کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهندسی برق و کامپیوتر
می خواستم اطلاعاتی در مورد این دو رشته تو آمریکا بدونم و کدوم ایالت بیشتر به این رشته ها نیازمنده و سطح در آمد ماهیانه این دو رشته چقدره ؟!!
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: MPU ، mohammad.maleki ، f.s ، taherifar
من که فکر نمی کنم مهارتی که از طریق دانشگاه تو زمینه کامپیوتر تو ایران بدست میاریم به درد بخوره تو us
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، mohammad.maleki ، taherifar
نه اینطور فکر نکنید.Sad
ضمنا:

http://www.bls.gov/oes/2006/may/oes_CA.htm
لاتاری 2008
شماره پرونده: ***14
مصاحبه: روزهای پایانی ماه آگوست
دریافت ویزا: 13 روز بعد از مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، Anahid ، mohammad.maleki ، taherifar
سلام دوستان ,
وقتی کارگر ساده در ایلالت های بزرگ امریکا ساعتی 5.5 دلار باشه دیگه دستمزد یک مهندس خیلی بیشتر هست.
البته این مهارت که ما ایرانی ها داریم خیلی خیلی کمه. من خودم دانشجوی مهندسی نرم افزار هستم , اما باید به مدارک مجتمع فنی تهران (مدارک مایکروسافت) دوره رفت. هفت گانه , Mcse و Ncaa و ...
اطلاعات مکن هم درباره مهاجرت کم نیست ...
سری به www.MehrdadVictor.mihanblog.com بزنید...
مهرداد
پاسخ
تشکر کنندگان: sousangerd ، سارا کوچولو ، nani ، mary200 ، mohammad.maleki ، taherifar
سلامی دوباره ...
مجله هفتگی NewYorkTimes
10 شغل پردرآمد امریکا رو اعلام کرد که در اون رتبه 4 رو مهندسی کامپیوتر گرفته بود .
البته برای حرفه ای های شرکت های غول کامپیوتری ...
مهرداد
پاسخ
تشکر کنندگان: Classic ، mohammad.maleki ، taherifar
سلام .
دوستان کسی اطلاعاتی درباره مهندس برق و تکنسین برق در آمریکا نداره .
مثلا حقوق / نیاز به این تخصص .... و ....
در ضمن اگرسایتی را نیز درباره بازار کار و نیازمندیهای آمریکا دارید بزارید .
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، taherifar
سلام
میشه یه کم در مورد بازار کار مهندسی الکترونیک صحبت بشه و همینطور در مورد ادامه تحصیل دادن یک مهندس الکترونیک در رشته mba و بورسیه های موجود در این زمینه و هزینه های مربوط به آن .
ممنون می شوم .
پاسخ
فقط اطلاع دارم در 10 شغل پر درآمد امریکا الکترونیک 3 بود اما نمیدونم چه مقدار ولی یعنی خیلی خیلی زیاد
البته بازم میگم نه با این اطلاعاتی که ما داریم دست بالا دست زیاده چه برسه به امریکا
به قول قلی فیل باشی اینجا می شی موش... یا علی...
پاسخ
کسی میدونه بهترین ایالت برای یک مهندس الکترونیک کجاست؟
آیا ایالت آلاباما مناسبه؟
In the United States I will feel as if I were alive again
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
با سلام.
می خواستم بپرسم از دوستان کسی در جریان هست که برای خوندن مستر نرم افزار در امریکا و گرفتن بورس چه شرایطی لازمه؟! و اصولا ما که گرین کارت داریم هزینه هامون چقدر در میاد بدون بورس؟

نکته دیگه اینکه من معدلم شده 14.77 واسه لیسانس. توفل و جی آر ای ندارم ولی تا حدودای اردیبهشت سعی می کنم بگیرم. اگه از سه چهار تا استاد تو دانشگاهمون توصیه نامه بگیرم، امیدی به بورسیه شدنم هست؟!
پاسخ
در پاسخ به اون دوستی که گفتن بهترین ایالت برای یک مهندس الکترونیک دانشگاه مرکز تحقیقات ماساچوست و MIT هست و مسلما" New York مانند تهران در امریکا بیشترین کار رو داره چه مهندسی الکترونیک و چه
Pizza boy برای کار هستش. یا علی...
کاربر Maryam 89 شما با عضو شدن در USA Today اطلاعات رو روزانه به E-mail خودتون بگیرید....
مستر نرم افزار می تونه با پر کردن فرم Microsoft Employee (کارمند شرکت مایروسافت) استخدام بشه...
البته 7 مرحله یا 7 Licience داره که اولینش ICDL اونم نه ایرانی بلکه امریکایی, ICDL خودش 7 مرحله داره IT Windows Word access و .... بعد Ncaa بعد MCSE و .... یعنی خودش به تنهایی دکتراست...
موفق باشی یا علی مدد...
پاسخ
تشکر کنندگان: WIKIMAN ، joseph ، maryam89 ، farzad24 ، alirezagh ، mohammad.maleki ، taherifar
سلام
کاربر Maryam89 منظورتون از توصیه نامه همون امریه هست دیگه نه؟
امریه برای فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد هست ...
شما چه دانشگاهی مدرک گرفته اید؟؟؟
Maryam89 در مورد TOEFL GRE بسیار مشکل اما معتبر است اما ایرانی اون هم راحت تر و هم به نسبت معتبر هست...
توصیه می کنم کلاس های کانون زبان ایران رو برید یا زبان سرای ایران.
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam89 ، mohammad.maleki ، taherifar
(2009-11-27 ساعت 14:02)Mehrdadvictor نوشته:  سلام
کاربر Maryam89 منظورتون از توصیه نامه همون امریه هست دیگه نه؟
امریه برای فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد هست ...
شما چه دانشگاهی مدرک گرفته اید؟؟؟
Maryam89 در مورد TOEFL GRE بسیار مشکل اما معتبر است اما ایرانی اون هم راحت تر و هم به نسبت معتبر هست...
توصیه می کنم کلاس های کانون زبان ایران رو برید یا زبان سرای ایران.

با سلام و تشکر از شما.
منظور من از توصیه نامه recomendation letter هست. من دانشگاه رازی درس خوندم. دانشگاه شهر کرمانشاه.
پاسخ
سلام.
بعضی دانشگاهها 2 توصیه نامه علمی که توسط اساتید قبلی شما باید تایید شوند درخواست می کنند و بعضی دیگر یکی علمی و دیگری کاری که باید توسط مشتریان و یا کارفرمایان قبلی شما تایید و امضا گردند.

نامه Recommendation در اکثر مواقع بصورت یک فرم پرسش و پاسخ بر روی سایت دانشگاه ها موجود است که باید آن را دانلود کرده و در اختیار استعلام شونده قرار دهید تا آن را تکمیل و اجیانا بصورت محرمانه ارسال نماید. اما چنانچه لازم باشد که Recommendation را خود استعلام شونده تهیه کند داستان کمی متفاوت خواهد بود.
یعنی شما باید به وکیل خودتان آن را بدهید ( در صورت داشتن وکیل) و اوست که باید این برگه را به دانشگاه و یا محل کارتان تحویل بدهد تا آنها برایتان تصمیم گیری نهایی را انجام دهد.
البته در بسیاری از دانشگاه ها در کانادا و امریکا توصیه نامه های تنها 6 دانشگاه برتر ایران را مورد قبول واقع می کنند. 1)دانشگاه شریف 2)تهران 3)شهید بهشتی 4)علم و صنعت 5)صنعتی اصفهان 6)پیام نور
موفق باشین...
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam89 ، MPU ، mohammad.maleki ، taherifar
شهریه دانشگاهها برای دانشجویان خارجی خیلی بیشتر از دانشجوهای سیتی زن یا مقیم(دارای گرین کارت) هست. یعنی شما که گرین کارت دارید شهریه تون از یه نفر که با ویزای تحصیلی به اونجا رفته شهریه تون به میزان قابل توجهی کمتره. در صورتی که دانشگاهی که میرید توی همون ایالت محل زندگیتون باشه هم معمولاً باز هم ارزونتر میشه . بهش میگن شهریه In-state . تو سایت دانشگاهها بگردید در موردش نوشته.
سوالی بود در خدمتم!
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان