کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترین راه برای رفتن به فرودگاه و بالعکس
در این تاپیک بهترین راه برای رفتن به فرودگاههای ایران و جهان و بالعکس بحث میشه. ایده و زحمت این تاپیک به عهده majid7هست. امیدوارم دوستان هم همکاری کنند.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: jojo_hami ، Shahram914 ، sib 24 ، majid7 ، A_A ، m.ghoreishi ، HERMES7 ، t_arian_n ، taherifar ، shaghayegh ، Hamid_110 ، msar ، AliReza.Sh
سلام.ممنون از تاپیک جدید.من خودم بشخصه فرودگاهایی که رفتم تجربیاتم رو میگم.
اگه مسافرت به لاس وگاس داشتید ارزونترین وسیله رو به روی فرودگاه اتوبوس های کوچکی هست به اسم Shuttle Bus مستقیم ازشما پول نمیگیره و قبض میگیره. دکه های هست که بلیط میفروشند جلوی اتوبوسها هستند.هم بلیط رفت دارند هم رفت و برگشت.اگه مسافر چند روزه هستید رفت و برگشت بگیرید ارزونتر در میاد.منتها موقع برگشت باید روز قبلش تلفن کنید تا بهشون بگید کدوم هتل هستید و اونها هم ساعتش رو بهتون میگن کی و جلوی کدوم درب هتل آماده باشید. این shuttle bus ها موقع سوار شدن ازتون سوال میکنند کدوم هتل اقامت خواهی داشت.دیگه با خیال راحت بنشینید جلوی هر هتل برسه خود راننده اعلام میکنه.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: behdadK ، majid7 ، A_A ، m.ghoreishi ، HERMES7 ، aidaz ، taherifar ، babak12 ، farrokh1675 ، L_haam ، saeed_sqs_20 ، milad.nas ، Hamid_110 ، SomeOneX ، msar ، jupiterx ، Sam-90
Information 
"تاریخ آخرین آبدیت: 97/03/05 - May,26,2018

رفت و آمد به فرودگاه تهران
به وسیله‌ی مترو، تاکسی و هم اتوبوس میسر است.

تاکسی های  استفاده شده در ناوگان تاکسی رانی شامل خودروهای تویوتا، رنوسفران، فولکس کدی و ون میباشد.

تاکسی
هزینه‌ی هر کدام به هر کجای تهران:
1.نرخ کرایه تاکسی ون: 800.000 ریال
2.نرخ کرایه تاکسی انواع تویوتا: 750.000  ریال
3. نرخ کرایه تاکس فلولکس کدی: 750.000 ریال

لینک اطلاعات تاکسی جهت رفت و آمد به فرودگاه
البته میشه از تاکسی های تلفنی و اپلیکیشنی  هم استفاده کرد

مترو
برای رفتن به فرودگاه امام می توانید تا حرم امام با مترو و از آنجا با اتوبوس یا تاکسی خود را به فرودگاه برسانید. اگر پرواز شما بین ساعت 7 تا 11 شب است این راه توصیه می شود (و بالعکس) و در غیر این صورت بهتر است از این راه استفاده نکنید.

از راه های مختلف خود را به ترمینال جنوب برسانید و سوار اتوبوس های قم شوید به بریدگی فرودگاه در اتوبان که رسیدید از اتوبوس پیاده شوید و تا فرودگاه از تاکسی  استفاده کنید که البته این راه کمی دشوار است.

گفتنی است فاصله بین فرودگاه امام تا مهرآباد بین 45 دقیقه تا یک ساعت است.(البته ترافیک در ساعت های مختلف را هم در نظر بگیرید)

اتوبوس
اتوبوس‌های فرودگاه امام‌خمینی از ترمینال ٤ فرودگاه مهرآباد شروع به حرکت می‌کنند و هر یک ساعت یک بار، یک اتوبوس به راه می‌افتد. کرایه‌ی این اتوبوس‌ها برای هر نفر ٢٥٠٠ تومان است و مسافران را جلوی در اصلی فرودگاه امام خمینی پیاده می‌کنند.برای برگشت از فرودگاه نیز، اتوبوس‌ها جلوی همین ورودی اصلی حاضر هستند و با این‌که مقصد نهایی‌شان ترمینال ٤ فرودگاه مهرآباد است، ولی در ایستگاه‌های متروی حرم مطهر و میدان آزادی هم توقف می‌کنند.

(برای اتوبوس شرایتش فکرکنم عوض شده اگر دوستان اطلاعاتی دارن اعلام کنن)

پارکینگ
پارکینگ طبقاتی با ظرفیت 1800 خودرو در دوطبقه که برای توقف های کوتاه مدت جهت بدرقه و یا استقبال از مسافر
پارکینگ روباز شماره 2 با ظرفیت 840 خودرو جهت پارک خودرو های توقیفی و یا استفاده در زمان های پیک سفر
پارکینگ روباز شماره 3 و 4 با ظرفیت 10000 خودرو که جهت توقف های چند ساعته و یا توقف های شبانه روزی
پارکینگ شماره 5 با ظرفیت 1200 خوردو که جهت مراجعین به گمرک و یا استفاده در زمان پیک سفر در زمان کمبود سایر پارکینگ ها

نرخ پارکینگ ( تومان)

پارکینگ 1 سرپوشیده
ورودی 2.000
هرساعت 1.400
شبانه روزی 20.000
شبانه روزی بعد از دو روز 22.000
شبانه روزی بعد از چهار روز24.000

پارکینگ 5.4.3.2 روباز
ورودی 1.200
هرساعت 850
شبانه روزی 13.000
شبانه روزی بعد از دو روز 11.500
شبانه روزی بعد از چهار روز 10.000

سرویس ایاب و ذهاب شبانه روزی رایگان
جهت انتقال مراجعین از پارکینگ غیر مسقف به ترمینال فرودگاه برقرار می باشد.
شماره تماس : 51007199 021
(قیمت پارکیگ با توجه به شرایط تورم متغییر است).

اطلاعات:
ایمیل:info@ikac.ir
تلفن تماس فرودگاه :
096330
021-5100118

لینک راه های ارتباطی دیگر فرودگاه

مرسی از behdadk عزیزکه با کمکش این تایپیک باز کردم
از دوستان توی هر شهری ویا کشوری که تجربه رسیدن به فرودگاه و برگشتن را دارندکه معمولا دیر وقت هست و فرودگاه خارج شهر و مسافران تازه وارد هستند،
میتونند مطمئن ترین و بهترین راه رو بر اساس تجربشون بگن.
پاسخ
در بیشتر فرودگاههای آمریکا سرویسی به اسم Super Shuttle هست که بصورت آنلاین میتونید رزرو کنید و اونها سر ساعت میان دنبالتون میبرنتون به فرودگاه (و یا بالعکس بعد از پیاده شدن میرید به دفترشون در فرودگاه و check -in میکنید و اونها شما رو به مقصدتون که از قبل تو اینترنت وارد کردید میبرن) این سرویس بخصوص برای اونهایی که چند نفری سفر میکنن مناسبه چون موقع محاسبه مبلغ کل یه مبلغ بیس برای نفر اول در نظر گرفته میشه و برای نفرات دوم تا nام مبلغ خیلی کمتر اضافه میشه. http://www.supershuttle.com/
سوالی بود در خدمتم!
پاسخ
من براي رفت به فرودگاه امام كه از همين سرويس هاي فرودگاه استفاده ميكنم كه مسافر از فرودگاه اوردن و ميخوان برگردن با همون شماره هاي اقا مجيد ميشه هماهنگ كرد ولي براي برگشت كه معمولا تاكسي هاي فرودگاه گوش مي برررن ها!!Sad
ميام طبقه اول كه مسافر هاي خروجي وارد ميشن و تاكسي ها دارن خالي برميگردن تهران با نصفه كرايه تاكسي فرودگاه يا كمتر هميشه برگشتم ؛)
پاسخ
سلام به همه
رضا جان
قيمتها حدودا همين كه مجيد اشاره كرده
من برگشتن 50.000 دادم با سمند
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: HERMES7 ، behdadK ، msar ، majid7
خوب من 30.000 دادم با سمند! Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: babak12 ، behdadK ، sib 24 ، saeed_sqs_20 ، msar ، hamedrouhi
کسی راجع به فرودگاه دبی DBX صحبت نکرد. بنده میگم
ترمینال 1 و 3 دبی ورودی و خروجی مترو داره. ترمینال 1 هواپیمایی ماهان و اگر اشتباه نکنم ایران ایر میشینه و ترمینال 3 سایر هواپیمایی های ایران. ترمینال 2 هم اگر اشتباه نکنم برای امارات و قطر و ... هستند.
اگر ترمینال 2 افتادید که چاره ای جز تاکسی ندارید. تاکسی ها هم در محدوده فرودگاه ورودیه 20 درهمی دارند (در حالت عادی ورودیه 3 درهم هست). مهم نیست تاکسی لکسوس باشه یا از این تویوتاهای معمول پس به خودتون زحمت ندید تاکسی ارزون پیدا کنید که نیست و در محدوده فرودگاه سوار ژیان تاکسی هم بشید باهاتون 20 درهم حساب میکنه. فکر پیاده روی رو هم از سر بیرون کنید که 1 ساعتی باید پیاده برید تا به یه جایی برسید که تاکسی گیرتون بیاد. اونم تو اتوبان. البته یه سری اتوبوس دم در هستن ولی شما برای بار اول که میرید کارت مترو هم ندارید و سوار اتوبوس نمیتونید بشید.
اما اگر ترمینال 1 و یا 3 باشید همون خروجی فرودگاه بدون اینکه از سالن خارج شید ورودی مترو رو پیدا کنید و با پله برقی و کانوایر به ایستگاه برسید.
هزینه شما حداکثر 7-8 درهم میشه به دورترین نقطه شهر اگر از اونجا تا هتل هم باز فاصله بود میصرفه اونجا تاکسی بگیرید و در زمان و هزینه بسیار صرفه جویی میشه. فقط مشکل اینجاست که اگر بار زیاد داشته باشید این مسیر کمی اذیت میشید.
ما با دو چمدان 20 کیلیویی البته تونستیم .

فقط نکته ای که هست اینه که مترو از 6 صبح تا 11 شبه و علاوه بر اون جمعه ها هم از ساعت 2 ظهر شروع به کار میکنه و گاهی اوقات مجبور میشید برای تاکسی هزینه کید.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: babak12 ، sib 24 ، majid7 ، saeed_sqs_20 ، shaghayegh ، Hamid_110 ، hamedrouhi ، msar ، lotttery2015 ، asher ، sheghi
(2014-12-20 ساعت 11:04)sib 24 نوشته:  سلام.ممنون از تاپیک جدید.من خودم بشخصه فرودگاهایی که رفتم تجربیاتم رو میگم.
اگه مسافرت به لاس وگاس داشتید ارزونترین وسیله رو به روی فرودگاه اتوبوس های کوچکی هست به اسم Shuttle Bus مستقیم ازشما پول نمیگیره و قبض میگیره. دکه های هست که بلیط میفروشند جلوی اتوبوسها هستند.هم بلیط رفت دارند هم رفت و برگشت.اگه مسافر چند روزه هستید رفت و برگشت بگیرید ارزونتر در میاد.منتها موقع برگشت باید روز قبلش تلفن کنید تا بهشون بگید کدوم هتل هستید و اونها هم ساعتش رو بهتون میگن کی و جلوی کدوم درب هتل آماده باشید. این shuttle bus ها موقع سوار شدن ازتون سوال میکنند کدوم هتل اقامت خواهی داشت.دیگه با خیال راحت بنشینید جلوی هر هتل برسه خود راننده اعلام میکنه.

با سلام گفتی لاس وگاس کردی دلم کباب .. یاد خاطره ای افتادم به عنوان تجربه بد نیست اونو تعریف کنم ...اگوست ۲۰۱۱ رفتیم لاس وگاس. بلیط هواپیما و هتل و سوپر شاتل به صورت پکیج رزرو کردیم ارزونتر دراومد جای شما خالی خیلی خوش گذشت روز آخر پرواز برگشت ما صبح زود بود بعد از بیداری شب قبلش اومدیم تو لابی هتل نشستیم منتظر شاتل حدود یک ساعتی گذشت دیدیم خبری از ماشین نیست تقریبا دو ساعتی مونده بود به پرواز (فرودگاه لاس وگاس از فرود گاه های بسیا رشلوغ و پر ترافیک و بسیار بزرگ با خروجی های فراوان که برای رسیدن به گیت پرواز باید سوار ترن شد و دور فرودگاه چرخید تا به گیت مورد پروازت برسی و پیاده شی واز گمرک که بخوای رد شی باید تو صف های طولانی به ایستی سعی کردم سه ساعت قبل از پرواز فرودگاه باشم ) حدود نیم ساعت دیگه هم گذشت و دیدم خبری نیست اومدم بیرون هتل از خدمه هتل پرسیدم سوپر شاتل نیومده گفت حدود یک ساعت پیش اومد کسی رو ندید رفت ...برا یک لحظه مثل کسی که برق گرفته باشدش خشکم زد گفتم چرا نیومد منو صدا کنه گفت معمولا داخل هتل نمیان شما باید یا به من قبلش میگفتی که شما رو خبر کنم یا میومدی بیرون هتل منتظر میموندی خلاصه تاکسی رو صدا زد سوار شدیم (تو لاس وگاس در ورودی هر هتلی تعدادی تاکسی به صف هستند منتظر مسافر البته مثل ایران خدمون داد نمیزنن آقا کجا میری یا کنه بشن به زور سوارت کنن .تاکسی ها بایه اشاره دست دور میزنن میان جلو پات ترمز میکنن ویا حتی میان در رو برات باز میکنن تاکسی برخی از هتل ها هم رولز رویس هست که خیلی دراز و تشریفاتی است مثل هتل پاریس یا هتل ونیز) خلاصه ما سوار شدیم گفتیم ایر پورت راننده مثل اینکه متوجه شد دیرمان شده خیلی سریع مارو رسوند فرودگاه البته راهی هم نبود از بس خوشحال شدم که زود رسیدیم یه صد دلاری در اوردم بهش دادم وگفتم foryouکیلومتر شمار رو که نگاه کرده بودم کرایه ماحدود فکر کنم بیست دلار بود راننده هم تشکری کرد و رفت من موندم هاج و واج یک دفعه یادم اومد که بهش گفته بودم foryou یعنی برای شما از اون ببعد سعی کردم این واژه رو اصلا بکار نبرم و من هم این واژه رو فعلا تحریم کردم تا بعد ...شاد باشید
کیس نامبر **35 - دیدن قبولی 1می - پر کردن فرم 23می -سفارت آنکارا -تعداد یک نفر-کارنتی 9دسامبر-
نامه دوم 12دسامبر - مصاحبه 10 فوریه (یکضرب گرفتم)-گرفتن پاسپورت باویزا 13فوریه-پرواز 14فوریه از آنکارا به USAـوارد شدن به خاک آمریکا 15فوریه
پاسخ
سلام
کسی از دوستان میدونه مشه ماشینو تو فرودگاه امام برا یه هفته گذاشت؟
هزینش چقدره؟
2015AS4$$$-Abu Dhabi←Ank-Ds260:14Jul2014-Curr:9Feb-Case:One-Sec Lett:24Feb-Int:15Apr
Up:19,20,21,29Apr,19May,23Jun,29 Jun,1267Jul
Clear:29 Jun-Visa:14 Jul-Entrance:Soon-Distination:WA

خدا خیرش بدهRolleyes، کلیرآ کلیک کنند، پلیز

چک ویزا امارات

سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: msar
دوست عزیز شدنش میشه ماشینو گذاشت پارکینگ فرودگاه ولی فکر کنم هزینش سر به فلک می‌کشه
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2015-02-25 ساعت 03:49)Iaccept نوشته:  سلام
کسی از دوستان میدونه مشه ماشینو تو فرودگاه امام برا یه هفته گذاشت؟
هزینش چقدره؟
بله دوست عزیز هر 24 ساعت توی پارگینگ مسقف 9000 تومان و پارکینگ بدون سقف 7500 تومان که به ازا یک هفته با ورودی میشه 64000 تومان تقریبا ، که اگه با تاکسی بخواین برین رفت و برگشت میشه 100000 تومان.
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

پاسخ
تشکر کنندگان: samane1363 ، negar6043 ، msar ، AliReza.Sh ، Sam-90
یه نرم افزار هم هست به اسم تاکسی یاب از اون هم می تونید استفاده کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
چقدر راه هست تا فرودگاه امام؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-10-09 ساعت 14:43)amirrezat نوشته:  چقدر راه هست تا فرودگاه امام؟

بستگی به ساعت و روزش داره.همینطور از کجا بخواین برین.از مرکز تهران در روز عادی حدودا 1 ساعت.حداقل 3 ساعت قبل پرواز تو فرودگاه باشین
شماره کیس:    31xx    تاریخ رویت قبولی:   8jun
کنسولگری:     ankara   تعداد افراد منظور در کیس :    2
ارسال فرمهای سری اول:    24jul     کارنت شدن کیس:   18nov
مصاحبه:      7jan               ویزا یه ضرب
دریافت ویزا:  13 jan      ورود به آمریکا:   21 apr        دریافت گرین کارت: jun 22
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان