کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
توضیح قسمت های مختلف فرم ثبت نام اینترنتی
سلام به همه دوستان
اگه یکی سال پیش برنده شده باشه ولی هنوز مصاحبه نرفته می تونه امسال هم ثبت نام کنه؟
مشکلی بوجود نمی یاد؟
تشکر کنندگان:
سلام. آیا اگر در فرم ثبت نام مدرک تحصیلی فوق لیسانس (یا فوق دیپلم یا کلا هر مدرکی بالاتر از دیپلم )را قید کرده ایم، بازم باید زمینه حرفه ای خودمون رو مشخص کنیم در جای از فرم؟
تشکر کنندگان:
(2014-11-02 ساعت 22:10)ziba_a نوشته:  سلام. آیا اگر در فرم ثبت نام مدرک تحصیلی فوق لیسانس (یا فوق دیپلم یا کلا هر مدرکی بالاتر از دیپلم )را قید کرده ایم، بازم باید زمینه حرفه ای خودمون رو مشخص کنیم در جای از فرم؟

در فرم ثبت نام خیر. قسمتی برای شغل وجود نداره.
we fight for a better life
تشکر کنندگان:
(2014-11-02 ساعت 22:10)ziba_a نوشته:  سلام. آیا اگر در فرم ثبت نام مدرک تحصیلی فوق لیسانس (یا فوق دیپلم یا کلا هر مدرکی بالاتر از دیپلم )را قید کرده ایم، بازم باید زمینه حرفه ای خودمون رو مشخص کنیم در جای از فرم؟

سلام
سوالتون یه مقدار نامفهوم هست
اگر منظورتوت در باره شرایط تحصیل و کار هست که باید بگم
شخصی که متقاضی این نوع ویزا است باید دیپلم 12 سال دبیرستان یا معادل آن را داشته باشد.
و یا دو سال سابقه ی کاری تایید شده در قانون ایالات متحده، در دفترچه راهنما DV Instructions هم این موضوع قید شده است. نیازی به داشتن هم سابقه کار و هم مدرک تحصیلی نیست.

آموزش دبیرستان: یعنی کامل کردن 12 سال مدرسه.

سابقه کار: اگر از طریق سابقه کار اقدام میکنید،
در طول پنج سال گذشته باید دو سال سابقه کاری در یکی از شغل هایی که دپارتمان کار تعریف میکند، داشته باشید. بر اساس تعریف دپارتمان کار ایالات متحده حداقل دو سال در شغل هایی که رتبه 7 یا بالاتر دارند لازم است.
این دپارتمان همچنین اطلاعاتی را درمورد وظایف، دانش و توانایی ها، اموزش و جنبه های دیگر کاری ارائه میکند. http://online.onetcenter.org
پاگاه داده این سازمان شغل ها را به سه قسمت تقسیم میکند، درست است که شغل های زیادی در لیست هستند اما فقط انواع خاصی از انها مورد تایید برنامه ویزای گوناگونی است.

چکونه شغلی را در این پایگاه جستجو کنیم تا از اعتبار ان مطمئن شویم؟
وارد سایت شوید : http://online.onetcenter.org
• در منو کشویی Find Occupations دنبال Job Family بگردید.
• نوع شغل خود را مثلا "مهندسی و معماری Architecture and Engineering" انتخاب کنید و روی GO کلیک کنید.
• شغل خود را پیدا کنید و اگر رتبه SVP Range هفت یا بیشتر بود، شغل شما مورد تایید است.
اگر مشخصات شخلی یا تحصیلی گفته شده را ندارید، شما صلاحیت دریافت این نوع ویزا را ندارید. توجه کنید، شخصی که APPLICATION به نام او ثبت شده باید شرایط زیر را داشته باشد،
همسر و فرزندانتان ضروری نیستند. اگر صلاحیت تحصیلی یا شغلی را ندارید دیگر ادامه ندهید.
اگر داخل ایالات متحده زندگی می کنید. ممکن است صلاحیت شهروندی آمریکا را داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر Adjust Status کلیک کنید. انگلیسی

نقل قول:
توجه کنید 12 سال مدرسه رفتن قبوله، اگه دانشگاه رفتین یا میرین و مدرک داریم، هم مدرک دانشگاه و هم مدرک دبیرستان رو ترجمه کنید.
همچنین توجه کنید که اگر جهشی خوندین یا به هر شکلی مدرک دیپلم یا پیشدانشگاهی رو در کمتر از 12 سال گرفتین، مشکلی پیش نمیاد.
منظور از این قانون اینه که فرد سطح عملی مساوی با شش سال مدرسه مقدماتی و شش سال دبیرستان نظام تحصیلی آمریکا را داشته باشد-

آموزش O*net online و چک کردن شغلمان

روی این لینک کلیک کنید تا به سایت هدایت شوید

در منو کشویی Find Occupations دنبال Job Family بگردید و روی آن کلیک کنید.

در صفحه جدید زمینه کاری خود را انتخاب کنید برای مثال "مهندسی و معماری Architecture and Engineering" و سپس روی GO کلیک کنید.
لیستی از شغل ها را نمایش میدهد که شما باید شغل خود را از میان انها پیدا کنید. شغل خود را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید.
به سمت پایین صفحه حرکت کنید تا بخش Job Zone را بیابید. و SVP Range را چک کنید. این عدد باید 7 یا بیشتر باشد.
لاتاری از آغاز تا پایان
(به تغییراتی که در قوانین پیش میاد توجه کنید)
بهترین راه برای رفتن به فرودگاه و بالعکس
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، pey.com
ممنون از پاسخی که دوستان سر صبر و حوصله دادند. منظورم اینه که من مدرک تحصیلی فوق لیسانس رو زدم و دیگه جایی ازم در مورد کار نپرسید. خواستم بدونم آیا قسمتی در مورد زمینه شغلی بوده و من ندیدم یا خیر.
ضمنا ایا فوق دیپلم معادل همان واژه Vocational Schoolاست؟ در صورت داشتن فوق دیپلم، بعد از دیپلم دوازده ساله منظورمه، چه کلمه ای صحیح است؟
سوال بعدی ای که دارم و با عرض پوزش در همین جا میپرسم که زیاد زحمتتون ندم، آیا طلاق رسمی همان divorced است یا legally separated؟
تشکر کنندگان:
دوستان عکس رو اگه برنامه خود سایت قبول کنه حله ؟ یا بازهم چک میشه ؟
لذتی که در فراغ هست در وصال نیست چون در فراق شوق وصال هست و در وصال بیم فراغRolleyes
تشکر کنندگان:
سلام دوستان، من هركاري ميكنم ثبت نام كنم به اون مرحله پاياني كه شماره پرونده ميده نميرسه!!!!! Help

آخرين صفحه اي كه مياد مشخصات خودم و همسرم هردو با هم هست و گزينه خاصي نداره كه ادامه بدم!!!!!
تشکر کنندگان:
(2014-11-02 ساعت 23:01)Eileen نوشته:  سلام دوستان، من هركاري ميكنم ثبت نام كنم به اون مرحله پاياني كه شماره پرونده ميده نميرسه!!!!! Help

آخرين صفحه اي كه مياد مشخصات خودم و همسرم هردو با هم هست و گزينه خاصي نداره كه ادامه بدم!!!!!

احتمالا شما زمان زیادی رو برای ثبت اطلاعاتتون گذروندین...
زمان روند ثبت نام رو کاهش بدید...

التماس دعا
تشکر کنندگان:
(2014-11-02 ساعت 22:55)ali258 نوشته:  دوستان عکس رو اگه برنامه خود سایت قبول کنه حله ؟ یا بازهم چک میشه ؟

باز هم باید چک بشه ..

سایت فقط سایز عکس رو اوکی میده Wink

شما اگه این عکس رو هم تست کنید اوکی میده ..دلیل بر این نمیشه که قبول لاتاری باشه عزیزم

http://thejewishmother.co.uk/wp-content/...00-600.jpg

التماس دعا
تشکر کنندگان:
(2014-11-02 ساعت 22:41)ziba_a نوشته:  ممنون از پاسخی که دوستان سر صبر و حوصله دادند. منظورم اینه که من مدرک تحصیلی فوق لیسانس رو زدم و دیگه جایی ازم در مورد کار نپرسید. خواستم بدونم آیا قسمتی در مورد زمینه شغلی بوده و من ندیدم یا خیر.
ضمنا ایا فوق دیپلم معادل همان واژه Vocational Schoolاست؟ در صورت داشتن فوق دیپلم، بعد از دیپلم دوازده ساله منظورمه، چه کلمه ای صحیح است؟
سوال بعدی ای که دارم و با عرض پوزش در همین جا میپرسم که زیاد زحمتتون ندم، آیا طلاق رسمی همان divorced است یا legally separated؟
سلام دوست عزیز
1-خیر جای در خصوص اعلام شغل نیست ایشاله بعد از قبولی
university degree 2-
3-divorced
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: sami.parsi ، fairy
دوستان ديشب ثبت نام كردم ولي شانس عكاسي ها همه تعطيل بود وتا چند روز ديگه باز نميشن مجبورشدم خودم عكس بگيرم با دوربين و دادم برنامه خود سايت اندازش كرد ولي احتمال زياد قبول نميشه وحذف ميشم چون يكم نزديك كرد عكس رو فقط سر ويه مقدار پايينتر از گردن معلومه مجبوري همونو زدم ولي اعصابم خورده چون احتمال زياد رد ميشم [emoji23]
لذتی که در فراغ هست در وصال نیست چون در فراق شوق وصال هست و در وصال بیم فراغRolleyes
تشکر کنندگان:
دوستان من آیا از یه کامپیوتر میشه برای دو نفر ثبت نام کرد ؟؟؟
مشکلی از لحاظ IP به وجود نمیاد
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان