کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2015
باز صفحه اخر اميدوارم همه جا ماندگان لاتاري و دوستان ويزا گرفته همگي موفق باشند واقعا اميد داشتم براي امسال برنامه ريزي كرده باشند اميد داشتم بلايي كه سر دوستان من امد ديگه تكرار نشه اما افسوس انگار قراره هر سال با غصه همراه باشد خدا نگهدار
امروز نه آغاز و نه انجام جهان است
اي بس غم شادي كه پس پرده نهان است
گر مرد رهي غم مخور از دوري و ديري
داني كه رسيدن هنر گام زمان است
تو رهرو ديرينه سرمنزل عشقي
بنگر كه ز خون تو به هر گام نشان است
آبي كه بر آسود زمينش بخورد زود
دريا شود آن رود كه پيوسته روان است
از روي تو دل كندنم آموخت زمانه
اين ديده از ان روست كه خونابه فشان است
دردا و دريغا كه در اين بازي خونين
بازيچه ايام دل آدميان است
دل بر گذر قافله لاله و گل داشت
اين دشت كه پامال سواران خزان است
روزي كه بجنبد نفس باد بهاري
بيني كه گل و سبزه كران تا به كران است
اي كوه تو فرياد من امروز شنيدي
دردي است در اين سينه كه همزاد جهان است
از داد و وداد آن همه گفتند و نكردند
يارب چقدر فاصله دست و زبان است
خون ميرود از ديده در اين كنج صبوري
اين صبر كه من ميكنم افشاندن جان است
از راه مرو سايه كه ان گوهر مقصود
گنجي است كه اندر قدم راهروان است
کیس نامبر ***6 رویت قبولی may افراد کیس 4 نفر
دریافت ویزا خودم و بچه ها 19 جون همسرم 29 آگست
(2015-10-06 ساعت 01:16)2015reza نوشته:  دوستان عزيزم قبل از بسته شدن تاپيك من هم ارزيابي خودم رو از سفر آخر به آنكارا مي نويسم:
١) هرچند از اين سفر دست خالي برگشتيم، اما به لحاظ كاري يك سفر مثبت بود و من اكيدا براي سالهاي بعد توصيه مي كنم كه اگر دوستاني تا اواخر سپتامبر كلير نشدند حتما اقدام به سفر داشته باشند. نتيجه اين سفر دو ويزاي با ارزش براي فرهاد و رامين بود كه اگر نمي رفتند، قطعا و بدون شك ويزا نمي گرفتند. به علاوه از آپ هايي كه بچه ها بعد از تحويل پاپورتها خوردند( بعضي ٢٨ ، بعضي ٢٨ و ٢٩ ، بعضي هم ٢٨،٢٩و ٣٠ سپتامبر، معلوم مي شد كه رفتن ما و تحويل پاسهاي ما باعث شد كه دستي به پرونده هامون بكشند و يك چك مجدد روي استعلامهامون انجام بدهند. هرچند به جز دو سه نفر موثر نبود، ولي از هيچ بهتر بود.
٢) قبول دارم كه پروسه AP بسيار سخت گيرانه تر از آن هست كه بايد باشد و واقعا به ما ايرانيها در مقايسه با ساير كشورها سخت گيري غير معقولي اعمال ميشود، اما آنگونه كه ما رو از بي احترامي در سفارت ترسانده بودند، حداقل من بي احترامي نديدم. بعضي از دوستان خيلي حساس شده بودند، مثلا وقتي نگهبان در مي گفت كه طوري صف وايستيد كه پياده رو باز باشد، به بعضي از دوستان بر مي خورد كه به ما بي احترامي شد، در حالي كه در ادارات خودمان در ايران من برخوردهاي بي ادبانه خيلي شديدتري را تجربه كرده ام.پس فكر نكنيد كه در سفارت خيلي بدتر از آنچه كه در ادارات خودمان با ما برخورد مي شود، بر خورد مي كنند.
٣) وقتي پاسهامون رو تحويل گرفتند، هيچ تضميني به ما داده نشد كه ويزا خواهند داد. حتي از قبول برخي از پاسها بدون كليرنس اجتناب كردند. وقتي در اداره پست با پاس خالي مواجه شديم، برخورد بعضي از بچه ها به گونه اي بود كه انگار قول ويزا به ما داده شده و خلف وعده كرده اند. اشتباه نكنيم كه تا آخرين لحظه و حتي در ايميلي كه بعد از تحويل مدارك به ما آمد، هيچ قولي مبني بر صدور ويزا به ما ندادند.
٤) وقتي پاسها رو تحويل داديم، تحويل گيرنده به ما گفت كه ٣ تا ٥ روز كاري طول خواهد كشيد كه پاسهامون رو از پست تحويل بگيريم. ما ٢٨ سپتامبر پاس هامون رو تحويل داديم و دقيقا دقيقا ٥ روز كاري بعد، يعني ٣ اكتبر پاسهامون رو از پست تحويل گرفتيم. نمي دانم چرا بعضي از دوستان براي دريافت پاسهايشان بي تابي مي كردند؟! وقتي آنها حين دريافت پاس ها بهمون گفتند كه ٣ تا ٥ روز ، و هيچ قولي هم براي ويزا نمي دهيم، مختار بوديم كه پاسمون رو تحويل بديم يا نديم. اگر تحويل داديم، يعني شرايط اونها رو پذيرفتيم.
٥) مهمترين جنبه مثبت اين سفر پيدا كردن دوستاني بود كه ماهها در مهاجرسرا با هم بوديم ولي از نزديك آشنايي نداشتيم. با هم بودن در اون روزهاي سخت، تحمل رنج عدم دريافت ويزا رو در اون روزهاي سخت راحت مي كرد.
٦) گرفتن ويزاي فرهاد و رامين داستان عجيبي دارد كه از حوصله اين بحث خارج است، اما بي شباهت به معجزه نبود. عقل حكم مي كند كه حتي اگر درصدي احتمال براي معجزه وجود دارد، اين درصد را از دست ندهيم.
٧) بيشترين آسيب را كساني ديدند كه ويزاي خود را صد در صد مي دانستند. وقتي امريكاييها دم به دقيقه حداقل در ده جا ذكر مي كنند كه برنده شدن در لاتاري به معناي دريافت قطعي ويزا نيست، با كسي شوخي ندارند. عجبا كه من دوستاني رو ديدم كه همه زندگي خود را به اميد ويزاي قطعي به حراج گذاشته بودند.
آنچه گفتم ، تنها در توجيه توصيه ام به دوستان كلير نشده در سالهاي بعد، براي سفر به آنكارا در روزهاي آخر سپتامبر هست، والا انتقاداتي كه همه ما به طولاني و غير قابل پيش بيني بودن دوره AP داريم، اكثرا بجا و قابل درك هست.

این مطلب، یکی از منطقی‌ترین نوشته‌هایی بود که توی این فوریوم خوندم. به‌شخصه از اینکه برخی از دوستان موفق نشدن ویزا بگیرند، عمیقاً ناراحت شدم، بویژه شما (2015reza) و جنابان «ebrahim1e» و «yesorno» که در قفای نوشته‌ها و کامنت‌هاشون، اونها رو انسانهایی یافتم پخته، فرهیخته و منطقی. امیدوارم آینده‌ای شیرین و سرشار از موفقیت و شادکامی در پیش داشته باشید و همواره تندرست و خوشبخت باشید. همچنین برای تمامی دوستان، اعم از ویزاگرفته و نگرفته، بهترین آرزوها رو دارم. با تقدیم احترام. اروین
با سلام
ضمن ابراز همدردی با بازماندگان عزیز و آرزوی سلامتی همه دوستان، از مدیران محترم خواهش میکنم آمار باز مانده های لاتاری 2015 رو تهیه و اعلام کنند، چه رد شده ها و چه بازمانده ها.
در سال 2013 تاپیک های آماری خیلی خوبی منتشر میشد.
با تشکر
سلام دوستان عزیزم
امیدوارم که آنهایی که موفق شدند و ویزا گرفتند پر انرژی تر از همیشه دنبال کارهای مهاجرتشون باشن و این پروسه چند ساله را با موفقیت بگذرانند
اما دوستانی که به نوعی در تقدیرشان گرفتن ویزا نبوده مثل ما با این موضوع کنار بیان البته برای ما که کارنت نشده بودیم بسیار مشکل بود پس برای این دوستان به مراتب سختر خواهد بود اما مطمئن باشید اتفاقات بهتری در راه است پس نیرویی که قرار بود در پروسه مهاجرت صرف کنید در کارتان و زندگیتان در ایران بکار ببندید حتما موفق تراز آمریکا نتیجه خواهد داد .ببخشید من اهل نصیحت نیستم اما همه می دانیم که می بایست .گ و هر گران بهای زندگی را دریابیم و درهر کجا که باشیم شاد زندگی کنیم
با آرزوی موفقیت و بهرروزی برای تک تک شما عزیزان خدا بهمراهتان
رامشه (کارنت نشده 2015-**76)
با وجود دوستان عزیز که از این پروسه بازماندن، خوشی ویزای خودمون تکمیل نشد
صمیمانه دلم میخواست تک تک دوستان ویزا بگیرن، اینو میدونم که ممکن بود ما جای شما باشیم
و برای همین کمی درک میکنم چقدر میتونه تلخ باشه
آرزو میکنم بهترین ها در انتظارتون باشه و خوشی های پیش رو این تلخی رو از یادتون ببره
2015AS53$$ - DS260: 04 June - Current:13 April - Interview: 03 June - Ankara - CEAC updated: 28 Apr - 20 May - 30 May - 03 Jun - 08 Jun - 09 Jun - 12 Jun (01) - After 60 days: 13 Agu (01- Nightly) - 14 Agu(01) - 14 Agu (01 & 02) :Chang " /" to "or" - Clear: 18 Agu - Visa: 27 Agu - Virginia

My Nephew:2016AS1$$ - Interview: 01 Oct - Visa: 05 Oct - Virginia
همیشه بهترینها در انتظار شماست...نامید نباشید.
شماره کیس : 2014AS79XX
کنسولگری : آنکارا -تغیر به ایروان
تاریخ روئت قبولی : May 1
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : MAY 12
وقت مصاحبه :هفته اول جولای.:-) آپديت فقط روز بعد از مصاحبه
وضعیت: تمام شدن ویزا.Sad

لحظه لحظه در اين تاپيك با شما بودم با شاديهايتان شاد شدم وبا عضه هايتان دلگير
ازداشتن هموطنهايي مثل شما به خود باليدم
براي تمامي انناني كه ويزا دريافت كردن وتمام عزيزاني كه موفق به دريافت ويزا نشدن
بهترين ها را ارزو مي كنم
انشالله هميشه تنتان سالم ودلتان شاد باشد كه اينها بهترين داشته ها است
موفق باشيد
دیروز یعنی 5 اکتبر سفارت آنکارا جواب ایمیل هفته آخر مارو داد مٍثل جوابی که به دیگر دوستان داده بودن:
We regret to inform you that the administrative processing on your diversity visa case was not completed by the last business day of the ۲۰۱۵ Diversity Visa lottery program. Please be assured that this office gave your case every consideration possible. Diversity Visa lottery winners must have all visa processing requirements met before the end of the U.S. Government fiscal year, 30 September, and unfortunately there are no exceptions. We are sorry that this opportunity did not work out for you.

We wish you good luck should you decide to reapply for a Diversity Visa in the future.
Sincerely,
Immigrant Visa Unit
US Embassy, Ankara, Turkey
برای همه دوستان آرزوی موفقیت و سلامتی دارم و توصیه ام به همه عزیزانی که برنده سالهای آینده هستند اینکه اولا جریان قبولی رو تا میتونین به کسی نگین و بعد هم اصلا در مورد گرفتن ویزا مطمئن نباشین . من خودم هیچ وقت فکر نمیکردم که میشه کسی لاتاری برنده بشه و ویزا نگیره بنظرم برنده شدن در مرحله اول کافی بود تا وقتی که تو پروسه قرار کرفتم و در مورد بچه های سال قبل خوندم متوجه این موضوع شدم که قبولی در لاتاری تازه قسمت اولیه یا همون خان اوله ولی با این حال بازم هیچ وقت انتظار نداشتم با اینکه قبل عید رفتم مصاحبه، کلیرمون تا روز اخر طول بکشه ! به هر حال ما آماده ایم برای بیشتر کردن تلاشمون در ادامه زندگی در ایران
شاد باشید و سرافراز
شماره کیس 32xx-سفارت آنکارا-تعداد اعضای کیس 3-مصاحبه 9 مارچ-آپدیتها 9،10،11،12،20، مارچ وآخرین آپ واقعی 25 جون کل کیس و or شدن نفر دوم- ایمیل پیگیری 22 جولای و جواب بعلاوه آپ کل کیس 31 جولای_-ایمیل دوم از طریق سایت 20 سپتامبر - جواب 5 اکتبر!-کلیر همسر با آپ شبانه 30 سپتامبر در حالیکه تاریخ سفارت آنکارا 1 اکتبر بود! (بابک پسرمه، باید اسم پروفایلمو میذاشتم مامان بابک!Smile)(برنده اصلی همسرم سربازی س 14 سال پیش-شغل خصوصی)
بازمانده لاتاری 2015
(2015-10-06 ساعت 09:47)Erwin نوشته:  
(2015-10-06 ساعت 01:16)2015reza نوشته:  دوستان عزيزم قبل از بسته شدن تاپيك من هم ارزيابي خودم رو از سفر آخر به آنكارا مي نويسم:
١) هرچند از اين سفر دست خالي برگشتيم، اما به لحاظ كاري يك سفر مثبت بود و من اكيدا براي سالهاي بعد توصيه مي كنم كه اگر دوستاني تا اواخر سپتامبر كلير نشدند حتما اقدام به سفر داشته باشند. نتيجه اين سفر دو ويزاي با ارزش براي فرهاد و رامين بود كه اگر نمي رفتند، قطعا و بدون شك ويزا نمي گرفتند. به علاوه از آپ هايي كه بچه ها بعد از تحويل پاپورتها خوردند( بعضي ٢٨ ، بعضي ٢٨ و ٢٩ ، بعضي هم ٢٨،٢٩و ٣٠ سپتامبر، معلوم مي شد كه رفتن ما و تحويل پاسهاي ما باعث شد كه دستي به پرونده هامون بكشند و يك چك مجدد روي استعلامهامون انجام بدهند. هرچند به جز دو سه نفر موثر نبود، ولي از هيچ بهتر بود.
٢) قبول دارم كه پروسه AP بسيار سخت گيرانه تر از آن هست كه بايد باشد و واقعا به ما ايرانيها در مقايسه با ساير كشورها سخت گيري غير معقولي اعمال ميشود، اما آنگونه كه ما رو از بي احترامي در سفارت ترسانده بودند، حداقل من بي احترامي نديدم. بعضي از دوستان خيلي حساس شده بودند، مثلا وقتي نگهبان در مي گفت كه طوري صف وايستيد كه پياده رو باز باشد، به بعضي از دوستان بر مي خورد كه به ما بي احترامي شد، در حالي كه در ادارات خودمان در ايران من برخوردهاي بي ادبانه خيلي شديدتري را تجربه كرده ام.پس فكر نكنيد كه در سفارت خيلي بدتر از آنچه كه در ادارات خودمان با ما برخورد مي شود، بر خورد مي كنند.
٣) وقتي پاسهامون رو تحويل گرفتند، هيچ تضميني به ما داده نشد كه ويزا خواهند داد. حتي از قبول برخي از پاسها بدون كليرنس اجتناب كردند. وقتي در اداره پست با پاس خالي مواجه شديم، برخورد بعضي از بچه ها به گونه اي بود كه انگار قول ويزا به ما داده شده و خلف وعده كرده اند. اشتباه نكنيم كه تا آخرين لحظه و حتي در ايميلي كه بعد از تحويل مدارك به ما آمد، هيچ قولي مبني بر صدور ويزا به ما ندادند.
٤) وقتي پاسها رو تحويل داديم، تحويل گيرنده به ما گفت كه ٣ تا ٥ روز كاري طول خواهد كشيد كه پاسهامون رو از پست تحويل بگيريم. ما ٢٨ سپتامبر پاس هامون رو تحويل داديم و دقيقا دقيقا ٥ روز كاري بعد، يعني ٣ اكتبر پاسهامون رو از پست تحويل گرفتيم. نمي دانم چرا بعضي از دوستان براي دريافت پاسهايشان بي تابي مي كردند؟! وقتي آنها حين دريافت پاس ها بهمون گفتند كه ٣ تا ٥ روز ، و هيچ قولي هم براي ويزا نمي دهيم، مختار بوديم كه پاسمون رو تحويل بديم يا نديم. اگر تحويل داديم، يعني شرايط اونها رو پذيرفتيم.
٥) مهمترين جنبه مثبت اين سفر پيدا كردن دوستاني بود كه ماهها در مهاجرسرا با هم بوديم ولي از نزديك آشنايي نداشتيم. با هم بودن در اون روزهاي سخت، تحمل رنج عدم دريافت ويزا رو در اون روزهاي سخت راحت مي كرد.
٦) گرفتن ويزاي فرهاد و رامين داستان عجيبي دارد كه از حوصله اين بحث خارج است، اما بي شباهت به معجزه نبود. عقل حكم مي كند كه حتي اگر درصدي احتمال براي معجزه وجود دارد، اين درصد را از دست ندهيم.
٧) بيشترين آسيب را كساني ديدند كه ويزاي خود را صد در صد مي دانستند. وقتي امريكاييها دم به دقيقه حداقل در ده جا ذكر مي كنند كه برنده شدن در لاتاري به معناي دريافت قطعي ويزا نيست، با كسي شوخي ندارند. عجبا كه من دوستاني رو ديدم كه همه زندگي خود را به اميد ويزاي قطعي به حراج گذاشته بودند.
آنچه گفتم ، تنها در توجيه توصيه ام به دوستان كلير نشده در سالهاي بعد، براي سفر به آنكارا در روزهاي آخر سپتامبر هست، والا انتقاداتي كه همه ما به طولاني و غير قابل پيش بيني بودن دوره AP داريم، اكثرا بجا و قابل درك هست.

این مطلب، یکی از منطقی‌ترین نوشته‌هایی بود که توی این فوریوم خوندم. به‌شخصه از اینکه برخی از دوستان موفق نشدن ویزا بگیرند، عمیقاً ناراحت شدم، بویژه شما (2015reza) و جنابان «ebrahim1e» و «yesorno» که در قفای نوشته‌ها و کامنت‌هاشون، اونها رو انسانهایی یافتم پخته، فرهیخته و منطقی. امیدوارم آینده‌ای شیرین و سرشار از موفقیت و شادکامی در پیش داشته باشید و همواره تندرست و خوشبخت باشید. همچنین برای تمامی دوستان، اعم از ویزاگرفته و نگرفته، بهترین آرزوها رو دارم. با تقدیم احترام. اروین

ضمن تشکر از مطالب بسيار اموزنده رضا جان، من هم به نوبه خودم توصيه مي کنم، برا سفارت ابوظبي هم حتماً برا روزهاي آخر سپتامبر سعي بشه که ابوظبي بريد و خيلي به پيک آپ کننده هاي ويزا دلخوش نباشيد. کيس ما هم فقط به خاطر اينکه وقتي شوهرم تو امارات آپ شد، موفق به دريافت ويزا شد، وگرنه شانس دريافت ويزامون زير 50 درصد بود.
برا همه کلير شده ها موفقيت در زندگي جديد، و برا بازمونده ها انرژي مضاعف براي يک شروع مجدد را آرزومندم. اميد که هميشه موفق و سالم باشيد.
برنده 2015، مقصد هيوستون، ورود ژانویه 2016
با آرزوی موفقیت و سلامتی برای تک تک دوستان عزیز .

سرانجام لاتاری 2015 هم به پایان رسید . روز های بسیار خوبی را در کنار تک تک شما عزیزان داشتیم . از خدا میخام بهترین ها را جلوی پای شما قرار بده .

پیروز و موفق باشید - ارادتمند شما محمود 14 مهر 94
شماره کیس ***6. رویت قبولی 10May. تعداد افراد 2 نفر. سفارت آنکارا . مصاحبه نیمه اول جولای . نتیجه 1 ضرب هر 2 نفر Big Grin . مقصد سیاتلRolleyes
سفرنامه از سیر تا پیاز من

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان