کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چرا مهاجران ايراني از هم گريزانند؟
ممنون از "یه مهاجر" که این مطب مفیدی رو به اشتراک گذاشت. من طرفای DC زندگی میکنم و توی این 9ماهی که اومدم با فرهنگهای مختلفی از همه جای دنیا برخورد داشتم، جالبه که شباهتهای جالبی از نظر فرهنگ اجتماعی بین ما و بخشی از آمریکای جنوبی و آفریقا وجود داره که آدم رو بیشتر متوجه ابعاد فرهنگی خودش میکنه.
نکات مثبت هم وجود داره ولی به نظر من آزاردهنده ترین فرهنگی که متأسفانه در بین ما ایرانیها وجود داره قضاوت کردن و نسخه پیچیدنه. یعنی دوست داریم بگیم فلانی خوبه یا بده و در مورد شخصیتش از روز اول نظر میدیم. و فکر می کنیم عقل خودمون از همه بیشتره و به بقیه می گیم چیکار بکنن چیکار نکنن، فکر می کنیم فقط یک راه درست وجود داره و اون هم همونی هستش که ما میگیم.
من خودم خیلی برام آموزنده بود که وقتی به یک آمریکایی میگی برنامت چیه برای آینده، هجان زده میشه و میگه خیلی خوبه و حتما موفق میشی. حس خیلی خوبی دست میده به آدم. حالا شما به هم وطنت جرأت نمیکنی بگی، چون از همون اول آیه یأس میخونه توی گوشت و میگه این کارو بکن اون کارو نکن.
F2A مصاحبه: 2013 Jun - آنکارا / 260 روز انتظار / سفرنامه اول - سفرنامه دوم
<< جدول منتظران - ورود منتظران
>> لینکهای مفید: CEAC - Administrative Process Status
>> اسم من رو با \@itex@ صدا کنین تا سریع پاسخ بدم Smile
پاسخ
برای این دوری دلایل زیادی میشه اورد از جمله مشکلات فرهنگی.س.ی..ا.س.ی. مشکلات م.ذ.ه.ب.ی .و یه سری خصوصیات اخلاقی که هر کس‌به نوبه ی خودش دلایلی داره.به نظر من. مهم ترین عامل این دوری هم فرهنگمونه .با اینکه ادعا داریم فرهنگمون چند هزار سالس البته قصد توهین به دوستان رو ندارم
[FACE WITH TEARS OF JOY][FACE WITH TEARS OF JOY][FACE WITH TEARS OF JOY][FACE WITH TEARS OF JOY]
اگه ما همه از سطح فرهنگی و اخلاقیات دارای جایگاه خوبی بودیم هیچ وقت دلیلی برای دوری نمیتونستیم داشته باشیم.بد میگم؟

به قول جناب چاپلین: شاید این زندگی اون مهمونی نیست که می خواستی به آن دعوت بشی،ولی حالا که دیگه دعوت شدی تا میتونی زیبا برقص
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، ho_tasha
(2015-02-21 ساعت 20:30)itex نوشته:  ممنون از "یه مهاجر" که این مطب مفیدی رو به اشتراک گذاشت. من طرفای DC زندگی میکنم و توی این ۹ماهی که اومدم با فرهنگهای مختلفی از همه جای دنیا برخورد داشتم، جالبه که شباهتهای جالبی از نظر فرهنگ اجتماعی بین ما و بخشی از آمریکای جنوبی و آفریقا وجود داره که آدم رو بیشتر متوجه ابعاد فرهنگی خودش میکنه.
نکات مثبت هم وجود داره ولی به نظر من آزاردهنده ترین فرهنگی که متأسفانه در بین ما ایرانیها وجود داره قضاوت کردن و نسخه پیچیدنه. یعنی دوست داریم بگیم فلانی خوبه یا بده و در مورد شخصیتش از روز اول نظر میدیم. و فکر می کنیم عقل خودمون از همه بیشتره و به بقیه می گیم چیکار بکنن چیکار نکنن، فکر می کنیم فقط یک راه درست وجود داره و اون هم همونی هستش که ما میگیم.
من خودم خیلی برام آموزنده بود که وقتی به یک آمریکایی میگی برنامت چیه برای آینده، هجان زده میشه و میگه خیلی خوبه و حتما موفق میشی. حس خیلی خوبی دست میده به آدم. حالا شما به هم وطنت جرأت نمیکنی بگی، چون از همون اول آیه یأس میخونه توی گوشت و میگه این کارو بکن اون کارو نکن.
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam
از بس كه توو ايران از هم بدي ديدن
می گذرد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter
[quote='rsalan' pid='635251' dateline='1436551992']
[quote='itex' pid='581048' dateline='1424534439']
ممنون از "یه مهاجر" که این مطب مفیدی رو به اشتراک گذاشت. من طرفای DC زندگی میکنم و توی این ۹ماهی که اومدم با فرهنگهای مختلفی از همه جای دنیا برخورد داشتم، جالبه که شباهتهای جالبی از نظر فرهنگ اجتماعی بین ما و بخشی از آمریکای جنوبی و آفریقا وجود داره که آدم رو بیشتر متوجه ابعاد فرهنگی خودش میکنه.

به نظر من هم اگر همه ما ایرانیها روزی خودمان اول یاد بگیریم که درباره دیگران و کارهایشان نطر ندیم و این رو به بچه‌ها هم بیاموزیم یک انقلاب رفتاری در نسل آینده پیش خواهد آمد! با شما کاملا موافق هستم قضاوت کردن و دنبال معایب آدمها گشتن و بروشون آوردن از بدترین ویژگیهایی ماست،
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، msr839 ، مامان خانم ، ho_tasha ، شاپرک
ﺳﻼﻡ
ﭼﺮا اﻳﺮاﻧﻲ ﻫﺎ اﺯ ﻫﻢ ﮔﺮﻳﺰاﻧﻨﺪ ﭼﻮﻥ ﺗﻨﻬﺎ ﻳﻚ ﻫﻤﻮﻃﻦ ﻣﻤﻜﻨﻪ ﺩﺭ ﺩﻗﻴﻘﻪ ي اﻭﻝ ﺩﻳﺪﻧﺖ ﺑﭙﺮﺳﻪ ﭼﻂﻮﺭ ﺁﻣﺪﻳﺪ و ﻭﻗﺘﻲ ﺑﮕﻲ ﺑﺎ ﻻﺗﺎﺭﻱ ﺑﻲ ﺭﻭﺩﺭﺑﺎﻳﺴﺘﻲ ﺑﮕﻪ اﻩ اﻳﻦ ﻻﺗﺎﺭﻱ ﭼﻴﻪ ﻳﻚ ﻣﺸﺖ اﺩﻡ ﺭا ﺑﺪﺑﺨﺖ ﻛﺮﺩﻩ ﻓﻜﺮ ﻛﺮﺩﻳﺪ اﻳﻨﺠﺎ ﺣﻠﻮا ﺧﻴﺮاﺕ ﻣﻴﻜﻨﻨﺪ ﺑﻌﺪ ﻫﻢ ﺳﺮﺵ ﺭا ﺑﺎ ﮊﺳﺘﻲ ﻋﺎﻗﻼﻧﻪ ﺗﻜﺎﻥ ﺑﺪﻩ و ﺩﻳﮕﻪ ﺣﺘﻲ ﻧﮕﺎﻫﺖ ﻫﻢ ﻧﻜﻨﻪ اﺗﻔﺎﻗﻲ ﻛﻪ ﺧﻮﺩﻡ ﺗﺠﺮﺑﻪ ﻛﺮﺩﻡ ﺧﻮﺷﺤﺎﻟﻢ ﻛﻪ ﺳﺎﻝ ﺑﻌﺪ ﻫﻤﺎﻥ ﺑﻪ اﺻﻂﻼﺡ ﻫﻤﻮﻃﻦ ﺭا ﺩﻳﺪﻡ ﺗﺎ ﺑﻬﺶ ﺑﮕﻢ ﻛﺎﺭ ﺗﺨﺼﺼﻲ ﭘﺮ ﺩﺭاﻣﺪ ﺩاﺭﻳﻢ ﺗﺎ ﺑﺘﻮاﻧﻢ ﺗﻮﻱ ﭼﺸﻤﺎﻧﺶ اﻳﻦ ﺑﺎﺭ ﺑﻪ ﺟﺎﻱ,ﺑﺮﻕ ﻏﺮﻭﺭ ﺣﺴﺎﺩﺕ ﺭا ﺑﺒﻴﻨﻢ
کیس نامبر ***6 رویت قبولی may افراد کیس 4 نفر
دریافت ویزا خودم و بچه ها 19 جون همسرم 29 آگست
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، lighthouse ، lighter ، jojo_hami ، aazitaa ، محبوبه. 68 ، شاپرک ، mpas89
واقعا چرا؟؟؟ما الان حدود ۲ ماه که اومدیم دالاس .بر خلاف چیزی که از ایرانیهایه دالاس شنیده بودم که خیلی ادمهای خون گرم و مهربونی هستن من هیچ مهربونی ازشون ندیدم.غیر از این که همشون از بالا نگات میکنن و یا وقتی متوجه میشن ایرانی هستی یا خودشونو گم و گور میکنن یا ...

پاسخ
(2016-05-03 ساعت 07:22)مامان خانم نوشته:  ﺳﻼﻡ
ﭼﺮا اﻳﺮاﻧﻲ ﻫﺎ اﺯ ﻫﻢ ﮔﺮﻳﺰاﻧﻨﺪ ﭼﻮﻥ ﺗﻨﻬﺎ ﻳﻚ ﻫﻤﻮﻃﻦ ﻣﻤﻜﻨﻪ ﺩﺭ ﺩﻗﻴﻘﻪ ي اﻭﻝ ﺩﻳﺪﻧﺖ ﺑﭙﺮﺳﻪ ﭼﻂﻮﺭ ﺁﻣﺪﻳﺪ و ﻭﻗﺘﻲ ﺑﮕﻲ ﺑﺎ ﻻﺗﺎﺭﻱ ﺑﻲ ﺭﻭﺩﺭﺑﺎﻳﺴﺘﻲ ﺑﮕﻪ اﻩ اﻳﻦ ﻻﺗﺎﺭﻱ ﭼﻴﻪ ﻳﻚ ﻣﺸﺖ اﺩﻡ ﺭا ﺑﺪﺑﺨﺖ ﻛﺮﺩﻩ ﻓﻜﺮ ﻛﺮﺩﻳﺪ اﻳﻨﺠﺎ ﺣﻠﻮا ﺧﻴﺮاﺕ ﻣﻴﻜﻨﻨﺪ ﺑﻌﺪ ﻫﻢ ﺳﺮﺵ ﺭا ﺑﺎ ﮊﺳﺘﻲ ﻋﺎﻗﻼﻧﻪ ﺗﻜﺎﻥ ﺑﺪﻩ و ﺩﻳﮕﻪ ﺣﺘﻲ ﻧﮕﺎﻫﺖ ﻫﻢ ﻧﻜﻨﻪ اﺗﻔﺎﻗﻲ ﻛﻪ ﺧﻮﺩﻡ ﺗﺠﺮﺑﻪ ﻛﺮﺩﻡ ﺧﻮﺷﺤﺎﻟﻢ ﻛﻪ ﺳﺎﻝ ﺑﻌﺪ ﻫﻤﺎﻥ ﺑﻪ اﺻﻂﻼﺡ ﻫﻤﻮﻃﻦ ﺭا ﺩﻳﺪﻡ ﺗﺎ ﺑﻬﺶ ﺑﮕﻢ ﻛﺎﺭ ﺗﺨﺼﺼﻲ ﭘﺮ ﺩﺭاﻣﺪ ﺩاﺭﻳﻢ ﺗﺎ ﺑﺘﻮاﻧﻢ ﺗﻮﻱ ﭼﺸﻤﺎﻧﺶ اﻳﻦ ﺑﺎﺭ ﺑﻪ ﺟﺎﻱ,ﺑﺮﻕ ﻏﺮﻭﺭ ﺣﺴﺎﺩﺕ ﺭا ﺑﺒﻴﻨﻢ

دوست عزیزم چه خوب که موفق بوده اید.اتفاقا وقتی دوستان از سختی مهاجرت مینویسند من با خودم فکر مبکنم مگه ما برای فرار از مشکلات مهاجرت میکنیم که توقع داشته باشیم فرش قرمز برامون پهن کنن هدف شخص بنده از مهاجرت و ترک عزیزانم فقط این است که کودکانم در محیطی پر آرامش درس بخوانند ،فکر کنند و به بشریت خدمت نمایند.
کيس نامبر: 2016AS18## ♥
 تعداد افراد:4 نفر ♥
کنسولگری: Abu Dhabi (تغییر کنسول گری از طرفkcc)♥
 ارسال فرم : 26 می♥
تاریخ مصاحبه : 21 اکتبر ،برگه سفید♥
برنده:سربازی ارتش،لیسانس مکانیک،شرکت خصوصی،AP:نفر اصلی
 آپدیت ها: 22 اکتبر ,9دسامبر،25ژانویه ،2 مارچ(تبدیل به orکیس اصلی)
کلیر:زیباترین روز خدا 3 مارچ پس از 134 روز،دریافت ویزا 31 مارچ
سفر به آمریکا:
پاسخ
تشکر کنندگان: inanna ، peidaye penhan ، mpas89
پست اول خیلی خوب بود
من خودم کلافه شدم از این فرهنگ بد ایرانی

پاسخ
تشکر کنندگان:
مسله ساده اس
یک عده ای دنبال ارامش هستن
حوصله چشم و هم چشمی و دوز و کلک ندارن
اینجا دیگه مجبور نیستی هر کسی تحمل کنی
نه فکر کنی توی خارجی ها نیست هست.
اما هر کی باشه خارجی یا ایرانی راحت قطع رابطه می کنی
به قولی هر کسی با هر کسی حال می کنه می گرده
البته یک عده ای هم هستن که با ایرانی ها نمی گردن فقط به خاطر ایرانی بودن طرف . بگذریم این خنده داره
یک عده دیگه هم هستن فقط با ایرانی ها میگردن غیر ایرانی خون آریایی نداره . بگذریم اینم خنده داره
ولی اگه اهل منطق باشی همون اولی با کسایی میگردی که حال می کنی.
دیگه خانواده و فک و فامیلم که نیستن به زور سالی یک باری بری دیدنی یکی که اسمش یادت رفته
البته مورد های خاص دیگه هم هست که اونها خاصه نمی گم هاها
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر007 ، sce ، ofrfar ، محبوبه. 68 ، شاپرک ، mpas89

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان