کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کمکهای دولتی (Food Stamp , Cash Aid & etc) بگیریم یا نگیریم؟؟؟
دوستان تا جایی که من متوجه شدم سرمایه دولت, در واقع از شهروندان تامین میشه ! به شکل مالیات هایی که پرداخت میشه که به قول معروف میگن "tax payers " ! پس درواقع دولت از خودش سرمایه نداره که بذل و بخشش کنه , پس هرچه تقاضای کمک ها بیشتر باشه , مالیاتی که شهروندان پرداخت میکنند افزایش پیدا میکنه و بار اضافه رو دوش دیگران خواهد بود ! حالا خودتون وجدانی "دو دو تا ۴ تا " کنید ببینید درسته بخواهید از این شرایط استفاده کنید و توقع کمک داشته باشید , یا بهتره اجازه بدید برسه به بی خانمان ها که تعدادشون هم کم نیست و بی بضاعت های واقعی و البته , پ.ن.ا.ه.ن.د.ه ها ! درسته اونجا هم قراره در کنار هم زندگی کنیم و در حد توان به هم کمک کنیم , ولی اینکه کسی در شرایطی قرار بگیره که به ناچار نیاز به کمک داشته باشه کجا و برنامه ریزی مهاجرت رو حساب کمک از دیگران کجا ! یه جورایی موضوع " درِ دیزی و حیای گربه هست " ! ببخشید رک میگم , اینطوری به شرایط نگاه کنید که مثلا اگر کشور خودمون بابت هزینه زندگی مهاجران (به طور مثال افغان ) از شهروندان مالیات میگرفت , خداییش چند نفرتون حاضر بودین از خودتون مایه بزارید ؟ متاسفانه سیستمی که ما اینجا باهاش مواجه شدیم و رفتاری که باهامون شده , کلا پذیرفتن مسولیت زندگی برای خودمون و دیگران اصلا درش گنجونده نشده و همه عادت کردند که فقط به فکر خودشون باشند , بدون اینکه سهم دیگران رو در نظر بگیرند ! لطفآ حالا که شانس زندگی در شرایط جدید بهمون داده شده یه سری باز نگری تو شیوه زندگیمون داشته باشیم ! امیدوارم کسی از حرف های من ناراحت نشده باشه , چون اصلا قصدم دلخور کردن کسی نبود . آرزوی برکت برای تمام دوستان مهاجر .
CR1/IR1
ارسال مدارک  April 11th 2014 :
شماره رسید April 14th 2014 :
Sept 8th 2014: Approved
October 6th 2014 ( Jan 23rd 2015 !) : case number
آنکارا  
: May 15th  رسیدن مدارک به NVC
: June 19th  تکمیل پرونده
Interview : Finally ! Smile     April11th 2016
مقصد :  Oklahoma City
️ویزا یک ضرب
ورود به امریکا May17th 2016 :
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]Green Card : June 21st 2016 [/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan ، amirsalehish ، lighthouse ، behjat ، lingni ، قصه گو ، barfi1
(2015-12-25 ساعت 10:54)inanna نوشته:  دوستان تا جایی که من متوجه شدم سرمایه دولت, در واقع از شهروندان تامین میشه ! به شکل مالیات هایی که پرداخت میشه که به قول معروف میگن "tax payers " ! پس درواقع دولت از خودش سرمایه نداره که بذل و بخشش کنه , پس هرچه تقاضای کمک ها بیشتر باشه , مالیاتی که شهروندان پرداخت میکنند افزایش پیدا میکنه و بار اضافه رو دوش دیگران خواهد بود !
سلام دوست گرامي
ممنون از اينكه نظر تون رو اعلام كرديد. البته كه كسي از حرف شما ناراحت نميشه و اينجا مكاني هست براي بيان عقايد و نظرات. اما در مورد مطلبي كه فرموديد چند تا نكته به نظر من مي رسه كه بيان مي كنم:
1. گرفتن كمك ها دولتي تنها براي بي خانمان ها نيست و دولت شرايطي رو تعيين كرده كه هر كس حائز او شرايط باشه، اعم از مهاجر يا سيتي زن، مشمولش ميشه. يكي از اين شرايط كه در بدو ورود خيلي از تازه مهاجران مشمول اون ميشن، درآمد است. اگر شما با توجه به تعداد افراد خانواده، بي كار باشيد يا درآمد شما از حد مشخصي كمتر باشه، مشمول برخي از كمك ها مي شويد. لذا بسياري از تازه مهاجران مشمول گرفتن اين كمك ها مي شن چون يا بي كارن يا درآمد كمي دارند.
2. هر كس بياد بگه به من فود استمپ بديد، دولت بهش كمك نمي كنه و اين موضوع رو بررسي مي كنه. لذا اگر كسي درخواست بده و شرايطش رو نداشته باشه، اتوماتيك حذف ميشه. لذا درخواست دادن ضرري نداره.
3. در شرايط بد اقتصادي تعداد افرادي كه اين كمك ها رو مي گيرن زيادتر و در شرايط مناسب اقتصادي، كمتر ميشن. ولي اين موضوع هيچ ارتباطي با مالياتي كه افراد پرداخت مي كنن نداره. شما اگر مشمول پرداخت 500 دلار ماليات در ماه باشيد، اضافه و كم شدن افراد به ليست دريافت كنندگان كمك دولتي، موجب نميشه كه اين ماليات پرداختي شما تغيير كنه. لذا اين موضوع كه مي فرماييد هر چه تعداد درخواست كنندگان بيشتر بشه ماليات پرداختي ما بيشتر ميشه، صحيح به نظر نمي رسه.
يكي از مكانيسم هاي تأمين بودجه كمك هاي دولتي مي تونه اين باشه كه مثلا شركتي كه تعدادي از كاركنان خود رو اخراج مي كنه و موجب ميشه اونها مشمول دريافت كمك دولتي بشن، به خاطر كاهش هزينه هاي حقوق و دستمزدش، از ورشكستگي نجات پيدا مي كنه و مي تونه همچنان ماليات به دولت بده و بخش ناچيزي از اون ماليات هم ميشه فود استمپ اون بنده خدا هايي كه از كار بي كار شدن (البته به علاوه حقوق بي كاري).
4. بزرگترين مصرف مالياتي كه خيلي از مردم امريكا از انجام او ناراضي هستن و هيچ كاري هم نتونستن در موردش بكنن، بودجه نظامي هست كه هر سال داره افزايش پيدا مي كنه. بهترين جايي كه ميشه به مصرف منابع مالياتي اعتراض كرد همين بخش هست و كمك دولتي به افراد بي بضاعت، مي تونه آخرين اوليت باشه. به نظر من با اطمينان زياد ميشه گفت كه اكثريت قريب به اتفاق دريافت كنندگان كمك دولتي، واقعا نيازمند هستند و حالا دو نفر هم شايد باشن كه بخوان سر دولت رو كلاه بزارن كه در در مقابل اون همه ريخت و پاش بودجه نظامي اصلا چيزي نيست و فشاري هم به اشخاص ماليات دهنده وارد نمي كنه.
5. مدت زمان دريافت اين كمك ها زياد نيست و افراد بعد از اينكه كار پيدا كنن و يا درآمدشون افزايش پيدا كنه اتوماتيك از اين طرح خارج ميشه و ممكنه افراد جديدي جاي اون ها رو بگيرن. لذا اينطور نيست كه اين افراد هر روز در حال گسترش و افزايش باشند تا فشار تأمين بودجه اونها دولت رو ناچار به افزايش ماليات اشخاص بكنه.
6. به نظر من اكثر افرادي كه در مهاجرسرا مطلب مي نويسن يا مي خونن، در بدو امر، مشمول دريافت اين كمك ها هستند و كسي در حال برنامه ريزي براي دريافت كمكي كه حقش نيست، نمي باشد. همه در بدو امر مدتي بي كار هستن، براي پيدا كردن كار شايد لازم باشه كه درس بخونن يا دوره هاي فني و حرفه اي بگذرونند كه باعث ميشه تا پيدا كردن كار و حتي مدتي بعد از اون، مشمول بشن.

موفق و سلامت باشيد
پاسخ
تشکر کنندگان: غنچه ، sahar2016 ، lingni ، lighthouse ، ariana80 ، قصه گو ، شباهنگ100 ، barfi1 ، copol ، nimanoush
باز هم بابت تاخير معضرت ميخوام واقعا درگيريم زياده.

Food Stamp
و بيمه

بدون هيچ وقت قبلي صبح زود تقريبا ٨ اينطورا رفتم اداره dpss - department of public social services
از در نگيهباني رد شدم و ماموري كه اونجا بود بنده رو هدايت كرد تو صفي كه چند نفري منتظر بودن پشت خط زرد نزديك پذيرش. نوبت كه شد رفتم پيش يكي از خانم هايي كه پشت ميز پذيرش بودن و گفتم براي food stamp، بيمه و cash aid ميخوام اقدام كنم. پرسيد مجردي ؟ گفتم بله و گفت براي بيمه و food stamp همينجا اقدام ميكنيد ولي براي cash aid چون مجرد هستين بايد بريد به يك دفتر ديگه كه آدرسش رو داد و گفت مجرد ها رو فقط اونجا رسيدگي ميكنن. يك فرم به من داد و داخلش علامت زدم براي بيمه و food stamp. مشخصات كامل رو نوشتم و بردم دادم به خانم پذيرش و ازش خواستم كه worker فارسي زبان به من بدن، گفت منتظر بنشينيد صدارون ميكنن. كمي بعد بنده رو صدا زندن و دو تا پوشه مفصل بهم دادن و گفتن اينارو مطالعه و تكميل كنيد تا صداتون كنن، خلاصه من فقط مطالعه كردم ولي چيزي پر نكردم ( كه فكر كنم به نفعمم شد ).
دقايقي بعد يه پسر جوان صدام كرد كه فارسي نبود، گفتم من فارسي خواستم، گفت worker شما هنوز نيومده و نوبتتون نشده ولي تا اون موقع ما ميتونيم با هم Medi-Cal Plan شما رو انتخاب كنيم. اول متوجه نشدم ولي بعد توضيحاتش متوجه شدم كه علاوه بر بيمه هر كسي بايد از بين سه پلن يكي را انتخاب بكنه كه نشونم داد كه هر كدوم تو زمينه هاي مختلف چقدر ستاره دارن كه من L.A. Care رو انتخاب كردم، و بعد برام در نزديكي آدرسم يك پزشك خانواده فارسي زبان ايراني رو با مشورت خودم انتخاب كرد و كدش رو نوشت:
[عکس: 3bd4ec5aa15a090593b59733dd7f863c.jpg]

دوباره اومدم بيرون و منتظر نشستم كه آقايي به زبان فارسي كه ايراني هم بود صدام زد و گفت دنبال من بيايد.
بنده رو برد داخل قسمت اداري كه آفيس هر worker با پارتيشن هاي همان مدل آمريكايي كه تو فيلم ها ميبينين بخش بندي شده بود.
رفت پشت ميزش نشست و من روبروش. خودش رو معرفي كرد و گفت من worker شما براي CalFresh ( همان food stamp ) و بيمه شما هستم و از اين به بعد كيس شما رو من انجام ميدم و شما اگر در آينده كار و شوالي داشتين با من تماس ميگيريد.
پوشه ها رو دادم كه ديدم مثل پوشه عايي كه دارم اونم دو تا داره كه يكيش براي بيمه بود و ديگري براي CalFresh :
[عکس: 19a81e419caae6c548629bf9b3a67004.jpg]

اين دفترچه اي هست كه داخل پوشه مربوط به بيمه ميدن بهتون و تمام فرم هاي لازم داخلشه كه پر ميكنيد و ازش ميكنن و ميذارن داخل پروندتون:
[عکس: e4d9fa11361d2d7e63eb29066071b662.jpg]

گفت فرم هاتون رو پر كردين ؟ بدين به من، كه ديد پر نكردم و گفت چرا فرم ها رو پر نكردين ؟!؟!!! كه متعجب گفتم واي نميدونستم و كلي معضرت خواهي كردم طبق عادت ادارجات ايراني، كه گفت هيچ مسئله اي نداره العان كاملشون ميكنيم، راهنماييم كرد و ازم پرسيد:
مجردين ؟ بله
خونه دارين ؟ نه
ماشين دارين ؟ نه
كجا زندگي ميكنيد ؟ منزل يكي از دوستان هستم
درآمد و كار ؟ نه
حساب بانكي ؟ بله saving دارم يدونه
چقدر توشه ؟ ٤١$

فرم اصلي كه پر ميكنين كه همين فرم رو براي بيمه هم ميدن پر كنيد و بعد لنگه همين رو ولي پرينت شده بهتون بعنوان رسيد مراحل كار ميدن:
[عکس: 23125ebf2d72be5b0fd1bfee34f19850.jpg]

همه فرم ها پر شد و گفت با توجه با شرايطي كه داريد Food Stanp و بيمه شامل حالتون ميشه. من براي شما ماهيانه 196$ بابت Food Stamp كه سقف مبلغ هستش در كيستون ثبت كردم و همين العان هم كارهاش رو انجام ميدم كه داخل سالن صداتون ميكنن و كارت رو ميدن بهتون، العان هم تا آخر ماه ( چون ١٨ ام ماه بود ) مبلغ ٨٠$ براتون شارژ خواهد شد. بيمه تون رو هم امروز يا نهايت فردا كاراش رو انجام ميدم و ميدم به سوپروايزرم تا تاييدش كنه كه با نامه به اطلاعتون خواهد رسيد.

بعد من رو تا درب خروج اون دفتر همراهي كرد و رفتم داخل سالن منتظر نشستم. صدام كردن پشت يكي از باجه ها و كارت رو خانمي كه اونجا بودن بهم دادن كه قبلش ازم خواستن با دستگاهي كه جلوي شيشه بود رمز چهار رقمي براي كارتم وارد كنم. كارت رو گرفتم و كار Food Stamp ام تمام شد.

كارت Food Stamp كه بهش ميگن EBT Card
[عکس: 43daf4a493e35fed54dd241deec68f21.jpg]

دو هفته بعد هم كارت بيمه ام و كارت L.A. care ام اومد.
نامه اي هم اومد بهمراه يك دفترچه حاوي ليست و سه نوع پلن كه ازم خواستن دكتر و پلن سلامت دندان و دندان پزشكم رو از داخلش انتخاب كنم و داخل فرمي كه عينن همان فرم پلن بيمه و پزشك خانواده بود بنويسم و داخل پاكتي كه خودشون برام گذاشته بودم بزارم و بندازم داخل صندوق پستي.
[عکس: f3413dc01d53cfa018a690401c1fd3a2.jpg]

اينم شرح كامل مراحل كار من براي بيمه و Food Stamp.

Cash Aid رو هم طی یکی دو روز آینده براتون خواهم نوشت.
پاسخ
آقا خيلي لطف كردي كه اطلاعات رو به اين كاملي و به صورت تصويري در اختيار ما قرار دادي، منتظر اطلاعات cash aid شما هستيم.
يه سوال:
از اين كارت فقط براي خريد مواد غذايي ميشه استفاده كرد؟ آيا براي پرداخت هزينه هايي مثل آب و برق و گاز يا بنزين زدن قابل استفاده نيست؟
2012AS00018XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 16 Jul
کنسولگری: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , 2 August
مصاحبه: Jan 2012
دریافت ویزا: Mar 2012
هزینه ها: خيلي زياد
ورود به آمریکا: May 2012
دریافت گرین کارت: Jun 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016 ، lingni
(2015-12-08 ساعت 00:55)kingrokh نوشته:  من تمامي مراحل رو رفتم و تجارب بسيار مفيدي بدست آوردم با كلي آزمون و خطا و سختي ( البته اصلا از اين تاپيك خبر نداشتم ). همين العان هم تو صف CashAid هستم.
بزودي، كل تجاربم رو مينويسم براتون همينجا. و توصيه هايي هم دارم كه قطعا بدردتون خواهد خورد.

خوشحال میشم از تجارب شما استفاده کنم . منتظر نوشته هاتون هستم .
ﺑﻬﺘﺮﻳﻦ ﻟﺤﻈﻪ ﻫﺎﻱ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﺭﻭ ﺻﺮﻑ ﻳﺎﻓﺘﻦ ﺧﻮﺷﺒﺨﺘﻲ ﻣﻲ ﻛﻨﻴﻢ ﺩﺭﻳﻎ ﻛﻪ ﺧﻮﺷﺒﺨﺘﻲ ﺩﺭ ﻫﻤﺎﻥ ﻟﺤﻈﻪ ﻫﺎﻳﻲ ﺑﻮﺩﻩ ﻛﻪ ﺣﺎﻻ ﺗﻠﻒ ﺷﺪﻩ ـ
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016 ، lingni ، barfi1
سلام، چند مورد اين كمك ها بلاعوضه؟
سايتي وجود نداره كه بشه اين كارها رو آنلاين انجام داد و حضوري نرفت؟
شماره کیس:6xxx
تاریخ ارسال فرم ها: 8 Jun
سفارت: آنکارا
تاريخ مصاحبه: 5 اگوست
وضعيت: يكضربBig Grin
دريافت از پست: 6 اگوست
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان یه سوال داشتم اگه به محض ورود بریم خونه اجاره کنیم مثلا 2000$ بعد بریم برای کمک های دولنی . ایا به ما تعلق میگیره نمی گن خونه ای ارزونتر میگرفتی . ما خانواده ی چهارنفره هستیم میخواییم بریم ارواین برای زندگی . شاید مجبور بشیم برای چند ماه از کمک دولتی استفاده کنیم . لطفا راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-29 ساعت 21:01)شوشینا نوشته:  سلام دوستان یه سوال داشتم اگه به محض ورود بریم خونه اجاره کنیم مثلا 2000$ بعد بریم برای کمک های دولنی . ایا به ما تعلق میگیره نمی گن خونه ای ارزونتر میگرفتی . ما خانواده ی چهارنفره هستیم میخواییم بریم ارواین برای زندگی . شاید مجبور بشیم برای چند ماه از کمک دولتی استفاده کنیم . لطفا راهنمایی کنید

اجاره خونه دليل نميشه. شما چهار نفر هستيد و قطعا خونه ماهي ٢٠٠٠ دلاري بيش از دو اتاق خواب نداره، پس با حداقل داريد زندگي ميكنيد.
فقط دقت كنيد كه تو حساب سرپرست خانواده اگر بيشتر از ١٤٠-٥٠ دلار باشه ( با توجه به چهار نفر بودنتون )، كمك هزينه بهتون تعلق نخواهد گرفت.

پاسخ
تشکر کنندگان: شوشینا ، sahar2016 ، copol
(2015-12-29 ساعت 21:04)kingrokh نوشته:  
(2015-12-29 ساعت 21:01)شوشینا نوشته:  سلام دوستان یه سوال داشتم اگه به محض ورود بریم خونه اجاره کنیم مثلا 2000$ بعد بریم برای کمک های دولنی . ایا به ما تعلق میگیره نمی گن خونه ای ارزونتر میگرفتی . ما خانواده ی چهارنفره هستیم میخواییم بریم ارواین برای زندگی . شاید مجبور بشیم برای چند ماه از کمک دولتی استفاده کنیم . لطفا راهنمایی کنید

اجاره خونه دليل نميشه. شما چهار نفر هستيد و قطعا خونه ماهي ٢٠٠٠ دلاري بيش از دو اتاق خواب نداره، پس با حداقل داريد زندگي ميكنيد.
فقط دقت كنيد كه تو حساب سرپرست خانواده اگر بيشتر از ١٤٠-٥٠ دلار باشه ( با توجه به چهار نفر بودنتون )، كمك هزينه بهتون تعلق نخواهد گرفت.

ممنون از پاسختون .اگه مجبور بشیم یه مبلغی به عنوان دیپازیت بدیم چون ما که کردیت نداریم ممکنه ازما دیبازیت بگیرن . مشکلی پیش نمیاد
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016 ، barfi1
(2015-12-28 ساعت 09:12)shahab2000 نوشته:  آقا خيلي لطف كردي كه اطلاعات رو به اين كاملي و به صورت تصويري در اختيار ما قرار دادي، منتظر اطلاعات cash aid شما هستيم.
يه سوال:
از اين كارت فقط براي خريد مواد غذايي ميشه استفاده كرد؟ آيا براي پرداخت هزينه هايي مثل آب و برق و گاز يا بنزين زدن قابل استفاده نيست؟
فقط برای مواد غذایی
خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
پاسخ
تشکر کنندگان: shahab2000 ، sahar2016
ببخشيد 2 تا سوال مهم:
1. از كارت فود استمپ ميشه در رستوران براي خريد غذا استفاده كرد؟ يا فقط بايد مواد اوليه تهيه غذا رو خريد؟
2. آيا فروشگاه هاي خاصي به افراد معرفي ميشن براي استفاده از كارت فود استمپ، يا اينكه از همه فروشگاه ها ميشه از اين كارت استفاده كرد؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016
دوستان خوبم، نميدونم تا چه اندازه منو ميشناسيد، جزو اون دسته اي هستم كه سعي كرده هر نوع تجربه اي رو كه اين مدت كسب كرده ، در اختيار بقيه قرار بده. من با اسپانسري برادرم اومدم و مدت نه ماه در منزل ايشون بودم. اعتقاد برادرم اين بود كه از كمك هاي مالي استفاده نكنيم ، چون اسپانسر ما بود و يه جورايي اينكار رو خلاف اخلاق ميدونست .حتي با غذاي رايگان دخترم در مدرسه كه روزانه ، سه دلار بود مخالفت كرد. چند ماهي من و همسرم براي كاريابي و رزومه به اداره ي hopelink مي رفتيم. و آقايي كه با ما كار مي كرد از اينكه ما به جز كار فكر ديگه اي نداريم تعجب مي كرد. بهش مي گفتيم ما نميخواهيم سربار آمريكا باشيم، فقط براي ما كار پيدا كنيد تا ما بتونيم مستقل بشيم. مي گفت اصلا اينجوري نيست، هزينه ي زندگي توي آمريكا و بخصوص توي اين ايالت زياده و دولت داره به اين طريق كمك مي كنه. گفتيمش ما اسپانسر داريم ، براي سابقه ي اون خوب نيست، و اونم قاطعانه جواب داد نه مشكلي براي او پيش مياد و نه براي سيتيزني شما. حقتونه كه حتي واسه آپارتمان هم اقدام كنيد. ولي حقيقتش تا توي خونه ي برادرم بوديم دست به اينكار نزديم. كما اينكه واسه بيمه ماهي صد و پنجاه و سه دلار مي پرداختيم در حاليكه اعلام كرده بوديم بيكاريم. فكر كنم به خاطر موجودي بانكيمون بود. اما از تابستان چون حقوق من كفاف نميده، هم فود استپ گرفتيم ( البته ناچيزه خيلي) هم براي پول برق كمك مي گيريم. بيمه و ماليات هم كه از حقوقم كم ميشه و عملا با صد تا دويست دلار داريم زندگي مي كنيم و گاهي دست درازي به پس انداز.
ما هنوز اول راهيم و اهل سوءاستفاده هم نيستيم. انشالله اينقدر بتونم اينجا پول دربيارم كه با رضايت كامل ماليات پرداخت كنم و بتونم براي دولتي كه من رو تحت حمايت خودش قرار داده مفيد باشم. چه با كار داوطلبانه ، چه با دونيت كردن و خلاصه از هر راهي بتونم دين ام رو ادا كنم.
اين يه مسئله ي شخصه ، ولي از اقدام واسه اين موضوع عذاب وجدان نداشته باشيد!!
**24/خودم/ سه نفر/ابوظبی/ نوامبر/ برگه ی سفید/ كلير بعد از ١٩٢ روز/ ورود به آمريكا: ٢٩ آگوست ٢٠١٤
پاسخ
تشکر کنندگان: msr839 ، sahar2016 ، غنچه ، شوشینا ، شباهنگ100 ، behjan ، Interuniversal ، barfi1 ، behjat ، fariba_a ، copol ، nasam ، abonayer ، ey1366
(2015-12-31 ساعت 08:29)قصه گو نوشته:  دوستان خوبم،
با عرض سلام تشكر فراوان خدمت شما
مسلما همه دوستاني كه در اين انجمن تشريف دارند شناخت كافي نسبت به شما و حسن نيت شما دارند و بنده به شخصه خيلي از نوشته هاي شما و راهنماييهاتون بهره بردم!Rolleyes
فقط ي خواهش داشتم اگه محبت كنيد و كمي با جزئيات بيشتر توضيحي بديد براي مراحل كلي كار و اينكه چه شرايطي بايد داشت براي تعلق گرفتن اين مسائل ممنون ميشم چون قطعا شرايط ايالت با ايالت فرق ميكنه!
طلب خير
لاتارى ، درس صبورى، تغيير و قطع وابستگى هاست و بيانگر اينه كه انسان هرچيزي رو كه بتونه تصور كنه قطعا بهش ميرسه!

طلب خير براي همه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: شوشینا ، barfi1 ، Hopeman ، قصه گو ، copol
(2015-12-31 ساعت 08:29)قصه گو نوشته:  دوستان خوبم، نميدونم تا چه اندازه منو ميشناسيد، جزو اون دسته اي هستم كه سعي كرده هر نوع تجربه اي رو كه اين مدت كسب كرده ، در اختيار بقيه قرار بده. من با اسپانسري برادرم اومدم و مدت نه ماه در منزل ايشون بودم. اعتقاد برادرم اين بود كه از كمك هاي مالي استفاده نكنيم ، چون اسپانسر ما بود و يه جورايي اينكار رو خلاف اخلاق ميدونست .حتي با غذاي رايگان دخترم در مدرسه كه روزانه ، سه دلار بود مخالفت كرد. چند ماهي من و همسرم براي كاريابي و رزومه به اداره ي hopelink مي رفتيم. و آقايي كه با ما كار مي كرد از اينكه ما به جز كار فكر ديگه اي نداريم تعجب مي كرد. بهش مي گفتيم ما نميخواهيم سربار آمريكا باشيم، فقط براي ما كار پيدا كنيد تا ما بتونيم مستقل بشيم. مي گفت اصلا اينجوري نيست، هزينه ي زندگي توي آمريكا و بخصوص توي اين ايالت زياده و دولت داره به اين طريق كمك مي كنه. گفتيمش ما اسپانسر داريم ، براي سابقه ي اون خوب نيست، و اونم قاطعانه جواب داد نه مشكلي براي او پيش مياد و نه براي سيتيزني شما. حقتونه كه حتي واسه آپارتمان هم اقدام كنيد. ولي حقيقتش تا توي خونه ي برادرم بوديم دست به اينكار نزديم. كما اينكه واسه بيمه ماهي صد و پنجاه و سه دلار مي پرداختيم در حاليكه اعلام كرده بوديم بيكاريم. فكر كنم به خاطر موجودي بانكيمون بود. اما از تابستان چون حقوق من كفاف نميده، هم فود استپ گرفتيم ( البته ناچيزه خيلي) هم براي پول برق كمك مي گيريم. بيمه و ماليات هم كه از حقوقم كم ميشه و عملا با صد تا دويست دلار داريم زندگي مي كنيم و گاهي دست درازي به پس انداز.
ما هنوز اول راهيم و اهل سوءاستفاده هم نيستيم. انشالله اينقدر بتونم اينجا پول دربيارم كه با رضايت كامل ماليات پرداخت كنم و بتونم براي دولتي كه من رو تحت حمايت خودش قرار داده مفيد باشم. چه با كار داوطلبانه ، چه با دونيت كردن و خلاصه از هر راهي بتونم دين ام رو ادا كنم.
اين يه مسئله ي شخصه ، ولي از اقدام واسه اين موضوع عذاب وجدان نداشته باشيد!!

درود بر شما

خواستم به همه دوستان بگم که استفاده از این امکانات واقعا اشکالی نداره. اغلب کسانی که به امریکا وارد میشن جز طبقه متوسط جامعه ایران هستن و بنابراین از پس هزینه ها برای یک سال اول برامدن به طور قابل محسوسی سخت است.
نگران نباشید سیستم امریکا مبتنی بر صداقت است و شما هم مثل ادمهای دیگه وقتی کار پیداکردید از این سیستم کمک رسانی استفاده نمیکنید ولی این سیستم در ابتدای کار بسیار کمک کننده است و ممکن است یک سال استفاده کنید ولی در عوض سالها به جای ان مالیات خواهید داد و ان عبارت دیگران کاشتند ما خوردیم و ما میکاریم دیگران میخورند به درستی مصداق پیدا میکنه
خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
پاسخ
تشکر کنندگان: Interuniversal ، shahab2000 ، قصه گو ، copol
(2015-12-30 ساعت 09:13)shahab2000 نوشته:  ببخشيد 2 تا سوال مهم:
1. از كارت فود استمپ ميشه در رستوران براي خريد غذا استفاده كرد؟ يا فقط بايد مواد اوليه تهيه غذا رو خريد؟
2. آيا فروشگاه هاي خاصي به افراد معرفي ميشن براي استفاده از كارت فود استمپ، يا اينكه از همه فروشگاه ها ميشه از اين كارت استفاده كرد؟
ممنون

سلام کارتهای food stamp رو به نام ABT cartمیشناسند و در اکثر فروشگاهها استفاده میشه و بعضی از رستورانها هم ،مثل jack in the box , و چندتا دیگه از fast food ها هم میشه استفاده کرد روی در هر فروشگاهی نوشته ABTکارت قبول میشه میتونید از این کارت استفاده کنید
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
پاسخ
تشکر کنندگان: غنچه ، shahab2000 ، sahar2016 ، Interuniversal ، قصه گو ، copol ، AMIRI1

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان