کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در آنکارا
دوستان سلام
من هم مثل سایر دوستان توی آنکارا مصاحبه رفتم. چون مصاحبه ام روز دوشنبه 2 می بود و شنبه و یکشنبه تعطیلاته سه شنبه هفته قبلش تصمیم به رفتن گرفتم که با خیال راحت برای مدیکال وقت داشته باشم. ما با پرواز ماهان رفتیم و بلیط رو اینترنتی خریدم که شد نفری  715هزار تومن . قبلش باید بگم که کیس من تنهاست و هیچ همراهی ندارم و با یکی از دوستام رفتم آنکارا.
چون رفتن ما همزمان با اتفاقات متاسفانه دلخراشی بود که چند هفته قبلش تو آنکارا و استامبول اتفاق افتاده بود برای همین کمابیش هتل ها ارزون بود . من چوت با دوستم بودم دنبال یک هتل خوب یا قیمت متوسط میگشتم که یکی از دوستانم هتل هیلتون را معرفی کرد. من خیلی تعجب کردم چون معمولا هتل هیلتون با توجه به اسمش خیلی گرون باید باشه و بعد از پیگیری از چندتا آژانس متوجه شدم که قیمتش از هتل های 3 ستاره کمی گرون تره و از تقریبا مشابه هتل های 4 ستاره ای بود که آژانسها معرفی می کردن.
یعنی ما برای یک اتاق 2 تخته شبی 275 هزار تومن شد ینی حدود 80 دلار برای 2 نفر! و واقعا هم که هتل بی نظیری بود. این هتل توی خیابان ایران و کوچه تهران هستش و درست روبروی سفارت ایرانه.

خلاصه اینکه سه شنیه صبح وارد آنکارا شدیم به سرعت سیم کارت گرفتیم و برای چهارشنبه هم وقت مدیکال گرفته بودیم. راستش اکثر دوستان از تجربه مدیکال زیاد گفتن من کلیاتش قناعت می کنم که صبح رفتیم پیش دکتر اونگان و مثل همه با وب کم ازم عکس گرفتن و من چون آبله مرغون نگرفتم بهم واکسنشو زدن و واکسن آنفولانزا هم زدن که بجز ویزیت و فقط واکسن ها شد 110 دلار. و ما از اونجایی که تا روز مصاحبه 4 روز وقت داشتیم و ترجیح میدادیم تا جای ممکن کمتر تو آنکارا باشیم و همینطور  اقوام دوستم که همراه من بود قبرس زندگی می کردن تصمیم گرفتیم فردا اگر جواب مدیکالمون آماده بود بلیط بگیریم و بریم قبرس. که خداروشکر همین اتفاق هم افتاد و از چهارشنبه تا یکشنبه صبح رفتیم قبرس . و بعد از اینکه جوابمون رو گرفتیم تونستیم بلیط ایرلاین ارزون انورایر پیدا کنیم و تازه چون لحظه ی آخر گرفتیم و تعطیلات آخر هفته شون بود بود خیلی ارزون نشد و تقریبا به اندازه ی پول هتلمون تو انکارا شد ( رفت و برگشت 2 نفر 1000 لیر) که در عوض چهار شب پول هتل ندادیم و اونجا هم بیینهایت دیدنی بود و خوش گذشت. جاتون خالی تو قبرس کازینو هم رفتیم و خیلی جالب بود من تا به حال کازینو نرفته بودم و یکی دیگه از نکته های جالبش این بود که قبرسی ها رو تو کازینو را نمیدادن چون معتقدن که سرمایه داخلی شون نباید خرج قمار بشه و فقط توریست ها اجازه داشت وارد بشن.
یکشنبه صبح برگشتیم و با اتوبوس از فرودگاه اومدین میدون کیزلای و همونجا خیلی اتفاقی رفتیم یه رستوران که گارسونش ایرانی بود و خیلی بهمون محبت کرد و دوباره با یه اتوبوس دیگه اومدیم نزدیک هتل و بقیه روز رو استراحت کردیم که برای فردا که روز موعود بود خواب نمونم. صبح با یه خانم و آقای بسیار دوست داشتنی که به همراه پسرشون بودن و از مشهد اومده بودن یه تاکسی مشترک گرفتیم و رفتیم سفارت. فقط اینکه هیچ چیزی توی سفارت را نمیدن ( کیف - موبایل و ....) و یه دکه ای اونجا بود 30 لیر می گرفت و وسایل مردمو نگه میداشت. که البته چون دوست من همراهمون بود ما وسایلمون رو پیش اون گذاشتیم.
همه چیز خیلی سریع اتفاق افتاد ما نوی یک صف وارسفارت شدیم پاسپورت هامون گرفتن و به ترتیب صدامون کردن که وارد سالن بشیم. عکسمون و  رو چک کردن و بعد شماره دادن طبق اون شماره رفتیم باجه ای که مدارکمون رو چک کردن اضافه ها رو برگردوندن و مدیکال و اصل مدارک رو تحویل گرفتن. و گفتن منتظر بمونیم. بعد از بیست دقیقه وارد دری شدیم که یک خانم آفسیر نشسته بود و فقط تایپ می کرد. کلا 4-5 تا جمله کوتاه رد و بدل شد و -- قسم میخوری؟ بله - شغلت چیه؟ چرا میخوای بری و برنامت چیه؟ ---- همین بعد اینکه من مشکلی نمیبینم تا دو ماه دیگه منتظر باشین که از طریق ایمیل خبر بدن کی ویزاتون میاد. ینی AP Sad من با اینکه کارم خصوصی بود و چون دختر مجرد هستم مشکل سربازی آقایون هم ندارم اف بی آی چک گرفتم. Sad
اون خانم و آقایی که از مشهد بودن هم خانم که برنده بود با پسرشون یک ضرب گرفتن اما همسرشون مثل ما و یه آقای میانسالی هم به دلیل اینکه موقع ثبت نام ننوشته بود که همسر و فرزند داره ریجکت شد!!! و یک آقای مجرد هم مثل من.

پرواز برگشمتون پنج شنبه بود و جای همگی خالی یه سفر کوتاه یه روزه تا قونیه هم رفتیم که بسیار دیدنی و جالب بود. و پیشنهاد مینم که اگه خواستین برین قونیه اگر شنبه برین که خیلی بهتره چون مراسم رقص سما داره و اینکه با قطار سریع السیر حدود 2 ساعت بیشتر راه نیست و ارزونتر از اتوبوس و سواری و ... در میاد نفری حدودا 30 لیر.

امید وارم که زودتر ویزامون بیاد و من و همه منتظران از بی خبری راحت بشن Smile و مشغول برنامه ریزی برای سفر بزرگ بشیم.
کیس نامبر 3800
تعداد افراد کیس 1 نفر خانم
تاریخ مصاحبه 2 می‎ - آنکارا
وضعیت  ‎AP‎
مدرک لیسانس مدیریت تبلیغات تجاری
شرکت خصوصی
اپدیت ها  
سیس  9 جون - 29 جولای (/ هم شده or) اما دو خطی نشده
و بالاخره كلير (5Aug)
پاسخ
تشکر کنندگان: Siamak ، sheghi ، matin.sh ، ho_tasha ، omid1313 ، ostokhan ، algh90 ، kia_0950

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان