتری

جهت کرک یا سوی استفاده از نرم افزارش بخواهد شکایت کند

و هیچ شکایتی که از بدو ورود شما به امریکا صورت نگرفته خیالتان راحت باشد

شما می توانید کلی برنامه یا کلی فیلم از سایتهای مختلف که در دسترس

عموم است بر خلاف ایران که حتی سایتها تجاری رو فی لتر می کند

در اونجا ازادانه استفاده کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: tapartoor600
(2015-04-26 ساعت 23:32)tapartoor600 نوشته:  ممنون.
نه بابا سوء استفاده کجا بود. برای مصارف شخصیه. فقط یه نگرانی کوچیکم در مورد چک کردن محتویات هارد دیسک هام هست که پر از نرم افزار و فیلمه که اگر بررسی کنن طبیعتاً چون دانلودشون کردم و این کلکسیونه 15 ساله من در ایران هست به مشکل بر نخورم.
کلاً کسی از دوستان شنیده یا تجربه ای داره که سی دی ها و یا هارد دیسکی که با خودمون میاریم رو محتویاتشون رو بررسی کنن؟

اتفاقا امروز داشتم در مورد مدیری میخواندم که ظرف چند ماه از ورودش لپتاپ و هاردهایش دزدیده شده...
ایده آل این هست که محتویات کلکسیون درون هارد با پسورد encrypt شود خود هارد هم پر از عکس ها و داکیومنت های چند kb و بی ارزش باشد(non-encrypted). اینطوری نه تنها در فرودگاه محتویات جلب نظر نخواهد کرد اگر خدای نکرده هارد در آینده دزدیده هم شد جلوی سوءاستفاده از اطلاعات شخصی گرفته می شود.
پاسخ
تشکر کنندگان: tapartoor600 ، hamedrouhi ، Rock
ممنون از راهنمایی شما دوستان
هر دو هارد رو با Bitlocker ، Encrypt کردم. چون کل زدگیم توی اونهاس.
پس اگر بررسی نکنن محتوی شون رو نگرانیم رفع شد.

پاسخ
تشکر کنندگان: khatarnak ، Rock ، feidom30
خواهر زاده خانم من تو امریکا بدنیا امده هر سال 1 بار میاد ایران
یه دفعه در این مورد ازش پرسیدم گفت من که بر میگردم امریکا بعضی اوقات تو فرودگاه ازم میپرسم که برنامه بدون لایسنس داری یا نه . ازش پرسیدم چجوری چک میکنن گفت لب تاپ رو وصل میکنه به کامپیوتر خودش بعد اگه داشته باشی پاک میکنن. ازش پرسیدم راجب ویندوز چطور ؟ گفت پاک میکنه همونجا ازت میپرسه اگه ویندوز میخواهی برات میریزیم ولی شارژت میکنیم . البته من اینو از اون شنیدم . البته من از بچه های مهاجر سرا شنیدم که هیچکدومشون این اتفاق براشون نیفتاده و خیلی راحت و معمولی رفتن .
2 تا چیز جالب هم بگم بخندین
ازش پرسیدم مثلا اگر از یوتوب دنلود کنی چی میشه . بچه به اون تقسی همچین گفت نههههههههه با تعجب و حیرت و ترس گفت خیلی کار وحشتناکیه
مطلب دوم اینکه
این تو خونه ما بود ظرف 2 روز حجم اینترنتمون تموم شد گفتم هیراد چی کار میکنی مگه دیدیم نشسته فیلم ها و موسیقی هایی رو که دوست داشته از ای تونز خریده خداد تومان بعد دنلود کرده . گفتم بچه تو هر فیلمی که تو امریکا رو پردست و دوست داری بگو من برات 50 سنت میگیرم میارم SmileSmileSmileSmile
خب دیگخ مسئله کپی رایت رو ما بهش واقف نیستیم من که خودم بشدت ازش میترسم که مثل این فیلم خارجیا بعد دنلود با هلی کوپتر بریزن دم در خونه .
البته یه چی بگما من لاتاری هنوز برنده نشدم که برم
ایران کشوریه که ماست سون 7000 تومانه و ویندوز سون 1500 خدایش تحملش تو امریکا سخت خواهد بود برامون مثل سرعت اینترنت اونا که خوبه .
هیراد ( خواهر زاده خانومم ) تینیجر زنگ زده بود به مامانش بعد دیدم داره میگه مامان برگردم 2 روز فقط میخواهم برم تو اتاقم بشینم پشت اینترنت
2015 HAS NOT BEEN SELECTED
2016 HAS NOT BEEN SELECTED
2017 HAS NOT BEEN SELECTED
2018 کی مرده کی زنده ؟
دست به هرجای جهان که کشیدیم سر بود و بالا رفتن مشکلCool
پاسخ
تشکر کنندگان: hamedrouhi ، khatarnak ، Aghaman ، tapartoor600 ، Rock ، amin_j ، ao_alireza
سلام

یه نکته، مگه ویندوز 10 کلا رایگان نشد؟
تا جایی که میدونم برای تمامی نسخه های 7 و 8 که پایرت بودن یا اصل بودن وین 10 به صورت اصل نسب میشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-04-27 ساعت 18:43)payamshad نوشته:  خواهر زاده خانم من تو آمریکا بدنیا امده هر سال ۱ بار میاد ایران
یه دفعه در این مورد ازش پرسیدم گفت من که بر میگردم آمریکا بعضی اوقات تو فرودگاه ازم میپرسم که برنامه بدون لایسنس داری یا نه . ازش پرسیدم چجوری چک میکنن گفت لب تاپ رو وصل میکنه به کامپیوتر خودش بعد اگه داشته باشی پاک میکنن. ازش پرسیدم راجب ویندوز چطور ؟ گفت پاک میکنه همونجا ازت میپرسه اگه ویندوز میخواهی برات میریزیم ولی شارژت میکنیم . البته من اینو از اون شنیدم . البته من از بچه های مهاجر سرا شنیدم که هیچکدومشون این اتفاق براشون نیفتاده و خیلی راحت و معمولی رفتن .
۲ تا چیز جالب هم بگم بخندین
ازش پرسیدم مثلا اگر از یوتوب دنلود کنی چی میشه . بچه به اون تقسی همچین گفت نههههههههه با تعجب و حیرت و ترس گفت خیلی کار وحشتناکیه
مطلب دوم اینکه
این تو خونه ما بود ظرف ۲ روز حجم اینترنتمون تموم شد گفتم هیراد چی کار میکنی مگه دیدیم نشسته فیلم ها و موسیقی هایی رو که دوست داشته از ای تونز خریده خداد تومان بعد دنلود کرده . گفتم بچه تو هر فیلمی که تو آمریکا رو پردست و دوست داری بگو من برات 50 سنت میگیرم میارم SmileSmileSmileSmile
خب دیگخ مسئله کپی رایت رو ما بهش واقف نیستیم من که خودم بشدت ازش میترسم که مثل این فیلم خارجیا بعد دنلود با هلی کوپتر بریزن دم در خونه .
البته یه چی بگما من لاتاری هنوز برنده نشدم که برم
ایران کشوریه که ماست سون 7000 تومانه و ویندوز سون 1500 خدایش تحملش تو آمریکا سخت خواهد بود برامون مثل سرعت اینترنت اونا که خوبه .
هیراد ( خواهر زاده خانومم ) تینیجر زنگ زده بود به مامانش بعد دیدم داره میگه مامان برگردم ۲ روز فقط میخواهم برم تو اتاقم بشینم پشت اینترنت

مطمئنا خواهر زاده خانومتون میخواسته سرکار بزاره شما رو. ماها که تازه اومدیم و گرین کارتی هستیم هم این حق رو داریم که وسایل شخصیمون رو به هیچ مامور قانونی نشون ندیم مگر این که حکم از دادگاه داشته باشن چه برسه به سیتیزن ها که میتونن از Amendment هاشون استفاده کنن پنجمین Amendment این حق رو به سیتیزن میده که از هر مامور قانونی که بخواد بدون حکم دادگاه وسایلش رو بازرسی کنه شکایت کنه. و اون مامور هم توی فرودگاه فکر نکنم لیست مسافر ها رو از قبل داده باشه به دادگاه و برای تک تکشون به حکم گرفته باشه. اما از همه اینا که بگذریم قانون کپی رایت برای استفاده شخصی مشکل زیادی نمیسازه و کسی حق نداره به خاطر استفاده شخصی ازتون ایراد بگیره. دفعه بعدی که برادر زاده ات رو دیدی بهش بگو خودتی Big Grin

از یوتیوب هم کسی لازم نداره دانلود کنه چون اینترنت سریع هست و نامحدود هر وقت بخوای میای میزنی و اجراش میکنی و دانلود کردنش اصلا بی معنا هست .

بنده وقتی از ایران اومدم کلی سی دی نرم افزار و بازی با خودم اوردم (حدود 2 میلیون خرجشون بود از موقع ای که راهنمایی میرفتم تا دبیرستان همینطوری بازی و نرم افزار میخریدیم وقتی میخواستیم بیایم میخواستم بفروشمش اما یا نمیخریدن یا یه قیمت الکی مثلا یه پک نرم افزار که 20 هزار خریدم رو میخواستن ازم بگیرن 1 تومن پس کلا بیخیال شدم و همه رو برداشتم با خودم اوردم.) و اصلا هیچکی بهم گیر نداد لپ تاپی هم که داشتم پر بود از برنامه های دانلودی حتی ویندوزش هم دانلودی بود. از وقتی هم که اومدم هر روز دارم دانلود میکنم و هیچکس بهم گیر نداده. اما اگر از تورنت دانلود کنید شرکتی که بهتون اینترنت میده میفهمه و بعد از فرستادن 10 هشدار به درب منزل اینترنت رو قطع میکنن(در بدترین حالت ممکن این اتفاق می افته) که اصلا جای نگرانی نیست میتونید برید از یه شرکت دیگه اینترنت بگیرید Big Grin

(2015-10-04 ساعت 01:59)amin_j نوشته:  سلام

یه نکته، مگه ویندوز ۱۰ کلا رایگان نشد؟
تا جایی که میدونم برای تمامی نسخه های ۷ و ۸ که پایرت بودن یا اصل بودن وین ۱۰ به صورت اصل نسب میشه.

بله اگر نسخه اصل ویندوز 7 یا 8 رو داشته باشید ویندوز 10 رو میتونید نصب کنید.
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: amin_j ، payamshad
(2015-10-04 ساعت 02:19)ps5 نوشته:  
(2015-04-27 ساعت 18:43)payamshad نوشته:  
[quote='amin_j' pid='669959' dateline='1443907796']
سلام

یه نکته، مگه ویندوز ۱۰ کلا رایگان نشد؟
تا جایی که میدونم برای تمامی نسخه های ۷ و ۸ که پایرت بودن یا اصل بودن وین ۱۰ به صورت اصل نسب میشه.

بله اگر نسخه اصل ویندوز ۷ یا ۸ رو داشته باشید ویندوز ۱۰ رو میتونید نصب کنید.

سلام
قضیه این بود که اگه اصل هم نباشه ویندوز و کرک شما آپدیت رو نبسته باشه بازهم وین 10 آپدیت شده اصل خواهد بود، این عمل توسط مایکروسافت با هدف گسترش بازار و ترغیب اونهایی که ویندوز اصل ندارن به خرید محصولات نرم افزاری جانبی که معمولا ارزانتر از ویندوز هستند انجام شده.
اینو من توی Forbes خوندم. شاید دقیق متوجه نشده باشم.
پاسخ
تشکر کنندگان: ao_alireza

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان