کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چگونه از زمان کلیرنس بهترین بهره را ببریم؟
(2015-05-20 ساعت 15:53)SAMBAR نوشته:  ميخواستم در مورد محل زندكي كه انتخاب كردم صحبت كنم ...
خانمم سابقه كار بازرسي استاندارد ماشينهاي كشاورزي و راهسازي داره كه فكر نكنم اونجا بدرد بخوره.
منم موافق بحث انتخاب ایالتم. چون خودم بدجور توش گیر کردم.(البته تاپیک مربوطش هست)
منظور شما بدرد نخوردن تو سن خوزه است؟ درسته کالیفرنیا از مهم ترین قطب های کشاورزی آمریکاست ولی ایالت های دیگه ای هم هستند که تو کشاورزی معروف و پیش رو اند. مثل کارولینا، آیداهو، آیووا،ویامینگ،کنتاکی و تگزاس. مسلما شغل مناسب خانوم شما تو یکی ازین جاها پیدا میشه که به گرونی سن خوزه هم نباشه، ایشون از اینجا دنبال مکاتبه و اپلای برا شغل باشند. ما مردها هم که برامون فرقی نداره،هرجا بریم 1کاری پیدا می کنیم.
SELECTED 2015
توصیه: روزی 10 ساعت در روز زبان بخونید.
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، bahar101 ، Iaccept ، samane1363 ، Daneshjo ، mordad
(2015-05-20 ساعت 16:51)Abdorrezaa نوشته:  
(2015-05-20 ساعت 15:53)SAMBAR نوشته:  ميخواستم در مورد محل زندكي كه انتخاب كردم صحبت كنم ...
خانمم سابقه كار بازرسي استاندارد ماشينهاي كشاورزي و راهسازي داره كه فكر نكنم اونجا بدرد بخوره.
منم موافق بحث انتخاب ایالتم. چون خودم بدجور توش گیر کردم.(البته تاپیک مربوطش هست)
منظور شما بدرد نخوردن تو سن خوزه است؟ درسته کالیفرنیا از مهم ترین قطب های کشاورزی آمریکاست ولی ایالت های دیگه ای هم هستند که تو کشاورزی معروف و پیش رو اند. مثل کارولینا، آیداهو، آیووا،ویامینگ،کنتاکی و تگزاس. مسلما شغل مناسب خانوم شما تو یکی ازین جاها پیدا میشه که به گرونی سن خوزه هم نباشه، ایشون از اینجا دنبال مکاتبه و اپلای برا شغل باشند. ما مردها هم که برامون فرقی نداره،هرجا بریم ۱کاری پیدا می کنیم.
نه منظورم از بدرد نخوردن اين هست كه الزامات استاندارد اونجا با ايران فرق ميكنه و كسي كه بخواد تو اين فيلد كاركنه بايد سرتيفيكيت همونجا رو داشته باشه البته خانمم فوق خاك شناسي داره كه تو ايران هم كارش محدود به كارهاي تحقيقاتي دانشكاه ها هست.اما براي ما خيلي مهمه جايي بريم كه براي بسرم خوب باشه البته كن هنوز دارم در مورد تكزاس هم اطلاعات بدست ميارم ولي درمورد شرايط امنيتش جيزاي بدي خوندم و فعلا در سركرداني بسر ميبرم
رویت قبولی ۱می//تعداد افراد ۳نفر//کیس نامبر ***AS//برنده اصلی خودم// مصاحبه ۹ دسامبر انکارا.// اپدیت ها ۱۲ دسامبر،۲۰ فوریه، ۲۰ و ۲۱ آپریل.بعد از نامه پیگیری.۱۲اگوست کیس اصلی از سفارت
سربازی:س
کلیر:بامعجزه خدا۳۰سپتامبر
خدایا بابت تو دهنی که بهم زدی شکرت میکنم. حالا فهمیدم دنیا دست کیه.
تشکر کنندگان: Iaccept ، samane1363 ، Daneshjo ، mordad
(2015-05-20 ساعت 15:53)SAMBAR نوشته:  سلام دوستان من ميخواستم در مورد محل زندكي كه انتخاب كردم صحبت كنم و نظر شما رو هم بدونم ما ٣نفريم يه بسر ٢ساله دارم به همين دليل هم انتخاب محل زندكي خصوصا از نظر امنيت و سطح علمي و دانش خيلي برامون مهمه به خاطر همين سن خوزه رو انتخاب كرديم در مورد شغل جون من اينجا هم كار خودم رو دارم فرقي نميكنه كجابريم ولي راستش هزينه هاي بالاي زندكي تو شهرهاي كاليفرنيا نكرانم كرده.البته خانمم سابقه كار بازرسي استاندارد ماشينهاي كشاورزي و راهسازي داره كه فكر نكنم اونجا بدرد بخوره.

ما هم سن خوزه مي ريم[emoji3][emoji3] همسايه ايم پس

كيس:43xx
تاريخ مصاحبه :٢٢ آپريل
محل مصاحبه: ابوظبي
وضعيت:AP
تعداد افراد كيس: ٤
❶ کيس نامبر : 2015AS43##
❷ تعداد افراد : ٤ نفر - برنده اصلي خودم
❸ مصاحبه: ابوظبي - ٢١ آپريل
❹ آپديت كل كيس: ٢٢ و ٢٧ آپريل - ١٠ آگوست - ٢٠ سپتامبر - ٢١ سپتامبر ايشود
❺ آپديت خودم: ٢١و ٢٢و ٢٧و ٢٨و ٢٩ آپريل - ١٩ مي - ١٠ آگوست - ٢٠ آگوست با ايميل - ١٨ سپتامبر - ٢٠ سپتامبر - ٢١ سپتامبر ايشود
❻ ايميل کلیر:٢٠ سپتامبر
❼ مقصد: كاليفرنياي شمالي (Bay area). ورود ١٤ اكتبر ٢٠١٥

تشکر کنندگان: tajhizgaran ، bahar101 ، Iaccept ، samane1363 ، Daneshjo ، mordad
(2015-05-20 ساعت 19:12)SAMBAR نوشته:  
(2015-05-20 ساعت 15:53)SAMBAR نوشته:  
نه منظورم از بدرد نخوردن اين هست كه الزامات استاندارد اونجا با ايران فرق ميكنه و كسي كه بخواد تو اين فيلد كاركنه بايد سرتيفيكيت همونجا رو داشته باشه البته خانمم فوق خاك شناسي داره كه تو ايران هم كارش محدود به كارهاي تحقيقاتي دانشكاه ها هست.اما براي ما خيلي مهمه جايي بريم كه براي پسرم خوب باشه البته كن هنوز دارم در مورد تكزاس هم اطلاعات بدست ميارم ولي درمورد شرايط امنيتش جيزاي بدي خوندم و فعلا در سركرداني بسر ميبرم
بهرحال تمام کارهای تخصصی احتیاج به گواهی نامه های بومی و تایید مراجع ذیصلاح محلی دارند. تو دانشگاههای همینجا هم آدم فارغ التحصیل میشه مدرک شش ماه میره تو وزارت علوم و جاهای دیگه میچرخه که امضا و تایید شه.
درمورد پسرتون باید بگم تا اونجایی که من میدونم بافت امنیتی و اجتماعی آمریکا محله ایه، ینی تو یک شهر محله های ناامن هست و محله های امن. ساکنین محله های ناامن دزدی و قتل می بینند و صدای دعوا و شلیک می شنوند، ساکنین محله های امن با خیال راحت در و پنجره رو باز میذارن و بچه هاشونو به مدرسه های خوب و مطمئن میفرستند.... از لحاظ نمای شهری هم همینطوره، محله های خوب تمیزتر و شیک و پیک ترند و محلات فقیرنشین که اتفاقا اکثرا جمعیت غیرسفیدپوست توشون بیشتره کثیف تر و قدیمی ترند.
بنظر من معیار انتخاب شهر باید چیزهایی مثل: شانس یافتن شغل مرتبط با تحصیل، حداقل حقوق و دستمزد، وجودآشنا و دوست مورداعتماد، وضعیت معافیت مالیاتی ایالتی و خرید و فروش، دانشگاهها و کالج های موجود و رشته هاشون، مهاجرپذیری و تعامل مردم با تازه واردین،آب و هوا، نرخ اجاره و این دست مسائل باشه، وگرنه شما لاس وگاس هم بری که خودشون بهش میگن sin city ،بچه خیابون استریپ نره فرقی چندانی با تگزاس نداره که مردمش کاتولیک متعصبن و منطقه خشک برا الکله.
SELECTED 2015
توصیه: روزی 10 ساعت در روز زبان بخونید.
تشکر کنندگان: laleht ، tajhizgaran ، bahar101 ، nora-nora ، p00ya2001 ، Iaccept ، samane1363 ، Daneshjo ، mordad
(2015-05-20 ساعت 15:53)SAMBAR نوشته:  سلام دوستان من ميخواستم در مورد محل زندكي كه انتخاب كردم صحبت كنم و نظر شما رو هم بدونم ما ٣نفريم يه بسر ٢ساله دارم به همين دليل هم انتخاب محل زندكي خصوصا از نظر امنيت و سطح علمي و دانش خيلي برامون مهمه به خاطر همين سن خوزه رو انتخاب كرديم در مورد شغل جون من اينجا هم كار خودم رو دارم فرقي نميكنه كجابريم ولي راستش هزينه هاي بالاي زندكي تو شهرهاي كاليفرنيا نكرانم كرده.البته خانمم سابقه كار بازرسي استاندارد ماشينهاي كشاورزي و راهسازي داره كه فكر نكنم اونجا بدرد بخوره.

برای خانواده شما در یک منطقه خوب سن حوزه ماهیانه حدود 4500 دلار هزینه پیش بینی کنید
گرفتن ویزای یک ضرب در آگوست برای لاتاری 2013 با کیس نامبر 9925 در تنها سالی که قبولی مرحله دوم اعلام شد که ما جزو اون خوش شانسها بودیم Big GrinBig Grin - ساکن سن حوزه از سپتامبر 2013
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، Iaccept ، Daneshjo ، mordad
(2015-05-20 ساعت 19:18)1362amin1362 نوشته:  

ما هم سن خوزه مي ريم[emoji3][emoji3] همسايه ايم پس

كيس:43xx
تاريخ مصاحبه :٢٢ آپريل
محل مصاحبه: ابوظبي
وضعيت:AP
تعداد افراد كيس: ٤

ایشالا که بشیم شما علت اینکه سن خوزه رو انتخاب کردید چی بوده؟از اطلاعاتتون مشخص بچه هم دارید وقتی ادم بچه داره نگرانیش خیلی بیشتر میشه در مورد انتخاب محل زندگیش .
رویت قبولی ۱می//تعداد افراد ۳نفر//کیس نامبر ***AS//برنده اصلی خودم// مصاحبه ۹ دسامبر انکارا.// اپدیت ها ۱۲ دسامبر،۲۰ فوریه، ۲۰ و ۲۱ آپریل.بعد از نامه پیگیری.۱۲اگوست کیس اصلی از سفارت
جناب تجهیزگران با رقمی که نوشتید حسابی گرخیدم. شما فکر میکنی در صورتی که کار پیدا کنم درامدم جوابگوی این هزینه ها نیست؟ با توجه به اینکه تهران هم شهر پرخرجی هست ولی وقتی کار میکنی اوضاع روبه راهه.
(2015-05-20 ساعت 19:54)Abdorrezaa نوشته:  
(2015-05-20 ساعت 19:12)SAMBAR نوشته:  
(2015-05-20 ساعت 15:53)SAMBAR نوشته:  
نه منظورم از بدرد نخوردن اين هست كه الزامات استاندارد اونجا با ايران فرق ميكنه و كسي كه بخواد تو اين فيلد كاركنه بايد سرتيفيكيت همونجا رو داشته باشه البته خانمم فوق خاك شناسي داره كه تو ايران هم كارش محدود به كارهاي تحقيقاتي دانشكاه ها هست.اما براي ما خيلي مهمه جايي بريم كه براي پسرم خوب باشه البته كن هنوز دارم در مورد تكزاس هم اطلاعات بدست ميارم ولي درمورد شرايط امنيتش جيزاي بدي خوندم و فعلا در سركرداني بسر ميبرم
بهرحال تمام کارهای تخصصی احتیاج به گواهی نامه های بومی و تایید مراجع ذیصلاح محلی دارند. تو دانشگاههای همینجا هم آدم فارغ التحصیل میشه مدرک شش ماه میره تو وزارت علوم و جاهای دیگه میچرخه که امضا و تایید شه.
درمورد پسرتون باید بگم تا اونجایی که من میدونم بافت امنیتی و اجتماعی آمریکا محله ایه، ینی تو یک شهر محله های ناامن هست و محله های امن. ساکنین محله های ناامن دزدی و قتل می بینند و صدای دعوا و شلیک می شنوند، ساکنین محله های امن با خیال راحت در و پنجره رو باز میذارن و بچه هاشونو به مدرسه های خوب و مطمئن میفرستند.... از لحاظ نمای شهری هم همینطوره، محله های خوب تمیزتر و شیک و پیک ترند و محلات فقیرنشین که اتفاقا اکثرا جمعیت غیرسفیدپوست توشون بیشتره کثیف تر و قدیمی ترند.
بنظر من معیار انتخاب شهر باید چیزهایی مثل: شانس یافتن شغل مرتبط با تحصیل، حداقل حقوق و دستمزد، وجودآشنا و دوست مورداعتماد، وضعیت معافیت مالیاتی ایالتی و خرید و فروش، دانشگاهها و کالج های موجود و رشته هاشون، مهاجرپذیری و تعامل مردم با تازه واردین،آب و هوا، نرخ اجاره و این دست مسائل باشه، وگرنه شما لاس وگاس هم بری که خودشون بهش میگن sin city ،بچه خیابون استریپ نره فرقی چندانی با تگزاس نداره که مردمش کاتولیک متعصبن و منطقه خشک برا الکله.

جالبه اصلا در مورد سختگیری برای الکل تو تگزاس چیزی نمیدونستم اطلاعاتتون خیلی عالی هست. حرف شما رو کاملا قبول دارم تو همین تهران هم حتی توی مناطق مسلا امن هم بعد از یه ساعتی باید احتیاط کرد.اما کن در مورد هیوستون تو همین سایت چیزای ترسناک زیاد خوندم البته یه چیز دیگه که نظرم رو در مورد تگزاس عوض کرده هواش هست.
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، Iaccept ، samane1363 ، Daneshjo ، mordad
(2015-05-21 ساعت 01:12)SAMBAR نوشته:  جناب تجهیزگران با رقمی که نوشتید حسابی گرخیدم. شما فکر میکنی در صورتی که کار پیدا کنم درامدم جوابگوی این هزینه ها نیست؟ با توجه به اینکه تهران هم شهر پرخرجی هست ولی وقتی کار میکنی اوضاع روبه راهه.

اگر کاری پیدا کنید با حقوق ساعتی 40 دلار به بالا جوابگو خواهد بود . فقط بگم که کار در فروشگاهها حدود ساعتی 12 دلار هست .
گرفتن ویزای یک ضرب در آگوست برای لاتاری 2013 با کیس نامبر 9925 در تنها سالی که قبولی مرحله دوم اعلام شد که ما جزو اون خوش شانسها بودیم Big GrinBig Grin - ساکن سن حوزه از سپتامبر 2013
تشکر کنندگان: p00ya2001 ، Iaccept ، mordad
(2015-05-21 ساعت 02:17)tajhizgaran نوشته:  
(2015-05-21 ساعت 01:12)SAMBAR نوشته:  جناب تجهیزگران با رقمی که نوشتید حسابی گرخیدم. شما فکر میکنی در صورتی که کار پیدا کنم درامدم جوابگوی این هزینه ها نیست؟ با توجه به اینکه تهران هم شهر پرخرجی هست ولی وقتی کار میکنی اوضاع روبه راهه.

اگر کاری پیدا کنید با حقوق ساعتی 40 دلار به بالا جوابگو خواهد بود . فقط بگم که کار در فروشگاهها حدود ساعتی 12 دلار هست .

نظرتون در مورد اینکه ادم خودش دست بکار بشه و کار راه بندازه مسل کافی شاپ رستوران یا تولید مسلا محصولات گلخانه ای قارچ یا توت فرنگی چی هست؟جواب میده؟ من اینجا قطعات مربوط به دستگیره در تولید میکنم ولی فکر نکنم اونجا به لحاظ اینکه از نظر صنعت از ما جلوترند جواب بده.
تشکر کنندگان: tajhizgaran ، p00ya2001 ، Iaccept ، Daneshjo ، mordad
راستش من و خانمم تصمیم گرفتیم حداقل ۱سال یه سوییت اجاره کنیم البته جای خوب شهر یا اگر که شهری نزدیک سن خوزه باشه که هزینه ها مناسب تر باشند ولی بشه کار کرد زندگی کنیم که البته تا اونجا نباشیم نمیشه با اطمینان صحبت کرد و نتیجه گرفت.
تشکر کنندگان: tajhizgaran ، p00ya2001 ، Iaccept ، Daneshjo ، mordad
به نظرتون اجاره يك اپارتمان مبله يك يا دو خوابه در لس انجلس چقدر است؟
شماره كيس ??45 /محل مصاحبه انكارا تغيير به ايروان؟/كارنت فوریه/ مصاحبه 20اپريل /وضعيت مصاحبه كليرنس /اپديت 2و 4جون,24 و27جولاى نفر اصلی دريافت ويزا 31 جولاى
تشکر کنندگان: Iaccept ، mordad
(2015-05-21 ساعت 15:49)Kia robani نوشته:  به نظرتون اجاره يك اپارتمان مبله يك يا دو خوابه در لس انجلس چقدر است؟
سلام در حدود 2000تا2500دلار در ماه.
البته همین مبلغ رو هم به عنوان ضمانت از شما میگیرند و بعد از اتمام قرارداد انرا پس خواهند داد.

Sent from my GT-I9300I
تشکر کنندگان: Kia robani ، Iaccept ، samane1363 ، mordad
(2015-05-21 ساعت 15:49)Kia robani نوشته:  به نظرتون اجاره يك اپارتمان مبله يك يا دو خوابه در لس انجلس چقدر است؟
منظورتون در خود لس انجلس است یا شهرکهای اطراف؟ یک خوابه خوب از 1200 تا 1750 و دو خوابه 1500 تا 2200 دلار .سایت zillow.com را یک نگاهی بنداز. در ضمن در نظر داشته باش قیمت اینها بدون یوتیلیتی است.بعضی ها هم دیپازیت می خواهند.
کیس نامبر:2015AS78xx>ارسال فرم اول: 29 MAY>تعداد افراد منظور در کیس:3 نفر>سفارت:انکارا ------- بازمانده لاتاری 2015

تشکر کنندگان: Daneshjo ، mordad
(2015-05-21 ساعت 16:02)shahin2737 نوشته:  
منظورتون در خود لس انجلس است یا شهرکهای اطراف؟ یک خوابه خوب از 1200 تا 1750 و دو خوابه 1500 تا 2200 دلار .سایت zillow.com را یک نگاهی بنداز. در ضمن در نظر داشته باش قیمت اینها بدون یوتیلیتی است.بعضی ها هم دیپازیت می خواهند.
منظورتون مبله هست؟[emoji15]

Sent from my GT-I9300I
تشکر کنندگان: shahin2737 ، mordad

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان