کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
از کجا شروع کنیم
برای دندانپزشکانی که در فکر مهاجرت به آمریکا هستند این که از کجا شروع کنیم و چقدر زمان طول می کشه یک سوال رایج هست.خیلی بستگی داره به اینکه در چه موقعیتی هستیم و اینکه در آمریکا میخواهیم چکار کنیم. برای این موضوع اول باید پاسخ این سوالها را برای خودتون مشخص کنید:
1-به چه شکلی میخواهید به آمریکا بیاید
2-الان دانشجو هستید یا فارغ التحصیل
3-چه زمانی میخواهید به آمریکا بیاید و چقدر تا وقت آمدن زمان دارید
4-وقتی بیاین آمریکا تصمیمتون چیه: کار ، ادامه تحصیل (تخصص یا رشته های دیگر)
5- کجای آمریکا میخواین بیاین ، آیا ایالت خاصی میخواین بمونید یا اینکه فرقی نداره براتون یا اینکه میخواین آزاد باشین و بتونین انتخاب کنید که هرجا برید

یک مثال: برای یک دندانپزشک فارغ التحصیل که به آمریکا وارد می شه اگر همه ی اقداماتی که برای امتحان و آماده کردن مدارک و غیره لازم هست و می شه تا قبل از آمدن به آمریکا انجام داد ، انجام داده باشه و اینجا که میاد برای امتحان آماده باشه، وارد شدن به دانشگاه از زمانی که میاد به اینجا میتونه در حدود یک سال و یا حتی کمتر از یک سال باشه. به طور عام اگر هدف طبابت باشه حدود 2 سال هم باید در دانشگاه درس بخونه و بعدش میتونه شروع کنه به کار. پس حد اقل می شه 3 سال و از این کمتر هم بعید هست.
هرچند برای بیشتر افراد که میان بیشتر از یک سال ، یعنی حدود 1 سال و نیم طول می کشه تا وارد دانشگاه بشن.
باز هم یاد آوری کنم که خیلی چیزها بستگی داره به اینکه در چه شرایطی بیاید و کجا و به چه صورت بخواهیم مشغول به کار بشیم، ولی تخمین 3 تا 4 سال برای اکثریت افراد درست هست.
ارادت
پاسخ
تشکر کنندگان: gmah ، REZA1390 ، itsmasoud ، storagemeter ، soli asali ، t_arian_n
سلام و ممنون از پاسخ شما.
راجع به سوالاتتون باید بگم 2راه برای آمدن دارم :ویزای تحصیلی همسرم ویا اگه درهمین اثنادر لاتاری امسال برنده بشیم! که مورد اول فعلا در دست اقدامه.احتمالا نتیجه اش بعد از janمشخص میشه.من درسم تمام شده وهمینطور طرحم.
اولویت من با ادامه تحصیله ولی اگه بخواد اینهمه زمان ازم بگیره نمیدونم آیا بهتر نیست کلا یه رشته دیگه ای بخونم؟!
درموردایالتهایی هم که امکان داره باشیم فرقی نداره ولی قطعا کالیفرنیا و نیویورک نخواهد بود
Don't look a gift horse in the mouth.... دندنون اسب پیشکشیو نمیشمرن.
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، soli asali ، t_arian_n
some one نوشته: راجع به سوالاتتون باید بگم 2راه برای آمدن دارم :ویزای تحصیلی همسرم ویا اگه درهمین اثنادر لاتاری امسال برنده بشیم! که مورد اول فعلا در دست اقدامه.احتمالا نتیجه اش بعد از janمشخص میشه.

فقط یه چیزی را باید متذکر بشوم. زمانی که شما برای گرفتن ویزای دانشجویی به مصاحبه می روید باید ثابت کنید که به هیچ عنوان قصد ماندن و زندگی دائمی در آمریکا را ندارید. شرکت کردن در لاتاری گرین کارت هم یعنی قصد زندگی دائمی در آمریکا. بنابر این افسر مربوطه اگر متوجه بشود که شما در لاتاری شرکت کرده اید به احتمال قوی می تواند ویزای دانشجویی به شما ندهد.
اما یادتان باشد که در مصاحبه همیشه حقیقت را بگویید. در غیر این صورت گاهی گرفتن ویزا از هر طریقی مشکل خواهد شد.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، soli asali ، t_arian_n
some one نوشته: اولویت من با ادامه تحصیله ولی اگه بخواد اینهمه زمان ازم بگیره نمیدونم آیا بهتر نیست کلا یه رشته دیگه ای بخونم؟!
درموردایالتهایی هم که امکان داره باشیم فرقی نداره ولی قطعا کالیفرنیا و نیویورک نخواهد بود

در مورد یک رشته ی دیگه انتخاب به نظر هر فرد بستگی داره.
در مورد ادامه تحصیل اگر منظورتون تخصص هست در بیشتر موارد لازم هست که شما اینجا اول مدرک عمومی را بگیرید ( یعنی همان دوره ی دو ساله ی معروف) بد برای تخصص اقدام کنید. تعداد معدودی از دانشگاهها هم قبول می کنن که فارغ التحصیلان خارج از آمریکا هم برای دوره ی تخصصapply کنن ولی رقابت خیلی سخته و مسلما فارغ التحصیلان آمریکا خیلی فاکتورهای برتر دارن از نظر اونها.
راجع به ایالتهای مختلف هم شما می تونید خلاصه ای از قوانین ایالتهای مختلف را برای دندانپزشکان فارغ التحصیل خارج آمریکا روی سایت ADA پیدا کنید.
در این آدرس:
http://ada.org/prof/prac/licensure/us.asp
قسمت زیر را انتخاب کنید:
Summary of State Educational Requirements for International Dentists
پاسخ
تشکر کنندگان: ashkanzahedi ، soli asali
در مورد پاسخ آقای SAMAD
یعنی ممکنه فقط شرکت کردن (ونه حتی برنده شدن) در لاتاری باعث رد درخواست ویزای تحصیلی بشه؟ بنظر شما بهتره با توجه به اینکه در لاتاری ثبت نام کردیم چه کنیم؟ منتظر اعلام نتایج بشیم یا اینکه اگر با ویزای تحصیلی همسرم موافقت شد همون مسیر را ادامه بدیم؟ بنظر شما برای کسی که فعلا مطمِِئن نیست قصد اقامت دائم داشته باشه کدوم راه بهتره با توجه به اینکه احتمال موافقت با پذیرش تحصیلی همسرم 50% بیشتر نیست ولی هردو برای ادامه تحصیل شدیدا مشتاقیم؟
Don't look a gift horse in the mouth.... دندنون اسب پیشکشیو نمیشمرن.
پاسخ
تشکر کنندگان:
عزیزم اگر مشکل شما افسر سفارت است شما اگر برای ویزای دانشجویی در سفارت آنکارا رفتید میتونید سفارتتون رو برای لاتاری ابوظبی انتخاب کنید و اگر برای ویزای دانشجویی در ابوظبی هست که برعکس
پاسخ
تشکر کنندگان:
some one نوشته: یعنی ممکنه فقط شرکت کردن (ونه حتی برنده شدن) در لاتاری باعث رد درخواست ویزای تحصیلی بشه؟ بنظر شما بهتره با توجه به اینکه در لاتاری ثبت نام کردیم چه کنیم؟ منتظر اعلام نتایج بشیم یا اینکه اگر با ویزای تحصیلی همسرم موافقت شد همون مسیر را ادامه بدیم؟ بنظر شما برای کسی که فعلا مطمِِئن نیست قصد اقامت دائم داشته باشه کدوم راه بهتره با توجه به اینکه احتمال موافقت با پذیرش تحصیلی همسرم 50% بیشتر نیست ولی هردو برای ادامه تحصیل شدیدا مشتاقیم؟

sousangerd نوشته: عزیزم اگر مشکل شما افسر سفارت است شما اگر برای ویزای دانشجویی در سفارت آنکارا رفتید میتونید سفارتتون رو برای لاتاری ابوظبی انتخاب کنید و اگر برای ویزای دانشجویی در ابوظبی هست که برعکس

من با چند مورد برخورد کردم که تنها به دلیل شرکت کردن در لاتاری به آنها ویزای دانشجویی نداده بودند. مواردی هم بودند که افسر مربوطه سوالی در مورد شرکت کردن یا شرکت نکردن در لاتاری نپرسیده و ویزا ی دانشجویی را داده است.
از سوی دیگر فکر نکنم که با این پیشرفت تکنولوژی رکورد شرکت کردن یا نکردن شما در لاتاری در اختیار همه سفارت نباشد. بنابر این اگر افسری در آنکارا آن را میتواند پیدا کند، افسر ابوظبی هم می تواند.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، soli asali
سلام
اگه کسی بخواد در امریکا دندانپزشکی بخونه باید چکار کنه؟ من لیست دانشکده ها و 10دانشکده برتر اونجا رو دیدم. مسلما ورود به چند تای اول کار مشکلیه. کسی از دوستان هست که اطلاعاتی درباره چند دانشکده خوب و راحت تر برای ورود خارجیها داشته باشه؟
ممنون میشوم از جواب
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali
سلام من فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی از دانشگاه ازاد هستم. و مسائل طرحم هم حل شده. از لحاظ زبان در سطح متوسطم. گرین کارد دارم. می خواستم از شما سوال کنم که من برای امدن به امریکا و اشتغال در این رشته و ادامه زندگی در امریکا چه مراحلی رو باید طی کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: itsmasoud ، soli asali
سلام . لطفآ یک مقدار اطلاعات درباره سرنوشت دندان پزشکان ایرانی مهاجر به کشورهای کانادا، استرالیا ، نیو زلاند و آمریکا به من بدید. شنیدم پروسه امتحانات برد دندان پزشکی چنین کشور هایی بسیار پر هزینه و وقت گیر است، تا جائی که اکثر دندان پزشکان رو وسط راه منصرف و خسته میکنه و اونها مجبور میشند به دستیاری یک دندانپزشک مقیم اون کشور رضایت بدند یا به مشاغل دیگه روی بیارند. این قضیه تا چه حدی صحت داره؟ ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام. من فارغ التحصيل دندانپزشكي عمومي هستم. در ضمن لاتاري ٢٠١٣ هم برنده شدم. ايا ميتونم بلافاصله براي تخصص در امريكا اقدام كنم؟ چه پيش نيازايي لازمه مثل تافل و.... و اينكه كدام دانشگاه بهتره هم از نظر تحصيلي و هم از لحاظ زندگي؟ امكان كار مرتبط با رشته را دارم؟ از كي؟
CN:2013AS89** | Ankara | 2nd week of July |
Clearance: 17 Sep | visa: 20 Sep
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-10-21 ساعت 15:22)melika64 نوشته:  سلام من فارغ التحصیل رشته دندانپزشکی از دانشگاه ازاد هستم. و مسائل طرحم هم حل شده. از لحاظ زبان در سطح متوسطم. گرین کارد دارم. می خواستم از شما سوال کنم که من برای امدن به آمریکا و اشتغال در این رشته و ادامه زندگی در آمریکا چه مراحلی رو باید طی کنم؟

به سایت زیر مراجعه کنید همه اطلاعات مورد نیازتون هست :
www.dandooner.blogfa.com

(2013-07-20 ساعت 19:45)Sonaen60 نوشته:  سلام. من فارغ التحصيل دندانپزشكي عمومي هستم. در ضمن لاتاري ٢٠١٣ هم برنده شدم. ايا ميتونم بلافاصله براي تخصص در امريكا اقدام كنم؟ چه پيش نيازايي لازمه مثل تافل و.... و اينكه كدام دانشگاه بهتره هم از نظر تحصيلي و هم از لحاظ زندگي؟ امكان كار مرتبط با رشته را دارم؟ از كي؟

به سایت زیر مراجعه کنید همه اطلاعات مورد نیازتون هست :
www.dandooner.blogfa.com
پاسخ
تشکر کنندگان: eybaba ، soli asali
(2011-01-01 ساعت 22:46)dentist127 نوشته:  سلام . لطفآ یک مقدار اطلاعات درباره سرنوشت دندان پزشکان ایرانی مهاجر به کشورهای کانادا، استرالیا ، نیو زلاند و آمریکا به من بدید. شنیدم پروسه امتحانات برد دندان پزشکی چنین کشور هایی بسیار پر هزینه و وقت گیر است، تا جائی که اکثر دندان پزشکان رو وسط راه منصرف و خسته میکنه و اونها مجبور میشند به دستیاری یک دندانپزشک مقیم اون کشور رضایت بدند یا به مشاغل دیگه روی بیارند. این قضیه تا چه حدی صحت داره؟ ممنون.

با سلام
در مورد استرالیا و نیوزلند میدونم که باید امتحان بدید, اولیش زبان تخصصی هست (امتحان OET)که مثل ایلتس و تافل 4 قسمت داره, تاپیک هاش ممکنه پزشکی, دارو یا دندان باشه (برای امتحان من که درمورد جراحی چشم بود و من هیچی نفهمیدم) اما speaking حتما دندان هست و اصولا راحته.نکته ججالب این بود که خواهر من در استرالیا امتحان داد, با وجود اختلاف 6 ساعته من میتونستم بعد امتحانش ازش جوابا رو بپرسم و برم سر امتحان ک متاسفانه دیر فهمیدم و نشد تقلب کنیم. Smile
امتحان دوم تخصصی هست و به صورت تست هستش که منابعش همونایی هست که در دانشگاه های ایران تدریس میشه
امتحان سوم عملی هست و کیس ریپورته که سخت ترین مرحلشه
امتحان اول تو ایران برگزار میشه دومی در هند مالزی و دبی. اما امتحان سوم فقط در استرالیا برگزار میشه که باید ویززای تحصیلی یا توریستی بگیری و بری امتحان بدی.
من تحصیلاتم به زبان روسی بود برای همین واقعا برام زبان تخصصی سخت بود با وجود اینکه اینگلیسی محاوره ایم در حد خوب هستش.
نمیخوام ناامیدتون کنم اما کمتر کسی رو دیدم که امتحانا رو همون بار اول قبول بشه مگر زبان تخصصی. میتونی تلاشتو بکنی
بازم سوال بود اگر بتونم کمکتون میکنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
من لیسانس مدیریت مالی دانشگاه شهید بهشتی دارم و 26 سالمه. می خوام برای رشته ی دندانپزشکی امسال کنکور بدم. میخواستم بدونم مراحل مهاجرت یک دندانپزشک فارق التحصیل و یا دانشجوی دندانپزشکی جی هست ؟ و کلا از کدوم راه بهتره اقدام کنم برای مهاجرت به آمریکا؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-06-10 ساعت 13:43)fbrn نوشته:  من لیسانس مدیریت مالی دانشگاه شهید بهشتی دارم و 26 سالمه. می خوام برای رشته ی دندانپزشکی امسال کنکور بدم. میخواستم بدونم مراحل مهاجرت یک دندانپزشک فارق التحصیل و یا دانشجوی دندانپزشکی جی هست ؟ و کلا از کدوم راه بهتره اقدام کنم برای مهاجرت به آمریکا؟

سلام
از نظر من این کار بزرگترین اشتباهه,شما 22 سالتونه اگر در جا هم قبول بشید 29 سالگی فارغ التحصیل میشید, اگر فرض بگیریم که در جا هم بتونید برید امریکا 2 سالی صرف تایید مدرکتون میشه, شنیدم ایالات مختلف در امریکا قوانین مختلف داره, بعضی جاها باید امتحان بدید بعضی ایالات دوره تکمیلی باید بخونید, بعد 3-4 سال ک کار کنید میشید یه دندانپزشک خوب و با تجربه, شدید33-34 ساله, به نظرتون ارزشش رو داره؟
اصلا امکان نداره که بتونید انتقالی بگیرید حین درس, دانشگاه های ایران رو برای انتقالی قبول ندارند. شما تو این مدت تلاش کنید برا ارشد بورس بگیرید,تو این سایت ثبت نامکنید مرتب بهتون در مورد بورسیه ها میگن
http://scholarship-positions.com/
پاسخ
تشکر کنندگان: golsa.f

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان