کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انتظار برای مصاحبه برندگان لاتاری 2015
دوستان پس از کارنت شدن، بزودی برای شما نامه دعوت به مصاحبه معروف به نامه دوم که حاوی زمان و مکان مصاحبه شماست، در سایت دی وی لاتـــــــــــــاری یعنی همان سایتی که برنده شدنتان در ان چک کردید جایگزین نامه برنده شدنتون (معروف به نامه اول) خواهد شد، که البته اگر شما فرم هایتان را دیر برای کی سی سی فرستاده باشید ممکن است دیرتر از کیس نامبرهایی که به کیس نامبر شما نزدیکند به مصاحبه دعوت شوید. از وقتی کارنت میشوید بین 3 روز تا پایان همان ماه (و معمولا دو هفته بعد از کارنت شدن) زمان میبره که این ارسال نامه دوم اتفاق بیفته، پس اگر نامه دوم شما دیر روی سایت آمد نگران نباشید. ضمنا تجربه سال 2015 نشون داده که نامه ها معمولا در یک ساعت و با هم روی سایت قرار میگیرند مگر اینکه مشکل تکنیکی ای باشه. پس اگر نامه دوم رو دریافت نکردید و بقیه دریافت کرده بودند احتمالا حداقل یک ماه دیگه باید صبر کنید.
همه کسانی که کارنت میشوند اگر فرم های خود را برای کی سی سی به موقع بفرستند نامه دوم (نامه حاوی مکان و زمان مصاحبه) را دریافت خواهند کرد و به مصاحبه دعوت خواهند شد. دوستانی که کارنت شدند به دنبال گرفتن وقت از دکتر معتمد سفارت، بلیط رفت و برگشت، نامه تمکن مالی از بانک و یا تهیه مدارک لازم برای اسپانسر و همینطور کارت زرد واکسیناسیون ( اگر از قبل کارت رو نگرفتید) و مـــــــــــــــدارک لازم برای ارائه در روز مصاحبه (مدارک و ترجمه هایشان) باشند. دوستان، پروسه لاتاری زمانبر هست (بین 6 تا 18 ماه از زمان اعلام نتایج در ماه می) و به کیس نامبرتون هم بستگی داره، هر چی بیشتر باشه، دیرتر به مصاحبه خواهید رفت. همین طور اگر شما کیس نامبر پایینی داشته باشید ولی فرم ها را دیر بفرستید، با این که کارنت شدید، ممکنه دیرتر براتون زمان مصاحبه بیاد.(یا در صورتی که بیش از خیلی خیلی تاخیر داشته باشید-بیش از یک سال- شاید حتی نامه دوم رو دریافت نکنید) ...پس اولا در اسرع وقت فرم رو پر کنید و بعد از اون بدون نگرانی به دنبال انجام سایر کارها و آموزش زبان باشید.
** مصاحبه در 3 سفارت آنکارا، ابوظبی و ایروان به زبان فارسی می باشد.
آخرین نکته: دوستانی که در سفارت آنکارا مصاحبه میشوند، باید 15 روز قبل از مصاحبه ترجمه مدارکشون رو برای این سفارت پست کنند. (ایمیل ممکن نیست)

نامه ای که به ایمیل شما میاد برای اطلاع رسانی از آمدن نامه دوم:
کد:
from:     noreply@state.gov
subject:     Required Entry Status Check for DV Submission

Doe, John:
          You have received this email notification to inform you that you have updates available at http: //www.dvlottery.state.gov/ESC. Please log in using your confirmation number from your original application to complete further processing
* این نامه ممکنه ارسال نشه و اگر به دستتون نرسید اصلا مهم نیست. مهم نامه دومه که از سایت dvlottery.state.gov میبایست دریافت کنید

نمونه نامه دوم :
[عکس: attachment.php?aid=3568]

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
سلام اقا بهداد عزیز
سوالی که برا من پیش اومده اینه که تا زمانی که نامه دوم نیومده ما که نمیتونیم وقت دکتر یا بلیط بگیریم که؟؟؟؟؟؟
عشق مانند پنج قرص نان و تکه ای ماهی است تا نبخشی زیاد نمی شوند.
تشکر کنندگان: mbsamani ، Rooz ، goliii ، m007 ، E.SH2105 ، mehdi_449
(2014-08-12 ساعت 23:34)Vandadi نوشته:  سلام اقا بهداد عزیز
سوالی که برا من پیش اومده اینه که تا زمانی که نامه دوم نیومده ما که نمیتونیم وقت دکتر یا بلیط بگیریم که؟؟؟؟؟؟

سلام دوست عزیز
نامه دوم معمولا تا 14 روز بعد از کارنت شدن میاد و یک ایمیل از طرف سفارت (البته برای آنکارا اینطوری بود که ایمیل هم دادن).
موفق باشید
شماره کیس:2014AS68xx
تعداد افراد کیس :2 نفر
کارنتی: 7آوریل
دریافت نامه دوم: 17 آوریل
مصاحبه: 30 - June / سفارت: آنکارا
وضعیت: کلیرنس
آپدیت واقعی: 30 جون - 2 جولای - 3 جولای - 7 جولای فقط من از ام ر یکا - 8 جولای مجدد فقط من - 10 جولای هر دو - 11 جولای همسر بانو - 15 جولای همسر بانو
آپدیت با ایمیل: 11 آگوست - 13 آگوست - 28 آگوست - 3 سپتامبر - 4 سپتامبر
تشکر کنندگان: babak12 ، Sara_lphmkf ، آلیس-1980 ، A_A ، mbsamani ، shahriar2002 ، goliii ، m007 ، abtune
(2014-08-12 ساعت 23:34)Vandadi نوشته:  سلام اقا بهداد عزیز

سلام دوست عزيز،
نه، نمي توانيد، چون زمان دقيق مصاحبه و مكان آن را نمي دانيد و تا اين زمان و مكان را ندانيد نمي توانيد براي مسافرت و مديكال برنامه ريزي كنيد
شماره کیس: ***2014AS0006 نفرات: تنهام سفارت : آنکارا تغيير كرد به ايروان تاریخ مصاحبه: هفته سوم مي ویزا: كليرنس. آپديت هاي بعد از مصاحبه: ٢٠ مي، ٢٢مي، ٢٤مي، ١٣ آگوست، ١٤ آگوست . با ايميل: ٢٢ جون، ٢٣ جون، ٩ جولاي، ١٦ جولاي، ١آگوست،
سلام به همه دوستای کارنتی Big Grin

هم خیلی خوشحالم که کارنت شدم و هم استرس چون به احتمال زیاد جز نفرات اولم . انقدر هیجان دارم که نمیدونم چطوری وصف کنم.
فقط برای تک تک دوستام دعا میکنم که همون با انرژی مثبت بریم و ویزای یکضرب بگیریم . انشالااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

دوستای 2014 میشه لطف کنید از تجربتون برامون بزارید مثلا لیست مدارک و ...... البته من همه رو تقریبا از سفرنامه ها سالهای قبل که دوستان زحمت کشیدن نوشتن خوندم ولی برای بقیه دوستان لیست وار اگه همین اول تاپیک باششه فکر کنم خیلی به همه دوستان کمک میکنه.
شماره کیس:2015ASx17 > کنسولگری:آنکارا > ارسال فرم: 2014 MAY 21 > کارنت شدن کیس: AUG 12 2014 > مصاحبه: 2 اکتبر 2014 > دریافت ویزا یکضرب > ورود به آمریکا 25 نوامبر
سفرنامه من به ترکیه
سفرنامه من به آمریکا
سلام
مبارک همگی بسیار عالی کارنت کردند در مورد ترکیه پاسخگو به تمام سوالات هستم خوشحال میشوم که کمکی کنم
موفق باشید
کیس نامبر ***6 رویت قبولی may افراد کیس 4 نفر
دریافت ویزا خودم و بچه ها 19 جون همسرم 29 آگست
سلام
میشه لطف کنید بگید مدارک مورد نیاز به صورت لیست وار برا ترجمه چی هستش؟
عشق مانند پنج قرص نان و تکه ای ماهی است تا نبخشی زیاد نمی شوند.
تشکر کنندگان: elchin_f ، salar5452 ، babak12 ، آلیس-1980 ، sunflower00
(2014-08-13 ساعت 00:09)elchin_f نوشته:  سلام به همه دوستای کارنتی Big Grin

هم خیلی خوشحالم که کارنت شدم و هم استرس چون به احتمال زیاد جز نفرات اولم . انقدر هیجان دارم که نمیدونم چطوری وصف کنم.
فقط برای تک تک دوستام دعا میکنم که همون با انرژی مثبت بریم و ویزای یکضرب بگیریم . انشالااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

دوستای 2014 میشه لطف کنید از تجربتون برامون بزارید مثلا لیست مدارک و ...... البته من همه رو تقریبا از سفرنامه ها سالهای قبل که دوستان زحمت کشیدن نوشتن خوندم ولی برای بقیه دوستان لیست وار اگه همین اول تاپیک باششه فکر کنم خیلی به همه دوستان کمک میکنه.

تبريك مي گم دوست عزيز، بهترين راهنمايي كه مي تونم بهتون بگم مطالعه تايپيك سال هاي قبل، معمولا با مطالعه صفحات اول اطلاعات كاملي به دست مياريد، باز هم اگر سوالي بود حتما راهنماييتون مي كنم
http://www.mohajersara.com/thread-7008.html
شماره کیس: ***2014AS0006 نفرات: تنهام سفارت : آنکارا تغيير كرد به ايروان تاریخ مصاحبه: هفته سوم مي ویزا: كليرنس. آپديت هاي بعد از مصاحبه: ٢٠ مي، ٢٢مي، ٢٤مي، ١٣ آگوست، ١٤ آگوست . با ايميل: ٢٢ جون، ٢٣ جون، ٩ جولاي، ١٦ جولاي، ١آگوست،

مدارک مورد نیاز ترجمه و اصل دیپلم و پیش دانشگاهی یا آخرین مدرک تحصیلی
اصل و ترجمه کارت پایان خدمت
اصل و ترجمه شناسنامه
نامه تمکن مالی یا اسپانسر
پرینت نامه اول و دوم
اصل ترجمه مدارک ازدواج عقدنامه
ما کارت ملی را هم بردیم که نیاز نشد و همین طور ریز نمرات
کیس نامبر ***6 رویت قبولی may افراد کیس 4 نفر
دریافت ویزا خودم و بچه ها 19 جون همسرم 29 آگست
(2014-08-12 ساعت 22:52)behdadK نوشته:  دوستان پس از کارنت شدن، بزودی برای شما نامه دعوت به مصاحبه معروف به نامه دوم که حاوی زمان و مکان مصاحبه شماست، در سایت دی وی لاتـــــــــــــاری یعنی همان سایتی که برنده شدنتان در ان چک کردید جایگزین نامه برنده شدنتون (معروف به نامه اول) خواهد شد، که البته اگر شما فرم هایتان را دیر برای کی سی سی فرستاده باشید ممکن است دیرتر از کیس نامبرهایی که به کیس نامبر شما نزدیکند به مصاحبه دعوت شوید. از وقتی کارنت میشوید بین 1 هفته تا 1 ماه زمان میبره که این ارسال نامه دوم اتفاق بیفته، پس اگر نامه دوم شما دیر روی سایت آمد نگران نباشید. همه کسانی که کارنت میشوند اگر فرم های خود را برای کی سی سی بفرستند نامه دوم (نامه حاوی مکان و زمان مصاحبه) را دریافت خواهند کرد و به مصاحبه دعوت خواهند شد. دوستانی که کارنت شدند به دنبال گرفتن وقت از دکتر معتمد سفارت، بلیط رفت و برگشت، نامه تمکن مالی از بانک و یا تهیه مدارک لازم برای اسپانسر و همینطور کارت زرد واکسیناسیون ( اگر از قبل کارت رو نگرفتید) و مـــــــــــــــدارک لازم برای ارائه در روز مصاحبه (مدارک و ترجمه هایشان) باشند. دوستان، پروسه لاتاری زمانبر هست (بین 6 تا 18 ماه از زمان اعلام نتایج در ماه می) و به کیس نامبرتون هم بستگی داره، هر چی بیشتر باشه، دیرتر به مصاحبه خواهید رفت. همین طور اگر شما کیس نامبر پایینی داشته باشید ولی فرم ها را دیر بفرستید، با این که کارنت شدید، ممکنه دیرتر براتون زمان مصاحبه بیاد....پس بدون نگرانی به دنبال انجام سایر کارها و آموزش زبان باشید.
** مصاحبه در 3 سفارت آنکارا، ابوظبی و ایروان به زبان فارسی می باشد.
آخرین نکته: دوستانی که در سفارت آنکارا مصاحبه میشوند، باید 15 روز قبل از مصاحبه ترجمه مدارکشون رو برای این سفارت پست کنند. (ایمیل ممکن نیست)
Cool

سلام خدمت شما عزیز این بحث پست کردن با وجود فرمهای امسال مطمئنید که هنوز هم هست
تاریخ مشاهده:1می / شماره کیس : ***2 as /اعضای کیس :2نفر برنده اصلی همسرم / تاریخ مصاحبه: اول نوامبر / وضعیت:کلیرنس خوردیم /آپدیت ها: 19dec-30jun-1feb /سفارت :ابوظبی Big Grin /کلیر: 3 feb ورود به آمریکا:21 جولایBig Grin
تشکر کنندگان: آلیس-1980 ، mbsamani ، mah1362 ، atlantis770 ، goliii ، abtune
(2014-08-13 ساعت 00:16)مامان خانم نوشته:  

مدارک مورد نیاز ترجمه و اصل دیپلم و پیش دانشگاهی یا آخرین مدرک تحصیلی
اصل و ترجمه شناسنامه
پرینت نامه اول و دوم
با اجازه مامان خانوم عزيزم، به ليستشون جواب مديكال رو هم اضافه مي كنم
ضمنا اين مامان خانوم ما رو هم دو دستي بچسبيد كه اطلاعات خيلي خوبي دارن براتون
(2014-08-13 ساعت 00:26)ramin5589 نوشته:  
(2014-08-12 ساعت 22:52)behdadK نوشته:  [size=large]دوستان پس از کارنت شدن، بزودی برای شما نامه دعوت به مصاحبه معروف به نامه دوم که حاوی زمان و مکان مصاحبه شماست، در سایت دی وی لاتـــــــــــــاری یعنی همان سایتی که برنده شدنتان در ان چک کردید جایگزین نامه برنده شدنتون (معروف به نامه اول) خواهد شد، که الب

سلام خدمت شما عزیز این بحث پست کردن با وجود فرمهای امسال مطمئنید که هنوز هم هست

سلام دوست عزيز،
اين بحث به همين صورت باقي مي ماند و مراحل همين خواهد بود، مگر زمانيكه در نامه دوم و يا سايت وزارت امور خارجه مراحل و شرايط جديدي عنوان كنند،
يك نصيحت براي همه دوستان، هميشه تنها مرجع شما سايت وزارت امور خارجه و يا سفارت و يا ايميلهايي دريافتي كه آدرس آن در نامه اول و دوم شما ذكر شده خواهد بود، به هيچ عنوان به شايعه ها و مطالب بدون منبع توجه نكنيد و ملاك قرار ندهيد،
. ترجمه و اصل دیپلم و پیش دانشگاهی یا آخرین مدرک تحصیلی
اصل و ترجمه شناسنامه
پرینت نامه اول و دوم
[/quote]
با اجازه مامان خانوم عزيزم، به ليستشون جواب مديكال رو هم اضافه مي كنم
ضمنا اين مامان خانوم ما رو هم دو دستي بچسبيد كه اطلاعات خيلي خوبي دارن براتون
[/quote]

واقعا آدم نمیدونه چه جور باید تشکر کنه از همچین انسانهایی که خودشون با وجود این همه استرس و انتظار میان و با حوصله یکی یکی جواب سوالای بقیه رو میدن. خدا ایشالا هرچه زودتر کامتون رو شیرین کنه. مامان خانوم. سارا خانوم . آقا محمد و .... دمتون گررررررررررررم
...Tomorrow will be a great day
شماره کیس:2015AS74XX....تاریخ رویت قبولی:1 May......سفارت:AbuDhabi<Ankara ..... تعداد افراد کیس :2 نفر ........ارسال فرمهای سری اول: May 21 ..... کارنت: June 10 .......مصاحبه : 26August.....ويزا : یکضرب ...... اولین ورود: November ....... مقصد : Minneapolis
متن ایمیل سفارت آنکارا قبل از مصاحبه:

Dear MXXXXXXX, AXXXXXXX:

Greetings from US Embassy, Ankara

This is in regards to your immigrant visa application which is being processed at our office. We would like to inform you that your file has been prepared for your interview on:

30-JUN-2014 08:15 (You will be admitted to the Embassy based on your appointment time)

You may use this e-mail message in lieu of an appointment letter.

Before coming to our office for an interview, all immigrant visa applicants need to register their passport pickup location through usvisa-info.com or by calling 0850 252 6355 (from Turkey) / (703) 439-2348 (from the U.S.). Please note that each passport holder needs to register visa pickup location separately. After successful registry, please print the receipt and bring it with you on your interview date.
On the day of your interview, please bring the following documents to our office and hand them to the Consular Greeter in the following order:

· Passport

· Medical report (please visit http://turkey.usembassy.gov/medical_requirements.html for medical requirements)

· Diploma (original)

· Birth Certificate (Shenasname) (original)

· Marriage Certificate (original)

· Military Card (original)

· Financial Documents (original/translation/copy)

· A copy of all financial documents for all family members is required.

· $330 Diversity Visa application fee per person (please bring exact change).

· If there has been any change in the information provided on the DS-230 Part 1, Part 2 and DSP-122 forms please bring updated forms to your interview.

Please make sure to have all of the documents listed above in your possession on the day of your interview. Failure to submit all of the listed documents will cause delay in your interview process and in the issuance of your visa.

We would like to remind you that additional documentation, information or processing may be required for your file after the interview.

Note: You should never pay for travel arrangements (e.g., airfare, hotels) without having a visa in your possession. The U.S. Embassy accepts no responsibility if you do so. We are able to issue most visas within five business days of interview; however, we are unable to guarantee the issuance of a U.S. visa before a fixed travel date. You risk significant financial losses if you ignore this advice.

For security information and prohibited items please click http://photos.state.gov/libraries/turkey...mation.pdf

We hope this information is helpful to you.
Sincerely,
Immigrant Visa Unit

Case Number: 2014AS6XXX Please include your case number in all correspondence.
Name (P) : M................, A.........
Preference Category: DV - IRAN

Traveling Applicants:
(S) M.........., S............. 0X APR 19X

Before you send an inquiry to the Immigrant Visa Unit, please consult the updated Frequently Asked Questions (FAQ) section of our site at http://turkey.usembassy.gov/faqs_iv.html

This email is UNCLASSIFIED.
آپدیت واقعی: 30 جون - 2 جولای - 3 جولای - 7 جولای فقط من از ام ر یکا - 8 جولای مجدد فقط من - 10 جولای هر دو - 11 جولای همسر بانو - 15 جولای همسر بانو
با اجازه مامان خانم و سارا عزیز.

دوستان در مورد آنکارا اگرکمکی از دستم بر بیاد در خدمت هستم.

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان