کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهندسی برق و کامپیوتر
اگر شما در دانشگاه در سال اول میانگین نمرات رو بالاتر از 17.0 گرفتید تا 2 سال دیگر بورس دولت خواهید شد اما این قانون در برخی دانشگاه ها مورد اجرا می باشد. انشا الله که می شه...
معتبر ترین دانشگاه های دنیا به ترتیب کشور ها:
1)دانشگاه های کانادا (بیشترین اعتبار در سراسر دنیا
2)امریکا
3)مالزی
4)انگلیس
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam89 ، سارا کوچولو ، mohammad.maleki ، taherifar
بالاخره برای یک کارشناس نرم افزار در آمریکا شغل هست یا خیر؟
و چند ماه باید دنبالش گشت؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mary200 ، mohammad.maleki ، taherifar
در رشته های برق و کامپیوتر بدون شک دانشگاههای آمریکا حرف اول رو میزنن. یه نگاهی به رنکینگها بندازید متوجه میشید
سوالی بود در خدمتم!
پاسخ
تشکر کنندگان: سارا کوچولو ، mohammad.maleki ، taherifar
والا من نميدونم درآمدش چطوره ولي اينو در جواب دوستي كه گفتند دانشگاههاي كانادا برترين در دنيا هستند گفتم. البته در كل درآمد رشته كامپيوتر خوبه ولي كار پيداكردنش يه كمي مشكله
سوالی بود در خدمتم!
پاسخ
تشکر کنندگان: سارا کوچولو ، mohammad.maleki ، taherifar
سلام خدمت همه مهندسین و همکاران آینده من Big Grin
یه سوال داشتم ولی واقعا کسی که میدونه جوای بده که هم من و هم بقیه گمراه نشن و به راه راست هدایت بشن
من رشتم مهندسی زمین شناسیه (خیلیا میگن از کی تاحالا زمین شده مهندسی) گرایش ما کاربردیه و جز رشته های فنی شده (حالا کسی خواست توضیح بیشتر میدم) و می خوام ادامه بدم فعلا حد اقل تا ارشد
الان دارم MCITP هم میگیرم (دورش رو دارم میگذرونم واسه گرفتن مدرک بین المللی)

حالا کسی پیش نهادی داره؟این 2 رشته در آمدش تو آمریکا چجوریه (تو CA , NY)
تنها چیزی که موفقیتهای ما را محدود میسازد، تفکری ست که به ما میگوید نمیتوانی موفق شوی
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، taherifar
مهدنسی برق(قدرت) چطوره اونجا؟ Big Grin
دانشگاه های معتبر ما رو قبول میکنن دیگه نه؟
پدر من مدرکشون رو از دانشگاه فردوسی مشهد گرفتن

شماره كيس: 2016AS68XX__كنسولگرى: Ankara__تعداد افراد كيس: 1__ارسال فرم هاى سرى اول: June 07

رحمت خداوند ممکن است تأخیر داشته باشد اما حتمی است. (آنتونی رابینز)
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، mohammad.maleki ، taherifar
در کل تحصیل در خارج از کشور پول زیادی می خواد!
چه برسه به امریکا
خیلی زیاد...
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، taherifar
در آمریکا در صورتی که GC داشته باشید میتونید financial aid بگیرید و بعد از پایان تحصیل اونو بتدریج پس بدبد. مثل همون کاری که صندوق رفاه دانشجویان ایران انجام میده. در ضمن اگه دانشجو درسخونی باشید اینقدر انواع grant و TA و RA و fund و....هست که میتونید بعد از پایان تحصیل یه چیزی هم کاسب بشید. قانون in-state رو هم فراموش نکنید. اگه تو همون ایلت خودتون به دانشگاه برید هزینه تون ارزونتر میشه. اینی که میگن هزینه تحصیل در خارج بالاست برای ویزای دانشجوییه که تازه اونا هم معمولاً ایرانیا پذیرش با فاند میگیرن و قسمت اعظمی از هزینه شونو از فاند میپردازن.
سوالی بود در خدمتم!
پاسخ
(2010-02-16 ساعت 14:52)OverLord نوشته:  
(2010-02-15 ساعت 23:45)Behinaz نوشته:  مهندسی برق(قدرت) چطوره اونجا؟ Big Grin
دانشگاه های معتبر ما رو قبول میکنن دیگه نه؟
پدر من مدرکشون رو از دانشگاه فردوسی مشهد گرفتن
كجا؟
آمريكا منظورتونه؟
بله. تو دانشگاه هاي آمريكا هر رشته اي رو كه بخوايد قبول ميكنن.
البته اگه سرمايشو داشته باشيد.

مرسی از جوابتون
نه نگفتم آیا ما رو قبول میکنن
منظورم این بود که مدرک ما رو که از دانشگاه های معتبر ایران گرفتیم قبول میکنن؟ واسه کار
Big Grin

شماره كيس: 2016AS68XX__كنسولگرى: Ankara__تعداد افراد كيس: 1__ارسال فرم هاى سرى اول: June 07

پاسخ
(2010-02-16 ساعت 23:28)Behinaz نوشته:  مرسی از جوابتون
منظورم این بود که مدرک ما رو که از دانشگاه های معتبر ایران گرفتیم قبول میکنن؟ واسه کار
Big Grin
براي كار اونجا تخصص از مدرك مهمتره.
اگه تو كارتون تخصص داشته باشيد و به زبان انگليسي هم تسلط كافي داشته باشيد البته كه به راحتي كار گيرتون مياد. حتي اگه مدركتون رو از ايران گرفته باشيد.
ولي اگه همينجوري يه مدرك الكي گرفته باشيد و چيز زيادي از رشته اي كه خونديد ندونيد به سختي كار گيرتون مياد اونم بخصوص تو خارج از كشور.
پاسخ
تشکر کنندگان: Behinaz ، Monica ، success ، mohammad.maleki ، RunnerNewAge ، Saeedv13 ، taherifar ، r.bazargan
(2010-02-17 ساعت 00:45)OverLord نوشته:  
(2010-02-16 ساعت 23:28)Behinaz نوشته:  مرسی از جوابتون
Big Grin
براي كار اونجا تخصص از مدرك مهمتره.
اگه تو كارتون تخصص داشته باشيد و به زبان انگليسي هم تسلط كافي داشته باشيد البته كه به راحتي كار گيرتون مياد. حتي اگه مدركتون رو از ايران گرفته باشيد.
ولي اگه همينجوري يه مدرك الكي گرفته باشيد و چيز زيادي از رشته اي كه خونديد ندونيد به سختي كار گيرتون مياد اونم بخصوص تو خارج از كشور.

چه عالی!
مرسی خیلی از راهنماییتون!

پاسخ
من در مورد رشته مهندسی نرم افزار میدونم که اگر کسی مهندس واقعی باشه خیلی خوب میتونه توی امریکا رشد کنه مخصوصاً در شهر های بزرگی مثل سانفرانسیسکو و لوس آنجلس چون حتماً میدونید که دفاتر اصلی بزرگترین شرکت های کامپیوتری در سانفرانسیسکو هستند. در مورد کسانی که فقط مدرک دانشگاه را دارند هیچ نظری ندارم چون از مدرک مهمتر این هستش که شما چقدر مهارت و تجربه کاری دارید، درآمد یک برنامه نویس یا طراح و معمار سیستم در ایالت کالیفرنیا بالا هستش در حدود سالی 70k میشه شروع کرد در شرکت های کوچک ولی شرکت های بزرگ حقوق بالای 100k برای این افراد پرداخت میکنند. به صورت کلی من به مهندسان نرم افزار که مهارت کافی دارند و تجربه حداقل 2 تا 3 سال را دارند پیشنهاد میکنم به کالیفرنیا مهاجرت کنند چون هم حقوق بهتره هم کار زیاد هست.
معمولاً شرکت های بزرگ هم همیشه در حال جذب نیرو هستند، برای اینکه جذب شرکت های بزرگ بشید باید خیلی تجربه داشته باشید و به روز باشید تا بتونید مصاحبه های تکنیکال را پشت سر بگذارید. ولی بیشتر به جای مدرک به تجربه و لیست مهارت هاتون توجه میکنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، Monica ، farzad24 ، nani ، mary200 ، mohammad.maleki ، Saeedv13 ، odiseh ، uranus88 ، taherifar
فکر نمی کنم با رشته ی مهندسی نرم افزار ، اون هم بدون تجربه ی کافی بشه دنبال شغل های طراحی و تحلیل سیستم و یا کارهای مرتبط با معماری رفت .
و فکر نمی کنم تو ایران کار enterprise انجام بشه و شرکت های خیلی بزرگ هم تحلیل های درست و حسابی ندارند یا اگر دارند در فاز های خاصی نیروی متخصص رو دارند و دقیقا مطابق متدولوژی های روز نمی تونند کاری رو انجام بدهند.
پس نمیشه انتظار داشت که در بدو ورود به یک شرکت امریکایی وارد تیم تحلیل و طراحی اون شرکت شد!
شاید برای شروع برنامه نویسی و کد زدن خوب باشه هم درآمد خوبی داره و هم میتونید تجربه کسب کنید . این در مورد نرم افزار
در مورد شبکه هم وقتی جستجو میکنید و تقاضا ها رو میبینید تقریبا اصلا مدرک تحصیلی اهمیت نداره و فقط مدارک بین المللی و تجربه حرف اول رو میزنه .
شماره کیس:2010AS00007xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:یادم نیست!
کنسولگری:Abu Dhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE-12- 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: 2009 Sep
تاریخ مصاحبه: Feb 2010
تاریخ دریافت نامه دوم:دو هفته بعداز مصاحبه
تاریخ دریافت کلیرنس: 23 Sep -بیش از ۷ ماه!
تاریخ دریافت ویزا : ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۰
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، OverLord ، mary200 ، mtcanada ، mohammad.maleki ، odiseh ، taherifar
یه مشکلی که برای ما وجود داره اینه که توی یه مورد خاصی تخصص بالا نداریم و هر از چیزی یکمی بلدیم . من نرم افزار خوندم تو دانشگاه و مدرک MCSE هم گرفتم . هم شبکه کار کردم ، هم برنامه نویسی تحت وب ، هم برنامه نویسی تحت ویندوز ، هم گرافیک کار کردم و...Smile

بقول اون جمله معروف که میگه : به جای اینکه دریایی باشید با عمق یک متر ، گودالی باشید با عمق هزاران متر

که مشکل ما اینه که اونطور نیستیم (حداقل خودم اینطوریم) ولی با یه مدت کار کردن میشه همچین حالتی رو ایجاد کرد .
مهاجرت و زندگی در غربت برای انسان ، مانند فردی است که در جاده های وطن خود رانندگی می کرده و حال او را به اقیانوس انداخته اند ! باید اتومبیل خود را تبدیل به قایق کند تا نجات یابد...
پاسخ
تشکر کنندگان: homeless ، ساشا ، OverLord ، nasr ، mohammad.maleki ، taherifar ، r.bazargan
یکی از دوستان گفتن بهترین دانشگاه به لحاظ کشور به ترتیب زیر هستش :
1. کانادا
2. آمریکا
3. مالزی !!!!!!!!!!!!!!!!
4. انگلیس

خواستم بگم دوست عزیز شما این رنکیک رو از کجا آوردین ؟؟؟؟
این کاملا مشخصه که آمریکا بهتر از کانادا هستش ( چه از لحاظ دانشگاه ، زندگی ، آب و هوا و . . .)
در ضمن به نظر شما اگه مالزی رتبه 3 داشته باشه پس اسرالیا ، سوئد ، سویس و . . . چه رتبه ای دارن؟

بهترین دانشگاه برق و کامپیوتر هم به شرح زیر هستش :
1. Massachusetts Inst of Technology
2. Stanford University
3. U of Illinois at Urbana-Champaign

اینم منبع :
http://members.rediff.com/duewest/ranks.htm
پاسخ
تشکر کنندگان: atm849 ، OverLord ، Anahid ، hamedrouhi ، nani ، alirezagh ، mary200 ، mohammad.maleki ، *Mohsen* ، odiseh ، amirhr123 ، uranus88 ، sama* ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان