کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث وتبادل نظر در خصوص آنالیز فایل CEAC 2015
در این تایپیک به بحث و تیادل نظر در مورد آپدیتهای فایل سیس می پردازیم.....آنالیزها و نتیجه گیری شخصی بوده و بر اساس استدلال شخصی مبتنی بر آمار شکل میگیرد.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin

توضیحات عمو سعید در مورد CEAC:
پیگیری مراحل اداری پرونده های مهاجرتی با کمک سایت CEAC

نحوه پیگیری وضعیت کیس در CEAC

کیس نامبرهای DV-2015 منطقه آسیا

اطلاعات استخراج شده از CEAC
وضعیت کیسهای آسیا در تاریخ 01-01-2015

نحوه پیگیری وضعیت کیس در CEAC

1. برای ورود به بخش پیگیری کیسهای مهاجرتی، در صفحه اول سایت CEAC و در قسمت [font=Times New Roman]IMMIGRANT[/font]، روی لینک Check My Visa Application Status کلیک کنید.

2. Visa Application Type بصورت پیشفرض IMMIGRANT VISA میباشد. (در غیر اینصورت به IMMIGRANT VISA تغییر دهید.)

* در صورت نمایش Select a location نیاز نیست سفارت انتخاب شود.

کیس نامبر را بدون صفرهای اضافی در قسمت Immigrant Visa Case Number وارد کرده و روی Submit کلیک کنید.
(کیس نامبر 2015AS00001020 را بصورت 2015AS1020 وارد کنید.)

نتیجه بصورت زیر نمایش داده می شود:

[عکس: attachment.php?aid=3534]
-->

1. وضعیت فعلی عضو کیس
در حالت پیش فرض وضعیت مورد اول (در لیست بخش 7) نمایش داده می شود.

وضعیت کیس یکی از حالات زیر می باشد:
At NVC
قبل از دریافت نامه دوم (تاریخ مصاحبه)، وضعیت تمام اعضا به اینصورت است.
(NVC به کیسهای DV رسیدگی نمیکند و KCC مسئول رسیدگی به این کیسهاست و بجای At NVC باید At KCC نوشته میشد ولی چون این حالت با کیسهای مهاجرتی غیر لاتاری (مربوط به NVC) مشترک است، از تغییر تیتر صرف نظر شده است.)

In Transit
بعد از دریافت نامه دوم (تاریخ مصاحبه) و قبل از تحویل کیس توسط سفارت، وضعیت کیس به این حالت تغییر میکند.

Ready
بعد از تحویل کیس توسط سفارت، وضعیت کیس به این حالت تغییر میکند.
این حالت تا تغییر بعدی به این شکل باقی میماند و ممکن است بیانگر حالات مختلف باشد. (منتظر مصاحبه، عدم حضور در مصاحبه، منتظر اتمام کلیرنس برنده اصلی و ...)

Transfer in Progress
در صورت تغییر سفارت بعد از دریافت نامه دوم (تاریخ مصاحبه)، تا زمان تحویل کیس توسط سفارت مقصد، وضعیت کیس به این حالت تغییر میکند.

Administrative Processing
بعد از مصاحبه و تا زمان صدور ویزا، وضعیت کیس به این حالت تغییر میکند.
در این حالت کیس مراحل اداری و یا پروسه کلرینس را طی میکند.

Issued
بعد از صدور ویزا وضعیت کیس به این حالت تغییر میکند.

Refused
در صورت ریجکت شدن وضعیت کیس به این حالت تغییر میکند.

2. Immigrant Visa Case Number
که از سه بخش تشکیل شده است: کیس نامبر، شماره عضو، سفارت مربوطه

3. Case Creation Date (تاریخ تشکیل کیس)
در کیسهای DV، این تاریخ همان تاریخ ثبت نام می باشد.

4. Status Updated Date (تاریخ آپدیت وضعیت)
با هر بار بررسی و یا تغییر وضعیت کیس (از طرف سفارت و سازمانهای مرتبط)، وضعیت کیس آپدیت می شود.
در مواردی مانند مکاتبه با سفارت، پروسه کلیرنس و ... ممکن است وضعیت کیس آپدیت شود.

5. توضیحات مربوط به وضعیت کیس
توضیحات این بخش در تمام کیسها ثابت و بشرح زیر می باشد:

At NVC نوشته:
Please follow the instructions you received from the National Visa Center (NVC) for the next step in the processing of your visa petition. If you have misplaced the instructions sent to you by the NVC or did not receive them, please contact us at http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._3177.html for additional information.
In Transit نوشته:
Your case is in transit to the Consular Section. Your interview date was provided to you by the National Visa Center.
Ready نوشته:
Your case is ready for your interview when scheduled at the U.S. Consular section. If you have already scheduled an appointment for an interview, please prepare your documents as directed in your appointment letter and appear at the consulate on the appointed date and time. Otherwise, please wait until you have been notified of your interview appointment. Additional information about how Immigrant Visa interview appointments are scheduled can be found at: http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._3731.html
Transfer in Progress نوشته:
Your Immigrant Visa case has been transferred to another U.S. Consular office. You should check back for your case status at a later date.
Administrative Processing نوشته:
Your visa case is currently undergoing necessary administrative processing. This processing can take several weeks. Please follow any instructions provided by the Consular Officer at the time of your interview. If further information is needed, you will be contacted. If your visa application is approved, it will be processed and mailed/available within two business days. Under the U.S. Immigration and Nationality Act, Immigrant Visas for "Diversity Visas" cannot be issued after September 30th of the year in which you were selected to apply for a Diversity Visa. For example, entrants into the Diversity Visa Program in Fall of 2011 were selected for Diversity Visa 2012 Program, and selectees MUST apply and receive their visa prior to September 30, 2012 otherwise they lose eligibility to receive a Diversity Immigrant Visa, regardless of additional administrative processing. In addition, please note that some immigrant visas may not be able to be issued if the annual numerical limit for that category has been reached.
Issued نوشته:
Your visa has been printed. Depending on local procedures at the location where you were interviewed, your visa will be mailed or available for pickup soon. If there are further questions, or if we need updated contact information, you will be contacted.
Refused نوشته:
Please see the letter you received at your interview for more information.

6. لینک توضیحات تکمیلی
در این بخش، لینک سایت سفارت مربوطه یا http://travel.state.gov قرار گرفته است.

7. خلاصه وضعیت اعضای کیس
در این لیست وضعیت اعضای کیس درج شده است که با کلیک روی آن، جزییات و تاریخ آپدیت وضعیت آن عضو نمایش داده می شود.
در موارد ترانسفر و ... هر عضو ممکن است چند بار و با سفارتهای مختلف در لیست نمایش داده شود.

.
خوب ممنون از اقا بهداد
ظاهرا سایت سیس رو پروگ کرده بودن که از یکم کیس ها رو بشناسه.
شما در این سایت چند وضعیت دارین:
1- (At NVC (National Visa Center
خوب این یعنی کیس شما هنوز در مرحله بررسی قبل از مصاحبه هست و زمان مصاحبه شما تعیین نشده.
2-Ready
یعنی زمان قطعی مصاحبه کیس شما مشخص شده و نامه دومتون رو هم دریافت کردین
تو این مرحله دو تا تاریخ اضافه شده که اولی تاریخ ایجاد کیس شما و تاریخ دوم اخرین تاریخ بررسی کیس شما می باشد که اگر تاریخ دوم عوض بشود یعنی کیس شما اپدیت شده(یا آپ شده)
3-Administrative Processing
شما تشریف بردین مصاحبه و منتظر کلیر شدن هستین و تاریخ دوم اخرین تاریخ بررسی کیس شما می باشد که اگر تاریخ دوم عوض بشود یعنی کیس شما اپدیت شده(یا آپ شده)
4-Issued
خوب شما جواب کلیرنستون اومده و ویزای شما پرینت شده و احتمالا تشریف بریدین سفارت و ویزاتون رودریافت کردین
5-Refused!
متاسفانه کیس شما رد شده و صلاحیت دریافت ویزا رو ندارید!

خوب شما احتمالا در مرحله سوم بسیار سراغ این سایت خواهید امد و باید حواستون به تاریخ دوم باشد،اگر شما صبح سایت رو چک کنید و نسبت به دیروز تاریخ دوم عوض شده باشد یعنی پرونده شمادر واشنگتن بررسی شده و مرحله ای جلو رفته! اگر بعدظهر چک کردین و تاریخ صبح عوض شده به احتمال بسیار کیس شما در سفارت بررسی شده و یک مرحله جلو رفته!

حالا از کجا بفهمیم که این اپ دیت ها چطور به کلیر میرسه؟ Sad
خوب تقریبا هیچ روش مشخص نداره! مورد داشتیم کسی 20 تا اپ داشته ولی تا روز اخر کلیرش نیومده! مورد بوده اصلا اپ نداشته یهو کلیرش اومده و ...... .!
ولی تجربه ویزاهای دانشجویی میگه اگر بعد مصاحبه کیس شما از واشنگتن اپ دیت بشه یعنی جواب کلیرتون یا ریجکتتون به سفارت رسیده! و چند روز بعد شما یک اپ از سفارت خواهید داشت که احتمالا همون روز یا چند روز بعد جواب اصلی رو دریافت می کنید.
دوستانی هم هستن که الان وقت مصاحبه اشون نیومده به محض تبدیل به حال ready اگر قبل از مصاحبه اپ از واشنگتن داشتن ، احتمالا جواب کلیرشون زیر دست افیسر روز مصاحبه خواهد بود و افیسر اون روز تشخیص میده که ویزای شما رو صادر کنه و یا دوباره بهتون کلیرنس بده( حس کنه وضعیت شما نسبت به مدارکی که ارسال کردید تناقص داره مثلا)!

به هر حال خیلی به اپ ها دل خوش نباشید چون این تحلیل هم خیلی قطعی نیست! Smile

جدول سیس کل 2014 رو هم میتونید از اینجا
مشاهده کنید.

موفق باشید.
من برا اینکه اینبار خود دوستان مهاجرسرا یه تحلیل مطمئن از سیس داشته باشیم در درجه اول اگه دوستان برنامه نویس بتونن نرم افزاری بنویسن که به صورت اتوماتیک و به ترتیب کیسها رو وارد کنه و نتیجه اش رو بخونه و ذخیره کنه اگه نمیشه کیس ها رو به رنجهای 500 تایی بین افرادی که آزادترند یا پرسنل آزاد دارن تقسیم کنیم که بعد توی یه فایل متمرکز بشه و هر دوهفته آپدیت شه
تشکر کنندگان: bahar101 ، farrokh1675 ، msar ، ican2015
یکماه یکبار سیمون خروجی اکسل میگیره از سی اک و اینجا هم بچه ها کپی میکننش . زیاد لازم به این کار ها نیست. ضمنا برنامه نویسی و استفاده همزمان لود سرور رو میبره بالا و ممکنه بو ببرند و کلا سی اک رو ببندن یا کپچا بگذارند که همون فایل سیمون رو هم نداشته باشیم.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: HERMES7 ، bahar101 ، َalikh ، farrokh1675 ، laleht ، Samia ، shahin2737 ، msar ، ican2015 ، Daneshjo ، panizrm ، farrokh33
سلام می شه آدرس ceac را بدید
کیس نامبر : **52
نفرات کیس : با خودم 3 نفر
سفارت : آنکارا تغییر به ایروان
رویت قبولی و ارسال 260 : oct
کارنت : 12 march
مصاحبه : 11 می
دریافت ویزا : یک ضرب
تشکر کنندگان: msar
(2015-01-02 ساعت 13:58)nilgoon1982 نوشته:  سلام می شه آدرس ceac را بدید

https://ceac.state.gov/ceac

و در قسمت IMMIGRANT روی Check My Visa Application Status کلیک کنید.
کیس نامبر: ***6 | تعداد افراد کیس: 2نفر | ارسال فرمهای اولیه: 23آگوست | سفارت:ابوظبی | کارنت: 11 می | نامه دوم: 20 می | مصاحبه نیمه دوم جولای
تشکر کنندگان: nilgoon1982 ، babak12 ، vahid1432 ، A_A ، bahar101 ، farrokh1675 ، msar ، ican2015 ، panizrm
(2015-01-02 ساعت 13:24)behdadK نوشته:  یکماه یکبار سیمون خروجی اکسل میگیره از سی اک و اینجا هم بچه ها کپی میکننش . زیاد لازم به این کار ها نیست. ضمنا برنامه نویسی و استفاده همزمان لود سرور رو میبره بالا و ممکنه بو ببرند و کلا سی اک رو ببندن یا کپچا بگذارند که همون فایل سیمون رو هم نداشته باشیم.

من تا حالا 1200 کیس نامبر رو بررسی کردم. چیزی که تا الان میبینم نپال که هتله همشون یکظرب میگیرن. ایرانیها (البته با توجه به آمار آنکارا و ابوظبی و ایروان اگر نمونه ایران در نظر بگیریم) 90% کلیرنس خورده اند. شماره های خالی تا اینجا 58 تا بوده و کلا با توجه به میزان بالای کلیرنس و اینکه میبینم بسیاری در آنکارا و ابوظبی و ایروان هنوز مصاحبه نرفته اند. شرایط برای کسانی که کلیرنس میخورند یعنی تقریبا همه ایراینیها عجیب و غریب نیست. البته اگر سهمیه ایران را مثل پارسال به ابرقدرت نپال ندن
شماره کیس:2015AS1XXX >تاریخ رویت قبولی:2 may >کنسولگری: آنکارا > تعداد افراد منظور در کیس :1 نفر > ارسال فرمهای سری اول: 28 May > دریافت نامه دوم :19 سپتامبر> مصاحبه: نوامبر > آپدیتها: 25 نوامبر، 25، 26، 30، 31 مارچ و 2 ،3 آپریل > کلیر: 3 آپریل
تشکر کنندگان: HERMES7 ، bahar101 ، afrand ، kaamiran ، َalikh ، nilgoon1982 ، farrokh1675 ، goliii ، Mahboy ، mojgan m ، msar ، ican2015 ، panizrm ، sweety.alireza ، farrokh33
(2015-01-02 ساعت 14:51)Radwin نوشته:  
(2015-01-02 ساعت 13:24)behdadK نوشته:  یکماه یکبار سیمون خروجی اکسل میگیره از سی اک و اینجا هم بچه ها کپی میکننش . زیاد لازم به این کار ها نیست. ضمنا برنامه نویسی و استفاده همزمان لود سرور رو میبره بالا و ممکنه بو ببرند و کلا سی اک رو ببندن یا کپچا بگذارند که همون فایل سیمون رو هم نداشته باشیم.

من تا حالا 1200 کیس نامبر رو بررسی کردم. چیزی که تا الان میبینم نپال که هتله همشون یکظرب میگیرن. ایرانیها (البته با توجه به آمار آنکارا و ابوظبی و ایروان اگر نمونه ایران در نظر بگیریم) 90% کلیرنس خورده اند. شماره های خالی تا اینجا 58 تا بوده و کلا با توجه به میزان بالای کلیرنس و اینکه میبینم بسیاری در آنکارا و ابوظبی و ایروان هنوز مصاحبه نرفته اند. شرایط برای کسانی که کلیرنس میخورند یعنی تقریبا همه ایراینیها عجیب و غریب نیست. البته اگر سهمیه ایران را مثل پارسال به ابرقدرت نپال ندن

اقا ممنون من 20 تا زدم بیخیال شدم! :/ لطفا برو گوگل کن کیس ها رو یه نگاهی بندازیم! Cool
تشکر کنندگان: farrokh1675 ، msar ، ican2015
(2015-01-02 ساعت 14:57)رضا2015 نوشته:  
(2015-01-02 ساعت 14:51)Radwin نوشته:  

اقا ممنون من 20 تا زدم بیخیال شدم! :/ لطفا برو گوگل کن کیس ها رو یه نگاهی بندازیم! Cool

من دارم مثل بنز بررسی میکنم. تا بعد از حدود سه هزار بشه یک آماری داد. ولی اعصابم عجیب از این نپالیا خرده همشوون یکضربن. طفلکیها تعداد خانواده هاشون اکثرا بالای چهارنفره. خلاصه لاتاری برای اینا حال میده هرکی رفته ویزا گرفته برگشته فکر کنم همین سیستم پیش بره همشون آمریکایی بشن
شماره کیس:2015AS1XXX >تاریخ رویت قبولی:2 may >کنسولگری: آنکارا > تعداد افراد منظور در کیس :1 نفر > ارسال فرمهای سری اول: 28 May > دریافت نامه دوم :19 سپتامبر> مصاحبه: نوامبر > آپدیتها: 25 نوامبر، 25، 26، 30، 31 مارچ و 2 ،3 آپریل > کلیر: 3 آپریل
تشکر کنندگان: HERMES7 ، bahar101 ، kaamiran ، nilgoon1982 ، farrokh1675 ، behdadK ، sh_mm10 ، msar ، ican2015 ، farrokh33
کیس نامبرهای DV-2015 منطقه آسیا

با توجه به آمار CEAC،
11470 کیس در منطقه آسیا (AS) تعریف شده که کیس نامبرشون بین یک تا 19171 هست.
یعنی 7701 حفره (کیس نامبر خالی) بین کیسهای واقعی قرار گرفته که نظم مشخصی ندارن ولی از نظر نسبت کیس به حفره، کیس نامبرها رو به 3 ناحیه تقسیم کرده.
حفره ها در هر ناحیه، با تراکم تقریباً ثابت پخش شدن.

تراکم کیسها در ناحیه اول (تا کیس نامبر 8600)، 95 درصد هست (یعنی از هر 100 کیس نامبر 5 تاش حفره هست)
این نسبت در ناحیه دوم (ناحیه مرزی)، 62 درصد و در ناحیه سوم (از کیس نامبر 9100 تا 19200) به 30 درصد میرسه!

برای درک بهتر موضوع، عکس زیر رو آماده کردم. در شکل سمت چپ، 200 سطر هست که هر سطر 100 کیس نامبر رو نشون میده. (گوشه بالا سمت چپ، کیس نامبر صفر و گوشه پایین سمت راست کیس نامبر 19999 هست) نقاط سبز، کیسهای واقعی و نقاط سیاه حفره هاست. دیاگرام شکل سمت راست هم تراکم کیسها رو در هر 100 کیس نامبر نشون میده.

[عکس: zk6q_as_thumb.jpg]
.
سلام
آقا من میرم تو این سایت میزنه کیس نامبر نا معتبر هسن. این یعنی چی؟ مشکلی دارم؟
کیس نامبر:  2015AS3xx // رویت قبولی: 2 may //سفارت: آنکارا // ارسال فرم: Aug 2 // کارنت شدن کیس: 12 Aug // دریافت نامه دوم: 23 Jan // مصاحبه: سوم مارچ // سربازی رفتم (نیروی انتظامی) //تنها
وضعیت: AP // آپدیت ها: ۵ - ۶ - ۱۰ - ۱۱ - ۱۳ و ۲۰ مارچ معروف - ۲۹ جوووون (شبانه) ❤️ - ۱ جولای
(ارائه پاسپورت به سفارت: ۶ جولای ---- آپدیت ها: ۶ جولای، ۷ جولای، ۹ جولای، ۱۱ جولای ـــــــ ایشود: ۱۱ جولای)
کلیر: یک جولای ❤️ ❤️ //دریافت ویزا: ۱۴ جولای // مقصد: لس آنجلس // ورود به آمریکا: ۲۰ جولای // دریافت گرین کارت: --------

هزینه ها: کُلی Big Grin
شیراز: Rolleyes
تشکر کنندگان: msar
(2015-01-02 ساعت 15:22)vahid1432 نوشته:  سلام

آقا با توضیحی که کاوه جان داده بودند رفتم درست شد. باید بدون صفر اضافه میزدم Big Grin
at NVC هستم
کیس نامبر:  2015AS3xx // رویت قبولی: 2 may //سفارت: آنکارا // ارسال فرم: Aug 2 // کارنت شدن کیس: 12 Aug // دریافت نامه دوم: 23 Jan // مصاحبه: سوم مارچ // سربازی رفتم (نیروی انتظامی) //تنها
وضعیت: AP // آپدیت ها: ۵ - ۶ - ۱۰ - ۱۱ - ۱۳ و ۲۰ مارچ معروف - ۲۹ جوووون (شبانه) ❤️ - ۱ جولای
(ارائه پاسپورت به سفارت: ۶ جولای ---- آپدیت ها: ۶ جولای، ۷ جولای، ۹ جولای، ۱۱ جولای ـــــــ ایشود: ۱۱ جولای)
کلیر: یک جولای ❤️ ❤️ //دریافت ویزا: ۱۴ جولای // مقصد: لس آنجلس // ورود به آمریکا: ۲۰ جولای // دریافت گرین کارت: --------

هزینه ها: کُلی Big Grin
شیراز: Rolleyes
تشکر کنندگان: A_A ، msar ، ican2015
(2015-01-02 ساعت 15:22)vahid1432 نوشته:  سلام

شما بدون 4 تا صفر بعد as وارد کن، شما فرمتون رو سابمیت کردین؟
تشکر کنندگان: vahid1432 ، A_A ، soruosh ، bahar101 ، msar ، ican2015

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان