### قابل توجه شرکت کنندگان لاتاری 2017 که در اعلام نتایج اولیه انتخاب نشده بودند ###
طبق اطلاعیه رسمی، افراد بیشتری از سراسر جهان برای دوره 2017 انتخاب شده اند.
برای اطلاع از انتخاب شدن، مجدداً به لینک https://www.dvlottery.state.gov/ESC/‎ مراجعه کنید.
برای دریافت اطلاعات بیشتر کلیک کنید.Border Preclearance
دولت امارات عربی متحده در دسامبر ‎2011‎ موافقتنامه ای را با دولت آمریکا به امضا رساند که طی آن ترمینالی را به فرودگاهش اضافه کند تا کارمندان فرودگاهی دولت آمریکا در آن مستقر شوند و کارهای مربوط به گمرک و چک و بازرسی های ورود مسافران به ایالات متحده از طریق آن فرودگاه را در همانجا انجام دهند. این اقدامات ‎Border Preclearance‎ نامیده می شود.
ترمینال جدید فرودگاه بین المللی ابوظبی از 26 ژانویه ‎2014‎ افتتاح شد.

اطلاعات بیشتر را از این صفحه ویکی پدیا بگیرید.

پیش از این مسافران در فرودگاه های داخل خاک آمریکا چک می شدند و گذرنامه هایشان مهر ورود می خورد. مسافران حتی اگر در ادامه سفر خود یک پرواز دیگر هم داشتند، مجبور بودند چمدانهای خود را تحویل بگیرند و از چک بازرسی رد کنند و دوباره به بار بسپارند.
اما اکنون دیگر چک مسافر و زدن مهر ورود در همان فرودگاه ابوظبی انجام می گیرد. چمدان ها هم در غیاب مسافر چک می شوند. بنابراین مسافران از طی این مراحل پس از ورود به فرودگاه مورد نظر در آمریکا معاف می شوند.

نکته:
مهاجرانی که برای اولین بار وارد آمریکا می شوند، باید در خرید بلیط از طریق ابوظبی دقت کنند که وقت کافی برای طی مقدمات ورود به آمریکا را «در فرودگاه ابوظبی» (نه فرودگاه مورد نظر در آمریکا) در نظر بگیرند تا برای انجام کارهای قانونی وقت کم نیاورند.
‎[en] PD: Jan. 6, 2001‎
Visa: ‎July 2012‎
F4
‎[/en]‎
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: maxsupermax ، dela ، soheilbadami ، romance33 ، pari pariaaa ، mani.iht ، philter ، poem ، nora ، tabim4 ، mamanraya ، Rock ، amjad ، el333 ، moony ، a6l3i ، Memolk ، h_aghapour ، golia
سلام دوستان

کسی تجربه پرواز با اتحاد به آمریکا رو داره؟
مراحل چک پاسپورت به جای آمریکا در ابوظبی انجام می شه اطلاعی دارین که این مرحله برای کسانیکه اولین بار به آمریکا می روند چقدر طول می کشد؟ پرواز ‎connection‎ تنها ۱.۵ بعد از ورود به فرودگاه ابوظبی انجام می شود آیا این زمان کافی است؟
با سپاس
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: frozen mind
(2014-06-06 ساعت 20:58)arian222 نوشته:  
سلام دوستان

کسی تجربه پرواز با اتحاد به آمریکا رو داره؟
مراحل چک پاسپورت به جای آمریکا در ابوظبی انجام می شه اطلاعی دارین که این مرحله برای کسانیکه اولین بار به آمریکا می روند چقدر طول می کشد؟ پرواز ‎connection‎ تنها ۱.۵ بعد از ورود به فرودگاه ابوظبی انجام می شود آیا این زمان کافی است؟
با سپاس


چون این سوال رو در پیام خصوصی هم از من پرسیده اید، پاسخی که به شما دادم رو اینجا تکرار می کنم برای استفاده و احیانا حک و اصلاح دوستان:

به نظر من برای سفر اول و تحویل پاکت زرد در ابوظبی نیم ساعت کافیه، نیم ساعت الی سه ربع ساعت هم رای پیاده شدن از هواپیما و رفتن به ترمینال آمریکا در فرودگاه ابوظبی کافیه.
فقط باید خیلی چابک و زرنگ باشین و زود از هواپیما پیاده بشین و بدو بدو برین به ترمینال مخصوص آمریکا و توی صف بایستین. از هواپیما که پیاده میشین تا ترمینال مخصوص آمریکا مسافت زیادی رو باید پیاده طی کنین که به نظرم نفس گیره. برای رسیدن به ترمینال آمریکا باید به تابلوهای داخل سالن ها دقت کنین. روی تابلوها مسیر حرکت به طرف اون ترمینال نشون داده شده. به دنیال این نباشین که برای رفتن به فلان شهر آمریکا باید به کدوم ترمینال برین. همه پروازها از ترمینال آمریکا انجام میشه.

وقتی به صف چک پاسپورت رسیدین بگردین ببینین آیا ماموری در اونجا ول می چرخه یا نه. معمولا این جور مامورها اونجا هستن تا به سوالات مسافرا پاسخ بدن و کسانی مثل شما رو زودتر از بقیه بفرستن پیش آفیسر مخصوصی که کارهای تازه مهاجرها رو انجام میده تا از پرواز بعدی جا نمونن. فقط یادتون باشه که حتما و حتما پاکت زرد رو موقع ورود به صف به دستتون بگیرین که هم آفیسر و هم دیگران ببینن تا بفهمن که شما لازمه زودتر به آفیسر مربوط هدایت بشین .
اگر هم ماموری اون طرف ها نبود، می تونین از مسافران توی صف عذرخواهی کنین و بگین که چون تازه مهاجر هستین، کارتون ممکنه طول بکشه و احتمال داره از پرواز بعدی جا بمونین، بنابراین لطف کنین و اجازه بدین من زودتر برم. معمولا بهتون اجازه میدن.

یک نکته کلی اینه که ترمینال آمریکا در فرودگاه ابوظبی نسبتا خلوت تر از خیلی از فرودگاه های مبدا ورودی در آمریکاست. من اینو از این بایت میگم که خودم فرودگاه های جان اف کندی نیویورک، فرودگاه شیکاگو، و فرودگاه آتلانتا رو دیده ام. بنابراین خیالتون از بابت انجام کارهاتون راحت باشه. اما این راحتی خیال نباید باعث بشه که شل بجنبین چون ‎1.5‎ ساعت بیشتر فرصت ندارین!

امیدوارم سفر خوبی داشته باشید.
ورودتون به آمریکا رو به شما تبریک میگم!
‎[en] PD: Jan. 6, 2001‎
Visa: ‎July 2012‎
F4
‎[/en]‎
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: romance33 ، arian222 ، amjad ، moony ، a6l3i ، ed2008 ، miyu ، Memolk ، h_aghapour ، golia
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان