کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولين سفر به آمريكا
(2015-10-27 ساعت 22:05)Srod نوشته:  
(2015-10-27 ساعت 21:45)Scorsizi5374 نوشته:  
(2015-10-27 ساعت 21:25)Srod نوشته:  
(2015-10-27 ساعت 20:35)Scorsizi5374 نوشته:  دوستان عزیز من سوالی داشتم ،ممنون میشم از راهنماییتون.پرواز من مقصدش آتلانتاست و قبلش یک توقف در شیکاگو داره و هواپیما عوض میشه اونجا.میخواستم بپرسم مدارک من(پاکت زرد سفارت) در شیکاگو تحویل گرفته میشه یا در مقصد نهایی(آتلانتا).کیس من لاتاری و اولین بار سفر به آمریکاست.ممنون از راهنماییتون

فرستاده شده از C6602ِ من با Tapatalk

سلام دوست عزیز
شما باید کارهای مربوط به مهاجرت رو در اولین ورودی آمریکا انجام بدین
در مورد شما میشه شیکاگو
وقتی به قسمت چک کردن پاسپورت نشریف میبرین افسر مورد نظر شما رو میده دست یکی از افسرهای پلیس و اونم شما رو میبره قسمت مهاجرین جدید برای کارهای اداری
مطمئن بشین که بین پرواز شیکاگو و آتلانتا زمان کافی داشته باشن
ممنون از راهنماییتون،۳ ساعت کافیه بنظرتون؟فاصله دو پرواز ۳ساعتو ده دقیقه است

راستش چند بار دیگه هم نوشتم این کاغذ بازی های مهاجرتی و اثر انگشت گرفتن و ... حداکثر ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زمان مفید نیاز داره ولی بستگی به این داره که اون موقع که شما میرسین چند تا تازه مهاجر دیگه همزمان با شما میرسن و چقدر شلوغه، اون افسر اداره مهاجرت چقدر وجدان داره Big Grin (از اونجایی که میدونن مهاجر جدید هنوز با قوانین آشنایی نداره و دستش به جایی بند نیست خیلی شبیه کارمندای اداره های دولتی خودمون کار میکنن).
و البته اگر به هر دلیلی شما نرسی به پرواز بعدی و مقصر اونها باشن موظف هستن که با اولین پرواز شما رو بفرستن
با همه اینها من فکر می کنم که ۳ ساعت کافیه و جای نگرانی نیست
بسیار از راهنماییهاتون ممنونم

پاسخ
تشکر کنندگان: Nightsky007 ، shadoow
سلام
دوستان من دیروز یکضرب ویزا گرفتم. از همین ترکیه مستقیم دارم میرم نیویورک. من یه سرویس طلا واسه نامزدم دارم میبرم. میخواستم بدونم ازم مالیاتی چیزی میگیرن بابتش؟ توی فرم تو هواپیما قید کنم؟
خیلی ممنون
کیس: K1
تاییدیه ارسال مدارک: جون-23-2015 (5 روز بعد از ارسال مدارک)
قبولی USCIS کالیفرنیا : جولای-20-2015
قبولی NVC : آگوست-14-2015
رسیدن پرونده به سفارت آنکارا: سپتامبر-1-2015
گرفتن وقت سفارت: بعد از کلی خون دل خوردن سپتامبر-14-2015
مصاحبه: نوامبر-2-2015
نتیجه: ویزای یکضرب
ورود به امریکا: روز پس از گرفتن ویزا از پست
مرز ورود: سیب بزرگ
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow ، hamidoo_b
سلام دوستان، من ماه ديگه دارم ميام نيويورك، ويزام K1 هست! لطف ميكنيد اگه بايد به مسعله اي توجه كنم رو بهم بگيد! من اطلاعي تو اين زمينه ندارم! ممنون
ویزا K1
اقدام اولیه March 2015
اپرو May 2015
دریافت نامه مصاحبه July 2015
مصاحبه 2015 August
نتیجه Administrative Processing
تاريخ كلير شدن 2016 January 
تاریخ ورود به امریکا 2016 March
تاريخ سيتيزن شدن June 2021
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-01-30 ساعت 00:32)Hamed.nf نوشته:  سلام دوستان، من ماه ديگه دارم ميام نيويورك، ويزام K1 هست! لطف ميكنيد اگه بايد به مسعله اي توجه كنم رو بهم بگيد! من اطلاعي تو اين زمينه ندارم! ممنون

با سلام و تبریک به شما

چیزی که میدونم، پاکتی که سفارت به شما داده و پاکت مدیکال رو همراه داشته باشید.
نکته دیگه ای که شاید مفید باشه این هست که چون شما بار اول هست وارد امریکا میشید در مورد مبلغ پول نقدی که میارید سخت گیری نمی کنن  و زیاد سین جیم نداره .
ولی دفعات بعد خوب باید بگید چه مبلغی رو اوردید و چرا.
خلاصه رسیدید سریع  ssn رو بگیرید . و انشالله مسیر جدیدی به همراه موفقیت های بیشتر پیش رو داشته باشید.

با ارزوی موفقیت و شادی برای شما دوست عزیز
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: Hamed.nf ، hamidoo_b ، sahar2016 ، copol
(2016-01-30 ساعت 09:28)armehraboon نوشته:  
(2016-01-30 ساعت 00:32)Hamed.nf نوشته:  سلام دوستان، من ماه ديگه دارم ميام نيويورك، ويزام K1 هست! لطف ميكنيد اگه بايد به مسعله اي توجه كنم رو بهم بگيد! من اطلاعي تو اين زمينه ندارم! ممنون

با سلام و تبریک به شما

چیزی که میدونم، پاکتی که سفارت به شما داده و پاکت مدیکال رو همراه داشته باشید.
نکته دیگه ای که شاید مفید باشه این هست که چون شما بار اول هست وارد آمریکا میشید در مورد مبلغ پول نقدی که میارید سخت گیری نمی کنن  و زیاد سین جیم نداره .
ولی دفعات بعد خوب باید بگید چه مبلغی رو اوردید و چرا.
خلاصه رسیدید سریع  ssn رو بگیرید . و انشالله مسیر جدیدی به همراه موفقیت های بیشتر پیش رو داشته باشید.

با ارزوی موفقیت و شادی برای شما دوست عزیز

خيلي ممنون از راهنماييتون
ویزا K1
اقدام اولیه March 2015
اپرو May 2015
دریافت نامه مصاحبه July 2015
مصاحبه 2015 August
نتیجه Administrative Processing
تاريخ كلير شدن 2016 January 
تاریخ ورود به امریکا 2016 March
تاريخ سيتيزن شدن June 2021
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، shadoow ، barfi1
بچه ها بايد پرينت پرداخت 165$رو با پاكت هنگام ورود تحويل بديم يا نه؟
Ssnرو خودمون بايد بريم بگيريم ازكجا يا پست مي شود ؟ با ssn مي تونيم حساب باز كنيم يا حتما بايد گرين كارت بياد و بعد حساب باز كنيم ؟ واسه امتحان رانندگي چه مداركي بايد با خودمون ببريم ؟ ترجمه گواهينامه كافيه؟ آيا با گواهينامه بين المللي ميشه رانندگي كرد؟
بيخشيد خيلي سوال هام زياد شد (:
مصاحبه :sep 2015 ابوظبي
نتيجه:AP
آپديت 16sep,17sep,16nov,28jan2016,31jan2016:ceac
كلير :31jan2016
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016
(2016-02-19 ساعت 19:24)ATYY نوشته:  بچه ها بايد پرينت پرداخت 165$رو با پاكت هنگام ورود تحويل بديم يا نه؟
Ssnرو خودمون بايد بريم بگيريم  ازكجا يا پست مي شود ؟ با ssn مي تونيم حساب باز كنيم يا حتما بايد گرين كارت بياد و بعد حساب باز كنيم ؟ واسه امتحان رانندگي چه مداركي بايد با خودمون ببريم ؟ ترجمه گواهينامه كافيه؟ آيا با گواهينامه بين المللي ميشه رانندگي كرد؟

با سلام به شما دوست عزیز

تا اونجا که در جریان هستم جواب میدم قطعا دوستان دیگه اطلاعات مقید تری دارند.
پاکت زرد رو باز نکرده باید تحویل بدید در زمان ورود به امریکا .

بله میتونید حساب باز کنید با ssn و فقط باید ادرسی رو بدید که مکاتبات بانتکی با شما انجام بشه.
البته بستگی به بانکش هم داره. همسر من bank of america با همین شرایط حساب باز کرد.

شما با گواهی بین المللی تا یکسال میتونید رانندگی کنید وبعد باید گواهی نامه بگیرید.
فقط باید در ایران گواهی نامه رو بین المللی کنید.
ضمنا ویزای شما و a# که دارید عملا در حکم گرین کارت شما در خیلی از موارد هست.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: ATYY ، alirezanz
(2016-02-19 ساعت 20:08)armehraboon نوشته:  
(2016-02-19 ساعت 19:24)ATYY نوشته:  بچه ها بايد پرينت پرداخت 165$رو با پاكت هنگام ورود تحويل بديم يا نه؟
Ssnرو خودمون بايد بريم بگيريم  ازكجا يا پست مي شود ؟ با ssn مي تونيم حساب باز كنيم يا حتما بايد گرين كارت بياد و بعد حساب باز كنيم ؟ واسه امتحان رانندگي چه مداركي بايد با خودمون ببريم ؟ ترجمه گواهينامه كافيه؟ آيا با گواهينامه بين المللي ميشه رانندگي كرد؟

با سلام به شما دوست عزیز

تا اونجا که در جریان هستم جواب میدم قطعا دوستان دیگه اطلاعات مقید تری دارند.
پاکت زرد رو باز نکرده باید تحویل بدید در زمان ورود به آمریکا .

بله میتونید حساب باز کنید با ssn و فقط باید ادرسی رو بدید که مکاتبات بانتکی با شما انجام بشه.
البته بستگی به بانکش هم داره. همسر من bank of america با همین شرایط حساب باز کرد.

شما با گواهی بین المللی تا یکسال میتونید رانندگی کنید وبعد باید گواهی نامه بگیرید.
فقط باید در ایران گواهی نامه رو بین المللی کنید.
ضمنا ویزای شما و a# که دارید عملا در حکم گرین کارت شما در خیلی از موارد هست.

مرسي از پاسختون
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، shadoow
سلام دوستان
مي خواستم ببينم سايتي هست كه بشه فهميد صدور گرين كارت تو چه مرحله اي هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، alirezanz
دوستان شما با رسيد ١٦٥$ هم مي تونيد حساب بانكي باز كنيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، alirezanz
@Haghighat@ جان
مي توني عكسي از اون كليد فعال كه صحبتشو كرد توي صحفه اي كه ١٦٥$ را وارد كردي ميتوني بزاري و جايي كه رسيد نمبر را نمايش داده؟
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow
دوستان من 32 روزه که رسیدم آمریکا . 165$ رو هم دو روز بعد از ورودم واریز کردم اما هنوز گرین کارتم نیامده, دوستان عزیز میشه تجربه تون رو بگید و اینکه آیا سایتی هست که مراحل صدور گرین کارت رو بشه پیگیری کرد؟
در ضمن سوشال سکیوریتی رو بدون اینکه ما درخواست بدیم 5 روز بعد از ورودم ارسال کرده بودند.
ممنون اگه پاسخگو باشید
F2A /ANK2015
ورمونت سرویس # کالیفرنیا سرویس
رسید نامبر :  31 مارچ 2014    
اپروو :   22 آپریل 2015
مصاحبه:  19 ژانویه 2016
دریافت ویزا:  8 مارچ 2016

یا حق
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، ep30lon ، shadoow ، عدلی ، alirezanz
(2015-06-12 ساعت 07:54)aidaone نوشته:  
(2015-06-12 ساعت 04:06)negar6043 نوشته:  خيلى ممنون از دوستانى كه پيش قدم شدن
aidaone جان، اگر چمدان كسى گم بشه بر اساس همون ارزشى كه خودمون گذاشتيم بهمون خسارت ميدن؟ آخه الان دو تا تيكه لباس با خودت ببرى ميشه ١٠٠ دلار! سوغاتى رو هم كه ديگه نگو! خيلى بيش از اين حرفا ميشه!

والا نمیدونم دقیق ولی فکر نمیکنم بر اون اساس باشه چون شرکت های هواپیمایی هرکدوم یه سقف خسارت خاص دارن که اون مبلغ رو پرداخت میکنن اگه چمدون گم شه .میدونم منظورت رو .مال منم خیلی بیشتر بود ولی حتی یه آقای آمریکایی تو هواپیما کنارم بود اونم بهم گفت زیر ۱۰۰ دلار بزن . من زدم ۹۵ دلار Big Grin

با سلام خدمت شما کیس من هم نامزدی و مصاحبه هم ابوظبی هستش یک سوالی برام پیش اومده با اجازتون بپرسم
من تاریخ مصاحبهم رو آنلاین خودم گرفتم از طریق سایت usvisa-info.com اونجا بعد از ثبت کیس نامبر و پرداخت آنلاین ویزا پیمنت ازم پرسید کدوم اداره پست رو انتخاب میکنید! که من اینجا گیج شدم چون که توی مهاجرسرا میخوندم همه رفته بودن خودون از سفارت پاس و مدارک رو تحویل گرفته بودن حالا این اداره پست چیه این وسط؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان من ویزام رو گرفتم و 6روز دیگه پرواز دارم...در مرز ورودی امریکا چه مدارکی جز پاکت زرده دربسته از من میخوان...ممکنه راهنمایی کنید عزیزان؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
پاکت مدیکال چی هست...من فقط یک برگ اطلاعات از واکسن ها دارم که در ارمتستان گرفتم به همراه سیدی ....ایا منظور همین هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان