کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن کارت Global Entry یا NEXUS
سلام. می خواستم این تاپیک رو باز کنم برای دوستانی که در حال حاضر گرین کارت دارند و علاقه مند به گرفتن کارت Global Entry یا NEXUS هستند.
به طور خلاصه این کارت برای کسانی صادر می شه که سفر زیاد دارند و به عنوان مسافر با ریسک پایین شناسایی بشند. این افراد با داشتن این کارت هنگام ورود به امریکا یا کانادا دیگر در صف طولانی کاستوم نمی ایستند تا با آفیسر صحبت کنند. بلکه به کیوسک های مخصوص رفته و بعد از گرفتن رسید مستقیما به baggage claim می رند. همچنین این دو برنامه، شامل pre-TSA هم می شه که برای پرواز های داخلی امریکاست و شما می تونید در صف مخصوص که خیلی سریع تر و راحت تر هست از security رد بشید.

[عکس: how_to_use_a_cbp_trusted_traveler_pass_i...ss_tpc.jpg]

من تا حالا ندیدم هیچ ایرانی ای برای این ها اقدام کنه. اما من چون سفر زیاد می رم، بعد از اینکه گرین کارتم اومد به صورت آنلاین اقدام کردم. بعد از Background Check توسط امریکا و کانادا که 6 هفته طول می کشه بعدش شما باید وقت مصاحبه بگیرید تا آفیسر با شما مصاحبه کنه. اگه فقط برای Global Entry خواین اقدام کنید که فقط برای امریکا هست اون وقت فقط با آفیسر CBP امریکا مصاحبه دارید. اگر برای NEXUS که هم شامل امریکا و کانادا می شه شما در یک روز هم با آفیسر CBP امریکایی مصاحبه می کنید هم با آفیسر کانادایی.

من امروز از مصاحبه اومدم (NEXUS) و مصاحبه اش بسیار مفصل و طولانی بود حدود یک و ساعت و نیمی طول کشید. آفیسر امریکایی کلی سوالات ریز درمورد زندگی و کارم و سوابق مهاجرتی ام می کرد. آفیسر کانادایی هم کلی سوال در مورد شغل و شرکت و پروژه هام و غیره. حالا بهم گفتند که تا یک ماه دیگه کارتت میاد.

اگه کسی اقدام کرده اینجا بگه.
اگر هم کسی اقدام نکرده و علاقه منده که اقدام کنه سوالی باشه درخدمتیم.
Category: EB2 (Advance Degree) - PERM filed with DOL: Sep2014 - PERM Approved: Feb2015 - I-140 Filed with USCIS: Mar2015 - I-140 Approved: Apr2015- I-485 Approved: Jun2015 - Green Card Received: July2015

N400 Filed: April2020
پاسخ
تشکر کنندگان: ed2008 ، behzadb57 ، behdadK ، shahab2000 ، feidom30 ، Paradox ، leader-m ، amir1345 ، zamini1975 ، copol ، Sudeh
دوست عزیز

ممنون از توضیح مفصل در خصوص کارت .

ایا کارت تون رو دریافت کردین؟

با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
من اول مارچ براي مصاحبه Global Entry رفتم واشنگتن ، و كل اينترويو ٥ دقيقه هم نشد.
يك هفته بعد هم كارتش اومد.
پاسخ
تشکر کنندگان: zamini1975
(2017-03-12 ساعت 10:07)marco250 نوشته:  من اول مارچ براي مصاحبه Global Entry رفتم واشنگتن ، و كل اينترويو ٥ دقيقه هم نشد.

هزینه و مدت اعتبار این کارت چقدره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-13 ساعت 05:24)amir1345 نوشته:  
(2017-03-12 ساعت 10:07)marco250 نوشته:  من اول مارچ براي مصاحبه Global Entry رفتم واشنگتن ، و كل اينترويو ٥ دقيقه هم نشد.

هزینه و مدت اعتبار این کارت چقدره ؟
$100
پنج ساله
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان