کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بگم ایرانیم یا نه؟؟
Sad 
دوستان سلام.
بعنوان کسی که تا حالا برای مدت زیاد خارج از ایران نبوده می خواستم ببینم کسی که گرین کارت داره بهتر نیست نگه که ایرانیه و مثلا بگه ترکم یا آذربایجانی ( چون خودم ترکم ) تا برخورد باهاش روزای اول زیاد سرد نباشه ؟
دوستان تجربه شخصیشون چیه ؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadg846 ، Dr Sara ، taherifar ، msar ، Tolu IR
(2014-09-29 ساعت 20:22)hhoushmand نوشته:  دوستان سلام.
بعنوان کسی که تا حالا برای مدت زیاد خارج از ایران نبوده می خواستم ببینم کسی که گرین کارت داره بهتر نیست نگه که ایرانیه و مثلا بگه ترکم یا آذربایجانی ( چون خودم ترکم ) تا برخورد باهاش روزای اول زیاد سرد نباشه ؟
دوستان تجربه شخصیشون چیه ؟
ممنون

من ساکن ایرانم
ولی فکر نکنم برای برخورد با افرادی که قراره مدت زیادی باهم باشید(مثل همکاران) زیاد جالب باشه!چون بالاخره میفهمن ایرانی هستین و باید برای این ادعا تون کلی دلیل و سند بیارین!(که فکر نکنن دروغ گفتین!)
پاسخ
تشکر کنندگان: hhoushmand ، Danoosh ، mohammad.maleki ، Dr Sara ، dv2016 ، msar ، Tolu IR
به ایرانیان مقیم اونجا نگین ایرانی هستید و کلاً زیاد قاطی اونا نباشین!! (البته نه همشون... چون بین اونا آدم های خیلی خوبی هم پیدا میشن که میتونن کمک های خیلی خوبی باشن ولی معمولاً پیداکردن اینجور آدما سخته و تعدادشون هم زیاد نیست.... بخصوص از نسل قدیم)
ولی در بین غیر ایرانیها هیچ مشکلی نیست و براحتی میتونین ملیت خودتون رو علنی کنید.... چون در سراسر جامعه امریکا تبعیض نژادی (البته بصورت علنی) جرم محسوب میشه و قابل پیگرد هست. هیچ شخص، ارگان یا سازمانی حق نداره شما رو به خاطر ایرانی بودن از کار اخراج کنه، حق تحصیل رو از شما یا خانواده تون بگیره و ....

پس با خیال راحت برین زیر مشعل آزادی و فریاد بزنین : من یک ایرانیم ... البته بعدش سریع فرار کنید Big GrinBig GrinBig Grin
یک روز، بر گونه‌ی این خاك بوسه ميزنم، بالای سرش یک یادداشت می‌گذارم و می‌روم:
آنچنان زیبا خوابیده‌ بودی که دلم نیامد بیدارت کنم…
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، hhoushmand ، mohammad.maleki ، Dr Sara ، dv2016 ، biparva ، msar ، ed2008 ، Tolu IR ، pishtaz611
(2014-09-30 ساعت 13:38)taherifar نوشته:  
به ایرانیان مقیم اونجا نگین ایرانی هستید و کلاً زیاد قاطی اونا نباشین!! (البته نه همشون... چون بین اونا آدم های خیلی خوبی هم پیدا میشن که میتونن کمک های خیلی خوبی باشن ولی معمولاً پیداکردن اینجور آدما سخته و تعدادشون هم زیاد نیست.... بخصوص از نسل قدیم)
ولی در بین غیر ایرانیها هیچ مشکلی نیست و براحتی میتونین ملیت خودتون رو علنی کنید.... چون در سراسر جامعه آمریکا تبعیض نژادی (البته بصورت علنی) جرم محسوب میشه و قابل پیگرد هست. هیچ شخص، ارگان یا سازمانی حق نداره شما رو به خاطر ایرانی بودن از کار اخراج کنه، حق تحصیل رو از شما یا خانواده تون بگیره و ....

پس با خیال راحت برین زیر مشعل آزادی و فریاد بزنین : من یک ایرانیم ... البته بعدش سریع فرار کنید Big GrinBig GrinBig Grin

سلام
اول از همه....ایالات متحده مهد آزادی و برابری هستش.... هر کسی سعی در عمل خلاف این موضوع (نژاد پرستی, جلوگیری از خدمات اجتماعی و ..) داشته باشه, سر و کارش با دادگاه (و همچنین سازمان های مختلف مبارزه با نژاد پرستی که از شما حمایت میکنند) هست
دوم... همیشه خودتون باشید... آیا از اینکه ملیت شما باعث برخورد سرد بشه میترسید؟ نگرانید؟ استرس دارید؟ بنده بهتون پیشنهاد میکنم مهاجرت نکنید ... چون اگه پاسپورت امریکایی هم بگیرید محل تولد رو ایران میزنه!(طبق صحبت های همفرومی ها) در غیر اینصورت حتمن مهاجرت کنید

آقا برو جلو..... هرکی بهت گفت کجایی هستی بگو ایرانی اگه گفت دینت چیه.... جوابشو با صداقت بده(مسلمان-یهودی- b خد ای .....) بقول طاهری فر برو زیر مشعل آزادی و بگو من ایرانیم

هر فردی از هر کشوری... به کشور دیگه مهاجرت کرد و ملیتش رو پنهان کرد....بهتره در اولین فرصت بره تابعیت اولیه اش رو پس بده... اینجوری باری از روی دوشش برداشته میشه!
-----------------------------------------
کاربر طاهری فر این حرفتون رفت تو لیست کارهام بعد از مهاجرت....میرم زیر مشعل آزادی داد میزنم آزادی.... البته اگه تعدادی با پیراهن یعقه بسته اومدن سمتم, میگم آزادی 2 نفر حرکت Smile)
stock-FEx-bond
Market

و دیگر هیچCool
پاسخ
تشکر کنندگان: hhoushmand ، mohammadg846 ، mohammad.maleki ، Dr Sara ، dv2016 ، taherifar ، MahdiAram ، msar ، Tolu IR ، pishtaz611
(2014-09-30 ساعت 15:57)Danoosh نوشته:  کاربر طاهری فر: این حرفتون رفت تو لیست کارهام بعد از مهاجرت....میرم زیر مشعل آزادی داد میزنم آزادی.... البته اگه تعدادی با پیراهن یقه بسته اومدن سمتم, میگم آزادی 2 نفر Smile
...
سلام برسونید !!!
[عکس: 05584b25536f.jpg]
یک روز، بر گونه‌ی این خاك بوسه ميزنم، بالای سرش یک یادداشت می‌گذارم و می‌روم:
آنچنان زیبا خوابیده‌ بودی که دلم نیامد بیدارت کنم…
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، hhoushmand ، dv2016 ، msar ، Tolu IR
یک پست بعد از یک سال!!!
تجربه شخصی : امریکایی ها ایرانی ها رو به 2 حالت میبینن

1-یا خیلی تحصیل کرده
2-یا خیلی ثروتمند

از این که بگی ایرانی هستی یا نه نگرانی نباید داشته باشی در هر 2 صرت تفاوت زیادی نداره
پاسخ
تشکر کنندگان: hhoushmand ، Danoosh ، Dr Sara ، dv2016 ، ofrfar ، MahdiAram ، biparva ، msar ، Nightsky007 ، ed2008 ، Tolu IR ، battosai ، Pedraaam ، pishtaz611
(2014-10-31 ساعت 12:33)mohammad.maleki نوشته:  یک پست بعد از یک سال!!!
تجربه شخصی : آمریکایی ها ایرانی ها رو به 2 حالت میبینن

1-یا خیلی تحصیل کرده
2-یا خیلی ثروتمند

از این که بگی ایرانی هستی یا نه نگرانی نباید داشته باشی در هر 2 صرت تفاوت زیادی نداره
دوست عزیز احتمالا این طرز تفکرشون مال 35 سال قبل نبود....Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، Nightsky007 ، Tolu IR
در آمريکا صداقت حرف اول را مي زنه و هر چه خودت را پيچيده تر و غير صادقتر نشان بدي به همون نسبت احترام به خودت را از دست مي دي . در آمريکا با افتخار بگو من ايراني هستم، مطمئناً مشکلي پيش نمي ياد، و هر شخص مهاجري که مشکلي واست اگه خواست ايجاد کنه از اين بابت به 911 زنگ بزن (آمريکايي ها هيچ مشکلي با ايراني ها ندارن، مگه اينکه ايراني ها دنبال مشکل بگردند، که بعيد مي دونم اونجا مشکلي گيرشون بياد).
برنده 2015، مقصد هيوستون، ورود ژانویه 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007 ، alirz ، Tolu IR ، Danoosh ، Srod ، h_aghapour ، pishtaz611
عجيبه چقدر اينجا خلوته ،دوستان نميان اينجا چرا؟
دسته بندى F2a
ارسال مدارك ٣١/٠١/٢٠١٣
اپروو ٢٢/٠٧/٢٠١٣
پرداخت آنلاين ٨٨$ و ٢٢$ در تاريخ ٠٩/١٢/٢٠١٣
نامه تكميل پرونده ١٧/٠٧/٢٠١٥
نامه مصاحبه ٠٧/٠٨/٢٠١٥
تاريخ مصاحبه استكهلم ٠١/٠٨/٢٠١٥
نقص مدرك ٠١/٠٨/٢٠١٥
بلاتكليف و معلق?
من همون sepideh IR هستم
من عاشق راديو شمرون هستم?
پاسخ