کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2015
با شروع مصاحبه برندگان 2014 مباحث مربوط به کلیرنس را در این تاپیک دنبال کنید. امیدوارم که در این مرحله نیز موفق باشید.

جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2010 اینجا را کلیک کنید.
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2011 اینجا را کلیک کنید.
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2012 اینجا را کلیک کنید
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2013 اینجا را کلیک کنید.
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2014 اینجا را کلیک کنید.

پروسه مرحل اداری یا (Administrative processing (AP یا همون کلیرینسی که بین برندگان ایرانی متداول شده، در واقع یک بک گروند چکی هست که سوابق کاری و فعالیت های شما رو بررسی میکنه و تقریبا 80 تا 90% برندگان ایرانی این مرحله رو طی می کنند که اگر دارای کار دولتی، خدمت سربازی و یا رشته حساس و یا مقطع دکتری باشند به احتمال قریب به یقین شامل این مراحل اداری خواهند شد ولی افراد زیادی هم بوده اند که هیچکدام از شرایط را نداشته و شامل این مراحل شده اند.

تقریبا شانس وارد نشدن به این مرحله زنان مجرد بیکار و پسران دانشجوی سربازی نرفته هستند. تا سال 2013 تقریبا اکثر دوستان از این مرحله عبور کرده و کلیر می شدند ولی به دلایلی از جمله تعطیلی 14 روزه آمریکا، خرابی سیستم صدور ویزا و مسائل دیگری که از آگاهی ما خارج است روند کلیرنس برندگان 2014 بیش از حد طول کشید و بیش از 50% از قبول شدگان قبل از اتمام سهمیه ویزای کل (50000 ویزا) موفق به دریافت کلیرنس خود نشدند. البته هنوز لاتاری 2014 به صورت رسمی پایان نیافته.
در هنگام مصاحبه بسته به شرایط کیس شما آفیسر از روی پروتوکلی که برای او تعریف شده در صورت صلاحدید اقدام به تایید پروسه و یا چک امنیتی میکند. درصورتی که چک امنیتی AP خوردید این آفیسر است که انتخاب می کند که چه چیزی را چک کند و جلوی کدام قسمت ها را برای شما تیک بزند. اگر موارد کمی را انتخاب کند زمان کمتری برای کلیر شما صرف خواهد شد و بالعکس که بعضا آفیسر چک های کم را به مصاحبه شونده اعلام میکند و میگوید که در آینده بسیار نزدیک پروسه شما حل می شود.
پس اگر حتی شرایط یکضرب را ندارید رفتار مشکوکی از خودتان نداشته باشید. تنها به سئوالات آفیسر جواب بدهید و جوابهای ساده و به اندازه و قصه کرد شبستری نبافید و الکی کار خود را مهم جلوه ندهید.
ضمنا اگر بر خلاف توصیه بنده اصرار دارید که صداقت نداشته باشید و در این زمینه علاقه دارید ریسک کنید و پنهان کاری کنید صرفه نظر از بحث اخلاقی به یاد داشته باشید که نباید در چشم آفیسر یک آدم بدون صداقت به نظر برسیدو بدانید در صورت اثبات عدم صداقت شما صد درصد ویزای شما ریجکت خواهد شد.
وظیفه آفیسر چک کردن موارد ذیل است:
1- وجود فیزیکی شما
2- چک کردن اصل مدارک شما و صداقت شما
3- تمکن مالی کافی شما
4- نداشتن خطر امنیتی
راحت تر بگویم یک دیپلم بیکار بسیار کم خطر تر از یک دکترای تخصصی مهم در یک شرکت حساس است.

اگر به شما کلیرنس بخورد، آفیسر در جلسه مصاحبه پاسپورت شما رو همراه با مدارک اضافه و یک برگه رنگی به شما تحویل خواهد داد که در سفارت های مختلف این رنگ برگه متفاوت است ولی مهم آن چیزی هست که آفیسر به شما میگوید، پس ذهن خود را مشغول رنگ برگه نکنید، آفیسر به شما خواهد گفت که شما مشمول ویزا هستید و فقط یک سری مراحل اداری باید پشت سر گذاشته شود و وقتی کیس نامبر خود را در سایت دید برای گرفتن ویزا اقدام کنید. که به شما توصیه می شود بعد از کلیر شدن بلافاصله با چک کردن تعطیلات سفارت برای گرفتن ویزای خودتون اقدام کنید...

یک نکته : اگر آفیسر از کار شما سر در نیاورد و یا موردی مشکوکی از شغلتان به ذهنش رسید ممکن است بعد از مصاحبه برای شما یک فرم 9 سئوالی ارسال شود که باید آن را پرکرده و به سفارت پس بفرستید. برای دیدن فرم 9 سئوالی به اینجا مراجعه کنید

پیگیری پرونده با کمک سایت ceac

نمونه ایمیل برای پیگیری وضعیت کیس کلیرینس خورده!
نمونــــه ایمیل 2

آدرس ایمیل ایروان: IranIVYerevan@state.gov

آدرس ایمیل آنکارا: CA-Ankara@state.gov

آدرس ایمیل ابوظبی: http://abudhabiivo.net/ivocontactus1.aspx

مدارک لازم جهت تجدید مدیکال در دبی ( مدارک برای دو سفارت دیگر هم به همین صورت میباشدف فقط هزینه متفاوت هست)

مدارک برای گرفتن ویزا بعد از کلیر شدن برای دو سفارت دیگر نیز همین مدارک لازم است، بعلاوه وکالت نامه از دگر اعضای کیس بالای 18 سال در صورت عدم وجودشون موقع گرفتن پاس از پست...
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
با اینکه خیلی سر و شکل قشنگی داره این تاپیک و خیلی هم رنگارنگه ولی آرزو میکنم گذر هیچ کدومتون به این تاپیک نیفته. انشاالله
...Tomorrow will be a great day
شماره کیس:2015AS74XX....تاریخ رویت قبولی:1 May......سفارت:AbuDhabi<Ankara ..... تعداد افراد کیس :2 نفر ........ارسال فرمهای سری اول: May 21 ..... کارنت: June 10 .......مصاحبه : 26August.....ويزا : یکضرب ...... اولین ورود: November ....... مقصد : Minneapolis
با تشکر از بهداد و محمود عزیز
و شما دوست گرامی saboteur برای زحمتی که کشیدید
امیدوارم که امسال سال تغییرات باشه از این لحاظ که کمترین کلیرنس(1%) داشته باشیم و بیشترین امار گرفتن ویزا یکضرب برای همه هموطنان عزیزم
امید به خدا
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
ایشالا این تاپیک اصلا شکل و شمایل تاپیک 2014 و 2013 به خودش نگیره و خیلی راحت از این مرحله که بدترین و سخت ترین مرحله لاتاری محسوب میشه با دل خوش عبور کنیم....

--> به امید ویزای یکضرب <--
بازمانده لاتاری 2015
امیدوار به آینده ...
سلام

خدایا مسیر بچه های ۲۰۱۵ رو ختم به خیر کن .

ما روزهای خوبی را سپری خواهیم کرد Smile
امیدوارم این اولین و آخرین پستم تو این تاپیک باشه [emoji5]
شماره کیس:*** 2015AS4
تاریخ رویت قبولی:1may
کنسولگری:ankara>ابوظبی
تعداد افراد منظور در کیس :1
کارنت شدن کیس: january 9
مصاحبه: هفته آخر MARCH
دریافت کلیرنس:قسمت نشد.
دریافت ویزا:2 آپریل ساعت دو بعد از ظهر Smile
ورود به آمریکا:22 می
دریافت گرین کارت:40 روز بعد
جمع تقریبی هزینه‌ها: خیلی !!!

(2014-09-12 ساعت 09:56)رضا2015 نوشته:  سلام

خدایا مسیر بچه های ۲۰۱۵ رو ختم به خیر کن .

ما روزهای خوبی را سپری خواهیم کرد Smile
ايشالا هممون اين مسير رو به سلامت طي كنيم
2015 شماره کیس:**61/  کنسولگری: آنکارا تغییر به ایروان / تعداد افراد منظور در کیس : 2 نفر / کارنت شدن کیس:  11 می / مصاحبه:  8 جولای/ کلیر: N E V E R /اپدیتها ۸ ۱۳،۱۰ ،۲۸ جولای، ۱۲ اگوست و ۱ و۱۴ , 28 با ایمیل و 30 سپتامبر / سربازی ارتش - کارمند شرکت نیمه خصوصی - رشته غیر حساس
سلام
انشاالله كه همه بچه ها ويزاي يكضرب بگيرن
فقط خدا
سلام
به نظر من این تاپیک میتونه صمیمانه ترین تاپیک 2015 باشه میتونه پایگاه اشناییها و دوستیهایی باشه که تا اونور اب باقی بمونه. باورتون نمیشه وقتی تو محیط واقعی تو سفارت یا حتی امریکا دوستان مجازی تون رو میبینین و ایدی مهاجر سرایی رو میگین چه شوقی تو چشم طرف مقابل دیده میشه . وقتی با هم اپدیت میشین و کلیر میشین . میشه بدون اینکه هویت واقعیتون رو بر ملا کنین صادق باشین
الان تعداد زیادی از 2013 ای ها تو امریکا با هم همشهرینو هم خونه. تعدادی از خانمهایی 2014 تایی که باید تنهابرن برنامه ریزی میکنن تا با هم برن . و اونهایی که جا موندن به هم کمک میکنن تا بتونن مشکلات رو از پیش رو بردارن .
امیدوارم دوستیهای این تاپیک صادقانه و پایدار باشه و کلیرنس ها کوتاه
موفق باشین
یه دعا میکنم همه بگید آمین
خدایا این تاپیک کلیرنس 2015 را تا اخر داستان خلوت نگه دار
انشالله این تاپیک به خاطر اینکه همه ی بچه های 2015 ویزا یکضرب میگیرند بدونه فعالیت باشه و هیچکس گذرش به این تاپیک نیفته
انشالله
شماره کیس: **2015AS29 / تاریخ رویت قبولی:1may / کنسولگری:ankara / تعداد افراد منظور در کیس :فقط خودم / ارسال فرمهای سری اولMAY22
کارنت شدن کیس:9 اکتبر / مصاحبه:نیمه دوم دسامبر / ویزا یکضرب Smile / مقصد : فعلا اوکلاهاما
از برندگان عزیز 2015 خواهش میکنم که اصلا به این لاتاری دل نبندید و زندگیتون را تغییر ندهید که انشاله اگر ویزا گرفتید خوشحال باشد و اگر خدای ناکرده 1 درصد نگرفتید ضربه ایی نخوریید
موفق باشید
شماره کیس : 2014AS62XX کنسولگری : آنکارا تغییر به ایروان از KCC رویت نامه دوم : 18MAR2014 مصاحبه : 15MAY كليرنس برگه آبي
آپدیتها قبل از مصاحبه 2 بار بعد از مصاحبه 5 بار (آخریش 14 آگوست) خودم 22 آگوست
نفر اصلی ۲ سپتامبر
برای 2015 ای ها شروع،ادامه و پایان خوبی رو آرزو می کنم. تجریه ی من از لاتاری از اینجا به بعد دیگه به درد هم دوره ای های خودم نمی خوره ولی برای 2015 ای ها توصیه ای دوستانه دارم
1.مسئولیت کارهاتون و اتفاقاتی که براتون می افته رو بدوش کسی دیگه نندازین.از تجربیات دیگران استفاده کنید ولی نخواین که دیگران براتون تصمیم بگیرن و چه خوب و چه بد اون اشخاص رو مسئول تصمیماتتون ندونین. وقتی خودتون تصمیم می گیرین برای نتیجه ی بهتر گرفتن تلاش بیشتری می کنین و اگه بد بشه دیگه کسی رو سرزنش نمی کنین که فلانی گفت اینکارو کنم و اگه خوب شه در درون خودتون احساس رضایت و رشد می کنین.
2.برای استفاده ی بهتر از مهاجرسرا حتما آیدی درست کنید.و تاپیک چگونه کاربر حرفه ای شوم رو بخونید تا بتونید بهتر از این منبع فوق العاده غنی مهاجرسرا استفاده کنید.
3.اگه خواستید از روند کاری شخصی مطلع شید روی آیدی اون شخص کلیک کنید. یا آیدیش رو سرچ کنید و بعد روی یافتن تمام ارسالها.به این روش می تونید حتی اگه اون شخص سفرنامه ننوشته باشه از روند کارش به صورت حدودی مطلع شید.
4.توی مهاجرسرا اشخاص زیادی هستن که پست هاشون مثل گنجینه می مونه و خیلی کمک کنندس من اسم تعدادی از این اشخاص رو که به خودم کمک کردن اینجا میزارم که اگه رو اسمشون کلیک کنید می تونید خیلی توی این مسیر حتی از همون پستهای قدیمیشون هم استفاده کنید.saeedv13،rs232،گل نهال،امیر مهاجر،parstrader
5.این آخرین مورد رو هم راجع به خودم بگم فکر می کنم پستهای من هم بد نباشه برای پی گیری اول اینکه من زمانهایی که به ابوظبی میرفتم با آیدی خودم نمی تونستم وارد مهاجرسرا شم و آیدی دیگه ای داشتم به نام Alissa که برای تکمیل روند بررسیتون به این آیدی هم سر بزنید.این در به روی همه بازه،هر کسی هم به قدر تلاش خودش و ظرفی که با خودش میاره ازش بهره می بره،اگر هم یکی زیاد ببره برای بقیه کم نمیاد،پس ظرفتون رو بزرگ کنید و سهم خودتون رو کامل انجام بدین.امیدوارم بهترینها نصیب تک تکتون شه.
انشالله بريد و ديگه اينجا نبينمتون!
تشکر کنندگان: babak12 ، areb1356 ، rezasadeghi ، قصه گو ، آلیس-1980 ، msar ، hamid99 ، Ali.karimi ، nara ، alireza51 ، mjnk
امیدوارم تعداد صفحات این تاپیک تک رقمی بمونه اونم برا خوش و بش
با سلام
دوستان عزیزی که اینجا با دعا های خوبشون این تاپیک رو پر از انرژی مثبت کردن که حس خیلی خوبیه انشاالله همینجور تا آخر حتی خدایی نکرده .......... بمونه
من دئستان خیلی می خونم تک تک تاپیک ها رو حتی مال سالهای گذشته رو و کمتر سعی میکنم پست بدم مگر وقتی که سئوال دارم
ولی الان میخوام یک سری چیز ها که در مورد لاتاری دستم اومده رو در مورد این تاپیک خدمتتون بگم
قصدم دادن انرژی منفی تو این تاپیک نیست قصدم باز کردن چشمامونه و دیدن واقعیته
طبق اطلاعاتی که همگی می تونین از تاپیک کلیرنس سالهای گذشته بدست بیارین پروسه AP یا همون کلیرنس یک پروسه کاملا نرمال در لاتاری هستش
یعنی اگه حتی زبونم لال کلیر خوردین اصلا نگران نباشین (مگر کاره ..... کرده باشین که بعید میدونم)
خوب پرئسه کلیرنس دو حالت داره یا شما کیس نامبرتون زیر 4000 (تو حالت کاملا بد بینانه میگم وگر نه 5500 صحیحشه ) یا بالاتر از اون
اگر جزو گروه اول بودین که معمولا تا عید برای مصاحبه می رن و کلیر خوردین مطمعنا در زمان مجاز کیس شما کلیر می شه و ویزاتون می گیرین
اگر جزو گروه دوم بودین که در واقع برای تکمیل ظرفیت برنده شدن باید خیلی دقت کنین که تمامی مراحل رو با دقت بالا بدون استرس با تهیه کردن کلیه مدارک برای جلوگیری از نقص مدرک و مطالعه کامل سفرنامه بچه ها (یعنی می خوام بگم با توپ پر واطلاعات کامل ) و صداقت که از همه مهمتره جوری که در جوابتون به افیسر کاملا متوجه صداقتتون بشه (نه پر حرفی ) برین که احتمال گرفت ویزای یکضرب رو داشته باشین و اگر باز خدایی نکرده وارد این پروسه شدین ایراد از سمت شما نباشه چون در این حالت من واقعآ خوندم و خودتونم می تونین پیدا کنین که زمان این پروسه خیلی کوتاه میشه
باز هم در صورتی که دوستان کلیر خورده گروه دوم شانس 40 تا 50 درصدی گرفتن ویزارو دارن
و در نهایت می مونه معدود افرادی که ........ متاسفانه نمی تونن ویزا بگیرن
پس دوستان حتمآ یادتون باشه جزو هر گروه که باشین فرقی نمیکنه اصلا فکر رفتنو تا دیدن ویزا در پاستون بیرون کنین و هیچ تغییری در زندگیتون ندین حتی استرس هایی که برای این برنامه رو دارین بندازین دور چون به نظر من این استرس ها هم به نوعی یک جور تغییر در زندگی شماست .
به امید روزی که تمامی برندگان یکضرب برن
با تشکر
بایییییییییییییییی
شماره کیس: 2015AS000007XX /تاریخ رویت قبولی: 2 May / تعداد : 2 نفر/ ارسال فرم : Jun 08 / کارنت شدن کیس: 12 August / دریافت نامه دوم: امروز یا فردا / مصاحبه : / دریافت ویزا : / مقصد : بوستون / ورود به آمریکا : / دریافت گرین کارت:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان