کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان لاتاری 2016
بنام خدا
با شروع مصاحبه برندگان 2016 مباحث مربوط به کلیرنس را در این تاپیک دنبال کنید. امیدوارم که در این مرحله نیز موفق باشید.

جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2010 اینجا را کلیک کنید.
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2011 اینجا را کلیک کنید.
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2012 اینجا را کلیک کنید
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2013 اینجا را کلیک کنید.
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2014 اینجا را کلیک کنید.
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سال 2014 اینجا را کلیک کنید.

پروسه مرحل اداری یا (Administrative processing (AP یا همون کلیرینسی که بین برندگان ایرانی متداول شده، در واقع یک بک گروند چکی هست که سوابق کاری و فعالیت های شما رو بررسی میکنه و تقریبا 80 تا 90% برندگان ایرانی این مرحله رو طی می کنند که اگر دارای کار دولتی، خدمت سربازی و یا رشته حساس و یا مقطع دکتری باشند به احتمال قریب به یقین شامل این مراحل اداری خواهند شد ولی افراد زیادی هم بوده اند که هیچکدام از شرایط را نداشته و شامل این مراحل شده اند.

تقریبا شانس وارد نشدن به این مرحله زنان مجرد بیکار و پسران دانشجوی سربازی نرفته هستند. تا سال 2013 تقریبا اکثر دوستان از این مرحله عبور کرده و کلیر می شدند ولی به دلایلی از جمله تعطیلی 14 روزه آمریکا، خرابی سیستم صدور ویزا و مسائل دیگری که از آگاهی ما خارج است روند کلیرنس برندگان 2014 را دچار مشکل کرد و نیز کارنت نشدن شماره های بالای 7650 در سالن 2015 نیز از بدی های سال گذشته بود. البته هنوز لاتاری 2015 به صورت رسمی پایان نیافته.
در هنگام مصاحبه بسته به شرایط کیس شما آفیسر از روی پروتوکلی که برای او تعریف شده در صورت صلاحدید اقدام به تایید پروسه و یا چک امنیتی میکند. درصورتی که چک امنیتی AP خوردید این آفیسر است که انتخاب می کند که چه چیزی را چک کند و جلوی کدام قسمت ها را برای شما تیک بزند. اگر موارد کمی را انتخاب کند زمان کمتری برای کلیر شما صرف خواهد شد و بالعکس که بعضا آفیسر چک های کم را به مصاحبه شونده اعلام میکند و میگوید که در آینده بسیار نزدیک پروسه شما حل می شود.
پس اگر حتی شرایط یکضرب را ندارید رفتار مشکوکی از خودتان نداشته باشید. تنها به سئوالات آفیسر جواب بدهید و جوابهای ساده و به اندازه و قصه کرد شبستری نبافید و الکی کار خود را مهم جلوه ندهید.
ضمنا اگر بر خلاف توصیه بنده اصرار دارید که صداقت نداشته باشید و در این زمینه علاقه دارید ریسک کنید و پنهان کاری کنید صرفه نظر از بحث اخلاقی به یاد داشته باشید که نباید در چشم آفیسر یک آدم بدون صداقت به نظر برسیدو بدانید در صورت اثبات عدم صداقت شما صد درصد ویزای شما ریجکت خواهد شد.
وظیفه آفیسر چک کردن موارد ذیل است:
1- وجود فیزیکی شما
2- چک کردن اصل مدارک شما و صداقت شما
3- تمکن مالی کافی شما
4- نداشتن خطر امنیتی
راحت تر بگویم یک دیپلم بیکار بسیار کم خطر تر از یک دکترای تخصصی مهم در یک شرکت حساس است.

اگر به شما کلیرنس بخورد، آفیسر در جلسه مصاحبه پاسپورت شما رو همراه با مدارک اضافه و یک برگه رنگی به شما تحویل خواهد داد که در سفارت های مختلف این رنگ برگه متفاوت است ولی مهم آن چیزی هست که آفیسر به شما میگوید، پس ذهن خود را مشغول رنگ برگه نکنید، آفیسر به شما خواهد گفت که شما مشمول ویزا هستید و فقط یک سری مراحل اداری باید پشت سر گذاشته شود و وقتی کیس نامبر خود را در سایت دید برای گرفتن ویزا اقدام کنید. که به شما توصیه می شود بعد از کلیر شدن بلافاصله با چک کردن تعطیلات سفارت برای گرفتن ویزای خودتون اقدام کنید...

یک نکته : اگر آفیسر از کار شما سر در نیاورد و یا موردی مشکوکی از شغلتان به ذهنش رسید ممکن است بعد از مصاحبه برای شما یک فرم 9 سئوالی ارسال شود که باید آن را پرکرده و به سفارت پس بفرستید. برای دیدن فرم 9 سئوالی به اینجا مراجعه کنید

پیگیری پرونده با کمک سایت ceac

نمونه ایمیل برای پیگیری وضعیت کیس کلیرینس خورده!
نمونــــه ایمیل 2

آدرس ایمیل ایروان: IranIVYerevan@state.gov

آدرس ایمیل آنکارا: CA-Ankara@state.gov

آدرس ایمیل ابوظبی: http://abudhabiivo.net/ivocontactus1.aspx

مدارک لازم جهت تجدید مدیکال در دبی ( مدارک برای دو سفارت دیگر هم به همین صورت میباشدف فقط هزینه متفاوت هست)

مدارک برای گرفتن ویزا بعد از کلیر شدن برای دو سفارت دیگر نیز همین مدارک لازم است، بعلاوه وکالت نامه از دگر اعضای کیس بالای 18 سال در صورت عدم وجودشون موقع گرفتن پاس از پست...
سلام مدیر جون

نمیشد این تاپیک رو یکم دیرتر ایجاد میکردین Big Grin

لامصب اسمش میاد موهای تنم سیخ میشه :
D
کیس نامبر : 2016AS2*** << مصاحبه : 17 نوامبر ابوظبی << وضعیت برنده اصلی خانم یکضرب + من AP  Cool
آپدیتها : 19نوامبر سایت سفارت 9 دسامبر و 25 ژانویه سایتCEAC وبالاخره کلیر در 4 فوریه بعد از 79 روز
ورود : بیست و یک اپریل - سوشال : یکماه بعد از ورود - پرداخت 165 دلار : دو هفته بعد از ورود - دریافت گرین کارت برنده اصلی : یکماه و نیم بعد از ورود - دریافت گرین کارت نفر دوم کیس : دو ماه بعد از ورود
دوستان از الان خودتون رو برای یک داستان عجیب و غریب اماده کنید و پیه هر چیزی رو به تن بمالید.
سعی کنید با خودن تاپیک های مشابه سال های قبل تجربیات رو کسب کنید و موفق بشید.
من الله التوفیق
من صرفا اميدوارم و آرزو ميكنم همه دوستان مشمول كليرنس خيلي سريع از اين پروسه گذر كنند. با يه عالم انرژي +++++++++++++++++++
کیس:2016as1$$(برنده آقاي همسر)،تعداد:٢نفر،ارسال فرم:٢٩مي،سفارت:آنکارا،مصاحبه:٣ نوامبر،وضعيت: AP، آپديتها: ١١ژانويه،٧ مارچ و٩مارچ تبديل به or نَفَر دوم، ٢١ مارچ نَفَر اصلي و تبديل به or ٢٢مارچ،دريافت ايميل كليير ٢٢ مارچ، مديكال مجدد:٢٩مارچ ارسال٣٠،ايشود:٥ آپريل و دريافت پاسها از پست ٦آپريل، ورود به آمریکا (سیاتل):22 جولای
سفرنامه آنکارا
(2015-09-30 ساعت 17:54)HERMES7 نوشته:  دوستان از الان خودتون رو برای یک داستان عجیب و غریب اماده کنید و پیه هر چیزی رو به تن بمالید.
سعی کنید با خودن تاپیک های مشابه سال های قبل تجربیات رو کسب کنید و موفق بشید.
من الله التوفیق
سلام.توی تایپیک کلیرنس 2015 همین امروز یکی ازدوستامون نوشته کاش دوستای ویزانگرفته بیان وشرایطشون روبنویسن تا 2016 ها بتونن ازحالا موقعیت روارزیابی کنن.. باتوجه به اینکه دیگه شایدحوصله اینکاررونداشته باشن. توصیه شما چیه؟چطوربایدبفهمیم باچه شرایطی بایدامیدکمتری داشته باشیم؟
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
تشکر کنندگان: HERMES7 ، humsun ، matin86 ، Interuniversal ، ho_tasha ، moj21 ، شباهنگ100 ، babak90 ، smpf ، مل مل ، Seniorbs17 ، saeidsh ، Shinm80
خوب گفته شد وقتی ای پی میشین دیگه داستان داره حالا با توجه به شرایط تون
اول از همه سربازی های س با کیس نامبر بالای 5000 امسال کلیرنس این دوستان اکثرا بالای 150 روز طول کشید.البته داشتیم کیس سربازی س که از ایروان 40 روزه کلیر شد!
همه چی رو راست بگین ولی نیاز نیست همه چی رو بگین .چون بعد کلیر هم یک عمر برملا شدن دروغتون در اونجا و احتمال دیپورتتون اذیتتون میکنه.
دوستان کار دولتی حساس حتی برای خانم ها هم مشکل زاست.منظورم نفت و گاز نیست خودشون میدون دوستان که حساسیت چیه.
تحصیلات هر چقدر بالاتر کلیرنس سخت تر اگر با سربازی و کار دولتی هم قاطی بشه چی میشه.
سعی کنید روز مصاحبه حرفتون با مدارکتون هم خوانی داشته باشه و هول نشید.
اگر افیسر حرفی زد با لبخند و احترام پاسخگو باشید و دلایلتون رو بیارید.
بنظرم شما تا زمانی که وارد خاک امریکا نشدین در پروسه کلیرنس هستین! بودن دوستانی که ویزا گرفتن و یک هفته تا یک ماه بعد ایمیل دادن که ویزاتون باطل شده و امکان سفر رو ندارین!
امروز هم متاسفانه انکارا این کار رو کرد و چندتا کیس که ایشود شده بودن ویزاها تو پاس بود رو با ایمیل کنسل کرد.
این داستان به انتخاب شماست و هیچ گونه دخل و تصرفی از طرف شما امکان پذیر نیست.
هر اتفاقی براتون افتاد اول از همه با دوستان و افراد خبره درمیون بزارید.
همه این ها رو گفتم روز مصاحبه ممکنه افیسر از شما خوشش بیاد و با سربازی شما رو تایید کنه .
هیچ چیزش قابل درک نیست.

موفق باشید.
توصیه من به همه دوستان 2016 اینه که این جمله رو که توی فایل راهنمای لاتاری 2016 هست همیشه مد نظر داشته باشن و به قول خود آمریکایی ها همه ی تخم مرغ هاشون رو توی سبد لاتاری نذارن:
Being randomly chosen as a selectee does not guarantee that you will receive a visa.
به قول یکی از دوستان، امید بهترین رو داشته باشید و انتظار بدترین.

با آرزوی شادی و موفقیت برای همه دوستان.
تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی‌! یکی‌ دیروز و یکی‌ فردا . . .
تشکر کنندگان: Siamak ، sosol ، sce ، HERMES7 ، Rira_1982 ، matin86 ، Interuniversal ، ho_tasha ، moj21 ، babak90 ، m.ghoreishi ، لطف اله ، smpf ، AMIRI1 ، alborzarya ، مل مل ، Shinm80
سلام و خسته نباشيد به دوستاني كه امروز مصاحبه داشتن.
اميدوارم همگي يكضرب ويزا رو گرفته باشيد.لطفاً ما رو هم در جريان روند مصاحبه قرار بدين.
شماره کیس:2016as7xx ، تاریخ رویت قبولی: May 17 ،کنسولگری:آنکارا ، تعداد افراد منظور در کیس :٢ نفر، ارسال فرمهای سری اول:2 jun، کارنت شدن کیس:12 aug، دريافت نامه دوم:29 sep، مصاحبه:هفته اول Nov، دریافت کلیرنس:24 ساعت، دریافت ویزا:10 Novورود به آمریکا:***دریافت گرین کارت:***جمع تقریبی هزینه‌ها:***
تشکر کنندگان: Interuniversal ، babisondes ، moj21 ، babak90 ، humsun ، smpf ، ghobad2121 ، مل مل ، Seniorbs17 ، saeidsh
دوستانی که مصاحبه میرن لطفا اگر دوست داشتن تجربیاتشون رو توی بخش سفرنامه های انجمن خصوصی 2016 با بقیه دوستان به اشتراک بذارن.
تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی‌! یکی‌ دیروز و یکی‌ فردا . . .
تشکر کنندگان: Siamak ، Interuniversal ، tamana2016 ، moj21 ، Amir.AA ، smpf ، مل مل ، Shinm80
با سلام خدمت دوستان عزیز
با توجه به بررسی پستها و مطالب این تاپیک باید کیس ما تا الان تو ceac شناسایی میشده ولی هر بار که مراجعه می کنم میگه اینولید نامبر ! کسی از دوستان 2016 هست که اینو بررسی کرده باشه رفته باشه تو حالت ready یا برای همه همینطوره ?
ممنون میشم جواب بدید Rolleyes
1 - شماره کیس:2016AS000009XX
2 - تاریخ رویت قبولی: May - 6 - 2015
3 - کنسولگری: ANKARA
4 - تعداد افراد منظور در کیس : 3
5 - ارسال فرمهای سری اول: May - 24 - 2015
6 - کارنت شدن کیس: August - 12 - 2015
7 - نامه دوم  25 August
8 - مصاحبه  هفته سوم اکتبر
9 - وضعیت AP
10 - كلير  9 March
صدور ویزا  21 March
تشکر کنندگان: babak90 ، rezamehrzad ، matin86 ، smpf ، بیژن 95
اطلاعات هر سال لاتاري در اول ژانويه در سيس وارد ميشه شما از يك ژانويه ميتونيد كيس خودتون رو تو سيس ببينيد
تشکر کنندگان: lighthouse ، babak90 ، matin86 ، asal1372 ، m.ghoreishi ، smpf ، Siamak ، بیژن 95 ، مل مل
سلام من میخواستم بپرسم دیروز مصاحبه داشتم و کلیرنس شدم حالا امروز رفتم تو سایت caec.state.gov و کیس نامبرم را وارد میکنم نمی دانم چرا با فونت قرمز این متن را برایم مینویسدInvalid Immigrant Visa Case Number.. لطفا حتما اگر کسی اطلاعاتی دارد جوابم را بدهید. استرس زیادی دارم.

سلام من میخواستم بپرسم دیروز مصاحبه داشتم و کلیرنس شدم حالا امروز رفتم تو سایت caec.state.gov و کیس نامبرم را وارد میکنم نمی دانم چرا با فونت قرمز این متن را برایم مینویسد Invalid Immigrant Visa Case Number.. لطفا حتما اگر کسی اطلاعاتی دارد جوابم را بدهید. استرس زیادی دارم.
تشکر کنندگان: mehdihk ، babak90 ، smpf ، Interuniversal ، بیژن 95 ، Shinm80
سلام به دوستان 2016 امیدوارم شروع خوبی داشته باشین کلیرنس نخورین و اگه زبونم لال اینطور شد حتما زود کلیر بشید
فقط چند چیز کوچیک رو به اون دوستانی بگم که وارد administrative process میشن
اول هیچکس دقیق نمیدونه چرا و به چه دلیل افراد وارد این دوره میشن حدسهایی در مورد سربازی و رشته تحصیلی یا محل کار زده میشه اما بودن مثالهایی که عکس حدسیات پیش رفتن
دوم در دوران کلیرنسو قبل از اون به هیچ فردی حرفی از قبولی نزنین تا راحتتتر بگذره و هیچ تغییری تو زندگیتون ندین این مدت با بهتر کردن. زبان و جمع کردن اطلاعات درباره شهر یا ایالت مورد نظر بهتر سپری میشه
سوم میشه دوران کلیرنس رو کوتاه تر کرد با صادق بودن و ننوشتن و نگفتن جزییات بی اهمیت در فرم ها و یا روز مصاحبه مثل اینکه فلان جا کاراموز بودم یایه ترم فلان جا درس دادم اگه واستون بیمه از اون محل رد نشده مهم نیست احتمالا پرسیدن راست بگین اما اضا فه گفتن باعث میشه بدلیل موارد تحت بررسی شما زیاد بشه
اگر افیسر به شما گفت سه یا چهار ماه دیگه سایت رو چک کنید و لی تو سایت کلیر نشدین حتما ایمیل بزنین و بپرسین در چه وضعیتی هستین
اگراز شما رزومه خواستن با مراجعه به همین سایت با دقت رزومه بنویسین و باز مختصر و مفید اگر محل کار یا تحصیل شما سایت اینترنتی داره حتما اونو ذکر کنید
سعی کنید پروفایل شما در سایت محل کارتون یا fb واضح روشن و بدون شایبه باشه
حتما spam و یا junk mail رو چک کنید تا ایمیلی نادیده نمونه از سفارت یا kcc
گفته میشه حتی هم نامهای شما هم باعث میشن تا شما دوره کلیرنسی طولانی تر داشته باشین بازم میگم اینها حدسه ولی خوب با کامل نوشتن نام خود و مشخصات والدین میشه مانع مشکلات اینچنین شد
در نهایت بدونین واسه هر ادعایی که میکنید باید اصل مستندات رو به همراه ترجمه ارایه کنید پس چیزی که براش مدرکی ندارید نگید
براتون بهترین ارزو ها رو دارم
(2015-10-02 ساعت 10:56)HERMES7 نوشته:  اطلاعات هر سال لاتاري در اول ژانويه در سيس وارد ميشه شما از يك ژانويه ميتونيد كيس خودتون رو تو سيس ببينيد

با سلام
به نظر این تاریخ منطقی نمیاد چون دوستان باید از اول اکتبر کیسشون رو دنبال کنند.Sad
1 - شماره کیس:2016AS000009XX
2 - تاریخ رویت قبولی: May - 6 - 2015
3 - کنسولگری: ANKARA
4 - تعداد افراد منظور در کیس : 3
5 - ارسال فرمهای سری اول: May - 24 - 2015
6 - کارنت شدن کیس: August - 12 - 2015
7 - نامه دوم  25 August
8 - مصاحبه  هفته سوم اکتبر
9 - وضعیت AP
10 - كلير  9 March
صدور ویزا  21 March
تشکر کنندگان: matin86 ، smpf ، saeidsh
(2015-10-02 ساعت 11:24)mehdihk نوشته:  
(2015-10-02 ساعت 10:56)HERMES7 نوشته:  اطلاعات هر سال لاتاري در اول ژانويه در سيس وارد ميشه شما از يك ژانويه ميتونيد كيس خودتون رو تو سيس ببينيد

با سلام
به نظر این تاریخ منطقی نمیاد چون دوستان باید از اول اکتبر کیسشون رو دنبال کنند.Sad
شما اول راهيد و تو اين راه خيلي چيزا منطقي نمياد!؛)
صبر داشته باشيد و اميدوار باشيد

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان