کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کمکهای دولتی (Food Stamp , Cash Aid & etc) بگیریم یا نگیریم؟؟؟
امروز توی پستها به این پست برخوردم و فکر کردم این تاپیک رو ایجاد کنم. پست دوستمون و پاسخ خودم رو برای شروع تاپیک اینجا قرار میدم :

(2015-06-30 ساعت 22:05)omid man نوشته:  دیروز رفته بودم واسه مدیکال دیدم اکثریت افرادی که تازه اومدن بغیر بیمه درخواست فوت استمپ هم میکردن یعنی کارت غذا و حتی خونواده ها برای کیش که کمک مالیه اقدام میکردن.پرسیدم گفتن حق هر کسی هست که درامدش پایینه بگیره و واسه ستیزنی هم مشکلی نداره

(2015-07-01 ساعت 20:38)Nazem نوشته:  دوست عزیز ، اینکه می فرمایید حق هر کسی هست رو اصلا قبول ندارم و این کمکی هست که دولت به افراد بی بضاعت می کنه و اگر کسی که بضاعت مالی داره فقط بعنوان صرفه جویی در هزینه هاش بگیره یه جورایی به نظر شخصی من اجحاف کرده در حق کسانی که بی بضاعت هستند.

دوستان دارید وارد کشوری میشید که با کشور مبدا تفاوت های زیادی داره و نباید به Food Stamp به چشم یارانه نگاه کنید که پول نفتمونه و حقمونه بلکه این کارت حق کسانیست که واقعا بضاعت مالی ندارند نه کسانی که تازه به آمریکا مهاجرت می کنند و برای صرفه جویی می خوان اینو بگیرن.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: stealth ، HERMES7 ، khatarnak ، humsun ، Rock ، inanna ، behjan ، lingni ، قصه گو
جمله من اینه !
بهتره رو پاهات بمیری تا روی زانوهات زندگی کنی!
پاسخ
تشکر کنندگان: khatarnak ، Aghaman ، k1_m_1358 ، humsun ، Rock ، AliReza.Sh ، golia ، behjan ، lingni
کمک های دولتی آمریکا بیشتر به کسانی داده میشه که بازنشسته باشند

یا به عبارتی بالای 60 سال سن داشته باشند ولی به افرادی جوانی که

وارده امریکا میشن به عنوان نیروی متخصص و کارامد شناخته میشن و به انها

کمکی داده نمیشه مگر انکه کمک هزینه های تحصیلی داده بشه

یکی از اقوام مادرم هم که سیتیزن امریکاست و سنس بالای 60 است

یک خانه از طرف دولت آمریکا دریافت کرده
پاسخ
تشکر کنندگان: humsun ، lingni ، copol
یادم رفت یه نکته هم بگم بله اگر کسانی در امریکا فقیر باشند یا بی بضاعت

از طرف دولت و از طرف سازمانهای غیر دولتی ( خیریه ) به این افراد حقوق

در حد زنده ماندن و یک سویت میدن در حد خوابیدن

و کسانی که ازین طریق بخوان بیان امریکا باید ثابت کنند که پول کافی ندارند

و خوب اینطوری هم بهشان ویزا نمیدن Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: milade ، lingni
بودجه تامین یارانه ! در هر ایالت امریکا متفاوته و به قرمز و ابی بودن اون ایالت هم بستگی داره به هر حال فرق این بودجه مثلا در کالیفرنیا به نسبت کنتاکی از زمین تا اسمان هست باید ببینید کجا ساکن هستین و اینگه مثل بسیاری از مسائل دیگه امریکا وحدت رویه محمکی درش نیست برای الیجیبیلیتی.
دوم اینکه وقتی فرمهای سیتیزنشیپ رو پر میکنین (فرمهای حال حاضر - که بعدا ممکنه تغییر کنه اگر قانون مهاجرت جدید تصویب بشه) در ضمائم اش به پابلیک چارج بودن اشاره میکنه و تاثیر منفی اون (ولی نه اینکه هر فردی بخاطر این موضوع درخواست شهروندیش به خطر بیفته اما ریسک خودش رو داره)
در نهایت اگر خانواده هستین و فکر میکنین برای مدت کوتاهی کمکتون میکنه و در مضیقه واقعی هستین خوب بگیرید ! اگر دادند . در هر صورت اینجا مملکت سرمایه داری هست و هر چه خودتون رو پایینتر به لحاظ مالی نشون بدید خصوصا طولانی مدت بعدا به جهات دیگه ضرر بیشتری میکنید
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: Aghaman ، yami ، humsun ، barfi1 ، Rock ، sahar2016 ، lingni
دوستان سلام

اولا این کمکها برای پناهندگان است نه مهاجرین

اگه می‌خواهید پیشرفت کنید و خیلی‌ زود صاحب خانه و بیزینس شوید دنبال فود استمپ و تکس ریترن نباشید این تجربهٔ من هست تامی تونید کردیت بسازید

این جا یه سری قوانین داره و کاملا هم اجرا می‌شه پس اگه می‌خواهید اذیت نشید از همون اول آمریکایی رفتار کنید . تکس بدید نشون بدید دقیقا چقدر میسازید بعد که خونه خریدید مثل ایران قانون رو دور بزنید
تجربه شکست خیلی بهتر از حسرت خوردن از دست دادن یه موقعیت هستش

نشویل - تنسی : جایی که من زندگی‌ می‌کنم ، شهری کوچک ، با هزینه‌های متوسط ، وضعیت کار بد نیست 
پاسخ
تشکر کنندگان: humsun ، barfi1 ، Rock ، samane1363 ، milade ، inanna ، lingni ، farshid sobhani ، copol
تجربه ای که من از سفرم به امریکا بدست اوردم :
اگر بتونی ثابت کنی که کار نداری یا حقوق دریافتید کم هستن این خانها ت دولت به شما بابت اجاره خونه کمک میکنه و بسته به شرایط از 50 تا 80 درصد هزینه اجاره خانه را پرداخت میکنه کمااینکه یکی از دوستان خودم که من پیشه اون بودم یک خانه 450 -600 دلاری را 300 دلار اجاره میداد و الباقی را دولت پرداخت میکرد و در ضمن این بنده خدا از طریق لاتاری 2013 رفته بود
همچنین برای ثابت کردن و گرفتن این خانها نیاز به داستان سرایی و دوندگی زیادی نیست
شماره کیس: **2015AS29 / تاریخ رویت قبولی:1may / کنسولگری:ankara / تعداد افراد منظور در کیس :فقط خودم / ارسال فرمهای سری اولMAY22
کارنت شدن کیس:9 اکتبر / مصاحبه:نیمه دوم دسامبر / ویزا یکضرب Smile / مقصد : فعلا اوکلاهاما
پاسخ
تشکر کنندگان: Rock ، milade ، lingni ، copol
من تمامي مراحل رو رفتم و تجارب بسيار مفيدي بدست آوردم با كلي آزمون و خطا و سختي ( البته اصلا از اين تاپيك خبر نداشتم ). همين العان هم تو صف CashAid هستم.
بزودي، كل تجاربم رو مينويسم براتون همينجا. و توصيه هايي هم دارم كه قطعا بدردتون خواهد خورد.

پاسخ
تشکر کنندگان: shahab2000 ، sahar2016 ، Sam-90 ، behjan ، matin86 ، lingni ، copol
(2015-12-08 ساعت 00:55)kingrokh نوشته:  من تمامي مراحل رو رفتم و تجارب بسيار مفيدي بدست آوردم با كلي آزمون و خطا و سختي ( البته اصلا از اين تاپيك خبر نداشتم ). همين العان هم تو صف CashAid هستم.
بزودي، كل تجاربم رو مينويسم براتون همينجا. و توصيه هايي هم دارم كه قطعا بدردتون خواهد خورد.

سلام دوست گرامي
منتظر تجربيات شما هستيم و ممنون ميشيم كه اون ها رو در اختيار ما قرار بديد.
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam-90 ، sahar2016 ، lingni
(2015-12-08 ساعت 00:55)kingrokh نوشته:  من تمامي مراحل رو رفتم و تجارب بسيار مفيدي بدست آوردم با كلي آزمون و خطا و سختي ( البته اصلا از اين تاپيك خبر نداشتم ). همين العان هم تو صف CashAid هستم.

ممنون ميشم اگه در اولين فرصت بشه از تجربيات شما بهره برد.
پاسخ
تشکر کنندگان: lingni
(2015-07-02 ساعت 23:05)m.memari نوشته:  دوستان سلام

اولا این کمکها برای پناهندگان است نه مهاجرین

اگه می‌خواهید پیشرفت کنید و خیلی‌ زود صاحب خانه و بیزینس شوید دنبال فود استمپ و تکس ریترن نباشید این تجربهٔ من هست تامی تونید کردیت بسازید

این جا یه سری قوانین داره و کاملا هم اجرا می‌شه پس اگه می‌خواهید اذیت نشید از همون اول آمریکایی رفتار کنید . تکس بدید نشون بدید دقیقا چقدر میسازید بعد که خونه خریدید مثل ایران قانون رو دور بزنید
این کمکها شامل حال مهاجرین هم میشه با 100% اطمینان
خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
پاسخ
کاش یک عزیزی انواع کمکها را با ذکر جزئیات و مبلغ و سقف کمک را با ذکر منبع در اینجا مینوشت که بشود کمک شایانی به تازه واردین داشت
پاسخ
تشکر کنندگان:
با عرض پوزش بخاطر تاخير، چون شديدا درگير كاراي اداريم بودم. همين العان هم كه دارم براتون شرح مراحلم رو مينويسم ديروز صبح مبلغ Chash Aid رو به كارت EBTام واريز كردن.
من اول Food Stamp رو انجام دادم كه همان روز همانجا بهم كارت را دادن و مبلغ را هم داخلش شارژ كردن. ولي cash aid كمي بدارازا كشيد كارم. در ادامه ابتدا شرح كامل مراحل Food Stamp و سپس Cash Aid رو بهمراه فرم هايي كه بهم دادن و مداركي كه در دست دارم براتون در دو پست مجازا از اين پست قرار ميدم.
اميدوارم كه مطالب بنده به درد دوستان بخوره.
هر سوالي هم كه دوستان دارن همينجا بپرسم كه بقيه هم از اين سىال و پاسخ ها نفع ببرن.

پاسخ
تشکر کنندگان: sheghi ، غنچه ، Sam-90 ، behjan ، matin86 ، sahar2016 ، lingni ، قصه گو ، copol
(2015-12-24 ساعت 19:31)kingrokh نوشته:  با عرض پوزش بخاطر تاخير، چون شديدا درگير كاراي اداريم بودم. همين العان هم كه دارم براتون شرح مراحلم رو مينويسم ديروز صبح مبلغ Chash Aid رو به كارت EBTام واريز كردن.
من اول Food Stamp رو انجام دادم كه همان روز همانجا بهم كارت را دادن و مبلغ را هم داخلش شارژ كردن. ولي cash aid كمي بدارازا كشيد كارم. در ادامه ابتدا شرح كامل مراحل Food Stamp و سپس Cash Aid رو بهمراه فرم هايي كه بهم دادن و مداركي كه در دست دارم براتون در دو پست مجازا از اين پست قرار ميدم.
هر سوالي هم كه دوستان دارن همينجا بپرسم كه بقيه هم از اين سىال و پاسخ ها نفع ببرن.

دوست عزيز من هم اتفاقاً چند روز حضوري رفتم به department of human services و راهنماييم كردن داخل يك اتاق و گفتن انلاين تكميل كن و سوال كرديم شنيديم كه حضوري كه بياييم جواب و همون روز دريافت مي كنيم گفتن همچين چيزي نيست. بعد از دوهفته برام اينترويو تلفني گذاشتن و گفتن كه برگه تكس داري چون نداشتم گفتن يا بايد ٥ سال از گرين كارتت بگذره و يا بايد پناهنده باشي در غير اينصورت ما از اسپانسر شما تمام مبالغ رامي گيريم. سوال كرد كه ميدونستي؟ گفتم نه خبر نداشتم و كنسل كردم.
دوست عزيز اگه شما شاغل هستيد يا پنا هن ده مشكلي نداري، ولي اگه غير از اينه واقعاً براي من جاي ؟ كه چطور؟
پاسخ
(2015-12-25 ساعت 02:13)Sam-90 نوشته:  
(2015-12-24 ساعت 19:31)kingrokh نوشته:  با عرض پوزش بخاطر تاخير، چون شديدا درگير كاراي اداريم بودم. همين العان هم كه دارم براتون شرح مراحلم رو مينويسم ديروز صبح مبلغ Chash Aid رو به كارت EBTام واريز كردن.

دوست عزيز من هم اتفاقاً چند روز حضوري رفتم به department of human services و راهنماييم كردن داخل يك اتاق و گفتن انلاين تكميل كن و سوال كرديم شنيديم كه حضوري كه بياييم جواب و همون روز دريافت مي كنيم گفتن همچين چيزي نيست. بعد از دوهفته برام اينترويو تلفني گذاشتن و گفتن كه برگه تكس داري چون نداشتم گفتن يا بايد ٥ سال از گرين كارتت بگذره و يا بايد ******** باشي در غير اينصورت ما از اسپانسر شما تمام مبالغ رامي گيريم. سوال كرد كه ميدونستي؟ گفتم نه خبر نداشتم و كنسل كردم.
دوست عزيز اگه شما شاغل هستيد يا پنا هن ده مشكلي نداري، ولي اگه غير از اينه واقعاً براي من جاي ؟ كه چطور؟
اگه كسي اسپانسر داشته باشه نميتونه و به نظرم براي اسپانسر مساله دار ميشه
اگه مجرد باشي سخت تر ميگيرن ولي براي خانواده خيلي راحت تر ميگيرن
خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان