کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خلاصه پیشرفت کیس های EB3 و EB2 (به غیر از NIW )
(2015-06-07 ساعت 14:35)m_vaziran نوشته:  
(2015-06-07 ساعت 01:02)Alireza_D نوشته:  
(2015-06-07 ساعت 00:27)m_vaziran نوشته:  
(2015-06-06 ساعت 22:28)Alireza_D نوشته:  
(2015-06-06 ساعت 21:29)Masbafa نوشته:  دوستانى كه از طريق EB3-unskilled worker اقدام كردند، همين سه نفريم؟!
(ferix ; sara.e ; Masbafa)
خانم sara.e كه audit خوردن، پس گويا من كه تاييد فايلم تو ماه مارس بوده، فعلاً پرچم دار اين جامعه ى سه نفره ام.
ولى فكر مى كنم بيشتر از اين بوديما! (البته بجز اكانت هاى قلابىِ سابق)
ابراز وجود كنيد تا بدونيم كيا پروندشون تو اولويت رسيدگى هستش.

با سلام دوستان ، من هم EB3 اقدام كردم . مجوز اداره كارم تاييد شد ، الان در مرحله اداره مهاجرت هستم .

جناب عليرضا ضمن عرض تبريك اگه امكان داره امضا بفرماييد يا اينكه تاريخهاي اقدام و تأييد اداره كار را براي اطلاع از روند رسيدگي ها درج بفرماييد. البته با عرض پوزش و در صورت امكان
مرسي ، من در ماه OCT ۲۰۱۴ قرارداد بستم، 15 روز بعد فايل نامبر برايم صادر شد ، درست ۷ ماه بعد از صادر شدن فايل نامبر lober certificat صادر شد ، بعد از ١٧ روز بدست وكيلم رسيد ، سپس بعد از 35 روز اصل lober certificat با فرم I-140جهت امضا بدستم رسيد ،
ممنون از توضيحاتتون جناب عليرضا فقط چيزي و كه من متوجه نشدم مجموع زمانهايي كه شما فرموديد بيش از ٩ ماه بوده كه با احتساب ماه اكتبر به عنوان شروع كار امضا 140i حدوداً ماه جولاي يا اگوست اينده خواهد بود البته از جنابعالي پوزش ميطلبم فقط از اين بابت كنجكاو شدم كه با كيس خودم مقايسه ميكردم و منطور كنكاش نداشتم ممنون ميشم بيشتر توضيح بديد !

(2015-06-06 ساعت 22:28)Alireza_D نوشته:  
(2015-06-06 ساعت 21:29)Masbafa نوشته:  دوستانى كه از طريق EB3-unskilled worker اقدام كردند، همين سه نفريم؟!
(ferix ; sara.e ; Masbafa)
خانم sara.e كه audit خوردن، پس گويا من كه تاييد فايلم تو ماه مارس بوده، فعلاً پرچم دار اين جامعه ى سه نفره ام.
ولى فكر مى كنم بيشتر از اين بوديما! (البته بجز اكانت هاى قلابىِ سابق)
ابراز وجود كنيد تا بدونيم كيا پروندشون تو اولويت رسيدگى هستش.

با سلام دوستان ، من هم EB3 اقدام كردم . مجوز اداره كارم تاييد شد ، الان در مرحله اداره مهاجرت هستم .

جناب عليرضا ضمن عرض تبريك اگه امكان داره امضا بفرماييد يا اينكه تاريخهاي اقدام و تأييد اداره كار را براي اطلاع از روند رسيدگي ها درج بفرماييد. البته با عرض پوزش و در صورت امكان
مرسي ، من در ماه OCT ۲۰۱۴ قرارداد بستم، 15 روز بعد فايل نامبر برايم صادر شد ، درست ۷ ماه بعد از صادر شدن فايل نامبر lober certificat صادر شد ، بعد از ١٧ روز بدست وكيلم رسيد ، سپس بعد از 35 روز اصل lober certificat با فرم I-140جهت امضا بدستم رسيد ،
ممنون از توضيحاتتون جناب عليرضا فقط چيزي و كه من متوجه نشدم مجموع زمانهايي كه شما فرموديد بيش از ٩ ماه بوده كه با احتساب ماه اكتبر به عنوان شروع كار امضا 140i حدوداً ماه جولاي يا اگوست اينده خواهد بود البته از جنابعالي پوزش ميطلبم فقط از اين بابت كنجكاو شدم كه با كيس خودم مقايسه ميكردم و منطور كنكاش نداشتم ممنون ميشم بيشتر توضيح بديد !

خواهش ميكنم ، دوست عزيز ممنون از دقيق بودن شما ، تاريخ هاي اعلام شده بر روي تقويم محاسبه نشده ، و ملاك ٧ ماه نه به اين معني نيست كه راس روز اول هفت ماه تاييد شده ، ٧ ماه منظور ٦ ماه تمام و چند روز گذشتن ماه هفت ،
ظمنا من با گذشت ٦ ماه ، و مشخص نشدن پروسه ،از وكيل درخواست تغير كارفرما را دادم ، وكيل با درخواست من مخالفت كرد ، و گفت افرادي كه با شما اقدام كردن همه تاييد شدن و فقط ٢ نفر ماندن ، ما تا مشخص نشدن صبر ميكنيم و كارفرما را تغير نميدهيم ، كه بعد از گذشت چند روز خبر تاييد شدن را اعلام كردن .
پاسخ
تشکر کنندگان: m_vaziran ، Masbafa ، sara.e ، jakq32
(2015-06-07 ساعت 15:51)Alireza_D نوشته:  
(2015-06-07 ساعت 14:35)m_vaziran نوشته:  
(2015-06-06 ساعت 22:28)Alireza_D نوشته:  با سلام دوستان ، من هم EB3 اقدام كردم . مجوز اداره كارم تاييد شد ، الان در مرحله اداره مهاجرت هستم .

(2015-06-06 ساعت 22:28)Alireza_D نوشته:  با سلام دوستان ، من هم EB3 اقدام كردم . مجوز اداره كارم تاييد شد ، الان در مرحله اداره مهاجرت هستم .

خواهش ميكنم ، دوست عزيز ممنون از دقيق بودن شما ، تاريخ هاي اعلام شده بر روي تقويم محاسبه نشده ، و ملاك ٧ ماه نه به اين معني نيست كه راس روز اول هفت ماه تاييد شده ، ٧ ماه منظور ٦ ماه تمام و چند روز گذشتن ماه هفت ،
ظمنا من با گذشت ٦ ماه ، و مشخص نشدن پروسه ،از وكيل درخواست تغير كارفرما را دادم ، وكيل با درخواست من مخالفت كرد ، و گفت افرادي كه با شما اقدام كردن همه تاييد شدن و فقط ٢ نفر ماندن ، ما تا مشخص نشدن صبر ميكنيم و كارفرما را تغير نميدهيم ، كه بعد از گذشت چند روز خبر تاييد شدن را اعلام كردن .
در كيس من از زمانيكه كارفرمايم اقدام كرد كه اكتبر ٢٠١٤ بود تا زمان فايل كردن perm كه اخر ژانويه بود ٣/٥ ماه طول كشيد كه ظاهراً اين مدت صرف آگهي ها و مصاحبه ها و ارزيابي مدارك تحصيلي و كلاً آماده كردن كلبه مدارك جهت آرائه به وزارت كار و از همه مهمتر كه زمانبر هم هست استعلام حقوق از وزارت كار است كه با عنوان PW processing ميباشد كه همان جدول اول سايت icert ميباشد كه نهايتاً در تاريخ يكم فوريه ٢٠١٥ PD به بنده اختصاص يافت ، كيس شما خوشبختانه خيلي سريعتر بوده !!!
EB2
ANKARA
interview : 13 may 2016  
two line : 7 Dec 2016  
OR : 16 Dec 2016
Clearance : 27 Dec 2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-07 ساعت 09:03)sf_home81 نوشته:  خب دوستان منم بالاخره امضا دار شدم
سءوالم اینه که آیا منظور از PERM filed with DOLL همان تاریخ عقد قرارداد با شرکت وکیل هست یا موضوع دیگری است؟

حدود 2 الی 3 هفته بعد از عقد قرارداد، فایلی در اختیار موکل قرار داده میشه که مواردی مثل کیس نامبر، شرح شغل و همین تاریخ مد نظرتون رو شامل میشه.
Category: EB3 - unskilled worker
PERM filed with DOL: Apr 2015
PERM Approved: Oct 2015
I-140 Filed with USCIS: PENDING
I-140 Approved: PENDING
Visa Interview: PENDING
Clearance: PENDING
Visa Granted: PENDING
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-07 ساعت 13:08)JAVID2015 نوشته:  من هم از این طریق اقدام کرده ام و فایل نامبرم مربوط به مارچ۲۰۱۵ است و فعلاً منتظر labor certificate هستم . با آرزوی موفقیت برای تمام دوستان

امیدوارم موفق باشید.
پس با این اوصاف تا به اینجا، تو EB3-unskilled worker یه کیس داریم که گویا audit خورده (sara.e)، دو فایل تو ماه مِی داریم (ferix و sf_home81)، دوتا ماه مارس (Masbafa و JAVID2015) و یک فایلی هم که ماه اکتبر بوده و خوشبختانه جواز کار گرفته (Alireza_D).
به امید خبرهای خوش دوستان
Category: EB3 - unskilled worker
PERM filed with DOL: Apr 2015
PERM Approved: Oct 2015
I-140 Filed with USCIS: PENDING
I-140 Approved: PENDING
Visa Interview: PENDING
Clearance: PENDING
Visa Granted: PENDING
پاسخ
تشکر کنندگان: sara.e ، JAVID2015 ، dr.omid
(2015-06-06 ساعت 23:29)sara.e نوشته:  سوال داشتم از جناب lord . اینکه سایتی هست که فایل نامبر رو وارد کنیم و بگه که کلا" پروندمون چه وضعیتی داره؟ تو سایت هایی که دادین من گشتم . هیچکدوم نمیگن که الان پرونده مثلا" مثل من audit خورده . نمیدونم کجا باید پیگیری کنم.

خیر متاسفانه تا وفتی قبول نشید توی سایتی نشون نمی ده. audit رو تنها در یک جور می شه فهمید اینکه به وکیل ایمیل یا نامه می فرستند.
اما اگه کسی Labor Certificate رو بگیره باید بتونه کپی اون رو از این سایت پیدا کنه:
https://icert.doleta.gov/index.cfm?event...CertSearch

الان طبق سایت وزارت کیس های Nov 2013 ای که قبلا audit خوردند داره بررسی می شه. راستی شما با این که audit خوردی تو امضات هم بنویس که کی PERM فایل شده...

همچنین میانگین زمان بررسی کیس های غیر audit هم طی ماه اخیر طولانی تر شده. یادمه چند ماه پیش میانگین 140 روز بود اما الان شده 190 روز.
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

N400 Filed: April2020
پاسخ
تشکر کنندگان: Masbafa ، m_vaziran ، Linspire ، JAVID2015 ، sara.e
يه سوْال از جناب lord عزيز ، قريب يكهفته است كه سايت dolstats . Com و permchecker. Com آپديت نميشود !!! به نظر شما وزارت كار تعطيل است يا اشكال ارتباط ديتا بيس با اين وبسايت ميباشد !! البته بعيد بنظر ميرسد كه ماه جون زمان تعطيلات وزارت كار باشد !!! بنظر شما اين قضيه قابل رايزني ميباشد و ايا منابعي وجود دارد كه بشه فهميد اشكال از كجاست ؟ انشاله كه اشكال از ابن وبسايت ها باشه و عزيزان ما در DOL سخت در حال كار باشند !!!!!??
EB2
ANKARA
پاسخ
تشکر کنندگان: JAVID2015
(2015-06-07 ساعت 21:54)lordsaroman نوشته:  
(2015-06-06 ساعت 23:29)sara.e نوشته:  سوال داشتم از جناب lord . اینکه سایتی هست که فایل نامبر رو وارد کنیم و بگه که کلا" پروندمون چه وضعیتی داره؟ تو سایت هایی که دادین من گشتم . هیچکدوم نمیگن که الان پرونده مثلا" مثل من audit خورده . نمیدونم کجا باید پیگیری کنم.

خیر متاسفانه تا وفتی قبول نشید توی سایتی نشون نمی ده. audit رو تنها در یک جور می شه فهمید اینکه به وکیل ایمیل یا نامه می فرستند.
اما اگه کسی Labor Certificate رو بگیره باید بتونه کپی اون رو از این سایت پیدا کنه:

الان طبق سایت وزارت کیس های Nov ۲۰۱۳ ای که قبلا audit خوردند داره بررسی می شه. راستی شما با این که audit خوردی تو امضات هم بنویس که کی PERM فایل شده...

همچنین میانگین زمان بررسی کیس های غیر audit هم طی ماه اخیر طولانی تر شده. یادمه چند ماه پیش میانگین 140 روز بود اما الان شده 190 روز.
با سلام خدمت جناب LORD
پرونده شما در چه وضعیتی است ؟ ظاهراً تاییده I -140 را دریافت کرده اید ! مرحله بعدی کار چیست و چقدر طول می کشد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

الان طبق سایت وزارت کیس های Nov ۲۰۱۳ ای که قبلا audit خوردند داره بررسی می شه. راستی شما با این که audit خوردی تو امضات هم بنویس که کی PERM فایل شده...

با سلام خدمت جناب LORD
پرونده شما در چه وضعیتی است ؟ ظاهراً تاییده I -140 را دریافت کرده اید ! مرحله بعدی کار چیست و چقدر طول می کشد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: m_vaziran
(2015-06-09 ساعت 10:55)m_vaziran نوشته:  يه سوْال از جناب lord عزيز ، قريب يكهفته است كه سايت dolstats . Com و permchecker. Com آپديت نميشود !!! به نظر شما وزارت كار تعطيل است يا اشكال ارتباط ديتا بيس با اين وبسايت ميباشد !! البته بعيد بنظر ميرسد كه ماه جون زمان تعطيلات وزارت كار باشد !!! بنظر شما اين قضيه قابل رايزني ميباشد و ايا منابعي وجود دارد كه بشه فهميد اشكال از كجاست ؟ انشاله كه اشكال از ابن وبسايت ها باشه و عزيزان ما در DOL سخت در حال كار باشند !!!!!??
EB2
ANKARA
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-09 ساعت 10:55)m_vaziran نوشته:  يه سوْال از جناب lord عزيز ، قريب يكهفته است كه سايت dolstats . Com و permchecker. Com آپديت نميشود !!! به نظر شما وزارت كار تعطيل است يا اشكال ارتباط ديتا بيس با اين وبسايت ميباشد !! البته بعيد بنظر ميرسد كه ماه جون زمان تعطيلات وزارت كار باشد !!! بنظر شما اين قضيه قابل رايزني ميباشد و ايا منابعي وجود دارد كه بشه فهميد اشكال از كجاست ؟ انشاله كه اشكال از ابن وبسايت ها باشه و عزيزان ما در DOL سخت در حال كار باشند !!!!!??

تاحالا سابقه داشته که به خاطر مشکلات فنی دیتابیس وزارت، کیس های جدید آپدیت نشده برای یکی دوهفته.
همچنین معمولا وزارت هر روز کیس های قبولی رو منتشر نمی کنه. مثلا ممکنه سه روز پشت سر هم منتشر کنه بعد سه روز کاری بعد منتشر نکنه و یکدفعه کلی کیس رو منتشر کنه.
پس زیاد نگران نباشید.
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

پاسخ
تشکر کنندگان: m_vaziran ، Masbafa
(2015-06-10 ساعت 12:32)JAVID2015 نوشته:  

با سلام خدمت جناب LORD

پروسه ی کسانیکه در امریکا هستند و خارج امریکا هستند تا قبولی I-140 یکیه اما بعدش فرق می کنه. من که الان امریکا هستم مصاحبه و سفارت و اینا رو ندارم چون فرم I-485 را که همان adjustment of status هست رو با USCIS فایل کردم. یعنی الان USCIS روی کیس من اختیار تام داره.
اما شمایی که خارج امریکا هستی، بعد از قبولی I-140 کیستون رو می فرستند به NVC و اونجا پرونده تون تکمیل می شه و بعد NVC پروندتون رو می فرسته به سفارت و اون ها بر روی کیس شما اختیار تام دارند و اونجا تصمیم نهایی گرفته می شه.
دقت داشته باشید که USCIS زیر مجموعه ی Department of Homeland Security هست اما تمامی سفارت ها زیر مجموعه ی Department of States هستند. یعنی دو مجموعه تحت دو کابینه ی مجزا هستند. (مثلا Department of Labor که کابینه ی دیگری بود که باهاش سر و کار داشتین یک کابینه ی مجزای دیگر است)

پاسخ
تشکر کنندگان: JAVID2015 ، Masbafa ، m_vaziran
سلام جناب لورد عزيز با توجه به اينكه سايتهاي perm checker و dolstats مدتيه كه آپديت نميشه مرجع ديگري وجود داره كه بفهميم روند رسيدگي ها در حال انجامه يا اينكه فعلاً بدلايلي متوقف ميباشد ؟؟ از زمانيكه شما اين سايتها را معرفي كرديد خيلي خوب ميشد روند پيشرفت روزانه رسيدگي ها رو ديد و اين خيلي خوب و دلگرم كننده بود ممنون از پاسخهاي خوبتون !!
EB2
ANKARA
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-14 ساعت 13:19)m_vaziran نوشته:  سلام جناب لورد عزيز با توجه به اينكه سايتهاي perm checker و dolstats مدتيه كه آپديت نميشه مرجع ديگري وجود داره كه بفهميم روند رسيدگي ها در حال انجامه يا اينكه فعلاً بدلايلي متوقف ميباشد ؟؟ از زمانيكه شما اين سايتها را معرفي كرديد خيلي خوب ميشد روند پيشرفت روزانه رسيدگي ها رو ديد و اين خيلي خوب و دلگرم كننده بود ممنون از پاسخهاي خوبتون !!

ظاهراً همه حواس ها متوجه فروم EB3 شده و اينجا هيچگي ديگه سري نميزنه !!
EB2
ANKARA
پاسخ
تشکر کنندگان: JAVID2015
(2015-06-15 ساعت 16:40)m_vaziran نوشته:  
(2015-06-14 ساعت 13:19)m_vaziran نوشته:  سلام جناب لورد عزيز با توجه به اينكه سايتهاي perm checker و dolstats مدتيه كه آپديت نميشه مرجع ديگري وجود داره كه بفهميم روند رسيدگي ها در حال انجامه يا اينكه فعلاً بدلايلي متوقف ميباشد ؟؟ از زمانيكه شما اين سايتها را معرفي كرديد خيلي خوب ميشد روند پيشرفت روزانه رسيدگي ها رو ديد و اين خيلي خوب و دلگرم كننده بود ممنون از پاسخهاي خوبتون !!

ظاهراً همه حواس ها متوجه فروم EB3 شده و اينجا هيچگي ديگه سري نميزنه !!
باسلام
فکر کنم بیشتر بخاطر همین عدم Update شدن سایتهای perm checker و dolstats باشه . دیروز صفحه Forum یکی از این سایتها را مرور می کردم و متوجه شدم که خیلی از متقاضیان EB3 از سایر کشورها هم نسبت به عدم آپ دیت این سایتها اظهار تعجب و نگرانی کرده بودند ولی هیچ جوابی از مسولین سایتهای مذکور بابت عدم آپ دیت داده نشده بود . تعدادی از کاربران مشکلات امنیتی مانند نفوذ هکرها به سایتهای مربوط به ادارات دولتی را عامل این مسله عنوان کرده بودند . بهر حال امیدوارم که هرچه سریعتر این مشکل مرتفع شود . جناب لرد یا سایر دوستان اگر اطلات جدیدی دارند یا اگر منبع جدیدی برای پیگیری وضعیت پرونده ها می شناسند لطفاً اطلاع رسانی کنند .
پاسخ
تشکر کنندگان: m_vaziran ، Masbafa ، sara.e ، f.vakili
سلام به همگي !! امروز سايتهاي فوق آپديت شد ولي تعداد پرونده هاي بررسي شده در دو هفته گذشته خيلي كم بوده ! اميدوارم اوضاع بهتر بشه
EB2
ANKARA
پاسخ
تشکر کنندگان: JAVID2015 ، sara.e

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان